ελληνική μουσική
    406 online   ·  210.841 μέλη
    MichPah
    05.03.2005, 02:16
    2 είναι τα αρώματα που μου αρέσουν
    το ένα είναι η jean Paul gaultter και η miyaki
    με προτίμηση στην πρώτη
    glayki
    05.03.2005, 15:15
    i agapimeni moy kolonia einai i tommy girl!!!!!! k i gucci rush!!!i prwti einai pio elafria k kalokairini enw i deyteri einai katalili gia toys xeimwniatikoys mines!!!!!!!
    thanasis1987
    05.03.2005, 18:15
    Εγω προτιμω την ULTRAVIOLET MAN - paco rabanne


    Jimy
    05.03.2005, 20:29
    Cacharel πολύ παλιά Raulph Loren και τέλος Ck1
    revekka
    05.03.2005, 22:47
    Άρωμα βανίλια, hugo boss, clinique happy, adidas
    για άντρες,kλασσική dolce&cabana αυτή στο μπλέ βελούδινο κουτι

    gianna_z
    24.03.2005, 22:49
    hugo boss..............εχω παθει τρελα με αυτο το αρωμα...αν και αντρικο το φοραω συχνα....
    Spilman44
    25.03.2005, 07:59
    KOUROS και ξερό ψωμί !
    mirmigaki
    25.03.2005, 12:25
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 04-03-2005 στις 18:43 έγραψε:

    Λατρεύω την Eau des Merveilles του Hermes και την White line της Ε. Lauder, μα φοράω άνετότατα την αντρική Cool Water...

    κατάλαβα μάλιστα και το σκοπό του θέματος παιδάκια, ο πιτερπιανο θα μας κάνει δώρο για το Πάσχα τα αγαπημένα μας αρώματα!!! Γιούπι!!!





    Γιατί έκρυψες όμως πως καθημερινά φοράς το GOOD FOR YOUR BABY cologne μα και άλλα παιδικά αρωματάκια;
    Papillon
    25.03.2005, 19:07
    jean paul gaultter '' le male''.Τρελαινομαι για Angel Innocent απο THIERRY MUGLER , Kasmir της DonnaCaran και για αρωμα βανιλια για κοπελες!!!Κοντεψε να με παρασυρει αμαξι επειδη κοντοσταθηκα στη μεση της εγνατιας.Η αιτια??Περασε μια κοπελα με αρωμα βανιλια.........
    andri14
    26.03.2005, 13:30
    Ralph Lauren και Ralph Lauren Cool...κυρίως το δεύτερο είναι πολύ καλοκαιρινό και ανάλαφρο!!Επίσης η προαναφερθείσα βανίλια, καθώς και άρωμα ροδάκινο.
    pianopassion
    26.03.2005, 23:47
    Από 15 χρονών Jacomo (κόλλημα) .Τα τελευταία 2 όμως φοράω τη Nemo
    για αλλαγή…
    Όπως λέει και το τραγούδι «κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια».

    elzaatar
    27.03.2005, 00:31
    Δεν έχω βάλει ποτέ και έτσι είναι όλες αγαπημένες. Τώρα που θυμήκα μου έβαζε η μάνα μου όταν ήμουν μικρός τη ΜΥΡΤΩ ,αν θυμάμαι καλά, η οποία μυριζε λεμίνι. Φρίκη. Ισως γι'αυτό το λόγο έχοντας τη κυριότητα του εαυτού μου , δεν έβαλα ποτέ ξανά κολώνια.


    Ninioum
    28.03.2005, 20:24
    The best of the best... Gucci Rush η κόκκινη...
    ΘΕΪΚΗ ΚΟΛΟΝΙΑ!!!
    Giorgos_arazei
    28.03.2005, 20:54
    JOOP for ever!
    MariannaP
    29.03.2005, 11:27
    Θα σας στεναχωρήσω λίγο...
    Πριν λίγες μέρες έλαβα το παρακάτω κείμενο...

    Άρωμα... τοξίνης

    Tοξικά αποδεικνύονται 36 γνωστά αρώματα, σύμφωνα με την Greenpeace

    Τα αρώματα που φοράμε μάς εκθέτουν σε χημικές ουσίες που μπορούν να διεισδύσουν στο σώμα, δεν διασπώνται εύκολα και πιθανόν να έχουν ανεπιθύμητες επιπτώσεις στην υγεία μας.

    H οργάνωση Greenpeace έδωσε στη δημοσιότητα μια έρευνα, στο πλαίσιο της οποίας 36 γνωστά αρώματα ελέγχθηκαν από ένα ολλανδικό εργαστήριο (ΤΝΟ) για δύο δυνάμει επικίνδυνες ομάδες χημικών ουσιών: τους φθαλικούς εστέρες και τα συνθετικά musk (μόσχος, ένα πολύ σημαντικό συστατικό της αρωματοποιίας, που στη φυσική μορφή του λαμβάνεται από αδένες ζώων). H τρέχουσα νομοθεσία δεν ορίζει ανώτατα επίπεδα για καμιά από τις ουσίες αυτές, οι οποίες περιέχονται σε καλλυντικά και πολλά άλλα προϊόντα.

    Οι χημικές ουσίες
    Σχεδόν όλα τα αρώματα που δοκιμάστηκαν στο πλαίσιο της έρευνας με τίτλο «Eau de toxine» (όπως λέμε eau de cologne ή eau de parfum), περιείχαν φθαλικούς εστέρες και συνθετικά musk. Και καθώς η ύπαρξη των χημικών αυτών ουσιών σπάνια αναφέρεται στις συσκευασίες, οι καταναλωτές δεν μπορούν να επιλέξουν να τις αποφύγουν, επισημαίνει η Greenpeace.
    Πολύ υψηλά επίπεδα διαιθυλικού φθαλικού εστέρα (DEP) εντοπίστηκαν στο γυναικείο Eternity του Κάλβιν Κλάιν και στο ανδρικό Le Male του Ζαν-Πολ Γκοτιέ. H χημική αυτή ουσία, προειδοποιεί η Greenpeace, διεισδύει άμεσα στο δέρμα και εξαπλώνεται στον οργανισμό. Μέσα στον οργανισμό μετατρέπεται σε μονοαιθυλικό φθαλικό εστέρα (ΜΕΡ), που πιθανολογείται ότι επηρεάζει το DNA του σπέρματος και συμβάλλει στον περιορισμό της λειτουργίας των πνευμόνων στους άνδρες. Αντίθετα, το Vanderbilt της Γκλόρια Βάντερμπιλτ δεν περιείχε ανιχνεύσιμη ποσότητα οποιουδήποτε από τους φθαλικούς εστέρες για τους οποίους ελέγχθηκε.
    Όσον αφορά τα συνθετικά musk, υψηλά επίπεδα εντοπίστηκαν στο Le Baiser Du Dragon του οίκου Cartier και στο White Musk της εταιρείας The Body Shop. Τα συνθετικά musk συγκεντρώνονται σε ζωντανούς ιστούς. Επηρεάζουν πιθανώς τα ορμονικά συστήματα επικοινωνίας των ψαριών, των αμφίβιων και των θηλαστικών και επιτείνουν τις επιπτώσεις από την έκθεση σε άλλες τοξικές χημικές ουσίες.

    Οι συζητήσεις
    Τα αποτελέσματα της έρευνας έκαναν την Greenpeace ν' αρχίσει επαφές με τους παρασκευαστές αρωμάτων για να συζητήσει μαζί τους τη σταδιακή μείωση της χρήσης επικίνδυνων χημικών ουσιών στα αρώματα. H οικολογική οργάνωση τάσσεται κατηγορηματικά υπέρ της προτεινόμενης κανονιστικής ρύθμισης της E.E. για τα χημικά (REACH), που ζητεί από τη βιομηχανία να εξαλείψει σταδιακά τις προβληματικές χημικές ουσίες και να τις αντικαταστήσει με ασφαλέστερες εναλλακτικές. Αλλά η πρόταση έχει δεχθεί πυρά από τη χημική βιομηχανία και την αμερικανική κυβέρνηση.

    www.greenpeace.org
    afro
    30.03.2005, 00:40
    Τρελαινομαι για κολωνιες αλλα ιδιαιτερη σημασια και προτιμηση για μενα εχει η opium του YV SAIN LORAN.
    Και οντως κατι λενε για τις κολωνιες και λενε για χωρισμο αλλα αν δωσει αυτος που δεχεται το δωρο ενα ματαλικο νομισμα λυνονται τα μαγια........

    Aggelina μυρισε καλοκαιρι αλλα για λιγο γιατι απο τη Πεμπτη θα πεσουν χιονια ξανα συμφωνα με τις προβλεψεις... Αλλα κοντοζυγωνει το καλοκαιρακι αυτο ειναι βεβαιο
    Neda
    30.03.2005, 02:01
    Gucci rush για το χειμώνα και το καλοκαίρι πιο ανάλαφρες μυρωδιές Noa ή Cheap & Chic by Moschino. Ως έφηβη δε είχα ταράξει τη βανίλια!!!
    MariannaP
    30.03.2005, 10:33
    Quote:

    Το μέλος afro στις 30-03-2005 στις 00:40 έγραψε:

    Aggelina μυρισε καλοκαιρι αλλα για λιγο γιατι απο τη Πεμπτη θα πεσουν χιονια ξανα συμφωνα με τις προβλεψεις... Αλλα κοντοζυγωνει το καλοκαιρακι αυτο ειναι βεβαιο





    Και τα χιόνια χρειάζονται, για να κάνει χαρές ο falimento, χε χε
    Αλλά ποιός μας εμποδίζει εμάς να πάμε για μπανάκι;;;
    mitskinis
    28.12.2008, 16:07

    Old Spice για μετά το ξύρισμα.


    Anastasiablumwi
    29.12.2008, 12:55

    Η B.U. μου!!!