ελληνική μουσική
    720 online   ·  210.848 μέλη

    2o Live των Μελών του MusicHeaven

    gate
    03.03.2005, 02:09
    Αυτό θα είναι ευχής έργο Νίκο....!!

    Σας περιμένουμε με χαρά
    Giorgos
    03.03.2005, 04:12
    Πρώτη μέρα και ήδη γίνεται χαμός...! Καλό αυτό!

    Η λίστα έχει ως εξής:

    Συμμετοχές ως τώρα:

    Μουσικοί:

    - Χρόνης Αηδονίδης (τραγούδι)
    - Gate (τραγούδι)
    - Giorgos (πιάνο)
    - Jorge (κιθάρα)
    - Santοurman (σαντούρι) + 1 (κοινό)
    - Orfeus (φωνή-κιθάρα)
    - Orpheus (φωνή-κιθάρα)
    - Falimento (φωνή-κιθάρα)


    Εν αναμονή demo:

    - BEATLESKOSTIS
    - AVATA58 (+ 3?)
    - nikos_music (+ Graviton???)


    Κοινό:

    - SteliosG (+1)
    - Jasmine (+1???)
    - christ25 (+2)
    - Hastaroth


    BeatlesKostis, Avata58 & nikos_music, θα χαρούμε πολύ να σας ακούσουμε. Η διαδικασία είναι πολύ απλή: επικοινωνείτε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα και μου δηλώνετε ότι θέλετε να μου στείλετε ένα δείγμα της δουλειάς σας. Κατόπιν, σας δίνω τη διεύθυνσή μου κι εσείς μου στέλνετε ταχυδρομικώς το demo σας, για να έχουμε άποψη του τι πρόκεται να ακούσουμε.

    Υ.Γ.: Προς όλους: Επειδή είμαι άνθρωπος και κάνω λάθη, ρίχνετε μια ματιά στη λίστα κάθε φορά, σε περίπτωση που ξεχάσω κάποιον κατά λάθος και θυμίστε τό μου. Thank u.
    jorge
    03.03.2005, 10:55
    Giorgo για τους Graviton ασφαλώς και δε χρειαζόμαστε Demo. Έχω την δισκογραφική τους δουλειά και πρόκειται για μεγάλη τιμή να παρευρεθούν στο Live μας.

    Ευχαριστούμε πολύ Νίκο και σας περιμένουμε! Θα βάλετε στο πρόγραμμα το "Σου Τηλεφωνώ", ναι;;
    XeniaRodo
    03.03.2005, 12:13
    Pε παιδιά κι εγώ θέλω να πω ένα τραγουδάκι αλλα δεν έχω demo,
    τι να κάνω δηλαδή?

    -αμα ηταν για σκυλάδικο θα αρκούσε και μια φωτογραφία μου, αλλα είναι για εντεχνο χαχα-
    tintalle
    03.03.2005, 16:15
    Σπεύδω κι εγώ να αυξήσω τον αριθμό των συμμετοχών σας. Giorgo βάλε με κι εμένα στη λίστα σου (τραγούδι)
    piterpiano
    03.03.2005, 16:48
    valte me kai mena ws koino me ena atomo gia parea to poly.tha ithela na peksw ki egw(πιανο) alla den exw demo.legame me ton mpampi(santourman) na paiskoume to 's'agapw giati ise wraia' alla prepei na ixografisoume se studio dhladh?se poion na απευθυνθω?
    piterpiano
    03.03.2005, 16:51
    α ξεχασα!!!μπορει να θεωρηθει demo μια βιντεοκασσετα απο ενα ζωντανο στο καναλι 10?δεν παιζω μονος μου βεβαια,με μπουζουκι και τραγουδιστρια.γινεται να το στειλω αυτο?
    Kotsiraki
    03.03.2005, 18:19
    Aυτή τη φορά θα είμαι κι εγώ εκεί!! Επιτέλους να σας γνωρίσω από κοντά!! Μαζί με ακόμη 1 άτομο..
    Giorgos
    03.03.2005, 18:35
    Στο εξής, βγάζω τη λίστα με τα εν αναμονή demo, δεν εξυπηρετεί όλους τους υπόλοιπους σε κάτι, αφού αφορά μόνο τα άτομα που θα μου στείλουν το demo και εμένα. Μόλις έχω στα χέρια μου το demo κι έχω άποψη για τα μέλη που θέλουν να συμμετέχουν, θα τους δηλώσω και στη λίστα.


    Η λίστα έχει ως εξής:

    Συμμετοχές ως τώρα:

    Μουσικοί:

    - Χρόνης Αηδονίδης (τραγούδι)
    - Gate (τραγούδι)
    - Giorgos (πιάνο)
    - Jorge (κιθάρα)
    - Santοurman (σαντούρι) + 1 (κοινό)
    - Orfeus (τραγούδι-κιθάρα)
    - Orpheus (τραγούδι-κιθάρα)
    - Falimento (τραγούδι-κιθάρα)
    - Graviton?? (περιμένω επιβεβαίωση)
    - Τintalle (τραγούδι)

    Κοινό:

    - SteliosG (+1)
    - Jasmine (+1???)
    - christ25 (+2)
    - Hastaroth
    - Kotsiraki (+1)
    - piterpiano (+1)

    Piterpiano, θα μιλήσουμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

    Τσεκάρετε για τυχόν παραλείψεις
    thanasis1987
    03.03.2005, 20:28
    Θα γινει και 3ο live ? Αν ειναι να παιξω σε εκεινο μολις μαθω φυσικα καλη κιθαρα ! Θα ηθελα να πω ενα τραγουδακι , πειραζει που ντρεπομαι ? Το demo πως ακριβως το θελετε ? Εννοω να τραγουδησω ακαπελλα ή με συνοδεια μουσικης ? Γιατι εχω μια ψιλομαπα καμερουλα , αν ειναι να τραβηξω βιντεακι , τι τραγουδι θελετε ? Οποιο θελουμε λεμε ή θα μας πειτε εσεις ?


    jorge
    03.03.2005, 20:43
    Φίλε Θανάση στείλε οτι νομίζεις αρκεί να είναι αξιοπρεπές. Αυτό που θα έλεγες αν ήξερες οτι θα παίξεις στο Live για παράδειγμα.

    Αν πάντως δεν ξέρεις καλή κιθάρα και νιώθεις οτι ντρέπεσαι, μήπως θα πρέπει να το ξανασκεφτείς; Ή να βρεις κάποιον μουσικό να σε συνοδεύσει; Απλή συμβουλή δίνω για το δικό σου καλό οκ;


    Πάντως το "φιλτράρισμα" των συμμετοχών αναγκαστικά (λόγω πολλών συμμετοχών) θα είναι λίγο αυστηρό και θα πρέπει αυτό που θα στείλετε σαν demo να είναι αν όχι πολύ καλό, τουλάχιστον αρκετά καλό.
    thanasis1987
    03.03.2005, 20:55
    Εννοουσα να ειναι ακαπελλα αυτο που θα σου εστελνα και μην ανησυχεις σε ευχαριστω για το ενδιαφερον ξερω πως οτι ειπες για καλο ειναι




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: thanasis1987 on 03-03-2005 20:56 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: thanasis1987 on 03-03-2005 20:59 ]
    jorge
    03.03.2005, 20:58
    Ότι νομίζεις
    thanasis1987
    03.03.2005, 21:02
    Okeik , σωστοστατοστ !!


    gate
    04.03.2005, 00:16
    Υπολογίστε ένα ακόμη πρόσωπο στους τραγουδιστές, το μέλος thanos2004(Θάνος Πολύδωρας)
    Γράφω εγώ εκ μέρους του...

    Εξαιρετική φωνή. Εγγυώμαι...
    μα παν' απ' όλα εγγυάται ο ίδιος ο Χατζηνάσιος που τον χρησιμοποιεί στις συναυλίες τους.

    Παρά ταύτα, θα έχεις Γιώργο ένα demo του σε λίγες μέρες.
    Giorgos
    04.03.2005, 05:57
    Έγινε, Νεκταρία, έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου. Θα περιμένω και το demo. Να επικοινωνήσει όμως μαζί μου για να του δώσω τη διεύθυνση (εκτός κι αν θες να του την δώσεις εσύ...τι από τα δύο;).


    Η λίστα έχει ως εξής:

    Συμμετοχές ως τώρα:

    Μουσικοί:

    - Χρόνης Αηδονίδης (τραγούδι)
    - Gate (τραγούδι)
    - Giorgos (πιάνο)
    - Jorge (κιθάρα)
    - Santοurman (σαντούρι) + 1 (κοινό)
    - Orfeus (τραγούδι-κιθάρα)
    - Orpheus (τραγούδι-κιθάρα)
    - Falimento (τραγούδι-κιθάρα)
    - Graviton?? (περιμένω επιβεβαίωση)
    - Τintalle (τραγούδι)
    - thanos2004 (τραγούδι)

    Κοινό:

    - SteliosG (+1)
    - Jasmine (+1???)
    - christ25 (+2)
    - Hastaroth
    - Kotsiraki (+1)
    - piterpiano (+1)


    Λοιπόν....2η μέρα και παρατηρείται ήδη τρομερή δυσαναλογία μεταξύ μουσικών και κοινού...Και ήδη περιμένω κάποια demos, οπότε πιθανότατα θα έχουμε κι άλλες συμμετοχές. Κατ' αρχάς...μπορώ να δω μια κινητοποίηση από τα άτομα που θέλουν να έρθουν ως κοινό; Και κατά δεύτερον, αυτό που επισήμανε ο Jorge: αναγκαστικά, παιδιά, θα πρέπει να γίνει φιλτράρισμα...οι συμμετοχές είναι πάρα πολλές ήδη...Δεν υπάρχει άλλη λύση, το βλέπετε και μόνοι σας άμα δείτε τη λίστα, που δεν έχει καν ολοκληρωθεί ακόμα...

    Και ναι, μην ανησυχείτε, θα γίνει και 3ο και 4ο και 10ο live. Οπότε όλοι θα έχουν την ευκαιρία να συμμετέχουν ενεργά
    count
    04.03.2005, 07:15
    mpravo..... i kaliteri tou magaziou...... 6 eurakia ke tsampa live.o magazatoras tha kani party meta molis figete me tous kolitous tou.an pai meta ke kana groupaki pou psahni gia magazia ke zitisi kapia lefta gia na pexsi sto magazi tou, tha tous pi ti lete re ma....... pou thelete ke lefta;edw parakalane na mou pexsoune ke tsampa.ke mi nomizete oti oi kakomiroi tha zitisoun ke polla lefta,gia tis proves mono pou kanoun gia na pexsoun se magazia live theloun ta 50plasia.orea to hiristikate to thema mpravo sas.
    XeniaRodo
    04.03.2005, 10:12
    Aγαπητέ count το κέφι μας κάνουμε.
    Δεν είμαστε επαγγελματίες και δε το βλεπουμε σαν δουλειά.
    Mια μέρα θα κρατήσει όλο αυτό το πανηγυράκι....

    Ξέρω ενα παιδί που παίζει στο μαγαζί αυτό κάθε Kυριακή.
    Δεν ξέρω πόσα παίρνει, αλλά ξέρω ότι τότε το εισιτήριο είναι τσιμπημένο.
    Eλπίζω να του δίνει ένα αξιοπρεπές ποσό...

    O σκοπός μας τώρα είναι .... φιλανθρωπικός ;)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: XeniaRodo on 04-03-2005 10:16 ]
    afro
    04.03.2005, 11:46
    Φυσικα και θαρθω γιατι δε μου εχει δοθει η ευκαιρια αλλη φορα να ακουσω τα οποια μελη και εχω μεγαλη περιεργια και επι πλεον η συμετοχη του προσκεκλημενου του μελους gate ειναι προκληση. Θα ειμαι με παρεα αλλα το σιγουρο ειναι 2 ατομα
    kifa
    04.03.2005, 16:16
    Hallo...Απ' ότι βλέπω υπάρχει ενθουσιασμός ε; Μια χαρά...

    Λοιπόν...¶λλες δύο συμμετοχές

    Kifa ( κιθάρα - τραγούδι )
    Tasois ( Πιάνο - τραγούδι )