ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Τι λέτε για το Thomann;

    geochris7
    10.01.2011, 21:47

    Καλησπέρα απο το σάιτ  http://www.thomann.de/gr/index.html είναι καλό? ¨Εχει αγωράσει κανείς απο εκεί?{#emotions_dlg.confused1}Και τι έχει να πεί?

     

     

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-01-2011 22:28 ]


    delta66
    10.01.2011, 22:19

    Αξιοπιστο ειναι.

    Εχουμε ψωνισει πολλες φορες απο εκει.

    Παρε και τηλεφωνο στο ελληνικο τμημα και ρωτα τους στα ελληνικα οτι απορια εχεις

    0049-9546-9223-538

     


    jorge
    10.01.2011, 22:29
    ’ψογη εταιρία.
    cobal
    10.01.2011, 22:41
    Αξιοπιστο αλλα Ελλαδα συνηθως βρισκω καλυτερες τιμες. Η ειρωνεια ειναι οτι με συμφερουν τα μεταφορικα απο Γερμανια!!!!!
    geochris7
    10.01.2011, 22:50
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..έχετε αγωράσει απο εκεί?
    jorge
    10.01.2011, 22:58
    Ναι, μια ηλεκτρική Cort και μια πεταλιέρα.
    geochris7
    10.01.2011, 23:06
    Να ρωτίσω και κάτι αλλο. Την παραγγελία στιν φέρνουν στο σπίτι με κούριερ.Στον υπάλληλο της δεν πληρόνειςΚαι πόσα είναι τα μεταφορικά για την χώρα μας?
    geochris7
    10.01.2011, 23:19
    Επίσις η μάρκα harley benton είναι αξιόπιστη?
    inkve
    11.01.2011, 16:38

    ναι την παραγγελια στο σπιτι την φερνουν...

    εγω ειχα πληρωσει 17 ευρω εμβασμα στην τραπεζα επειδη δεν εχω πιστωτικη καρτα...

    αν εχεις πιστωτικη καρτα και η παραγγελια σου ξεπερναει τα 250 ευρω τοτε δεν πληρωνεις δραχμη...

    εμενα ξεπερασε τα 250 αλλα το εμβασμα στην τραπεζα ηταν αναγκαιο για να γινει η συναλλαγη μεσω αυτης,,

    αν ομως δεν τα ξεπερνουσε θα πληρωνα γυρω στα 25 ευρω(μεταφορικα)

    ενα καλο κολπο ειναι να μαζευτειτε φιλοι που θελει ο καθενας να αγορασει και να τα βαλετε ολα μεσα σε μια παραγγελια και να ξεπερασετε τα 250 ευρω και να γλυτωσετε τα μεταφορικαWink

     

    οσο για την harley benton εχω μικρη επαφη...εχω μια καμπινα 2Χ12 αυτης της εταιριας...η γνωμη μου??για τα 200 ευρω που κανει δεν μπορω να εχω παραπανω απαιτησεις...οσο ξερω παντως κακο ονομα σαν εταιρια δεν εχει...

     επισης ο thomman ειναι αξιοπιστο μαγαζι γενικως...δεν θα εχεις προβλημα κανενα...παρε και στο τηλεφωνο που εδωσε ο delta66 να το διαπιστωσεις απο μονος σου....πιστεψε με ειναι ομορφη αισθηση να παιρνεις γερμανια σε μουσικο online καταστημα και να σε εξυπηρετουν στα ελληνικα

    εγω εκτος απο καμπινα ειχα παραγγειλει μαγνητες...κατι ποτενσιομετρα...και ανταλακτικα για το τρεμολο...τα τρια τελευταια ηρθαν λιγες μερες μετα απο την καμπινα...ο τροπος που ηταν πακεταρισμενα με αφησε εκπληκτο αναλογικα με τον μικρο ογκο αυτων των πραγματων αλλα και οτι γενικα δεν ειναι ιδιαιτερα ευαισθητα οπως ας πουμε ενα οργανο...παρολα αυτα ηταν απολυτα προστατευμενα απο οτιδηποτε,,,,εψαχνα δυο λεπτα αναμεσα σε φουσκαλες για να βρω τα ανταλακτικα του τρεμολο!!{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 11-01-2011 16:45 ]


    delta66
    11.01.2011, 19:12

    Με αγορα πανω απο 300 ευρω ειναι δωρεαν τα μεταφορικα, τα οποια ειναι ειναι 20 ευρω.

    Η παραδοση κανει περιπου μια εβδομαδα.

    Πληρωνεις με καρτα ή με καταθεση στον λογαριασμο τους σε τραπεζα (αυτο θα καθυστερησει 2-3 μερες την παραδοση μεχρι να φτασουν τα χρηματα).

    Επιπλεον χρηματα (17 ευρω) για εμβασμα δεν νομιζω να ισχυει.

     

    Μεχρι και τα χρηματα στο ακεραιο μου εχουν επιστρεψει, οταν εστειλα πισω εναν ενισχυτη που μετανοιωσα για την αγορα του. Ουτε τα μεταφορικα δεν πληρωσα.

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    cobal
    11.01.2011, 19:46
    Μια χαρα στα λενε τα παιδια.... Εγω θα σου ελεγα κοιτα και σε Ελληνικα μαγαζια για οτι σε ενδιαφερει γιατι πολλες φορες ειναι φθηνοτερα.... πχ τα JBL PRX 515 τα βρηκα 100 ευρω! φθηνοτερα στη Λαρισα... Εγω εχω παρει πιατινια κιθαρα μπασο και πολλα αλλα απο Thomann και ηρθαν μεσα σε μια εβδομαδα με το ταχυδρομειο
    geochris7
    11.01.2011, 19:57
    Γίνετε να πληρώσεις τον υπάλληλο κούριερ?
    delta66
    11.01.2011, 21:41

    Παράθεση:

    Το μέλος geochris7 στις 11-01-2011 στις 19:57 έγραψε...

    Γίνετε να πληρώσεις τον υπάλληλο κούριερ?

    Oχι, η αντικαταβολη εχει καταργηθει στην Ελλαδα.

    Εχε το νουσ ου και σε αυτο που σου εγραψε ο cobal.

    Επιτελους τα ελληνικα κατστηματα εχουν αρχισει και δινουν τιμες ανταγωνιστικες με του εξωτερικου.

    Πανε οι παλιοι καιροι που μας πινανε το αιμα.


    geochris7
    11.01.2011, 22:13
    Ναί το έχω προσέξει απο ένα κατάστιμα εδώ στην θεσσαλονίκη που έχει μια les paul τύπου με ενισχιτές και τέτια 180ευρό
    geochris7
    11.01.2011, 22:15
    οκ σας ευχαριστώ όλους
    geochris7
    12.01.2011, 20:10
    Τι λέτε για αυτήν και ένα ενισχιτή?
    geochris7
    12.01.2011, 20:11
    http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl450cs.htm
    geochris7
    13.01.2011, 16:38
    μίπος έχετε αλλα σάιτ?
    iStathis
    13.01.2011, 21:47

    Το site αξιοπιστο δεν το συζηταμε,20 ευρω μονο για τα μεταφορικα και τιποτα παραπανω και η παραδωση σε 5-7 εργασιμες μερες...Κομπλε λοιπον! Εχω μια harley benton και για τα λεφτα της ειναι αψογη.Ανετα συγκρινεται με κιθαρες των 200 αντε με ζορι και 300 ευρω.Στον ηχο απο ο,τι εχω καταλαβει το παν ειναι ο ενισχυτης στους οποιους η harley benton υστερει αρκετα,τωρα στον τροπο και στο  ποσο ανετα μπορεις να παιξεις στην κιθαρα ειναι αλλο θεμα,πρεπει καταρχας να δοκιμασεις πρωτα πριν την παρεις αν σε απασχολει αυτο,αλλα αν θες να πεις οτι πηρα μια κιθαρα να εχω παιζω απλα και οχι παπαδες τοτε μια harley benton ειναι μια σωστη λυση.Εγω τωρα μαθαινω και δεν εχω παραπονο απο την δικη μου και την εχω συγκρινει και με αλλες,ας πουμε με κιθαρα vester των 400 γιουρων και δεν εχω να ζηλεψω τιποτα,αντε να με βολευει ελαχιστα στο παιξιμο η vester.

    Προσωπικη μου αποψη λοιπον,αν κ εσυ τωρα θες να μαθεις και ειναι η πρωτη σου κιθαρα ειναι καλη λυση,αν δεν ειναι η πρωτη σου και απλα θελεις να εχεις μια απλη κιθαρα οχι κακη,απλα καλη ,επισης ειναι καλη λυση.Αν καποιος θελει να επενδυσει κατι παραπανω σε harley benton με την προοπτικη να την εχει ως βασικη του κιθαρα για χρονια και να περιμενει ποιοτητα και αποδοση καλυτερα να δωση κατι παραπανω και να στραφει καπου αλλου...


    geochris7
    13.01.2011, 21:58
    Κίτα ,τώρα αρχήζω και εγώ θέλω κάτι που να είναι βολικό για αρχή. για τις Jack&Danny απο αυτό το κατάστιμα ξέρετε τίποτα?? http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Paula-models/Jack-Danny-LS100-BK-Black/art-GIT0015695-000