ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Φασισμος στο Radio MusicHeaven

    vasilisbSax
    27.12.2010, 02:38

    Κατά τη διάρκεια της εκπομπής μου, εκφράστηκε η δυσαρέσκεια του Deos  και πάραυτα κατάργησε την εκπομπή μου απο το προγραμα του σταθμου που κατηχα εδω και  ενα και μισο χρονο χωρις καμια εξηγηση.Ισως επειδη ειχα στην τελευταια μου εκπομπη  φιλοξενουμενο εναν ηδη (δις) καταργημενο παραγωγο τον ironzionlion(zentikes).

    να χαιρεστε τον διευθηντη σας
    δεν θα επανελθω

     


    Japan88gr
    27.12.2010, 03:36

    Ως ένδειξη αηδίας και αποστροφής

    από την διαγραφή της εξαιρετικής

    εκπομπής του vasilisbSax αποχωρώ

    από την ομάδα ανάπτυξης όπως και από τον συντονισμό

    του forum.

     

    Όπως ανέφερα και στον διαχειριστή πριν λίγο

    δε θέλω με την παρουσία μου να επικροτώ τέτοιου

    είδους φασιστικές πρακτικές.

     

     

    “Η εξουσία δείχνει τον άνδρα”

    Πιττακός ο Μυτιληναίος

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    ironzionlion
    27.12.2010, 03:51

    μπραβο σου ρε Μανο

     


    -----------------
    ήρωες, θύματά και θύτες έχουν πληγές

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ironzionlion στις 27-12-2010 03:54 ]


    antwnispatra
    27.12.2010, 04:22

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 27-12-2010 στις 04:06 έγραψε...

    Ο σταθμός έχει χάσει και θα συνεχίσει να χάνει τις πιο αξιόλογες και ιδιαίτερες εκπομπές του... Πρέπει να αρχίσουμε να βλέπουμε αν θέλουμε ενα 'καθώς-πρέπει' ράδιο ή ενα ράδιο με καλή μουσική... Νομίζω οτι κάπου χάθηκε το νόημα... {#emotions_dlg.thumbdown}



    Δεν άκουσα την εκπομπή για να έχω σαφή άποψη και φυσικά δεν θα αναφερθώ στο τι έμαθα.Πάντως δεν φτάνει μόνο η καλή μουσική για να είναι καλή η εκπομπή και αυτό το 'καθώς πρέπει' που αναφέρεις,δεν σημαίνει κακή μουσική,ίσα ίσα που η καλή μουσική το οδηγεί στο δρόμο του 'καθώς πρέπει' πιστέυω.Και σαφώς δεν φτάνει από μόνη της.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    antwnispatra
    27.12.2010, 04:52


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 27-12-2010 04:55 ]


    jorge
    27.12.2010, 09:09

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilisbSax στις 27-12-2010 στις 02:38 έγραψε...

    Κατά τη διάρκεια της εκπομπής μου, εκφράστηκε η δυσαρέσκεια του Deos

    Βασίλη, για ποιό λόγο εκφράστηκε η δυσαρέσκεια; Τι ακριβώς ακούστηκε από την εκπομπή;

    ΥΓ. Μόλις ξύπνησα και δεν έχω ιδέα τι έχει συμβεί.


    antwnispatra
    27.12.2010, 12:25
    Επειδή γράφτηκαν βαριές εκφράσεις περί φασισμού,περί αηδίας και αποστροφής...μήπως υπάρχει ηχητικό ντοκουμέντο για να καλύψει τις απορίες μερικών?Και ταυτόχρονα να κλείσει τα στόματα κάποιων άλλων?Αν κλείνουν...
    jorge
    27.12.2010, 12:38
    Εγώ περιμένω απάντηση στην ερώτησή μου, είτε από τον Βασίλη, είτε από κάποιον ακροατή. Έχω ήδη κάποιες αναφορές από κάποιους ακροατές, αλλά θέλω να τις επιβεβαιώσω από τον ίδιο τον παραγωγό.

    Τι ακριβως ακούστηκε λοιπόν και κόπηκε η εκπομπή;
    inkve
    27.12.2010, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-12-2010 στις 12:38 έγραψε...

    Εγώ περιμένω απάντηση στην ερώτησή μου, είτε από τον Βασίλη, είτε από κάποιον ακροατή. Έχω ήδη κάποιες αναφορές από κάποιους ακροατές, αλλά θέλω να τις επιβεβαιώσω από τον ίδιο τον παραγωγό.

    Τι ακριβως ακούστηκε λοιπόν και κόπηκε η εκπομπή;

    καλυτερα θα ηταν μια απαντηση ειτε απο τον βασιλη(vasilisbsax).ειτε απο αυτον που διεγραψε τον βασιλη(deos)...οι δυο συγκεκριμενοι ειναι οι απολυτως υπευθυνοι....

     


    antwnispatra
    27.12.2010, 13:14

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 27-12-2010 στις 13:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-12-2010 στις 12:38 έγραψε...

    Εγώ περιμένω απάντηση στην ερώτησή μου, είτε από τον Βασίλη, είτε από κάποιον ακροατή. Έχω ήδη κάποιες αναφορές από κάποιους ακροατές, αλλά θέλω να τις επιβεβαιώσω από τον ίδιο τον παραγωγό.

    Τι ακριβως ακούστηκε λοιπόν και κόπηκε η εκπομπή;

    καλυτερα θα ηταν μια απαντηση ειτε απο τον βασιλη(vasilisbsax).ειτε απο αυτον που διεγραψε τον βασιλη(deos)...οι δυο συγκεκριμενοι ειναι οι απολυτως υπευθυνοι....

     



    Σίγουρα πρέπει να γίνει αυτό,αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και η πλευρά του ακροατή.


    jorge
    27.12.2010, 13:20
    Εγώ θα ήθελα να πουν αυτοί που έγραψαν για φασισμό ή τον υπονόησαν. Πρόκειται για ιδιαίτερα βαρείς χαρακτηρισμούς που θίγουν κόσμο και όπως κάθε καταγγελία, θα πρέπει να συνοδεύονται από λεπτομέρειες.

    Διαφορετικά, η όποια καταγγελία είναι απλά αστήριχτη, μια και νομίζω όλοι γνωρίζουμε πως στα χόμπυ του Deos δεν περιλαμβάνεται το κόψιμο εκπομπών. Ίσως λοιπόν κάτι ...πήρε τ' αυτί του.

    Τι ήταν λοιπόν αυτό που άκουσε ο Deos; Ειπώθηκε κάτι ή όχι;
    aviectus
    27.12.2010, 13:56

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-12-2010 στις 13:20 έγραψε...

    Εγώ θα ήθελα να πουν αυτοί που έγραψαν για φασισμό ή τον υπονόησαν. Πρόκειται για ιδιαίτερα βαρείς χαρακτηρισμούς που θίγουν κόσμο και όπως κάθε καταγγελία, θα πρέπει να συνοδεύονται από λεπτομέρειες.

    Διαφορετικά, η όποια καταγγελία είναι απλά αστήριχτη, μια και νομίζω όλοι γνωρίζουμε πως στα χόμπυ του Deos δεν περιλαμβάνεται το κόψιμο εκπομπών. Ίσως λοιπόν κάτι ...πήρε τ' αυτί του.

    Τι ήταν λοιπόν αυτό που άκουσε ο Deos; Ειπώθηκε κάτι ή όχι;

    εγω ακουγα,την εκπομπη για αρκετη ωρα

    θα πω πως τα δικα μου αυτια ακουσαν,αυτα που υποθηκαν και πως το δικο μου μυαλο τα συνελαβε

    και ενω ολα ηταν παρα πολυ καλα στην εκπομπη,ξαφνικα αρχησαν να ακουγονται γνωμες ( αλλα οχι ετσι απλα ) με αρκετες βομολοχιες, οχι οτι εγω ειμαι το λευκο περιστερακι της candy candy  και δεν τα λεω.

    αρκετα βαριες εστω και για ραδιοφωνο οπως πολοι ειπαν,( γιατι μηλησαν εκτος απο τους παραγωγους και ακροατες,περι ελευθεριας στο μικροφωνο ).ενας τεραστιος μονολογος που δεν οδηγουσε πουθενα.με επαναλαμβανομενα μηνυματα. περι ακροαματικοτητας του σταθμου,και τον πολεμο που ξεκηνησε,αφου προσθεθηκε το μπανερακι με τους αριθμους. ( πολεμο εννοω μεταξυ παραγωγων)

    μετα η κουβεντα περασε στο ποσο καλοι ηταν οι  συγκεκριμενοι παραγωγοι στα νιατα τους,οταν εκαναν πειρατικο ραδιοφωνο,και οτι εμεις η νεα γενια δεν αξιζουμε να κανουμε κατι,γιατι δεν εχουμε ακουμπησει ποτε βινυλιο στα χερια μας και απλα κατεβαζουμε τα κομματια.

    ( καπου εδω αναμεσα σε ακροαματικοτητες και κατορθωματα νιατων μπηκε ο Γιαννης )

    ζητησε να μαθει τι γινετε(,υπηρχε και μια διαμαχη μεταξυ ακροατων περι ελευθεριας στο λογο,και το τι μπορει να λεει ο καθενας.)

    καπου εκει τα αιματα αναψαν,με παρολιγο αναφορες σε ονοματα και ατομα. και απλα οπως εγω πιστευω ο Γιαννης δεν αντεξε μιας και ηταν μονομερης η κουβεντα και σε τσατ και σε μικροφωνο αναγκαστηκε να κανει αυτο που εκανε.

    να πω και εγω την γνωμη μου για το συγκεκριμενο.που ισως επηρεασε τη γνωμη του

    οταν σε ενα ραδιοφωνο που ισως ακουνε και μικρα παιδια ( αλλα για αυτο δεν ειναι κανεις απο εμας υπευθνος ειναι οι γονεις οι ιδιοι ) υπαρχει ενα κλιμα κρασοκατανυξης που μπορει να σε οδηγησει να λες οσα λες,και ισως επειδη πολοι θαυμαζουν τους παραγωγους,να νομιζουν οτι αυτο το "αυτοκαστροφικο" μεθυσμενο στυλ, κερδιζει,κλειδωνει,αρεσει.

    αυτα απο εμενα. δυστηχως βιαζομαι και δεν μπορω να θυμηθω κατι αλλο,φυσικα θα συμπληρωσω αν καταλαβω πως ξεχασα κατι

     

    ( σοορυ για τα ορθογραφικα, ειναι Δοισλαικτικως ) και το πισι που καθομαι δεν εχει αυτοματη διορθωση!

     


    PHILIPPOSSM
    27.12.2010, 14:44

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilisbSax στις 27-12-2010 στις 02:38 έγραψε...

    Κατά τη διάρκεια της εκπομπής μου, εκφράστηκε η δυσαρέσκεια του Deos  και πάραυτα κατάργησε την εκπομπή μου απο το προγραμα του σταθμου που κατηχα εδω και  ενα και μισο χρονο χωρις καμια εξηγηση.Ισως επειδη ειχα στην τελευταια μου εκπομπη  φιλοξενουμενο εναν ηδη (δις) καταργημενο παραγωγο τον ironzionlion(zentikes).

    να χαιρεστε τον διευθηντη σας
    δεν θα επανελθω

     



    ....Βασίλη  δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά όποτε είχα την δυνατότητα σε άκουγα και μου άρεσε η εκπομπή σου.

    Χθες μήπως το παρακανατε λίγο με το Τσιπουράκι;;;;

    Ο Deos είναι από τους ποιο δίκαιους  και σωστούς ανθρώπους που ασχολούνται με το ΜΗ και δεν χωρά ούτε μομφή στο πρόσωπο του. Από έμενα έχει την πλήρη στήριξη μου.

    Αυτος που δεν περιμενα να αντιδρασει έτσι ηταν ο japan88.......

    Ελπίζω να μην ανακαλέσει.