ελληνική μουσική
    769 online   ·  210.850 μέλη

    Ρωτήστε την Σοφία Παπάζογλου

    AlfaWolf
    15.01.2011, 22:15

    Η Σοφία Παπάζογλου έχει την καλοσύνη να ερθει σαν καλεσμένη μου στο ραδιόδωνο μας

    το επόμενο Σάββατο 22/1/2011

    αν έχετε κάποια ερώτηση για εκείνη μεχρι και την τετάρτη 19/1/ καταθέστε την εδώ και θα τήν μεταφέρω .

     





    επισυναπτόμενα: sofiapapazoglou.jpg 
    kwstasagas
    16.01.2011, 11:12

    Μπράβο Alfawolf, πολύ ωραία επιλογή !!!{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}

    Αρκεί μόνο να ρίξει κάποιος μια ματιά στις συνεργασίες και στις δισκογραφικές συμμετοχές της κας Παπάζογλου : Ξεκίνησε τραγουδώντας Μαμαγκάκη .... Μετά Γιώργο Ζήκα ["Πάμε Νότια"] ... Επίσης συνεργάστηκε με τις "Δυνάμεις του Αιγαίου" .... Επίσης τραγούδησε στον δίσκο "Πέμπτη Απόγευμα" σε μουσική Παναγιώτη Καλαντζόπουλου [τον εν λόγω δίσκο δεν τον έχω ακούσει αλλά πολύ με είχε εντυπωσιάσει το κάπως "τολμηρό" εξώφυλλό του, το οποίο αντί να σε "σοκάρει" μάλλον σε "γοητεύει" !!! Το παραθέτω  :

    Πέμπτη απόγευμαΠέμπτη απόγευμα ]]]]]]

     

    Τελευταία βλέπουμε τη Σοφία Παπάζογλου να συμμετέχει στο "Φαγιούμ" σε μουσική Νεοκλή Νεοφυτίδη και στίχους Λέντζου, αλλά και στον "Απόπλου" σε μουσική Μιχάλη Τερζή και στίχους ομοίως Λέντζου .... κλπ κλπ ...

     

    Με βάση τα παραπάνω, καταλήγω στην εξής, προσωπική / πλήρως υποκειμενική, άποψη : Ότι η κα Παπάζογλου προσέχει πολύ τις επιλογές της και της συνεργασίες της !!! Ότι είναι άνθρωπος που δύσκολα θα δεχθεί να "κάνει εκπτώσεις" στη σταδιοδρομία της, προκειμένου να αποκτήσει περισσότερους ακροατές !!! Για το λόγο αυτό, χωρίς να την γνωρίζω προσωπικά και χωρίς να έχω ασχοληθεί "σε βάθος" με την πορεία της, έχει κερδίσει πλήρως τον σεβασμό μου !!!

     

    Οι ερωτήσεις που έχω να της υποβάλω είναι οι εξής :

     

    - Πριν καμιά 10αριά χρόνια έπαιζαν οι "Δυνάμεις του Αιγαίου" στις "Γραμμές". Εκεί η Σοφία τραγούδησε, ως "φιλοξενούμενη" στο πρόγραμμά της, ένα πολύ όμορφο τραγούδι τους που άρχιζε, αν θυμάμαι καλά, ως εξής : "Ε γυναίκα με το μυτερό καπέλο" ..... Για ποιο τραγούδι τους πρόκειται ???? Σε ποιον δίσκο των "Δυνάμεων του Αιγαίου" θα το βρούμε ???? 

     

     

    - Να μας πει ό,τι θέλει για τον δίσκο "Πέμπτη Απόγευμα". Και κυρίως για το υπέροχο εξώφυλλό του. Γιατί επιλέχθηκε αυτό το εξώφυλλο και πώς "δένει" με το υλικό του δίσκου ???

     

    -----------------
    Αγαπημένος ραδιοφωνικός σταθμός : Ράδιο Ακρόπολις Θεσσαλονίκης. Συστατικά του: ξεγυρισμένες ροκιές, ιδίως παλιές, μεράκι, παρεϊστικο κλίμα, καλώς εννοούμενος χαβαλές κλπ. Τι κι αν εδώ και πάνω από 15 χρόνια δεν υπάρχει πια;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 16-01-2011 12:35 ]


    AlfaWolf
    16.01.2011, 19:59

    Αγαπητέ Κώστα

    Oί ερωτήσεις σου θα απαντηθούν το Σάββατο 22/1 και ώρα 20:00 απο το ραδιόφωνο του ΜΗ. 

    Σ ευχαριστώ για την συμμετοχή σου.

     {#emotions_dlg.thumbup}


    AlfaWolf
    18.01.2011, 02:23

    Ερωτήσεις μπορείτε να καταθέτετε έως αυριο μεσημέρι


    AlfaWolf
    19.01.2011, 15:08

    Τελείωσε η προθεσμία για κατάθεση ερωτήσεων μην αφήνετε άλλες ερωτήσεις και ευχαριστώ πολύ όσους συμμετείχαν  {#emotions_dlg.thumbup}

     

    Οι Απαντήσεις το Σάββατο 22/1 και ωρα 20:00 - 22:00 στο Radio MusicHeaven και στην εκπομπή Wolf On Air


    AlfaWolf
    23.01.2011, 20:49

    Η Εκπομπή έγινε

    μπορείς να την κατεβάσεις κάνοντας κλίκ ΕΔΩ