ελληνική μουσική
327 online   ·  209.162 μέλη

6ο Live: Εντυπώσεις, Φωτογραφίες, Video

NikosRoman
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.02.2011, 09:00

Για πρωτη μου φορα ο ηχος χαλια,οι καλλιτεχνες το κατα δυναμη,ο κοσμος μια απο τα ιδια.Νομιζα(κακως)οτι θα ακουγα μουσικη αλλα η οχλαγωγια ειχε αλλα σχεδια.Δυο βραδυες θα ηταν καλυτερα οπως επισημανθηκε πιο πανω αλλα η πρωτη να ειναι "to know as betta"(ετσι ωστε να μην θυμιζει επιστροφη στο αεροδρομιο του συγγενη που ελειπε 20 χρονια και τον ξαναειδαμε) και η δευτερη των καλλιτεχνων.Για εμενα που δεν ηξερα τις μουσικες των παιδιων ηταν πολυ δυσκολο να καταλαβω τι γινοταν.Το service του μαγαζιου στα down του.

Κατα τα αλλα αξιολογη προσπαθεια.

mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
16.02.2011, 10:12

Παράθεση:

Το μέλος NikosRoman στις 16-02-2011 στις 09:00 έγραψε...

Για πρωτη μου φορα ο ηχος χαλια,οι καλλιτεχνες το κατα δυναμη,ο κοσμος μια απο τα ιδια.Νομιζα(κακως)οτι θα ακουγα μουσικη αλλα η οχλαγωγια ειχε αλλα σχεδια.Δυο βραδυες θα ηταν καλυτερα οπως επισημανθηκε πιο πανω αλλα η πρωτη να ειναι "to know as betta"(ετσι ωστε να μην θυμιζει επιστροφη στο αεροδρομιο του συγγενη που ελειπε 20 χρονια και τον ξαναειδαμε) και η δευτερη των καλλιτεχνων.Για εμενα που δεν ηξερα τις μουσικες των παιδιων ηταν πολυ δυσκολο να καταλαβω τι γινοταν.Το service του μαγαζιου στα down του.

Βρήκες τον ήχο χάλια...τους καλλιτέχνες μέτριους...τον κόσμο απολίτιστο...το στυλ των συμμετεχόντων ακατανόητο...και το service πολύ κακό!!!!{#emotions_dlg.eek}

Αν έπαιρνες μαζί σου μια "κοντή" όπως στην υπογραφή σου προσδοκία και μιά μεγάλη "καλή διάθεση" ίσως να έβρισκες ΕΝΑ... έστω ΕΝΑ καλό!!!

π.χ. μπορεί να έβρισκες έξυπνο το λογότυπο στο μπλουζάκι του Χόρχε... ή το παλαιστινιακό κασκόλ του Domaster...

-----------------
αυτός ο κόσμος μπορεί ν΄αλλάξει Κεμάλ..μέσα στις καρδιές, στις πλατείες, σε γραφεία οβάλ..θέλει σωστοί χιλιάδες να΄ναι στους τροχούς, να΄ναι η ψυχή η νύφη και γαμπρός ο νους...(ετεροχρονισμένη απάντηση του Ρασούλη στο αριστούργημα του Γκάτσου)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 16-02-2011 10:21 ]

AlfaWolf
Βετεράνος
Chat
16.02.2011, 10:19

Παράθεση:

Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 01:51 έγραψε...

Λοιπόν, μετά το "Preparation", έτοιμο και το "Intro" του 6ου ΜΗ Live. Σε δύο μάλιστα version.

Την απλή:

...

...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...

...

Άντε και σιγά σιγά θα ετοιμάζω και αποσπάσματα από τις μπάντες (όμως Jorge, δεν έχω στα χέρια μου δείγμα από όλους, φαντάζομαι ο bro να επιληφθεί :)

Χάρη πολυ καλή δούλεια ΜΠΡΑΒΟ περιμένουμε συνέχεια :)

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
16.02.2011, 11:00
Ζητείται video από την εμφάνιση των Χάρης Αρώνης και Εναερίτες. Δίδεται σημαντική αμοιβή!

ΥΓ. Χάρη εισαι σιγανοπαπαδιά τελικά! :)
brees21
Περαστική Νότα
Chat
16.02.2011, 11:48

Καλημέρα και απο εμένα

Ζητώ συγνώμη γιατί με αυτό που θα πω θα σας στενοχωρήσω λίγο. Σπάνια κάνω παρεμβάσεις . Θέλω λοιπόν να εκφράσω ενα παράπονο  προς την ομάδα που κάνει την  επιλογή των συγκροτημάτων που παίζουν. Δεν ξέρω εαν το έχετε παρατηρήσει , αλλά σε κανένα live του MUSICHEAVEN δεν έχει εκπροσωπηθεί το Metal. Δεν αναφέρομαι βέβαια σε ακραίο metal το οποίο εκ των προτέρων ξέραμε οτι δεν θα εκπροσωπηθεί. Ισως ενα metal σχήμα έδινε μια άγρια ομορφιά τη Κυριακή. Εάν κάνω λάθος παρακαλώ κάποιος να με διορθώσει. Αλλα είναι λιγάκι άδικο να μην εκπροσωπείται ένα είδος μουσικής το οποίο αποτελεί κομμάτι του παζλ το οποίο αποκαλούμε μουσική.  Ελπίζω σε επόμενες εκδηλώσεις της κοινότητας να αποκατασταθεί αυτή η αδικία. Κ συγνώμη αν σας στενοχώρησα, δεν έχω διάθεση να σας θίξω, παρά να εκφράσω το παράπονό μου.

rouli726
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 11:59

Χα χα Καλημέρα σας!

Χάρη,είσαι Θεός ήλιος καλοκαιρινός!Πολύ καλό το δεύτερο βίντεο!

Άντε παιδιά,γρήγορα ποστάρετε κι άλλα!!!Ανυπομονούμε!!

Φίλε NikosRoman νομίζω είσαι λίγο άδικος,γιατί κι εγώ πρώτη φορά πήγα,αλλά είναι η άποψή σου και η κριτική είναι πάντα ευπρόσδεκτη.

Δε θεωρείς όμως πως για μια "ερασιτεχνική" συναυλία η οργάνωση ήταν σε επίπεδα επαγγελματικής?Εμένα μου έκανε φοβερή εντύπωση αυτό!Τόσα διαφορετικά σχήματα και όμως ακούστηκαν όλα μια χαρά κάτω σε εμάς,στο κοινό.

Την άποψή μου για την "οχλαγωγία" την έγραψα πιο πριν οπότε ας μην επαναληφθώ.

Να συμπληρώσω και τους Medley ως μια από τις εμφανίσεις που μου άρεσαν,σιγά σιγά τα θυμάμαι {#emotions_dlg.biggrin}

Περιμένω γρήγορα κι άλλα αποσπάσματα και φωτό!!

Υ.Γ.Φίλε Αλβέρτο,δυστυχώς δε σε χαιρέτησα,αλλά πολύ καλές οι φωτογραφίες σου,ευχαριστούμε!!

inkve
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 13:15

ολοι καλα τα λετε αλλα απο εσενα kay εχω παραπονο!!

το cd που μου εδωσες ειναι αδειο ρε ανθρωπε!!!{#emotions_dlg.lol}

NikosRoman
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.02.2011, 13:30

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 16-02-2011 στις 10:12 έγραψε...

Παράθεση:

Το μέλος NikosRoman στις 16-02-2011 στις 09:00 έγραψε...

Βρήκες τον ήχο χάλια...τους καλλιτέχνες μέτριους...τον κόσμο απολίτιστο...το στυλ των συμμετεχόντων ακατανόητο...και το service πολύ κακό!!!!{#emotions_dlg.eek}

Αν έπαιρνες μαζί σου μια "κοντή" όπως στην υπογραφή σου προσδοκία και μιά μεγάλη "καλή διάθεση" ίσως να έβρισκες ΕΝΑ... έστω ΕΝΑ καλό!!!

π.χ. μπορεί να έβρισκες έξυπνο το λογότυπο στο μπλουζάκι του Χόρχε... ή το παλαιστινιακό κασκόλ του Domaster...

-----------------
αυτός ο κόσμος μπορεί ν΄αλλάξει Κεμάλ..μέσα στις καρδιές, στις πλατείες, σε γραφεία οβάλ..θέλει σωστοί χιλιάδες να΄ναι στους τροχούς, να΄ναι η ψυχή η νύφη και γαμπρός ο νους...(ετεροχρονισμένη απάντηση του Ρασούλη στο αριστούργημα του Γκάτσου)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 16-02-2011 10:21 ]

ΧΟΡΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  ΑΥΤΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!!ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΚΑΝΑ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΟΣΤ????(Δημοκρατια ειναι η γνωμη του καθενος να ειναι σεβαστη και μπλα...μπλα....μπλα...Αρθρο 1 παρ.6...νομιζω).Εγω το Αμερικανακι θα σου κανω δωρο αυτον τον τομο του συνταγματος να τον μελετησεις οταν τελειωσεις το βιβλιο "Τα χρωματα της Παλαιστινιακης σημαιας και η σημασια τους".)

Kay
Συγχορδία Μινόρε
Chat
16.02.2011, 13:37

Παράθεση:

Το μέλος inkve στις 16-02-2011 στις 13:15 έγραψε...

ολοι καλα τα λετε αλλα απο εσενα kay εχω παραπονο!!

το cd που μου εδωσες ειναι αδειο ρε ανθρωπε!!!{#emotions_dlg.lol}

Για όσους τυχόν είχαν κάποιο πρόβλημα με τα cd μπορείτε να κατεβάσετε όλα μας τα τραγούδια (και του πρώτου δίσκου) απολύτως δωρεάν από εδώ:

http://www.reverbnation.com/schooldrivers

Απλώς κάντε download σε ένα τυχαία και θα σας ζητήσει mail. Βάζετε το mail σας / κάνετε confirm στο μήνυμα που θα σας έρθει και είστε κομπλέ.

AR-ON
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 13:38

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 11:00 έγραψε...

Ζητείται video από την εμφάνιση των Χάρης Αρώνης και Εναερίτες. Δίδεται σημαντική αμοιβή!

ΥΓ. Χάρη εισαι σιγανοπαπαδιά τελικά! :)

Ωωωωωωχχχχχ.... Κάτι πρέπει να σκεφτώ, επειγόντως...

Χμμμ... Το βρήκα!

Παιδιά, αν βρεθεί video από "Χάρης Αρώνης & Εναερίτες", προς Θεού, ΜΗΝ παραδοθεί στο Jorge! Ό,τι αμοιβή κι αν δίνει, εγώ θα σας δώσω τα διπλά!!! (Ουφφφ..., λέτε να τη σκαπούλαρα;)

ΥΓ: ακόμη και μέσα στην πλακίτσα που κάνουμε μεταξύ μας (βλ. video-comic), διαφαίνεται μια μεγάλη αλήθεια: ότι οι υπεύθυνοι λειτουργίας του Musicheaven δεν είναι "αφ' υψηλού" αλλά "μάχιμοι" και τόσο για να δίνουν την ευκαιρία στους μουσικούς να εκφράζονται, όσο και για να μπορούν να αναταμώνουν και να διασκεδάζουν τα μέλη σε εκδηλώσεις όπως το 6ο Live, και βάζουνε το χέρι στην τσέπη, και ρίχνουνε άπειρη δουλειά, είτε αυτή είναι οργανωτική, είτε χαμαλοδουλειά! Γιατί ορισμένοι, ενώ τους χαρίζουνε γάιδαρο, τον κοιτάνε και στα δόντια...

AlfaWolf
Βετεράνος
Chat
16.02.2011, 14:07

mary_omikron
Chat
16.02.2011, 14:18

Παράθεση:
ΧΟΡΧΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  ΑΥΤΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!!ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΚΑΝΑ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΟΣΤ????(Δημοκρατια ειναι η γνωμη του καθενος να ειναι σεβαστη και μπλα...μπλα....μπλα...Αρθρο 1 παρ.6...νομιζω).Εγω το Αμερικανακι θα σου κανω δωρο αυτον τον τομο του συνταγματος να τον μελετησεις οταν τελειωσεις το βιβλιο "Τα χρωματα της Παλαιστινιακης σημαιας και η σημασια τους".)

Ευπρόσδεκτο το δωράκι σου{#emotions_dlg.clap}.... στείλτο εσύ και θα το μελετήσω προσεκτικά... Αλλωστε η Μικρή Λουλού που διαβάζω τώρα έχει δύσκολα νοήματα και μπορεί να περιμένει...{#emotions_dlg.biggrin}

(ΥΓ1. το προηγούμενο σχόλιο δεν ήταν ασέβεια στην γνώμη σου...ήταν προτροπή να δεις λίγο θετικά έστω το παλαιστινιακό (επιμένω στυλιστικά) κασκόλ του Ντομάστερ)

(ΥΓ2. άσε τον Χόρχε και μη με λυπάσαι... ρίξε πράμα{#emotions_dlg.yes})

NikosRoman
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.02.2011, 14:46

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 16-02-2011 στις 14:18 έγραψε...

Παράθεση:

Ευπρόσδεκτο το δωράκι σου{#emotions_dlg.clap}.... στείλτο εσύ και θα το μελετήσω προσεκτικά... Αλλωστε η Μικρή Λουλού που διαβάζω τώρα έχει δύσκολα νοήματα και μπορεί να περιμένει...{#emotions_dlg.biggrin}

(ΥΓ1. το προηγούμενο σχόλιο δεν ήταν ασέβεια στην γνώμη σου...ήταν προτροπή να δεις λίγο θετικά έστω το παλαιστινιακό (επιμένω στυλιστικά) κασκόλ του Ντομάστερ)

(ΥΓ2. άσε τον Χόρχε και μη με λυπάσαι... ρίξε πράμα{#emotions_dlg.yes})

Απο ολες τις σελιδες που ο καθενας (καλλιτεχνες και κοινο) περναει τα παραπονα του(Θορυβος/φασαρια/κακος ηχος πανω κατω κλπ κλπ),σταθηκες στο δικο μου ποστ.Και παρολο που  εγραψα για την προσπαθεια(αυτο σημαινει το "κατα δυναμην" στην ελληνικη γλωσσα για οποιον ξερει ελληνικα,αρα μεινε στο βιβλιο που διαβαζεις) αλλα και για την "αξιολογη προσπαθεια" της οργανωσης, παλι "σκονταψες"στο δικο μου ποστ!!!!

Μηπως με γουσταρεις???Εσυ εισαι που μου την επεφτες ολο το βραδυ και σε εκανα ξου διπλα στο μπαρ??Γιατι αν δεν εισαι , τοτε θα πρεπει να εισαι κοπελλια με την τσιριχτη φωνη που φεροταν σαν να την ειχαν καπου κλειδωμενη και εκανε σαν τρελλη μολις εβλεπε καποιον γνωστο της.Θυμασαι τι σου ειπα στο αυτι??Αν οχι να σου θυμησω.ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΚΔΡΟΜΗ????(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ημουν πολυ καλος και ολοι διπλα μου εκαναν τον σταυρο τους που εξαφανιστηκες(και παλι λεω αν εισαι αυτη!!)

Οπως και να 'χει δεν θα μπορεσω.Αυτην την εποχη εχω βαρυ(ΒΑΡΥ)προγραμμα.Μια αλλη φορα ισως!!!!

(Και παλι η απορια μενει.Γιατι στο δικο μου ποστ???...........Για να σε προλαβω απλα να σου πω οτι..........ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.)

antwnispatra
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 16:00

Παράθεση:

Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 01:51 έγραψε...

...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...

...

Άντε και σιγά σιγά θα ετοιμάζω και αποσπάσματα από τις μπάντες (όμως Jorge, δεν έχω στα χέρια μου δείγμα από όλους, φαντάζομαι ο bro να επιληφθεί :)

Χάρη εχω βίντεο-ντοκουμέντο που δείχνει ξεκάθαρα τους λόγους που ο Deos έκλεισε το μικρόφωνο.

mary_omikron
Chat
16.02.2011, 16:07

@NikosRoman... Η επιλογή σου έγινε κατόπιν κληρώσεως και σε όλα έχεις απόλυτο δίκιο και είναι σωστά!! Εκτός από τον τοπικό προσδιορισμό γιατί ήμουν σπίτι μου Θεσ/κη και άκουγα την αναμετάδοση του live από Νικόλα-Χάρη {#emotions_dlg.sad}..... ωστόσο βρήκα πολύ καλή την διάθεση όλων να "προσφέρουν"...

(Χόρχεεεε... πέταξε με εκτός τόπικ... το παρατράβηξα{#emotions_dlg.ban})

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
16.02.2011, 16:09
Μου έχω δώσει ολιγοήμερη άδεια, αλλιώς να δείτε τι θα γινόταν
Enjoy2Music
Περαστική Νότα
Chat
16.02.2011, 16:26
Πολύ όμορφες στιγμές! και πολλά μπράβο σε όλους που βοήθησαν για να γίνει το live Άκουσα το live από το ραδιόφωνο του MusicHeaven και πραγματικά ήταν μια πολύ καλή ιδέα για εμάς που δεν μπορέσαμε να είμαστε εκεί Ραντεβού στο 7 live
antwnispatra
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 16:26

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 16-02-2011 στις 14:18 έγραψε...

Ο Ντομάστερ(κύριος Νεκταρίνι) έκλεψε την παράσταση όπως αναμενόταν.Μπορεί να μην ανέβηκε καν στη σκηνή,αλλά κατάφερε να μετατρέψει σε σκηνή.κάθε μέρος που έδωσε το παρών.

Το κασκόλ του μάλλον το έκλεψαν οι αναρίθμητες θαυμάστριες που τον ανακύρηξαν σε νέο Σάκη Ρουβά και τραβούσαν οποιαδήποτε ενδυματική παρέμβαση είχε κάνει!

-----------------
ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 16-02-2011 16:27 ]

mary_omikron
Chat
16.02.2011, 16:27

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 16:09 έγραψε...

antwnispatra
Φθασμένος
Chat
16.02.2011, 16:42

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 16:09 έγραψε...

Άδεια από την τρέλα και τα χόμπυ δεν υπάρχει κύριος.Είπαμε,το εργασιομανής δεν ταιριάζει,άρα ούτε και η άδεια.Να σηκώσεις την αεροπορία(βλ.Κουκουβάγγος) να καθαρίσει!