ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    6o Live MusicHeaven στην Αυλαία!

    cineboy
    10.01.2011, 01:07
    Καλό θα είναι Γιώργο, μαζί με την ανακοίνωση στο ποιοί θα παίξουν , στην συνέχεια να υπάρξει και ένα πρόγραμμα ροής, μαζί με το πόσα τραγούδια θα μπορεί να παίξει ο κάθε ένας, έτσι ώστε να είναι έτοιμοι οι συμετέχοντες και να ξέρουν σε ποιά σειρά θα παίξουν και τι.
    jorge
    10.01.2011, 09:33
    Πάντα έτσι γίνεται Cineboy, θα υπάρχει εκτενής επικοινωνία με κάθε γκρουπ, ώστε να ρυθμίσουμε κάθε λεπτομέρεια (ακόμα και με τι είδους μικρόφωνο θα παίξουν τα ακουστικά όργανα)
    tago
    10.01.2011, 13:03

    Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου πως σε αυτό το live θα είμαι παρόν. Ωστόσο ακόμα δε μπορώ να είμαι σίγουρος. Αν έρθω ξαφνικά θα βρεθεί μια καρεκλίτσα να κάτσω ε?{#emotions_dlg.beer}


    AlfaWolf
    10.01.2011, 15:42

    Θα ήθελα να συμμετάσχω κι εγώ στο live μας αφού όμως λύσω κάποιες απορίες πρώτα Smile

    1ον  κάτι διάβασα για αφιερώματα ,

    θα πρέπει να ετοιμάσουμε με το group μου κάποιο αφιέρωμα σε κάποιον συγκεκριμένα?

    ή ελευθέρα θα επιλέξουμε κάποια κομμάτια που παίζουμε από έντεχνο και ροκ ?

    2ον πόσα να είναι αυτά τα κομμάτια η τα λεπτά που θα έχουμε στην διάθεση μας για ένα group 5 ατόμων ?

    Αυτά προς το παρών …Smile


    PHILIPPOSSM
    10.01.2011, 15:54

    Καλό θα είναι όταν πλησιάζουν οι μέρες για το live να παίρνετε τηλ. στην Αυλαία για να κλείσετε τραπέζι.

    Μουσική σκηνή Αυλαία, Αγ. Όρους 15 (και Κωνσταντινουπόλεως 115), Βοτανικός,
    Μετρό Κεραμεικός

    Τηλ. 2103474074

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 10-01-2011 18:43 ]


    jorge
    10.01.2011, 16:16

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 10-01-2011 στις 15:42 έγραψε...

    1ον κάτι διάβασα για αφιερώματα, θα πρέπει να ετοιμάσουμε με το group μου κάποιο αφιέρωμα σε κάποιον συγκεκριμένα?

    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο Νικ.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 10-01-2011 στις 15:42 έγραψε...

    ή ελευθέρα θα επιλέξουμε κάποια κομμάτια που παίζουμε από έντεχνο και ροκ ?

    Σωστά. Υπάρχει απλά το ενδεχόμενο, σε περίπτωση που θέλετε να παίξετε ΜΟΝΟ δικά σας κομμάτια, να σας παρακαλέσουμε να παίξετε και μερικές διασκευές.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 10-01-2011 στις 15:42 έγραψε...

    2ον πόσα να είναι αυτά τα κομμάτια η τα λεπτά που θα έχουμε στην διάθεση μας για ένα group 5 ατόμων ?

    Δεν το ξέρουμε ακόμη Νίκο, αυτό θα ανακοινωθεί μετά την επιλογή των γκρουπ :)


    AlfaWolf
    10.01.2011, 16:35

    οκ ευχαριστώ !!!


    tago
    10.01.2011, 19:39

    Νικόλα λες να καταφέρω να σε ξανά ακούσω μετά από 25 χρόνια?{#emotions_dlg.beer}

     


    AlfaWolf
    10.01.2011, 19:50

    Δημήτρη πολυ θα το χαιρόμουν {#emotions_dlg.biggrin}

    ας ευχηθούμε να τα καταφέρεις εσύ να έρθεις αλλά κι εγώ να καταφέρω να είμαι ανάμεσα στους επιλεγμένους {#emotions_dlg.biggrin} 


    rios
    11.01.2011, 12:45

    Ε, σιγά μην λείψω...!!Ίσως σε αυτο το Live κ με σχήμα αλλά για την ώρα δηλώνω την παρουσία μου


    jorge
    11.01.2011, 23:28

    Rios ήσουν η "ψυχή" στο προηγούμενο live, πραγματικά ήταν φοβερή η βοήθειά σου στα οργανωτικά :)

     

    Σχετικά με τις αιτήσεις τώρα...

    Ως τώρα υπάρχουν 29 αιτήσεις συμμετοχής, ενώ απομένουν περίπου 10 μέρες για τη λήξη των αιτήσεων συμμετοχής. Οι περισσότεροι απ' οτι γνωρίζω, ακόμη το σκέφτονται και θα στείλουν αίτηση συμμετοχής τις τελευταίες μέρες.

    Νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι οτι θα είναι αδύνατον να παίξουν όλοι. Ίσως παίξουν λιγότεροι και από τους μισούς που θα δηλώσουν. Γι' αυτό δεν υπάρχει λύση, μια και θα έχουμε μόλις 5-6 ώρες στη διάθεσή μας.

    Τις επόμενες μέρες θα ζητήσουμε προσφορά από το μαγαζί, ώστε να έχουμε καλύτερες τιμές σε μπύρες και ποτά. Θα ενημερώσουμε.


    AlfaWolf
    12.01.2011, 01:14

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-01-2011 στις 23:28 έγραψε...

    Rios ήσουν η "ψυχή" στο προηγούμενο live, πραγματικά ήταν φοβερή η βοήθειά σου στα οργανωτικά :)

     

    Σχετικά με τις αιτήσεις τώρα...

    Ως τώρα υπάρχουν 29 αιτήσεις συμμετοχής, ενώ απομένουν περίπου 10 μέρες για τη λήξη των αιτήσεων συμμετοχής. Οι περισσότεροι απ' οτι γνωρίζω, ακόμη το σκέφτονται και θα στείλουν αίτηση συμμετοχής τις τελευταίες μέρες.

    Νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι οτι θα είναι αδύνατον να παίξουν όλοι. Ίσως παίξουν λιγότεροι και από τους μισούς που θα δηλώσουν. Γι' αυτό δεν υπάρχει λύση, μια και θα έχουμε μόλις 5-6 ώρες στη διάθεσή μας.

    Τις επόμενες μέρες θα ζητήσουμε προσφορά από το μαγαζί, ώστε να έχουμε καλύτερες τιμές σε μπύρες και ποτά. Θα ενημερώσουμε.



    οποτε να μην στειλουμε αλλες ετσι???


    jorge
    12.01.2011, 10:24
    ΦΥΣΙΚΑ και να στείλετε συμμετοχές. Δεν σταματούν οι αιτήσεις. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα γίνει επιλογή ανάμεσα σε ΟΛΟΥΣ όσους έστειλαν συμμετοχή.
    jorge
    16.01.2011, 18:19
    37 οι αιτήσεις συμμετοχής ως τώρα...
    MichPah
    17.01.2011, 17:08

    Που είναι ο Λίσταρχος; η Λισταρχία; Smile

    Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά! Αν τα καταφέρω λοιπόν θα ρθω να διασκεδάσω μαζί σας + το ταίρι μου


    jorge
    17.01.2011, 17:30

    Τελευταία νέα:
    - Τηλεφωνήστε στο 210 3474074 για να κλείσετε τραπέζι. Δεν πληρώνετε κάτι για να κλείσετε τραπέζι. Επαναλαμβάνουμε οτι πληρώνετε μόνο το ποτό σας, καθώς η είσοδος είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ.
    - Όσοι κάνετε κράτηση σε τραπέζι, να είστε εκεί μέχρι τις 19:30 το πολύ. Μετά τα τραπέζια θα δοθούν.

    - Δείτε πως θα έρθετε με το ΜΕΤΡΟ


    Δηλώστε το nickname σας ΕΔΩ για να μπείτε στην κλήρωση που θα κάνουμε, με δώρα T-Shirts & καπελάκια MusicHeaven.


    jorge
    18.01.2011, 00:13
    Μαζί μας θα είναι κατά πάσα πιθανότητα και ένας σπουδαίος μουσικός - συνθέτης. Ελπίζω να μπορέσουμε να ανακοινώσουμε το όνομά του τις επόμενες μέρες. :)
    jorge
    20.01.2011, 21:48

    Τελευταία νέα:

    - 58 οι αιτήσεις συμμετοχής

    - Τα ποτά θα κοστίζουν από 5-9 ευρώ

    - Η είσοδος είναι δωρεάν

    - Οι μουσικοί θα έχουν ένα ποτό δωρεάν, με ειδικό καρτελάκι που θα τους δώσουμε την ημέρα του Live.

    - Η Αυλαία έχει ανανεωθεί σημαντικά σε σχέση με το προηγούμενο live. Νέα μπαρ, νέο stage και οπτική βελτίωση σχεδόν παντού.

    - Ηχολήπτης και πάλι θα είναι ο "γίγαντας" Λάμπρος

    - Σύντομα και η αφίσα


    jorge
    20.01.2011, 21:53
    Ξέχασα να αναφέρω πως εκτός απροόπτου θα είναι μαζί μας οι:
    - Χριστόφορος Κροκίδης
    - Joanna Drigo

    :)
    jorge
    23.01.2011, 00:28

    Καλησπέρα,

    σε λίγες ώρες κλείνουν οι συμμετοχές. Εδώ πρέπει να ενημερώσουμε οτι έχουμε περίπου 60 συμμετοχές, από τις οποίες οι 5 αφορούν καλλιτέχνες που εξασφαλίζουν συμμετοχή χωρίς επιλογή, ως διακριθέντες στον 2ο Διαγωνισμό Τραγουδιού.

    Μένουν λοιπόν 55 - και πλέον, μια και ακόμα "έρχονται" συμμετοχές - σχήματα από τα οποία πρέπει, δυστυχώς,  να επιλεγούν τα 15, ώστε συνολικά να έχουμε 20 σχήματα. Για ένα 6ωρο Φεστιβάλ (19.00 - 01.00), θεωρούμε πως τα 20 σχήματα είναι το μέγιστο.

    Είναι η πρώτη φορά που υπάρχει τέτοια συμμετοχή (πρόπερσι είχαμε μόλις 25 συμμετοχές) και βρισκόμαστε στην πολύ δύσκολη θέση να επιλέξουμε 15 από 55 και πλέον σχήματα. Είναι νομίζω ότι πιο δύσκολο έχουμε συναντήσει ως τώρα, μια και οι περισσότερες συμμετοχές είναι από αξιόλογες έως εξαιρετικές.

    Αργά τη Δευτέρα (ίσως και Τρίτη) θα ανακοινωθούν τα γκρουπ που θα παίξουν.