ελληνική μουσική
    714 online   ·  210.832 μέλη

    Αθηναϊκή Χριστουγεννιάτικη Συνάντηση στις 19/12/10

    kwstasagas
    20.12.2010, 23:38

    Ασε ilio ... ήθελα πολύ να είμαι στους "Bάτραχους" και, παίζοντας το μπουζούκι μου, να τζαμάρω με τους συμφορουμίτες μας .....

    Αλλά, εκτός από αυτό, όπως έχω καταλάβει η "Χριστουγεννιάτικη συνάντηση" του σάιτ μας είναι από τις πιο ωραίες "φάσεις" που συμβαίνουν εδώ στο ΜΗ, καθόσον αποπνέει μια κάποια "ζεστασιά" ... Με δυο λέξεις, είναι από τις "φάσεις" που δεν πρέπει να χάνονται .... Ας όψεται η γριπούλα ...

     


    kithara-woman
    21.12.2010, 09:47

    Ήταν πολυ όμορφα,όπως πάντα!Κάθε συνάντηση,είναι και μια ξεχωριστή βραδιά,μια ξεχωριστή εμπειρία,και ακόμα καλύτερα είναι αν περιλαμβάνει και τόσο καλή μουσική!Όσοι ανέβηκαν επι σκηνής έδωσαν τον καλύτερο εαυτό!

    Δεν καθίσαμε μέχρι τέλος-είχαμε και ταξίδι την επόμενη-αλλά αυτές τις λίγες ώρες,περάσαμε πάρα πολύ ωραία!

    Τι να πρωτοσχολιάσω;Όλα πολύ ευχάριστα!

    Το μαγαζί πολύ όμορφο,πήγαινα πρώτη φορά,είχα χαζέψει με την διακόσμηση,προσεγμένη και η παραμικρή λεπτομέρεια.Ζεστός χώρος.Τα παιδιά που γνώρισα πρώτη φορά,έβλεπα στο forum αλλά δεν είχε τύχει να δω σε συνάντηση,ήταν κάτι που με χαροποίησε.Πάντα χαίρομαι να γνωρίζω ανθρώπους που έχω συμπαθήσει μόνο από όσα λένε και γράφουν και η γνωριμία αποδεικνύει ότι είχα δίκιο.

    Τα τραγούδια που λέγανε επι σκηνής τα παιδιά πολύ ωραία,όπως πάντα.Φύγαμε όταν ήταν επι σκηνής ο Deos με την Λίζα-αν δεν κάνω λάθος το όνομα-όταν είχαν πει 1-2 τραγούδια μαζί.

    Το δωράκι που πέτυχα μου άρεσε πολύ.Πήγα με βιβλίο-κι ένα χειροποίητο ζωγραφιστό μανταλάκι από αυτά που φτιάχνω, και έφυγα με βιβλίο και την υπέροχη καρφίτσα της κ.Σοφίας!Η γυναίκα ειναι πραγματική καλλιτέχνης.

    Τώρα που το σκέφτομαι,πήγα με βιβλίο και χειροποίητο και έφυγα με βιβλίο και χειροποίητο.Αν δεν ήταν το ταξίδι να φοβάμαι ότι θα σπάσουν,θα έφερνα κατι άλλο από αυτα που φτιάχνω,αλλά δεν ήμουνα σίγουρη ότι στη βαλίτσα θα επιζήσει,μες την μπαγαζιέρα του λεωφορείου...

    Όσο για τον Mixalis Κλεάνθης,γέλασα τόσο πολύ,απίστευτο χιούμορ,και πολυ ωραίο πρόγραμμα,ωραία τραγούδια,οι ''γρίλιες'' ήταν από τα τραγούδια που είχα ξεχωρίσει στον διαγωνισμό,χωρίς φυσικά να ξέρω τον ερμηνευτή του,κι η Ερωφυλλη(ελπίζω να το έγραψα σωστά) πολυ γλυκειά φωνή και παρουσία.

    Όσοι ανέβηκαν πάνω,μου άρεσαν πολύ.Αν και δεν προλάβαμε να δούμε όλο το πρόγραμμα,φύγαμε νωρίς.

    Η μεγάλη σακούλα με τα δώρα ήταν δίπλα μας,το μόνο κακό ότι εκεί που ήμουνα δεν μπορούσα να τραβήξω φωτογραφίες τα δωράκια και όσους τα άνοιγαν,τραβούσα μόνο πλάτες..Τράβηξα όμως κάποιες,όσους τραγούδησαν κυρίως,και θα τις ανεβάσω όταν τις περάσω στον Η/Υ,δεν έχω προλάβει,εχθές γυρίσαμε σπίτι.


    AlfaWolf
    21.12.2010, 10:28

    Ήταν όλα πολύ όμορφα ο χώρος, ότι έπρεπε για αυτό που θέλαμε, (τα δέοντα στον Δέοντα γι αυτό) :)

    Μαζί μου είχαν έρθει αρχικά 2 ακόμα φιλές (που έκαναν και χρέη Αγ. Βασίλη) :p 

    και στην συνέχεια ακλούθησαν κι άλλοι φίλοι μου

    όλοι μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια για το κλίμα την ποιότητα, την μουσική και την ηλικιακή ποικιλία που αποτελούν το ΜΗ  και κατά συνέπεια από  ντροπαλοί επισκέπτες τους βλέπω μέλη μας:)))

    Μαζι μου σαφώς ήταν το Wolf On Air οπού όσο εμείς διασκεδάζαμε αυτό εργαζόταν σκληρά :p με αγάπη και ζήλο ώστε να στο τέλος τις βραδιάς να μου παραδώσει το Ηχητικό ντοκουμέντο από  την ΟΛO EVENT  το οποίο και θα απολαύουμε σε κάποια από τις επόμενες εκπομπές :)

    Ευχαριστώ όλους όσους συμμετείχατε σε αυτό το εvent να είμαστε καλά να απολαμβάνουμε κι άλλα :))

     


    jorge
    22.12.2010, 00:54

    mary_omikron
    22.12.2010, 05:58

    Μπράβο Χόρχε και Δημήτρη (την κυρία δεν την κατάλαβα ποια είναι) και του χρόνου να είστε πάλι επί σκηνής....


    sympetheros
    22.12.2010, 08:20

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22-12-2010 στις 05:58 έγραψε...

    Μπράβο Χόρχε και Δημήτρη (την κυρία δεν την κατάλαβα ποια είναι) και του χρόνου να είστε πάλι επί σκηνής....



    Η κυριά ήταν η κυρία Λια μαίρη η οποιά ήταν δίπλα στην κάμερα και ....δε σταμάτησε να τραγουδά!

    Οταν την ανακαλύψαμε...ήταν ήδη αργά..:)....αλλά....δεν ήταν παρά μόνο η αρχή μιας μεγάλης περιοδείας που θα γίνει σε Ευρώπες κι Αμερικές με το jorge englezias & sympethero on air company s.a corporation project!:)

    H είδηση είναι πως μάλλον πάμε για Eurovision....αλλά...δε σας το λέω ακόμα:)(τη Λία θα την αποκλείσουμε στην είσοδο εννοείται )


    AlfaWolf
    22.12.2010, 11:38

    Το παρήγορο είναι ότι είναι καλλίφωνη η Λία

    αλλά ας ακούσουμε τους jorge & Sympetheros Band χωρίς την Λία :D

     


    jj7
    22.12.2010, 14:30

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 22-12-2010 στις 08:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22-12-2010 στις 05:58 έγραψε...

    Μπράβο Χόρχε και Δημήτρη (την κυρία δεν την κατάλαβα ποια είναι) και του χρόνου να είστε πάλι επί σκηνής....



    Η κυριά ήταν η κυρία Λια μαίρη η οποιά ήταν δίπλα στην κάμερα και ....δε σταμάτησε να τραγουδά!

    Οταν την ανακαλύψαμε...ήταν ήδη αργά..:)....αλλά....δεν ήταν παρά μόνο η αρχή μιας μεγάλης περιοδείας που θα γίνει σε Ευρώπες κι Αμερικές με το jorge englezias & sympethero on air company s.a corporation project!:)

    H είδηση είναι πως μάλλον πάμε για Eurovision....αλλά...δε σας το λέω ακόμα:)(τη Λία θα την αποκλείσουμε στην είσοδο εννοείται )



     

    χαχαχα ολα τα λεφτα!!! μακαρι να πατε εσεις στην γιουροβισιον μπασ και κερδισουμε τπτ!! η λία που τραγουδάει ήταν η αγιοβασιλίτσα??


    mixalis-kleanthis
    23.12.2010, 16:47
    Ηταν πολυ ομορφα ολα. Χαιρομαι που συμμετειχα και που ο χωρος μου ζεσταθηκε απ την παρεα των παιδιων του ΜΗ.Ελπιζω οσοι ηρθαν να ενιωσαν οπως εγω...
    mixalis-kleanthis
    23.12.2010, 16:56

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 22-12-2010 στις 11:38 έγραψε...

    Το παρήγορο είναι ότι είναι καλλίφωνη η Λία

    αλλά ας ακούσουμε τους jorge & Sympetheros Band χωρίς την Λία :D



    καλε μου φιλε οποτε θες και μπορεις δωσε μου

    το ηχητικο μερος της βραδυας για το αρχειο μου... ευχαριστω


    SakisKouroupos
    23.12.2010, 18:03
    Ομολογώ ότι εσύ και η κόρη σου είσαστε κάτι το ξεχωριστό κάτι που δύσκολα μπορείς να το βρείς!!!! Ελπίζω να μας δοθεί η ευκαιρία και να σας ξανακούσω!!! Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα !!!! Οι ευχές μου εκτός που τις είπαμε προσωπικά είναι και στο YUTUB με το Χριστουγεννιάτικο τραγούδι μου Μελωδία τ ουρανού !!!!!!
    mixalis-kleanthis
    24.12.2010, 18:04

    Παράθεση:

    Το μέλος SakisKouroupos στις 23-12-2010 στις 18:03 έγραψε...

    Ομολογώ ότι εσύ και η κόρη σου είσαστε κάτι το ξεχωριστό κάτι που δύσκολα μπορείς να το βρείς!!!! Ελπίζω να μας δοθεί η ευκαιρία και να σας ξανακούσω!!! Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα !!!! Οι ευχές μου εκτός που τις είπαμε προσωπικά είναι και στο YUTUB με το Χριστουγεννιάτικο τραγούδι μου Μελωδία τ ουρανού !!!!!!

    Σ' ευχαριστουμε πολυ κι εγω και η Ερωφιλη . Χαρηκαμε  αληθινα που σε γνωρισαμε , οσο για

    την ''Μελωδία τ ουρανού'' , ειναι ακριβως οτι κι ο τιτλος του τραγουδιου ....


    SakisKouroupos
    25.12.2010, 09:01
    Σ ευχαριστώ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλη σου την Οικογένεια !!!!
    AlfaWolf
    25.12.2010, 20:39

       

    Σάββατο 1/1/11 20:00 ωρα Ελλάδος στο Wolf On Air

     

    Περισσότερα ΕΔΩ


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 25-12-2010 20:41 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 29-12-2010 17:50 ]


    Deos
    06.01.2011, 15:59

    Καλή Χρονιά με φωτογραφικό υλικό!

     

    AlfaWolf - Alepouska!

     

     

    Alfa με Αγιοβασιλίτσα Νο. 1 - Μαρίκα, στην παραλαβή του δώρου για την alepouska που την κοπάνησε η πονήρω..


     

    Alfa με Αγιοβασιλίτσα Νο. 2 - Μαρία, με μπλε στολή για ξεκάρφωμα

     

    Τσιπουράκι και ΨυχηΡοκ

     

    Margaritari - Kay

     

    Κλεάνθης!

     

    Kay & (some) Schooldrivers

     

    Sasa-83 (Λίζα & Σόνια)

     

    Jorge - Συμπέθερος

     

    jj7 Band

     

     

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!


    jj7
    07.01.2011, 10:54
    και του χρονου και του χρόνου...στο μέγαρο!!! πάντα ΄τετοια παιδιά με κέφι μεράκι και πολύ δημιουργικότητα! καλή χρονιά σε όλους!!
    sympetheros
    14.02.2011, 23:24

    Καλλιο αργά παρά ποτέ!





    επισυναπτόμενα: tsipouraki.JPG