ελληνική μουσική
    874 online   ·  210.851 μέλη

    Φασισμος στο Radio MusicHeaven

    rouli726
    28.12.2010, 16:11

    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 28-12-2010 στις 15:25 έγραψε...

    Αρνούμαι να δεχτώ ότι η ωραιότατη αυτή φασαρία τελείωσε. Έχω λοιπόν να πω τα παρακάτω.

    Εγώ ο ίδιος τους είχα ξεμπροστιάσει εδώ στο ΜΗ.

    Αλλά όταν το έκανα,  οι μισοί το πήρατε στην πλάκα και οι άλλοι μισοί «πετάγατε τον αετό».

    Δεν είναι φασισμός! Είναι ένας ατόφιος και αναίσχυντος ΝΑΖΙΣΜΟΣ ο οποίος έχει αναβαθμίσει τις πρακτικές του Γκεμπελισμού σε επίπεδα που θα έκαναν κάθε περήφανο χιτλερικό να δακρύσει.

    Όσοι δεν είδατε το "παρακάτω διαφωτιστικό Video" τότε μπορείτε να το κάνετε τώρα που είναι πιο επίκαιρο από ποτε...

    Παρακάτω διαφωτιστικό Video! (klik λέμε...)

     


    -----------------
    Κάνω ό,τι με αφήνουν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kinezes_trexoun_gimnes στις 28-12-2010 15:27 ]



    Πραγματικα δεν εχω λογια....

    Και υπερασπιζομαι εγω τις ιδεες αυτων των ανθρωπων....?

    Ειμαι σοκαρισμενη!!!Δεν ειχα ιδεα!!!Σαν εκεινη την κοπελιτσα που κλαιει απεξω....

    Μετα απο αυτο το βιντεο-ντοκουμεντο καταλαβαινω απολυτα τα παντα!!!

    Προτεινω να αποχωρησουμε ολοι απο αυτο το σαιτ του φασιστικοιμπεριαλιστικοναζιστικογκεμπελιστικου καθεστωτος!!!

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!

    ΚΑΤΩ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΩΝ MODERATORS!!

    Y.Γ.Να δειτε που τωρα ο χορχε θα διαγραψει το σχολιο μου,ως off topic!!!Ντροπη και αισχος!


    mary_omikron
    28.12.2010, 17:18

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-12-2010 στις 15:48 έγραψε...

    Ο κινέζος Τριανταφυλλόπουλος μας έλειπε τώρα... Για τον Deos κουβέντα όμως κ.Κινέζα; Μόνο εμείς κυβερνάμε;

    Κάπταιν  εμμέσως πλην σαφώς "καρφώνεις" τον υπαρχηγό, κι αυτό δεν είναι ίδιον καλού αρχηγού{#emotions_dlg.nono}

    Για το θέμα δεν έχω άποψη γιατί (περίεργο) δεν ήμουν παρούσα, ωστόσο βλέποντας οτι κανένας δεν τολμά να βγάλει γκιχ στο heaven...[ορίστε απτό παράδειγμα το συγκεκριμένο τόπικ που δεν μίλησε μέχρι τώρα κανείς] δέχομαι ανεπιφύλακτα οτι ΝΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΤΟ MUSICHEAVEN ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ!!!

    Χάϊλ Χέβεν!!!  πολύ σε γουστάρωωωω  (μυστική πράκτορας ΚΜ007)


    XarakiFreeSoul
    28.12.2010, 17:31

    ~Τα σεβη μου στις κινεζουλες που τρεχουν κ δε φτανουν!!! Απιστευτο βιντεακι!!


    WinnieBear
    28.12.2010, 18:32

    Αχ...η δόλια μάνα κουράστηκα...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Xaraki πόσο με χαροποίησαν οι θύμησες σου...και τι μου θύμησες!Ωραία πράματα Smile

    Φαίδωνα μια νότα αγάπης και ομορφιάς ήσουν Smile

    Παίδες είναι τόσο δύσκολο στην σημερινή εποχή να είσαι ευγενικός και να σέβεσαι

    τον εαυτό σου και τους άλλους;

    Πόσο δύσκολο είναι βρε παιδιά....θα τρελαθώ η δόλια!!!{#emotions_dlg.sad}

    Τάδε έφη ilio {#emotions_dlg.biggrin} (να τι παθαίνεις όταν δεν κάνεις αποσύνδεση!)


    -----------------
    "Η θάλασσα μέσα μας"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : WinnieBear στις 28-12-2010 18:38 ]


    ilio
    28.12.2010, 18:40

    Παράθεση:

    Το μέλος WinnieBear στις 28-12-2010 στις 18:32 έγραψε...

    Αχ...η δόλια μάνα κουράστηκα...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Xaraki πόσο με χαροποίησαν οι θύμησες σου...και τι μου θύμησες!Ωραία πράματα Smile

    Φαίδωνα μια νότα αγάπης και ομορφιάς ήσουν Smile

    Παίδες είναι τόσο δύσκολο στην σημερινή εποχή να είσαι ευγενικός και να σέβεσαι

    τον εαυτό σου και τους άλλους;

    Πόσο δύσκολο είναι βρε παιδιά....θα τρελαθώ η δόλια!!!{#emotions_dlg.sad}

    Τάδε έφη ilio {#emotions_dlg.biggrin} (να τι παθαίνεις όταν δεν κάνεις αποσύνδεση!)


    -----------------
    "Η θάλασσα μέσα μας"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : WinnieBear στις 28-12-2010 18:38 ]



    Καλά είμαι όντως στον κόσμο μου...(Sympethereeeeee άστα και εγώ μια απ τα ίδια {#emotions_dlg.biggrin})

    που μπαίνω μέσα στον κόσμο του Winnie και του αλλάζω την ταυτότητα!!{#emotions_dlg.biggrin}


    JennyP
    28.12.2010, 22:05

    Εκείνο το βράδυ της περιβόητης εκπομπής ήμουν κι εγώ ακροάτρια. Εντούτοις πέριμενα μερικές μέρες μέχρι να γράψω την άποψή μου στο θέμα. Τι περίμενα? Να βγει ένας έστω από τους δύο παραγωγούς και να εξηγήσει για ποιο λόγο έγινε ότι έγινε. Αυτό θα ήταν ΜΑΓΚΙΑ!

    Εκείνο που διέκρινα ήταν μια μεγάλη πίκρα και μένος προς το ΜΗ και από τους δύο παραγωγούς. Εκείνο όμως που δεν έμαθα ποτέ ήταν τι ακριβώς τους έφερε σε αυτό το σημείο και αυτός ήταν και ο λόγος που έμεινα μέχρι το τέλος. Ρωτούσα αλλά....απάντηση δεν έπαιρνα.

    Οι λέξεις ελευθερία, αγάπη, τέχνη είναι οι πιο βεβηλωμένες λέξεις/έννοιες σε όλη την ανθρωπότητα! Ελευθερία λόγου ΝΑΙ. Ασυδοσία ΟΧΙ.

    Εάν έβγαιναν στον αέρα με σοβαρότητα (τόσο προς το άτομό τους όσο και προς τους ακροατές) και ανέφεραν τη δυσαρέσκειά τους με επιχειρήματα, και η εκπομπή "κοβόταν δια μαγείας" τότε θα είχαν το δικαίωμα να αναφέρουν τη λέξη φασισμό και αυτή τη στιγμή εγώ θα έγραφα ακριβώς τα αντίθετα απ' ότι γράφω τώρα. Τα πράγματα όμως δεν έγιναν έτσι.  Δε θα κάτσω να γράψω τι άκριβως έγινε. Έχει ήδη ειπωθεί από άλλα μέλη λεπτομερειακά που είχαν την "τύχη" όπως και εγώ να ακούν την εκπομπή. Ότι έγραψαν είναι αλήθεια!

    Σχετικά με την απόφαση της διακοπής της εκπομπής, πιστεύω ότι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στο Γιάννη ώστε να μην το κάνει και αυτό ΔΕΝ είναι φασιμός.

    Για την ιστορία, ο Βασίλης ήταν ο μόνος άνθρωπος (αν θυμάμαι καλά) που λίγο πριν ξεκινήσω να κάνω εκπομπές μου έστειλε προσωπικό μύνημα και μου ευχήθηκε καλή αρχή. Ο δε Αλέξανδρος ήταν ο μόνος παραγωγός που άκουγα συστηματικά και είχα αναφέρει μάλιστα ότι με τις μουσικές του επιλογές ανέβαζε το επίπεδο στο ΜΗ. Αυτά θα ήταν ανήθικο εκ μέρους μου να μην τα αναφέρω.  Αλλά αν η μουσική είναι τρόπος ζωής το ίδιο πιστεύω ότι πρέπει να είναι ο σεβασμός και η αξιοπρέπεια.


    rouli726
    28.12.2010, 22:18

    Παράθεση:

    Το μέλος JennyP στις 28-12-2010 στις 22:05 έγραψε...

    Εκείνο το βράδυ της περιβόητης εκπομπής ήμουν κι εγώ ακροάτρια. Εντούτοις πέριμενα μερικές μέρες μέχρι να γράψω την άποψή μου στο θέμα. Τι περίμενα? Να βγει ένας έστω από τους δύο παραγωγούς και να εξηγήσει για ποιο λόγο έγινε ότι έγινε. Αυτό θα ήταν ΜΑΓΚΙΑ!

    Εκείνο που διέκρινα ήταν μια μεγάλη πίκρα και μένος προς το ΜΗ και από τους δύο παραγωγούς. Εκείνο όμως που δεν έμαθα ποτέ ήταν τι ακριβώς τους έφερε σε αυτό το σημείο και αυτός ήταν και ο λόγος που έμεινα μέχρι το τέλος. Ρωτούσα αλλά....απάντηση δεν έπαιρνα.

    Οι λέξεις ελευθερία, αγάπη, τέχνη είναι οι πιο βεβηλωμένες λέξεις/έννοιες σε όλη την ανθρωπότητα! Ελευθερία λόγου ΝΑΙ. Ασυδοσία ΟΧΙ.

    Εάν έβγαιναν στον αέρα με σοβαρότητα (τόσο προς το άτομό τους όσο και προς τους ακροατές) και ανέφεραν τη δυσαρέσκειά τους με επιχειρήματα, και η εκπομπή "κοβόταν δια μαγείας" τότε θα είχαν το δικαίωμα να αναφέρουν τη λέξη φασισμό και αυτή τη στιγμή εγώ θα έγραφα ακριβώς τα αντίθετα απ' ότι γράφω τώρα. Τα πράγματα όμως δεν έγιναν έτσι.  Δε θα κάτσω να γράψω τι άκριβως έγινε. Έχει ήδη ειπωθεί από άλλα μέλη λεπτομερειακά που είχαν την "τύχη" όπως και εγώ να ακούν την εκπομπή. Ότι έγραψαν είναι αλήθεια!

    Σχετικά με την απόφαση της διακοπής της εκπομπής, πιστεύω ότι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στο Γιάννη ώστε να μην το κάνει και αυτό ΔΕΝ είναι φασιμός.

    Για την ιστορία, ο Βασίλης ήταν ο μόνος άνθρωπος (αν θυμάμαι καλά) που λίγο πριν ξεκινήσω να κάνω εκπομπές μου έστειλε προσωπικό μύνημα και μου ευχήθηκε καλή αρχή. Ο δε Αλέξανδρος ήταν ο μόνος παραγωγός που άκουγα συστηματικά και είχα αναφέρει μάλιστα ότι με τις μουσικές του επιλογές ανέβαζε το επίπεδο στο ΜΗ. Αυτά θα ήταν ανήθικο εκ μέρους μου να μην τα αναφέρω.  Αλλά αν η μουσική είναι τρόπος ζωής το ίδιο πιστεύω ότι πρέπει να είναι ο σεβασμός και η αξιοπρέπεια.



    Τζενακι σε ευχαριστω προσωπικα που επιβεβαιωνεις με τα γραπτα σου αυτα που ειπα κ εγω,γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω για τον εαυτο μου....

    Ολοι ειπαμε και ξαναλεμε οτι δεν αμφισβητησε κανεις την αξια των εκπομπων των εν λογω παραγωγων,ομως το να "συλλεγεις καρπους" με κοπο καιρο δεν αναιρει το οτι με μια κλωτσια μπορει να τους χασεις απο το ..καλαθι!


    antwnispatra
    28.12.2010, 22:23

    Παράθεση:

    Το μέλος JennyP στις 28-12-2010 στις 22:05 έγραψε...

    Εκείνο το βράδυ της περιβόητης εκπομπής ήμουν κι εγώ ακροάτρια. Εντούτοις πέριμενα μερικές μέρες μέχρι να γράψω την άποψή μου στο θέμα. Τι περίμενα? Να βγει ένας έστω από τους δύο παραγωγούς και να εξηγήσει για ποιο λόγο έγινε ότι έγινε. Αυτό θα ήταν ΜΑΓΚΙΑ!

    Εκείνο που διέκρινα ήταν μια μεγάλη πίκρα και μένος προς το ΜΗ και από τους δύο παραγωγούς. Εκείνο όμως που δεν έμαθα ποτέ ήταν τι ακριβώς τους έφερε σε αυτό το σημείο και αυτός ήταν και ο λόγος που έμεινα μέχρι το τέλος. Ρωτούσα αλλά....απάντηση δεν έπαιρνα.

    Οι λέξεις ελευθερία, αγάπη, τέχνη είναι οι πιο βεβηλωμένες λέξεις/έννοιες σε όλη την ανθρωπότητα! Ελευθερία λόγου ΝΑΙ. Ασυδοσία ΟΧΙ.

    Εάν έβγαιναν στον αέρα με σοβαρότητα (τόσο προς το άτομό τους όσο και προς τους ακροατές) και ανέφεραν τη δυσαρέσκειά τους με επιχειρήματα, και η εκπομπή "κοβόταν δια μαγείας" τότε θα είχαν το δικαίωμα να αναφέρουν τη λέξη φασισμό και αυτή τη στιγμή εγώ θα έγραφα ακριβώς τα αντίθετα απ' ότι γράφω τώρα. Τα πράγματα όμως δεν έγιναν έτσι.  Δε θα κάτσω να γράψω τι άκριβως έγινε. Έχει ήδη ειπωθεί από άλλα μέλη λεπτομερειακά που είχαν την "τύχη" όπως και εγώ να ακούν την εκπομπή. Ότι έγραψαν είναι αλήθεια!

    Σχετικά με την απόφαση της διακοπής της εκπομπής, πιστεύω ότι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στο Γιάννη ώστε να μην το κάνει και αυτό ΔΕΝ είναι φασιμός.

    Για την ιστορία, ο Βασίλης ήταν ο μόνος άνθρωπος (αν θυμάμαι καλά) που λίγο πριν ξεκινήσω να κάνω εκπομπές μου έστειλε προσωπικό μύνημα και μου ευχήθηκε καλή αρχή. Ο δε Αλέξανδρος ήταν ο μόνος παραγωγός που άκουγα συστηματικά και είχα αναφέρει μάλιστα ότι με τις μουσικές του επιλογές ανέβαζε το επίπεδο στο ΜΗ. Αυτά θα ήταν ανήθικο εκ μέρους μου να μην τα αναφέρω.  Αλλά αν η μουσική είναι τρόπος ζωής το ίδιο πιστεύω ότι πρέπει να είναι ο σεβασμός και η αξιοπρέπεια.



    Είχα γράψει πως τέλειωσε το θέμα για μένα,αλλά πρέπει να πω ότι συμφωνώ με τα σχόλια σου σε όλα.


    jorge
    28.12.2010, 23:47
    JennyP τα είπες όλα, ώριμα σκεπτόμενη και με σεβασμό τόσο προς τους ακροατές, όσο και προς τους 2 παραγωγούς που δημιούργησαν το ζήτημα.
    JennyP
    29.12.2010, 00:10

    Νάντια, συγνώμη, αλλά διαφωνώ με το ύφος των όσων έγραψες!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    rizveda
    29.12.2010, 08:19

    το ευχαριστο της υποθεσης

    ειναι οτι καλυφτηκαν  αμεσως

    οι ωρες του vasilibsax

    kατι παρομοιο ειχε γινει στα γρηγορα και με τον

    ironzionlion

    αντε και σε 45αρια τωρα


    -----------------
    μηδενα προ του τελους κακαριζε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rizveda στις 29-12-2010 08:20 ]


    antwnispatra
    29.12.2010, 11:28

    Παράθεση:

    Το μέλος rizveda στις 29-12-2010 στις 08:19 έγραψε...

    το ευχαριστο της υποθεσης

    ειναι οτι καλυφτηκαν  αμεσως

    οι ωρες του vasilibsax

    kατι παρομοιο ειχε γινει στα γρηγορα και με τον

    ironzionlion

    αντε και σε 45αρια τωρα


    -----------------
    μηδενα προ του τελους κακαριζε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rizveda στις 29-12-2010 08:20 ]



    {#emotions_dlg.clap}


    dimitris1965
    29.12.2010, 17:10

    Οπλίσατε…………Σκοπεύσατε………..ΠΥΡ…………

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.{#emotions_dlg.rockon}


    ironzionlion
    30.12.2010, 10:46

    Λάθος έκφραση  στο ποστ που γράψαμε

    Δεν  υπάρχει φασισμός στο ΜΗ

    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ στο ΜΗ έπρεπε να γράψουμε  μια δημοκρατία σαν αυτή που βιώνουμε στο πετσί μας και στην καθημερινότητα μας μια δημοκρατία των λίγων που λένε πολλά  και μια δημοκρατία των μηντια  ναι ένα είδος μηντια είναι και Δυνατές φωνές διαμαρτυρίας

    Καλή ώρα δυο τρεις  άντε τέσσερις  θίχτηκαν από την βρωμόλοχεία μου στην συγκεκριμένη εκπομπή και μάλιστα από αυτούς 2-3 ήταν που πραγματικά την άκουσαν .

    Και ξαφνικά άρχισαν να πληθαίνουν οι φωνές διαμαρτυρίας λες και κoλήσαν το μικρόβιο τους  ενόχλησαν ξαφνικά τα λαιβ τους ενόχλησε η γλώσσα που χρησιμοποιούσα στις εκπομπές μου  λες και εδώ δεν υπάρχει το μαγικό κουμπάκι  που αλλάζει συχνότητα

    Όχι

    Εδώ υπάρχουν οι κανόνες

    Κάποτε μου έγινε  μια παρατήρηση από τον υπεύθυνο του σταθμού για μια εκπομπή που έκανα μετά τον Βασίλη β σαξ .Έπαιζε οι γυναίκες στα μπλουζ και συνέχισα με την κ Στανίση

    Άραγε  ακούει κάνεις τι παίζονται  στις διαφορές εκπομπές τώρα ;

    Σας ενοχλεί που ομιλάγαμε άσχημα για τις ακροαματικότητες;

    Μα θα μπορούσαμε και οι δυο που κάναμε  την συγκεκριμένη να είμαστε παραγωγοί σε ένα οποιοδήποτε  ράδιο στα FM

    Ο Βασίλης το έκανε χρόνια πολλά άλλωστε.

    Αλλά βλέπεις σε εκείνα τα ραδιόφωνα  παίζει η ακροαματικότητα, το υποχρεωτικό μερικές φορές ρεπερτόριο και κυρίως οι διαφημίσεις ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΨΙΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΩΡΑ

    Για αυτό ήρθαμε και κολάσαμε στο ΜΗ για την ελευθερία που παρείχε

    Τέλος

    Εγώ  έφυγα από τις εκπομπές πριν εμφανιστεί  το ενοχλητικό πανεράκι

    Και τον  Βασίλη τον φύγατε εσείς

    Τελειώνοντας δεν μίλα για τον Βασίλη αλλά μόνο εκ μέρους μου ίσως μιλήσει και εκείνος κάποια στιγμή

    Ευχαριστώ  για την φιλοξενία σας

    Αλέξανδρος IRONZIONLION


    nikos99
    30.12.2010, 13:04

    Διαβάζω την συζήτηση εδώ και μέρες αλλά δεν μπορώ να πάρω θέση καθότι δεν άκουσα την επίμαχη εκοπμπή! Παρ' όλα αυτά βλέποντας την απάντηση του Αλέξανδρου ένιωσα την υποχρέωση να τον ευχαριστίσω και εγώ για την παρέα που μας χάρισε όλο αυτό το χρόνο εδώ στο Radio Musicheaven! Ironzionlion σε Ευχαριστώ για την όμορφη παρέα σου με την οποία ξενυχτίσαμε ουκ ολίγες φορές μπροστά στον υπολογιστή ακούγοντας μια πραγματικά εξαίρετη και διαφορετική εκπομπή κάθε φορά! Να σαι πάντα καλά! Παιδιά Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!


    -----------------
    Επισκεφθείτε το blog μου στην διεύθυνση www.entechnanews.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos99 στις 30-12-2010 13:06 ]


    vasilisbSax
    30.12.2010, 13:09

    Σήμερα, ξαναεπισκέφτηκα το ΜΗ και είδα ότι όλως τυχαία έκανε το ίδιο και ο συγκατηγορούμενός μου IronZionLion. Δεν με νοιάζει που πολλοί θα το σχολιάσουν αρνητικά, φτάνει που εγώ ξέρω ότι ήταν τυχαίο και οι καλοπροαίρετοι (γιατί υπάρχουν και τέτοιοι) θα το δουν κι εκείνοι έτσι.

    Το ότι δεν μίλησα για το «θέμα» τόσες μέρες ίσως κάποιοι (λέω ίσως) το εξέλαβαν ως σνομπισμό ή σταρχιδισμό. Πλανώνται πλάνην οικτράν!!!
    Είχα αποδράσει για λίγο από την καθημερινότητα, και την πραγματική και την εικονική…

    Μόλις επέστρεψα και πριν σας αφήσω, στον, για αρκετούς, αγγελικά πλασμένο μουσικό παράδεισο, θα ήθελα να πω δυο τρεις τελευταίες κουβέντες επί του «θέματος». Προσωπική ανάγκη.

    Ομολογώ ότι ξεφύγαμε και εγώ και ο καλεσμένος μου στο τελευταίο κομμάτι της μακράς μοιραίας εκπομπής, και παίρνοντας όλη την ευθύνη, ζητάω συγνώμη γι’ αυτό, απ’ όσους κάναμε να αισθανθούν άσχημα παραβαίνοντας τους κανονισμούς,. Δεν θα αναφερθώ χρονικά στο πόσο κράτησε αυτή η παραβίαση των κανονισμών, αλλά θα αναφερθώ στην επιλεκτική λήθη ορισμένων, όσον αφορά στην αναφορά μας στα κακώς κείμενα, που η κορύφωσή της ήταν το μοιραίο αποτέλεσμα. Εκτός και αν όλοι όσοι αισθάνθηκαν άσχημα, συμφωνούν ότι αυτά τα κακώς κείμενα είναι όντως κακώς κείμενα τα δεχόμαστε (κάποιους μάλιστα μας βολεύουν), δεν τα σκαλίζουμε για να μην προκαλέσουμε δυσαρέσκεια προς τα πάνω, σκύβουμε το κεφάλι, προχωράμε και απλά δεν πρέπει να καταπατάμε τους κανονισμούς

    Όσον αφορά στη λέξη (και έννοια) φασισμός, θα πω τούτο:Ορθώς αναφέρθηκε (νομίζω από τον Φίλιππο) ότι «πριν μιλήσουμε θα πρέπει να βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό μας». Ναι, αλλά καμιά φορά το timing μπορεί να αποβεί μοιραίο!!!
    Όταν λοιπόν με το (όποιο) τέλος της μοιραίας εκπομπής, είδα να έχει εξαφανιστεί από το πρόγραμμα του σταθμού, βούτηξα τη γλώσσα μου στο μυαλό μου και η πρώτη λέξη που ψάρεψα ήταν: ΦΑΣΙΣΜΟΣ!!!
    Αν τώρα η αλλαγή της συγκεκριμένης λέξης με κάποια άλλη της αρεσκείας σας, σας κάνει να αισθανθείτε καλύτερα, κάντε μια δημοσκόπηση μεταξύ σας (οι θιγόμενοι) και αποφασίστε με ποια θα την αντικαταστήσετε. Για μένα η ουσία θα είναι η ίδια…

    Τέλος, για «το ζήτημα που δημιούργησαν οι 2 παραγωγοί», αρχηγέ, πάρτα αλλιώς γιατί θα βρεις. Το ζήτημα υπάρχει και αν δεν το βλέπεις, ξαναψάξου. Αν θες να το δεις…

    Αυτά, και καλή χρονιά σε όλους (χωρίς καμιά εξαίρεση).

    Γεια σας και χάρηκα για τη γνωριμία…

    Βασίλης bSax


    emmanuella
    30.12.2010, 13:51

    Λείπω από το ράδιόφωνο, και γενικά από το σάιτ 4-5 μήνες. Μέχρι τότε ήμουν, πιστεύω, ενεργό μέλος και οφείλω, τουλάχιστον σαν Εμμανουέλα να πάρω κάποια θέση σε αυτό. Ξεκαθαρίζω όμως πως δεν άκουσα την εκπομπή του Βασίλη και δεν ξέρω από πρώτο χέρι τι έχει συμβεί, τι έχει ειπωθεί τόσο στην εκπομπή όσο και μεταξύ του Deos και του Βασίλη.

    Επεισή προβλήματα πάντα δημιουρούνται ανάμεσα στα μέλη μιας ομάδας έχω παρακολουθήσει τα πάντα εδώ μέσα. Μπορώ εξ΄αρχής να υποστηρίξω πως ο ίδιος ο Γιάννης δεν θα ενεργούσε εις βάρος κάποιου παραγωγου, ειδικά του Βασίλη που ήταν από τους πιο αξιολοούς παραγωγούς εάν δεν υπήρχε σοβαρός λόγος...

    Από αυτά που διάβασα θεωρώ ντροπή τα όσα συνέβησαν από τη μεριά του Βασίλη και του καλεσμένου του στην εκπομπή, αλλά περισσότερο του Βασίλη που είχε επίσημα την ευθύνη να προστατεύσει μέσα από την εκπομπή του την αξιοπρέπεια των ακροατων.

    Σε τέτοιες περιπτώσεις δύναται να επέμβουν οι διαχειριστές και να ενερήσουν όπως αρμόζουν οι κανόνες λειτουργικότητας του σάιτ. Ευχαριστώ από τη μεριά μου τους διαχειριστές που παλεύουν, ειλικρινά παλεύουν, να προστατεύσουν αυτό που υπάρχει μέσα στο σάιτ και που έχουμε δημιουργησει που, τουλάχιστον εγω λόγω υποχρεώσεων άφησα πίσω το καλοκαίρι, για να το ξανασυναντήσω ατόφιο μετά από κάποιο καιρό.

    ...Μένω μόνο στο ποστ του faidona.

    Φιλικά προς όλους..


    Kristalo
    30.12.2010, 17:39

    Ελπίζω πραγματικά μετά τις απαντήσεις του vassilibsax και ironzionlion επιτέλους να καταλάβετε τι προσπαθω να καταθέσω τόσον καιρό εδώ πέρα. Ορίστε λοιπόν ήρθαν και οι συγνώμες για τις βωμολοχίες, ήρθε και η παραδοχή των λαθών της εκπομπής. Κανείς δεν είναι αλάνθανστος και η ώρα που συνέβησαν όλα αυτα ήταν άτυχη στιγμή για όλους εμάς. Αλλά για τους δύο παραγωγούς υπέροχη η στιγμή της συνεύρεσης τους. Γιατί αν κάποιοι άκουγαν προσεκτικά λεγόταν και περιστατικά αναμνήσεων τους από τα χρόνια που διένυσαν στον χώρο. Ίσως λοιπόν λίγο το κατανυκτικό κλιμα μεταξύ ({#emotions_dlg.beer}) τους σαν αγαπημένοι φίλοι, λίγο το ότι καθε λίγο και λιγάκι είχαν προβλήματα με τον server{#emotions_dlg.confused1} , ξεφύγανε . Η ευθύνη όταν βρίσκεσαι μπροστά από ένα μικρόφωνο μεγάλη απέναντι στους ακροατές σου μεγάλη γι΄αυτό εξου και οι συγνώμες. Ας πάμε λοιπόν και στο βαθύτερο νόημα που τόσο πολύ λοιπόν μερικοί δεν καταλαβαν ή βιάζονταν να προσπεράσουν. Ο εν λόγω παραγωγός vassilisbsax δεν έχει δώσει δικαιώματα ποτέ..προσωπικά δεν τον έχω ακούσει να σχολιάζει ουτε για καλησπέρες σε μέλη του τσατ. Παντα οργανωμένος τέλεια σε ένα μουσικό προγραμμα πολύ ιδιαίτερο άφηνε τις καλύτερες αναμνήσεις μετα το τέλος της εκπομπής του. Ποιος ήταν ο λόγος όμως που έφτασε εκείνο το βράδυ η εκπομπή σ΄αυτό το επίπεδο; Λεγόταν κάποια πράγματα, κάποιες πικρίες οι οποίες υποσκάπτουν εδώ και πολύ καιρό τον ΜΗ. Το βιώνουμε κάθε λίγο και λιγάκι στα διάφορα φόρουμ μετά από καρφώματα παραγωγών.!!!

    Προσωπικά με ενοχλεί παραπάνω να βλέπω αγαπημένους μου παραγωγούς να μπάινουν σε τέτοιες διαδικασίες και αυτό με κάνει να λυπάμαι ιδιάιτερα...έχω σταματήσει να παρακολουθώ εκπομπές από την στιγμή που ένιωσα ότι γίνονται ανταγωνισμοί ακροαματικότητας...αλλα ουτε και θα έμπαινα στην διαδικασία να κρίνω καλυτερα από κάποιους άλλους, παραγωγους.

    Το ΜΗ έναι από τα καλύτερα μουσικά site που έχω επισκεφτεί. Εχω γίνει όχι απλά φαν αλλα φανατική οπαδός του. Η λέξη Φασιμός μπορεί να φαίνεται υπερβολική αλλα όταν μπάινουν κριτήρια σαν αυτά που προανέφερα παραπάνω σε βάζουν ή καλύτερα σε υποχρεώνουν να μπαίνεις στην διαδικασία να κρίνεις με τον άλφα ή βήτα τρόπο έναν παραγωγό! Αν αυτή η λεξη( φασισμός) δεν ταιριάζει και ενοχλει κάποιους τότε ας βρεθεί κάποια άλλη που να ταιριάζει στο πρόβλημα γιατί εδώ όντως υπάρχει πρόβλημα.

    Πραγματικά χαίρομαι που το ΜΗ έχει τέτοια απήχηση αλλα παρακαλώ αυτό να μην μας αλλοιώσει κιόλας.

    Θέλω να σας ευχηθώ από καρδιάς ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και στους υπευθυνους καλη δύναμη γιατί καραβοκύρηδες τα μεγάλα ταξίδια έχουν και πολλές φουρτούνες. Μακάρι να χετε την δύναμη πάντα να τις ξεπερνάτε!


    -----------------
    nastasia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kristalo στις 30-12-2010 17:44 ]


    XarakiFreeSoul
    30.12.2010, 18:04

    ~Εχετε πολυ πλακα παντως που ενω λετε τι λετε πετατε κ ενα χρονια πολλα...πολυ ψευτικο για ορισμενους..!

    Αφου λοιπον οι 2 "κατηγορουμενοι" μιλησαν...Ας βαλλουμε μια τελεια στο θεμα...Και προπαντων οσοι θεωρηθηκαν φιλοι των κατηγορουμενων...επιβαρύνουν την θεση τους... Προσγειωθειτε...

    Να σας πω την  γνωμη μου οτι εγινε εγινε...Ενταξει δεν επρεπε να ΒΩΜΟΛΟΧΕΙΣΕΤΕ και εσεις...{#emotions_dlg.tt2}

    και κατα την επιπλεον γνωμη μ (χαχαχα) ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΜΙΑ "ΠΑΡΕΑ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Η ΛΕΞΗ ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ.....

    Ειρηνη ημην...!!!!!!!!!!!!!! Innocent

    ~.....

    Και ραβε-ξυλωνε....Δουλεια να μη σου λειπει....! {#emotions_dlg.thumbup}