ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.830 μέλη
    dinaki13b
    03.04.2003, 21:31
    Απαντήστε στις παρακάτω ερωτήσεις που καθεμία συμβολίζει και ενα στοιχείο του χαρακτήρα σας (υποτίθετε αλλά μέχρι στιγμής σε όσους το χω κάνει συμφώνησαν με τα αποτελέσματα)
    Φανταστείτε τον εαυτό σας σε μια έρημο. Βαδίζεται μόνοι και ξαφνικά συναντάτε ενα κουτί. Περιγράψτε το (σχήμα, υλικό, το ανοίγετε ή όχι, βλέπετε κάτι μέσα? και ότι άλλο σας έρχεται)
    Φεύγοντας απο κει περπατάτε και συναντάτε ένα άλογο (περιγράψτε το, χρώμα, ομορφιά και πως συμπεριφέρεστε σε κείνο, το καβαλάτε, το χαϊδεύετε, το παίρνετε μαζί σας και ότι άλλο σας έρθει)
    Συνεχίζοντας, βρίσκετε μια σκάλα (περιγράψτε τη, υλικό, ύψος και πως συμπεριφέρεστε στη θέα της κλπ..)
    Ξεθεωμένοι φαντάζομαι συνεχίζετε... (Αμαν!) και φτάνετε σε μια όαση. Πως τη φαντάζεστε? (Αφήστε τη φαντασία σας ελεύθερη και περιγράψτε την αυθόρμητα)
    Τέλος, (επιτέλους!) φτάνετε σε ένα σταυροδρόμι ο ένας δρόμος οδηγεί σε μια στοιχειωμένη πόλη και ο άλλος σε μια κατοικημένη πόλη. Που θα πάτε?
    Ελπίζω να μης σας κούρασα απαντήστε έχει πλάκα. Βέβαια είμαι σίγουρη πολλοί θα καταλάβετε περι τινος πρόκειται



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: jorge στις 09-04-2003 01:46 ]
    priftisnikolaos
    03.04.2003, 22:31
    Dinaki to 3erw kai egw auto to test me kapoies parallages omws! einai ontws wraio kai eidika otan ginetai face to face! den pairnw meros omws giati 3erw ek twn proterwn tis apanthseis !
    dEUS
    04.04.2003, 01:00
    Loipon i fantasia mou orgiase...
    to kouti to eida ksilino alla oxi poli terastio,peripou sto ipsos mou,ligo pio konto.Sti sinexeia to alogo pou fantastika itan mavro.piga konta to aggiksa gia ligo psinomouna na to kavalisw alla itan poli nevriko kai me egrapse sta paparia tou kai sikwthike kai efige poli aneto...eida ti skala panw se ena misogkremismeno toixo,itan ksilini,psilosapia,san kapios na ekane ti douleia tou kai na tin paratise,genika to topio mou thimize egkatalelimeno.kai otan koitaksa tin oasi tin eida na aplwnete terastia katw apo to simio pou vriskomouna san ena livadi me xorta.eitan mono ena dentro kai mia poli mikri limnoula dipla tou.eipa na riksw kai kamia voutia na drwsistw alla den eixa magio kai gimnos den epeze...opote araksa kai anapsa tsigaro ekei dipla mexri na parw to dromo pou odigei sti poli...meta apo tetoia talepwria pios malakas exei oreksei gia ekserevniseis se eripomena topia?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: dEUS στις 04-04-2003 01:03 ]
    gate
    04.04.2003, 16:51
    Dinaki
    και ποιος θα εξηγήσει τις απαντήσεις...?
    eleni
    04.04.2003, 20:47
    ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ DINAKI.........ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ!
    ΚΟΥΤΙ...ΞΥΛΙΝΟ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΥΒΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.ΑΠΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΑΣΕΤΕΣ.
    ΑΛΟΓΟ.... ΦΥΣΙΚΑ ΛΕΥΚΟ,ΟΛΟΛΕΥΚΟ ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΧΑΙΤΗ! ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ,ΤΟ ΧΑΙΔΕΥΩ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΡΑΧΗ ΤΟΥ.
    ΣΚΑΛΑ.....ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ,ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ!ΤΟΣΟ ΨΗΛΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΥΜΠΑ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ! ΕΓΩ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ....
    ΟΑΣΗ......ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟ ΤΟΠΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΛΙΜΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ ΜΕ ΝΕΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ!
    ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ.....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΗ ΠΟΛΗ! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ......ΘΕΛΩ ΠΑΡΕΑ!
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΡΕ.......ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!


    dinaki13b
    05.04.2003, 11:34
    Λοιπόν για να μην προδώσω το τεστ θα σας εξηγήσω τις απαντήσεις τη Δευτέρα εκτός αν κάποιος θέλει να του τις στείλω προσωπικά. Πάντως Ελένη και Deus πολυ ενδιαφέρουσες οι απαντήσεις σας
    GLafki
    05.04.2003, 15:27
    Loipon to kouti tha einai xylino,sxedon antika kai orthogwnio!DEn to anoigw.
    TO alogo tha einai mayro me aspra shmeia sto swma tou....EInai polu omerfo kai hremo kai to xaideyw sto kefali...epeita to kabala kai arxizoume kai trexoume.
    Th skala thn fadazomai petrinh,aplh alla odhgei pshla.Stekomai kai thn xazeyw gia ligo kai meta feygw....
    Telos h osash...EPITELOUS!!!!EInai ena dasaki me ryakia na kulane anamesa sta dentra kai agrioloulouda,o hlios pernaei anamesa apo ta kaldia twn dentrwn kai exi ena drosero aeraki...apoluth gaslhnh kai hremia.
    Twra h polh...tha paw sthn stoixiwmenh,giati exw dei polles katoikimenes....Me elkuei to abebaio....
    Dinaki den to xerw to test egw,opote an mporeis steile mou ena proswpko mhnyma kia pes mou tio apotelesma mou...
    claire
    05.04.2003, 17:50
    loipon to kouti apo xartoni se sxima kibou to anoigo alla einai adeio.kai einai stapatsarismeno.to alogo einai katamauro san th maurh kallonh to plhsiazo na to xaidepso alla feugei kai trexo na to prolabo alla vlepo th skala petamenh kato.mikrh kai ksilinh mou apospa ligo th prosoxi alla den mou kinei to endiaferon ki etsi exo xasei to alogo apo ta matia mou.afou perpato xoris skopo sinanto thn oasi.mia limnoula me katagalana kria nera kai giro giro exotica dentra.uparxei kai mia kantina alla pino nero apo th limnh h opoia sto kentro ths exei enan vraxo.epitelous sinanto to staurodomi,rolmo kai pigaino sth stoixiomenh poli kai meta apo ligh periplanish exo pethanei apo to fovo(den einai adika stoixiomenh) kai katariemai thn ora kai th stigmh pou diale3a ayto to dromo.loipon poio einai to porisma?epeidh den antexo thn agonia ws th deutera mporeis na mou to steileis se prosopiko?
    gate
    06.04.2003, 02:20
    Αντε λοιπόν ...θα σου απαντήσω κι εγώ και μετά θα σου πω αν το τεστ πέφτει μέσα...
    Το κουτάκι είναι μικρό, τριγωνικό και μπακιρένιο, το ανοίγω και βλέπω κοχύλια
    Το άλογο έιναι καφέ, το πλησιάζω και το σπρώχνω να φύγει
    Της σκάλας το τέλος δεν μπορώ να το δω...μάλλον είναι πολύ ψηλά. Είναι πάντως πελώρια και τόσο καλά γυαλισμένη που φεγγίζει...σαν κρυστάλλινη. Ειμαι στη μέση της και προχωρώ.
    Η όαση είναι ένα δάσος από λεύκες , τόσο πυκνες μεταξύ τους και τόσο ψηλές που δεν βλέπω ουρανό, βρέχει και το κλίμα είναι φθινοπωρινό. Υπάρχουν βράχια άγρια και πολλές σπηλιές
    Το σταυροδρόμι δε μου δημιουργεί δίλημμα...Επίλέγω τη στοιχειωμένη πόλη

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 06-04-2003 02:22 ]
    justme
    06.04.2003, 03:00
    loipon dinaki to diko mou to kouti einai xartino san kouti apo tsigara.& vevaia tha to anoiksw giati stin erimo ksemeina apo camel alla ti na dw?ammo & mono ammo.
    to alogo einai opws to vlepw twra katamavro & apla to vlepw na kalpazei apo makria.
    ksilini skala, den steketai pouthena ,den exei telos ,strammeni pros ton ourano alla epeidi den stirizetai pouthena fovamai na anevw mipws & pesw
    mia limnoula opwsdipote gia na pioume ligo neraki & na platsourisoume ligous foinikes gia skia & mpananies gia na fame & kati.
    poli monaksia vre dinaki opote mallon stin katoikimeni poli tha traviksw.kala ekana?
    dinaki13b
    07.04.2003, 21:03
    Θα σας αποκαλύψω τι συμβολίζουν και θα προσπαθήσω να πω για τον καθένα σας...
    Το κουτί : συμβολίζει την καρδιά μας, ο deus, η Ελένη, η Γλαύκη το είδαν ξύλινο που είναι καλό και δείχνει ότι έχουν καλή καρδιά, είναι ευαίσθητοι όμως τα παιδιά που το είδαν χάρτινο είναι όχι απλά καλόκαρδοι και ευαίσθητοι αλλά και φιλότιμοι μερικές φορές υπερβολικά! Όσοι μου λέτε τι βλέπετε μέσα στο κουτί μου ανοιγετε την καρδιά σας και ότι υπάρχει πιο σημαντικό για σας. Η Γλάυκη δεν το ανοίγει που σημαίνει ότι ίσως δεν ανοίγετε εύκολα, φοβάται μην πληγωθεί..η Κλαίρη το βλέπει στραπατσαρισμένο ίσως πληγώθηκε πολύ και αισθάνεται ότι δεν θέλει (ή δεν έχει να δώσει άλλα- το βλέπει και άδειο το κουτί). Η Gate ομολογώ με μπέρδεψε εδώ... Βλέπει το κουτί της μπακιρένιο, δεν το χω ξανασυναντήσει, από αυτά που λέει όμως συμπεραίνω πως στην καρδιά της κρατά πολύτιμες αναμνήσεις και γενικά θεωρεί την αγάπη πολύτιμο αγαθό, ιερό. Justme απάντηση με χιούμορ, "φυσικά το ανοίγω το κουτί" τα λέει όλα νομίζω! Ανοιχτόκαρδος αλλά την άμμο γιατί? Αμφιβολία ότι μπορείς να δώσεις, απάντηση που δείχνει ότι ξεγελάς? Ελπίζω όχι.
    Το άλογο τώρα. Συμβολίζει τον ιδανικό σύντροφό μας.
    Deus στη γυναίκα δεν σε ενδιαφέρει τόσο η εξωτερική εμφάνιση όσο ο δυναμικός χαρακτήρας και σ' αρέσει να σου κάνουν "νάζια" και να τις κυνηγάς?
    Ελένη, φαντάζεσαι τον ιδανικό σύντροφο πανέμορφο εσωτερικά και εξωτερικά, είσαι τρυφερή μαζί του και σ' αρέσει να είναι και εκείνος αλλά θέλεις να έχεις το "πάνω χέρι" σε μια σχέση, διακριτικά όμως και χωρίς να απαιτείς να αλλάξει ο άλλος?
    Γλαύκη κι εσύ φαντάζεσαι το σύντροφό σου όμορφο αλλά και τρυφερό επίσης, άνθρωπο ήρεμο και συντροφικό, θέλεις κι εσύ να έχεις τα "ηνία" ας πούμε της σχέσης αλλά αν τον βάλεις στη ζωή σου, τα μοιράζεσαι όλα μαζί του έχεις δηλαδή αναπτυγμένη την αίσθηση της συντροφικότητας?
    Κλαίρη εσύ δείχνεις να φοβάσαι να είσαι μόνη, βάζεις τον σύντροφό σου πάνω από όλα στη ζωή, αλλά αισθάνεσαι και απογοητευμένη από παλιότερες σχέσεις? Σαν να το κυνηγάς πολύ αλλά δεν το πετυχαίνεις?
    Gate ελπίζω να κάνω λάθος αλλά απορίπτεις το σύντροφο σου πολύ εύκολα, φοβάσαι να δεσμευτείς ή ακόμα και να δοκιμάσεις ή απλά είσαι σε μια τέτοια φάση της ζωής σου?
    Justme κι εσυ φοβάσαι να πλησιάσεις τον άλλον γενικά ή απλά κι εσύ είσαι τώρα σε τέτοια φάση?
    Η σκάλα είναι η απαγγελματική σας πορεία.
    Deus δείχνεις να μην έχεις έντονες φιλοδοξίες να σε ενδιαφέρει περισσότερο η δουλειά από θέμα επιβίωσης αλλά αυτό δεν είναι και κακό..
    Ελένη φιλόδοξη, με υψηλούς στόχους και διάθεση να τους πετύχεις. Πορεία σταθερή "σιδερένια" ακλόνητη.
    Γλάυκη έχεις όνειρα μεγάλα επαγγελματικά αλλά όχι ιδιαίτερη διάθεση να τα κυνηγήσεις, επαναπαύεσαι αλλά δεν νιώθεις άσχημα γιαυτό, αυτό θέλεις!
    Κλαίρη πριν σου είπα ότι βάζεις τον έρωτα πάνω από όλα και πάνω από την καριέρα λοιπόν η μεγάλη καριέρα και η σκληρή δουλειά δεν είναι για σένα όνειρο ζωής, αυτό θέλεις!
    Gate η δικιά σου καριέρα πραγματικά απογειώνεται! Θέλεις και θα πετύχεις πολλά, είσαι στη μέση αλλά προχωράς ακλόνητη πραγματικά θα φτάσεις ψηλα.
    Justme κι εσύ φοβάσαι να προσπαθήσεις για να φτάσεις ψηλά όταν έχεις ευκαιρίες τις προσπερνάς όυτε και για σένα η μεγάλη καριέρα είναι όνειρο ζωής.
    Η όαση συμβολίζει την ψυχή μας στη συγκεκριμμένη φάση της ζωής μας.
    Deus είσαι ήρεμος, δεν έχεις έννοιες που να σε ταράζουν. Όπως και όλοι οι υπόλοιποι εκτός από την Gate
    Η περιγραφή της δείχνει στεναχώριες, σκοτούρες και πράγματα που την τρομάζουν αυτή την περίοδο της ζωής της...Ελπίζω να κάνω λάθος

    Τέλος, η κατοικημένη πόλη συμβολίζει την ζωή, την κοινωνικότητα και η στοιχειωμένη το θάνατο, το άγνωστο..Εσείς που επιλέξατε τη στοιχειωμένη, δεν φοβάστε την περιπέτεια, το άγνωστο και το ανεξερεύνητο σας ελκύει
    Ελπίζω να μην σας κούρασα ότι δεν σας άρεσε απορίψτε το δεν λέει κανείς ότι όλα αυτά ισχύουν πείτε μου όμως αν κάτι ισχύει..
    Συγνώμη σε όσους δεν μπόρεσα να στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά έλειπα ταξίδι το Σαββατοκύριακο και σήμερα μπήκα μόλις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: dinaki13b στις 07-04-2003 21:15 ]
    GLafki
    07.04.2003, 21:43
    Dinaki se mena epeses mesa mporw na pw sxedon se ola......Mporw na paradextw pws eimai kai ligo tempela opws leei h skala...epanapayomai.....!Polu kalo test padws...mporeis na exhghseis pws to analyeis an kai panw katw to elaba to clue!!!!
    Thanx again!
    dinaki13b
    07.04.2003, 22:11
    Στο να το εξηγήσεις δεν υπάρχουν ιδιαίτεροι κανόνες αν και κάποια πράγματα είναι πολύ εύκολο να τα καταλάβεις
    Πάντως εγω δεν εννοούσα ότι είσαι τεμπέλα. Δεν είναι κακό να μην κυνηγάμε την μεγάλη καριέρα όλοι μας ο καθένας μας έχει άλλες προτεραιότητες στη ζωή του και αλλού βρίσκει την ευτυχία ο καθένας μας...
    GLafki
    07.04.2003, 22:19
    TO oti eimai tempela to lew monh mou...htan epexhghsh kai dieykrinhsh sthn dikh sou exhghsh....
    Padws nai,den kinhgaw thn megalh kariera,an einai na erthei hrthe...alla blepw pws h megalh kariera fernei kai megala problhmata!!!!
    Meses akres to epiasa to nohma tou test padws...Na'sai kala bre Ntinaki!
    gate
    07.04.2003, 22:44
    Quote:

    On 2003-04-07 21:03, dinaki13b wrote:
    Θα σας αποκαλύψω τι συμβολίζουν και θα προσπαθήσω να πω για τον καθένα σας...
    Το κουτί : ... Η Gate ομολογώ με μπέρδεψε εδώ... Βλέπει το κουτί της μπακιρένιο, δεν το χω ξανασυναντήσει, από αυτά που λέει όμως συμπεραίνω πως στην καρδιά της κρατά πολύτιμες αναμνήσεις και γενικά θεωρεί την αγάπη πολύτιμο αγαθό, ιερό. ...
    Το άλογο τώρα. Συμβολίζει τον ιδανικό σύντροφό μας.
    Gate ελπίζω να κάνω λάθος αλλά απορίπτεις το σύντροφο σου πολύ εύκολα, φοβάσαι να δεσμευτείς ή ακόμα και να δοκιμάσεις ή απλά είσαι σε μια τέτοια φάση της ζωής σου?....
    Η σκάλα είναι η απαγγελματική σας πορεία.
    Gate η δικιά σου καριέρα πραγματικά απογειώνεται! Θέλεις και θα πετύχεις πολλά, είσαι στη μέση αλλά προχωράς ακλόνητη πραγματικά θα φτάσεις ψηλα.
    ...Η όαση συμβολίζει την ψυχή μας στη συγκεκριμμένη φάση της ζωής μας.
    Deus είσαι ήρεμος, δεν έχεις έννοιες που να σε ταράζουν. Όπως και όλοι οι υπόλοιποι εκτός από την Gate
    Η περιγραφή της δείχνει στεναχώριες, σκοτούρες και πράγματα που την τρομάζουν αυτή την περίοδο της ζωής της...Ελπίζω να κάνω λάθος

    Τέλος, η κατοικημένη πόλη συμβολίζει την ζωή, την κοινωνικότητα και η στοιχειωμένη το θάνατο, το άγνωστο..Εσείς που επιλέξατε τη στοιχειωμένη, δεν φοβάστε την περιπέτεια, το άγνωστο και το ανεξερεύνητο σας ελκύει

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: dinaki13b στις 07-04-2003 21:15 ]



    Dinaki
    είσαι μέσα... με ελάχιστες αποκλίσεις , π.χ. ως προς το άλογο: αυτό που λες δεν το κάνω, αλλά θα θελα να το κάνω.... και ως προς το κουτί...η ερμηνεία που έδωσες ήταν κατά πολύ πετυχημένη, όμως τα κοχυλάκια μου σημαίνουν κι άλλα εκτός από αναμνήσεις....που ασφαλώς δεν είχα την απαίτηση να τα ανακαλύψεις...

    Εσύ όμως δεν μας είπες τι είχες απαντήσει όταν σου το μάθανε αυτό το τεστ...
    Πες μας κι εσύ...και ασφαλώς ερμήνευσέ το μας, εφόσον όπως φαίνεται έχεις αυτήν την ευχέρεια...
    dEUS
    08.04.2003, 00:32
    mesa eisai!
    justme
    08.04.2003, 08:36
    Re Dinaki ΦΤΟΥ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!Επεσες μεσα με μικρες αποκλισεις ως προς την σκαλα τουλαχιστον.Ωραιο τεστακι & αν εχεις & αλλο το φορουμ ειναι ανοικτο.......
    dinaki13b
    08.04.2003, 18:10
    Gate μου να σου πω την αλήθεια έχουν περάσει χρόνια από τότε που μου κάνανε αυτό το τέστ και δεν θυμάμαι αλλά επειδή από τότε έχουν αλλάξει πολλά να σου πω απλά τι ισχύει για μένα τώρα.
    Έχω την καρδιά μου ανοιχτή, (γιαυτο και την πατάω πολλές φορές αλλά συνεχίζω δεν πτοούμαι) θεωρώ την αγάπη το μεγαλύτερο αγαθό της γής και βάζω τον έρωτα πάνω από την καριέρα. Είμαι και λίγο τεμπελούλα και ήρθε κι έδεσε (είμαι της φιλοσοφίας "ο άνθρωπος δεν δημιουργήθηκε από το Θεό για να δουλεύει") και γενικά έχω αποφασίσει ότι δεν πρόκειται να χαραμίσω τη ζωή μου σε ατέλειωτες ώρες δουλειάς για να βγάλω πολλά λεφτά. Τη βγάζω και με λίγα.
    dEUS
    09.04.2003, 01:33
    Dinaki exeis piasei to nohma ths zws!
    claire
    10.04.2003, 22:33
    to petuxes.kai eidika gia ta epagelmatika!thelo na spoudaso alla na mh xreiastei na pernao poli ora sth douleia giati thelo na afosiotho sthn oikogeneia!pragmati oraio test!