ελληνική μουσική
    452 online   ·  210.823 μέλη
    kynegeiros
    23.01.2011, 19:16

    Εδώ και 3 χρόνια απέκτησα μια κιθάρα και προσπαθώ να την γρατζουνάω κάθε μέρα. Τελευταία άρχισα και να προσπαθώ να ηχογραφήσω κάποια μικρά τραγουδάκια. Το αποτέλεσμα είναι βέβαια πολύ φτωχό γιατί μου λείπουν ένα σωρό όργανα. Εγώ έχω βάλει στην ηχογράφηση μόνο κιθάρες και φωνή. Γνωρίζω οτι με midi keyboard μπορείς να βάλεις κι άλλα όργανα μέσα όπως βιολιά κρουστά και άλλα. Ηχογραφώ στο nuendo-3. Διαθέτω vstpluggins. Διαθέτω επίσης ένα αρμόνιο CASIO-CTK-573 το οποίο έχει είσοδο και έξοδο midi. Διαθέτω επίσης όρεξη να μάθω. Εκείνο που δεν διαθέτω είναι η γνώσεις πάνω σε αυτό που θέλω να κάνω και βέβαια οι μουσικές μου γνώσεις είναι ανύπαρκτες αλλά το μεράκι πολύ. Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει? Μήπως υπάρχει κάποιο βιβλίο ή κάτι τέτοιο για αρχαρίους? Διαβάζω μεσα στα ερωτήματα και τις απαντήσεις σε διάφορα θέματα και νιώθω σαν να μιλάνε κινέζικα. Θέλω μια βοήθεια για την σύνδεση αλλά και για τον τρόπο να βάλω βιολιά στις πρώτες μου ηχογραφήσεις. Αν κάποιος φίλος έχει τον χρόνο θα το εκτιμούσα πολύ. Εδώ έκανα μερικούς καλούς φίλους ήδη που με βοηθάνε σε παρεμφερείς τομείς όπως η ηχοληψία. Ευχαριστώ