ελληνική μουσική
    445 online   ·  210.817 μέλη

    To MusicHeaven στην MusicWorld Expo!

    jorge
    07.04.2011, 13:33

    To MusicHeaven συμμετέχει ως χορηγός επικοινωνίας στην MusicWorld EXPO, που θα πραγματοποιηθεί στο ΖΑΠΠΕΙΟ ΜΕΓΑΡΟ από Παρασκευή 20 Μαΐου έως και Κυριακή 22 Μαΐου 2011!

    Παράλληλα, θα διαθέτουμε δικό μας περίπτερο, όπου τα μέλη του MusicHeaven θα έχουμε την ευκαιρία να συζητήσουμε, να πιούμε καφέ, να σερφάρουμε, να ακούσουμε μουσική και να επισκεφθούμε τα περίπτερα των εκθετών.



    Αντικείμενο της MusicWorldExpo είναι τα Μουσικά Όργανα, η Μουσική τεχνολογία, καθώς και τα επαγγελματικά συστήματα Ήχου, Φωτισμού και Εικόνας για κάθε είδους εφαρμογών (Live, Studio & Installation).

    Η έκθεση αποτελεί την πρώτη προσπάθεια για μια τέτοια διοργάνωση, που λόγω του μεγέθους της ελληνικής αγοράς θα έχει ταυτόχρονα consumer και b2b χαρακτήρα, καθώς απευθύνεται τόσο σε όσους παίζουν, γράφουν, παράγουν και αναπαράγουν μουσική, αλλά και σε όσους ασχολούνται επαγγελματικά με τον ευρύτερο τομέα του ήχου, του φωτισμού και της εικόνας, στους ευρύτερους τομείς του entertainment και του installation.

    H έκθεση MusicWorldExpo περικλείει όλο το φάσμα των εταιρειών που ασχολούνται με την εμπορεία, αντιπροσώπευση μουσικών οργάνων, ηχητικών και φωτιστικών συστημάτων, αλλά και με όσους δραστηριοποιούνται στην παροχή υπηρεσιών σ' όλους τους παραπάνω τομείς. Το σημαντικότερο όλων όμως είναι ότι πρόκειται για μια 'ανοικτή' έκθεση που απευθύνεται σε όσους έχουν ερασιτεχνική ή επαγγελματική σχέση με τη μουσική αγορά και την αγορά του entertainment σε όλα της τα επίπεδα.

    Η έκθεση θα είναι πλαισιωμένη από συνεδριακές εκδηλώσεις, μουσικά event και συναυλίες, καθώς και ζωντανά demo συσκευών και συστημάτων που θα πραγματοποιηθούν, έξω από την έκθεση στον περιβάλλοντα χώρο του Ζαππείου.

    Η MusicWorldExpo φιλοδοξεί να καταστεί θεσμός και μια φορά τον χρόνο να συγκεντρώνει το ενδιαφέρον όλης της Ελληνικής μουσικής και τεχνολογικής κοινότητας και των επαγγελματιών σ' έναν χώρο.

    Περισσότερα στο www.musicworldexpo.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-04-2011 13:36 ]


    επισυναπτόμενα: musicworldexpo.jpg 
    Deos
    07.04.2011, 14:43

    :))))))))))))))))))))))))))


    jorge
    09.05.2011, 16:38

    Ας οργανωθούμε σιγά-σιγά, οι μέρες πλησιάζουν.

    Καταρχήν στο χώρο υπάρχει free wi-fi, οπότε τα παιδιά που ενδιαφέρονταν για εκπομπή από το χώρο της έκθεσης, ας ξεκινήσουν προετοιμασία. Alfawolf και ArOn έτσι;


    AlfaWolf
    09.05.2011, 19:57

    Και βεβαια ΝΑΙ  σε ότι με αφορά.


    AR-ON
    10.05.2011, 05:18

    Δυστυχώς μου είναι δύσκολο να παρευρεθώ την Παρασκευή και το Σάββατο, όμως η Κυριακάτικη εκπομπή μου θα "εκπέμψει" από το χώρο της έκθεσης!

    Επίσης, πέρα από το δικό μου 2ωρο (1-3μμ.), διαθέτω τον εξοπλισμό μου για να κάνει εκπομπή από εκεί και όποιος άλλος παραγωγός προηγείται ή έπεται από εμένα στο πρόγραμμα της Κυριακής, μέχρι και την ώρα που θα κλείσει η έκθεση.


    jorge
    14.05.2011, 16:40
    Σήμερα θα πάω στην αποθήκη να δω για πανό... Ελπίζω να βρω κάποιο...
    AlfaWolf
    16.05.2011, 15:56
    Τελικά ? έχουμε ? Kαι τι αλλο πρεπει να δουμε να οργανωθούμε σιγά-σιγά, όπως σωστα είπες :)
    jorge
    16.05.2011, 16:07
    Βρήκα, ναι :) Επίσης νοικιάσαμε ένα μεγάλο τραπέζι. Θα έχουμε και 5 καρέκλες και ένα μικρό τραπεζάκι σαλονιού που θα έχει αυτοκόλλητα, το ...ιστορικό Βιβλίο Εντυπώσεων και φυλλάδια. Ίσως φέρω και κάποια πλήκτρα που έχω...
    AR-ON
    16.05.2011, 16:27

    Θα ήθελα να γνωρίζω οι φίλοι Skordalis21 και Trelakias (που ακολουθούν της κυριακάτικης εκπομπής μου) μήπως έχουν τη δυνατότητα να είναι μαζί μας στο χώρο της έκθεσης, ώστε να παραμείνω και μετά τις 3μμ με όλα τα συμπράγκαλά μου, διαθέτοντάς τα και σε εκείνους για να κάνουν τις εκπομπές τους από την Έκθεση (επαναλαμβάνω ότι από τις 12 το μεσημέρι που σύμφωνα με το πρόγραμμα του σταθμού τελειώνει η Xromatisti, προσφέρομαι να εκπέμψω από το χώρο της MusicWorld Expo φέρνοντας τον εξοπλισμό μου).


    skordalis21
    16.05.2011, 16:34
    Χαρη θα ερθω απο κει για την εκπομπη. Αλλα εαν τυχει κατι εκτακτο κ δε μπορεσω και ακυρωσω θα σε εχω ενημερωσει εγκαιρως. Θα κουβαλαω τις επιλογες μου σε ενα φλασακι
    AR-ON
    16.05.2011, 16:40
    ’ψογα Μιχάλη!!! Περιμένω απάντηση κι από Trelakias!
    trelakias
    19.05.2011, 15:16

    Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη! Δεν θα είμαι μαζί σας

     

    Εύχομαι να περάσετε όμορφα, όλα να πάνε καλά και να μας μεταδώσετε το κλίμα από εκεί!


    jorge
    19.05.2011, 15:52
    Ευχαριστούμε :)
    Σε λίγο θα έχουμε και τις πρώτες φωτογραφίες από το περίπτερο (το ετοιμάζουμε)
    jorge
    20.05.2011, 14:48

    Ανοίξαμε και σας περιμένουμε :)





    επισυναπτόμενα: 0_2061540_o.jpg 
    jorge
    20.05.2011, 14:54
    Όποιος πετυχαίνει 80 ή 100 στις 6 προσπάθειες, κερδίζει καπελάκι MusicHeaven (και είμαστε αυστηροί) :)






    επισυναπτόμενα: velakia.jpg geitonia246_o.jpg 
    Kristalo
    20.05.2011, 15:20
    Πωωωωωωωωωωω! Πολύ WOWWWWWWWWWWWW!!!! ειναι όλα παιδιά. Και με έπιασε μια ζήλια πάλι....... Αχ! Αντε καλη επιτυχία σε όλα ευχομαι και καλα να περάσετε! Εκεινο το καπελάκι ίσως και να το κέρδιζα!!! χαχαχαχ! Είμαι καλη στο σημάδι!
    jorge
    20.05.2011, 20:21

    Τα καπελάκια μας τελείωσαν, όλοι την είδαν σήμερα Γουλιέλμος Τέλος... Τι να πω. Όλοι 80 ή 100. Μας τα πήραν όλα. Μόνο μερικά της διακόσμησης έχουν μείνει... Αύριο αναγκαστικά θα φέρω T-Shirts. Είμαστε με διαφορά το πιο γενναιόδωρο περίπτερο της Έκθεσης.

    Η πρώτη μέρα της MusicWorld Expo ολοκληρώνεται σε λίγα λεπτά... πολύ μεγάλη προσέλευση για Παρασκευή, αρκετά μέλη πέρασαν από το περίπτερο (Alfawolf, SimosKouskounis, Blackmore, joe κλπ), πολλοί επισκέπτες κάθησαν για κουβεντούλα και για να γράψουν κάτι στο βιβλίο εντυπώσεων...

    Η έκθεση θα είναι και αύριο Σάββατο και την Κυριακή. Από τις 11.00 το πρωί. Αξίζει να έρθετε μια βόλτα, ακόμα και η βόλτα στο χώρο του Ζαππείου αποζημιώνει...














    επισυναπτόμενα: IMAG0642.jpg IMAG0643.jpg IMAG0646.jpg IMAG0648.jpg 
    jorge
    20.05.2011, 20:23

    Και μερικές ακόμα:











    επισυναπτόμενα: IMAG0647.jpg IMAG0650.jpg IMAG0644.jpg 
    AlfaWolf
    20.05.2011, 20:33

    Κάποιες φωτογραφίες κι απο μένα:


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101








     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-05-2011 03:53 ]


    επισυναπτόμενα: AG014.jpg AG022.jpg 
    AlfaWolf
    20.05.2011, 20:49

    Και δύο ακόμα απο προσπάθειες στα βελάκια :)








    επισυναπτόμενα: DSCN0634.jpg DSCN0633.jpg