ελληνική μουσική
    434 online   ·  210.817 μέλη

    Ρεπερτοριο για εισαγωγικες ανωτερας!

    musicloverpiano123
    11.07.2011, 15:38
    γιατι δεν παρακολουθησα μαθηματα της κατωτερας β κ πηγα κκατευθειαν στ κατωτερα γ κ παω γ μεση α!!!ξερω οτι δεν ειν κατι σπουδαιο απλα γ μενα ειναι κ θελω να πω πως αν κανεις ιδιαιτερα σε πανε πολυ πιο μπροστα
    staurosmozart
    11.07.2011, 15:50

    καταρχας μπραβο σου και καλη επτυτιχια στις εξετασεις σου!!!

     

     

    οσο για την προοδο του μαθητη ειτε στα ιδιαιτερα ειτε στο ωδειο ,επετρεψε μου να διαφωνισω..πιστευω οτι ολα ειναι θεμα του δασκαλου αλλα κυριως της θελησης και της προσπαθειας του μαθητη να προχωρησει την υλη,και να παει σε πιο δυσκολα κομματια..στο κατω κατω αν το καλοσκεφτεις,ειτε εισαι στο μαθημα του ωδειου ειτε εισαι στο ιδιαιτερο,μεσα στην αιθουσα εισαι εσυ,ο/η καθηγητης/καθηγητρια και το πιανο..

     

    τωρα οσον αφορα τα θεωρητικα,αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.. 


    AnnaAdams
    11.07.2011, 18:47

    Για να καταλάβω... Δίνεις για ανωτέρα είπες... Σε ποιο Ωδείο? Στο Ωδείο Αθηνών?

    Χαχα, μπερδεύτηκα λίγο γιατί στο Εθνικό έχουν άλλο πρόγραμμα, σου δίνουν αυτοί ουσιαστικά τα "βιβλία" και διαλέγεις, αλλά έχει υποχρεωτικό Καλομοίρη και γι αυτό επειδή δεν το συμπεριέλαβες είπα "μα πού είναι?"


    staurosmozart
    12.07.2011, 11:21
    οχι οχι,στο αθηνων θα δωσω :)...
    AnnaAdams
    12.07.2011, 16:35

    Παράθεση:

    Το μέλος staurosmozart στις 12-07-2011 στις 11:21 έγραψε...

    οχι οχι,στο αθηνων θα δωσω :)...

     

    Χαχα, εντάξει τότε...


    musicloverpiano123
    15.07.2011, 00:03

    παιδια βοηθηστε με και μενα λιγο{#emotions_dlg.helpsmilie} εχω κανει φορουμ ''ΠΙΑΝΟ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ'' αλλα κανεις δν απαντησεWinkεγω τωρα αν γινουν εισαγωγικες(γτ το ωδειο παει απ το κακο στ χειροτερο) θα δωσω για α μεση.το θεμα μου ειναι τα θεωρητικα , εχω παρακολουθησει μεχρι γ θεωρια αλλα πολλα τα εχω ξεχασει οσο γ τ σολφεζ κ το ντικτεε...δεν νομιζω πως τα περνε στα σοβαρα το ωδειο μ..δν ξερω μπορει να κανω λαθος αλλα εχω πολυ διαβασμα στο πιανο κ δν ξερω ποτε θα προλαβω και αυτα για να παω υποχρεωτικο αρμονιας αν γινεται κατευθειαν...γνωριζει κανεις κατι σχετικο?


    AnnaAdams
    15.07.2011, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος musicloverpiano123 στις 15-07-2011 στις 00:03 έγραψε...

    παιδια βοηθηστε με και μενα λιγο{#emotions_dlg.helpsmilie} εχω κανει φορουμ ''ΠΙΑΝΟ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ'' αλλα κανεις δν απαντησεWinkεγω τωρα αν γινουν εισαγωγικες(γτ το ωδειο παει απ το κακο στ χειροτερο) θα δωσω για α μεση.το θεμα μου ειναι τα θεωρητικα , εχω παρακολουθησει μεχρι γ θεωρια αλλα πολλα τα εχω ξεχασει οσο γ τ σολφεζ κ το ντικτεε...δεν νομιζω πως τα περνε στα σοβαρα το ωδειο μ..δν ξερω μπορει να κανω λαθος αλλα εχω πολυ διαβασμα στο πιανο κ δν ξερω ποτε θα προλαβω και αυτα για να παω υποχρεωτικο αρμονιας αν γινεται κατευθειαν...γνωριζει κανεις κατι σχετικο?



     

    Στείλε μου ένα λινκ για το ποστ σου και θα σου απαντήσω εκεί (σε ό,τι γνωρίζω)