ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη
    jethroomi
    21.01.2011, 22:38

    Εγω ακουγα Ρουβα και Ναταλι Ιμπρουγκλια. Πλακα κανω.

    Οταν ημουν 14 ακουγα POLL, Christophe, Animals και πρωτακουσα το

    Dark Side of the Moon, μετα απο αυτο αλλαξαν ολα.

    ουπς...φανερωσα την ηλικια μου.Wink

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jethroomi στις 21-01-2011 22:41 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-01-2011 00:49 ]


    ApostolisArmagos
    24.01.2011, 00:46
    Ελληνικά λαϊκα και ρεμπέτικα λόγω εκμάθησης τραγουδιών στο μπουζουκι μου καθώς και Bon Jovi,Queensryche,Helloween.Metallica,Maiden κτλ. τέτοια.Επίσης κλασσική μουσική.Πολύ κλασσικη μουσικη...ειλικρινά.
    jorge
    24.01.2011, 00:50
    Παπακωνσταντίνου, Scorpions, Alice Cooper, Bon Jovi, Maiden και πολλές ροκ μπαλάντες...
    aviectus
    24.01.2011, 17:13

    οτι ακουω και σημερα παλιομοδιτης? )


    glefas
    25.01.2011, 15:43

    Στα 13 panx romana!!!


    pastella
    26.01.2011, 21:43
    Spice Girls, Scorpions, Bryan Adams. Και δεν κάνω πλάκα με τις spice Girls
    emmanuella
    27.01.2011, 05:50

    χμ..

    Scorpions (απορώ ποιος δεν άκουγε {#emotions_dlg.tt2}), System of a down, bon Jovi, Μακεδόνα, Καλλίρη, Φραγκούλη.

    {#emotions_dlg.blush}


    latika
    27.01.2011, 09:35
    Λοιπόν στα 14 ( κάπου το 1994) βρήκα την πραγματική μου ταυτότητα στα μουσικά ακούσματα...άκουγα ελληνική μουσική κυρίως. Τότε άρχισα να ακούω έντεχνη ελληνική μουσική και κλασικό ροκ. Αλλά έκανα στροφή και προς τα πίσω και άρχισε να μου αρέσει να ακούω παλιό λαικό τραγούδι που στην αρχή το σνόμπαρα λόγω αντίδρασης. Ήταν της ηλικίας. Μέχρι τα 13 άκουγα τέκνο...( μα που να το πω αυτό)..Στα 14 έγινα άνθρωπος άρχισα να ακούω έντεχνη μουσική. Μεγάλη 'fun' της Αρβανιτάκη, του Παπακωνσταντίνου ( βεβαίως βεβαίως), Τσανακλίδου κτλ) και έγραφα κασέτες πολλές κασέτες δεν ξέρω τώρα τι να τις κάνω που μου χάλασε και το κασετόφωνο..
    SouLRocK
    27.01.2011, 17:08

    Jeronymo Groovy στο ράδιο, Prodigy!, συλλογές Transistance και psy-trance, R.E.M, το "wind of change". λίγο κλασικο Metal και Ελληνική Punk! Από τότε "διαταραγμένος" ήμουν ! χαχαχα


    Mad4U
    27.01.2011, 20:24

    Kelly Clarckson

    Avril Lavigne

    Scopions

    Χατζηγιαννη

    Κοτσιρα

    Και διαφορα παλια κλασικα ροκ


    Lorelei
    27.01.2011, 22:24

    Πολύ Rock και metal (πολλά από τα πιο πάνω για να μην τα γράφω Innocent) και κυρίως metallica, savatage, led zepellin, maiden, scorpions, gary moore, pink floyd, doors... Βασικά τα γούστα μου δεν έχουν αλλάξει και πολύ... σε τόσο λίγο διάστημα! Θυμάμαι όμως ποιες μπάντες δεν είχα ανακαλύψει τότε και αναρωτιέμαι πώς ζούσα χωρίς να ακούω τη μουσική τους!!!... επίσης άκουγα -όπως και τώρα βέβαια- και μερικά ιταλικά τραγούδια και αρκετή κλασική μουσική καθώς και λίγη jazz (αλλά πολύ πιο λίγο)...

     


    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 28-01-2011 02:45 ]


    mindfall
    28.01.2011, 15:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Lorelei στις 27-01-2011 στις 22:24 έγραψε...

    Πολύ Rock και metal (πολλά από τα πιο πάνω για να μην τα γράφω Innocent) και κυρίως metallica, savatage, led zepellin, maiden, scorpions, gary moore, pink floyd, doors... Βασικά τα γούστα μου δεν έχουν αλλάξει και πολύ... σε τόσο λίγο διάστημα! Θυμάμαι όμως ποιες μπάντες δεν είχα ανακαλύψει τότε και αναρωτιέμαι πώς ζούσα χωρίς να ακούω τη μουσική τους!!!... επίσης άκουγα -όπως και τώρα βέβαια- και μερικά ιταλικά τραγούδια και αρκετή κλασική μουσική καθώς και λίγη jazz (αλλά πολύ πιο λίγο)...

     


    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 28-01-2011 02:45 ]



    (παντα υπαρχουν αξιολογες μπαντες που δεν τις εχουμε ανακαλυψει ακομη!σε ολα τα ειδη,κυριος μη εμπορικες μπαντες γιατι αυτες τις μαθαινεις πρωτες)καποιες μπαντες ομως γινονται εμπορικες επειδη αξιζουν και η μουσικη τους παραμαινει διαχρονικη!οπως τα συγκροτηματα που ανεφερε το μελος lorelei.αυτα ακουγαμε οι περισσοτεροι ροκαδες-μεταλαδες το 1993 και μου κανει εντυπωση που ατομα νεαρης ηλικιας ακουνε αυτα τα συγκροτηματα που ακουγαμε και εμεις στα 14 μας!ολες αυτες οι μπαντες ειχαν να δωσουν και ειχαν ενα δικο τους στυλ.


    mindfall
    28.01.2011, 15:07

    θα προσθεσω λοιπoν τους dio, megadeth, stratovarius, helloween, annihilator, black sabbath, uriah heep, cult, queensryche, crimson glory, wasp, sanctuary, judas priest, iced earth, king diamond, motorhead, ac/dc, whitesnake,slayer, kreator, testament, manowar, paradise lost, guns n roses, skid row


    Lorelei
    28.01.2011, 16:32

    Παράθεση:

    Το μέλος mindfall στις 28-01-2011 στις 15:07 έγραψε...
    θα προσθεσω λοιπoν τους dio, megadeth, stratovarius, helloween, annihilator, black sabbath, uriah heep, cult, queensryche, crimson glory, wasp, sanctuary, judas priest, iced earth, king diamond, motorhead, ac/dc, whitesnake,slayer, kreator, testament, manowar, paradise lost, guns n roses, skid row

    ^ όντως  και σ' αυτούς

    να πάρει δεν μπορείς να τους αναφέρεις όλους, όλο και κάποιον θα ξεχάσεις, ακόμα και η εικόνα που έβαλα δεν έχει κάποιους ... Innocent συμφωνώ πάντως mindfall ότι μερικά συγκροτήματα είναι διαχρονικά και θα συνεχίσει να τα ακούει ο κόσμος... και οι καλλιτέχνες αυτοί ζουν μέσα από τα έργα τους όσα χρονια κ αν έχουν περάσει από τότε...


    Agapi9
    03.02.2011, 11:52

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Agapi9 στις 08-04-2011 12:24 ]


    cobal
    03.02.2011, 23:18
    Αν θυμαμαι καλα σε αυτη την ηλικια ακουγα μονο Metallica!!!
    rockou
    04.02.2011, 01:37

    NIRVANA ! Είχα κολλήσει με τον Kurt Cobain ( με ποιον άλλο δηλαδή ;; ) 
    {#emotions_dlg.rockon}



    JohnCherry
    07.02.2011, 22:12
    persi akouga Rock kai metal
    trelakias
    08.02.2011, 18:32
    Τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό είναι Linkin Park και Ξύλινα σπαθιά :D
    jorge
    11.11.2012, 14:18
    Alice Cooper, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Scorpions, Iron Maiden και Manowar.