ελληνική μουσική
    827 online   ·  210.850 μέλη

    Βοήθεια για χαρακτηριστικά ηλεκτρικού πιάνου.

    Neema
    25.01.2011, 04:04

    Γεια σας παιδια! Ειμαι καινουργια στο site, μολις μπηκα για την ακριβεια. Εδω και καποιο καιρο σκεφτομαι να αγορασω ενα ψηφιακο πιανο yamaha. Εχω δει καποια μοντελα, απλα εχω μπερδευτει λιγο με τα χαρακτηριστικα που προσφερουν. Εχω ρωτησει καποια πραγματα αλλα θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη.Αν λοιπον μπορουσε κανεις να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων!

    1. Υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ Graded Hammer και Graded Hammer 3 ώστε να αξιζει τα χρηματα?

    2. Ποια ακριβως δουλεια κανουν τα midi in/out/thru?

    3. Στο χαρακτηριστικο του USB αναφερουν to host ή to device. Ποιο χρειαζομαι για να συνδεομαι απευθειας με το λαπτοπ και να ηχογραφω την μουσικη μου?

     

    Ελπιζω να μην σας κουρασα. Συγνωμη αλλα με τα ηλεκτρονικα και ολες αυτες τις τεχνολογιες δεν τα παω καλα μιας και καινουργια στον χωρο. Ευχαριστω εκ των προτερων.


    Neema
    31.01.2011, 13:59
    οκ..με λίγο ψάξιμο αν κατάλαβα καλά midi και usb κανουν την ιδια δουλεια και η επιλογη ειναι περισσοτερο για θεμα ευκολιας.
    giotapiano
    31.05.2011, 14:32

    το Graded Hammer 3 σημαινει πως το κλαβιε ειναι πιο κοντα σε αυτο ενος κλασσικου πιανου.δεν εχει και μεγαλη διαφορα παντως αναλογα με το αν θες να εχεις την αισθηση οτι παιζεις σε κλασσικο πιανο.