ελληνική μουσική
    537 online   ·  210.840 μέλη

    Νταλάρας - Χατζηγιάννης μαζί!

    GIANNHS-
    07.06.2011, 14:35

    Μαζί  στην  σκηνή  του  Παλλάς  ο  Νταλάρας  με  τον  Χατζηγιάνη...

    Προσωπικά  δεν  με  ενθυσιάζει  το  σχήμα...

    Περίμενα κάτι  καλύτερο  απο  τον  Ντάλαρα,  ανακυκλώνει  τα  ίδια  πρόσωπα τα  τελευταια  χρόνια.

    Κρίμα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-06-2011 15:28 ]


    fireroc
    07.06.2011, 14:55

    φανταστειτε να τραγουδισει ο χατζηγιαννης το  παγωσε η τσιμινιερα! θα παγωσει η τσιμινιερα χωρις απεργια! θα ακολουθησει το καλυτερο ειναι να αρχισει να τραγουδα στην Αθηνα μες στο κεντρο φυτρωσε καινουριο δεντρο παει το δεντρακι! θα λιωσουν και τα νιατα μας οπως φαινεται!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 07-06-2011 14:56 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 07-06-2011 14:57 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 22-07-2011 09:42 ]


    ioannam
    07.06.2011, 19:29

    Να λέτε πάλι καλά που καταδέχτηκε ο Χατζηγιάννης να συνεργαστεί μαζί του!! χαχα


    gikostas
    07.06.2011, 20:21
    Εμένα πάλι,γιατί δεν μου κάνει εντύπωση;
    ApostolisArmagos
    08.06.2011, 00:23
    Τί να πω;Απογοητεύομαι
    Thanasis-Gioglou
    08.06.2011, 00:24

    Aπό το "Έθνος"

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=231...&pubid=63123078

    ΝΤΑΛΑΡΑΣ - ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ
    Ενώνουν τις δυνάμεις τους τον χειμώνα στο «Παλλάς»
    Ο Γιώργος Νταλάρας θα "παντρέψει"τις δυνάμεις του με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη. Αποφάσισε να συνεργαστεί μ' έναν απ' τους αξιότερους τραγουδιστές μα και τραγουδοποιούς της νεότερης γενιάς και το σκηνικό "σμίξιμό" τους στο "Παλλάς" την ερχόμενη σεζόν αναμένεται με ενδιαφέρον...

    Οι προτάσεις που είχαν και οι δύο ήταν πολλές και διαφορετικές.

    Είχαν κάνει κουβέντες και είχαν συζητήσει για τον χειμώνα, αλλά όταν ήρθε η πρόταση από την Ελληνική Θεαμάτων να... παντρέψουν τις δυνάμεις τους στο Θέατρο της Οδού Βουκουρεστίου, ενθουσιάστηκαν και είπαν αμέσως το ναι...

    Οι καιροί είναι χαλεποί, ο χειμώνας που θα έρθει δεν θα είναι σίγουρα εύκολος, γι' αυτό χρειάζονται... απρόβλεπτες και πρωτότυπες κινήσεις, όπως αυτή που ετοιμάζουν Νταλάρας και Χατζηγιάννης.

    Μπορεί η Ελληνική Θεαμάτων να έχασε το δίδυμο Γαλάνη-Αλεξίου που θα "χτυπούσε" στο "Παλλάς" και που στη διαδρομή "έκλεισε" σε άλλον χώρο, κατάφερε όμως να έχει ένα άλλο ισχυρότατο και υποσχόμενο δίδυμο.

    Β. ΜΠΟΥΖΙΩΤΗΣ

    Kαταρχάς στο άρθρο δεν διευκρινίζεται για πόσες παραστάσεις θα συνεργαστούν...Νομίζω πως έχει κι αυτό τη σημασία του...Θα είναι δύο, πέντε, δέκα, είκοσι; Και δεν ξέρω αν το κοινό σήμερα, πόσο περισσότερο το,κυρίως, μικρότερης ηλικίας κοινό του Χατζηγιάννη, έχει τη δυνατότητα να ανταποκριθεί σε μεγάλο κύκλο παραστάσεων....

    Το ντουέτο Νταλάρα-Χατζηγιάννη το είχα παρακολουθήσει το 2004 στο Μέγαρο. Και μπορώ να πω πως μου άρεσε...Ειδικά κάποια από τα καλά κομμάτια του Χατζηγιάννη, αλλά και κάποια άλλων καλλιτεχνών, στα οποία τραγουδούσαν μαζί ήταν εξαιρετικά....Από τότε μέχρι τώρα βέβαια κυκλοφόρησε μια σειρά δίσκων του Χατζηγιάννη με κομμάτια, που ως επί το πλείστον, στα δικά μου αυτιά ηχούν αδιάφορα...

    Αργότερα συνεργάστηκαν για συναυλίες στην Αμερική, κάποιες από τις οποίες είχα την τύχη, εκμεταλλευόμενος τα προνόμια του διαδικτύου, να τις ακούσω...Εκεί, κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη, το πρόγραμμα δεν παρουσίαζε κάτι ιδιαίτερο. Βέβαια σε τέτοιες περιπτώσεις που το κοινό δεν έχει τη δυνατότητα να παρακολουθεί συχνά τους καλλιτέχνες, είναι επόμενο στο πρόγραμμα να μην υπάρχουν οι μεγάλες ανατροπές, όπως στην περίπτωση του Μεγάρου.
    Έχω την εντύπωση επίσης, μπορεί αυτό να είναι μόνο δική μου γνώμη, πως ο Χατζηγιάννης δεν είναι και ότι καλύτερο για το πιο λαϊκό ρεπερτόριο. Σε αντίθεση με τις μπαλάντες και τα πιο ελαφρά κομμάτια, στα οποία είναι πολύ καλός.

    Εύχομαι κι ελπίζω, σ'αυτό το νέο κύκλο της συνεργασίας τους, να παρουσιάσουν κάτι αντίστοιχο, μ'αυτό που είχαν κάνει στο Μέγαρο το 2004, με πολλές εκπλήξεις και ανατροπές....Κι επειδή αναφερόμαστε στο Παλλάς, θα πρέπει όλοι να ρίξουν "νερό στο κρασί τους" και να προσέξουν το θέμα των τιμών των εισιτηρίων, κάτι που θα σταθεί πολύ βασικό στην επιτυχία των παραστάσεων.


    PanGuitar
    08.06.2011, 02:39

    Του Μιχάλη του αρέσει από παιδί ο νταλάρας. Τον χαραχτήρισε ως "δάσκαλο" αν δεν κάνω λάθος. Και πολύς του είναι ο Χατζηγιάννης αυτού.

    Πάντως αν ο νταλάρας ερμηνεύσει γνωστά τραγούδια του Χατζηγιάννη θα΄χω ένα λόγο να τον ακούσω. Να δω τον Νταλάρα να τραγουδάει Χατζηγιάννη κ δε θελω τιποτα αλλο χαχαχ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PanGuitar στις 08-06-2011 02:40 ]


    reteos
    08.06.2011, 23:15

    Παράθεση:

    Το μέλος ioannam στις 07-06-2011 στις 19:29 έγραψε...

    Να λέτε πάλι καλά που καταδέχτηκε ο Χατζηγιάννης να συνεργαστεί μαζί του!! χαχα



    γιατί να λέμε πάλι καλά ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


    ioannam
    11.06.2011, 01:31

    Γιατί είχα δει πρόσφατα τη συνέντευξη του Χατζηγιάννη στον Κωστόπουλο...και μου φάνηκε σα να έχει καβαλήσει λίγο το καλάμι!!! Όταν του είπε ο Κωστόπουλος ότι είναι λίγο "δύσκολος" στις συνεργασίες και προτιμά να εμφανίζεται μόνος του...ο Χατζηγιάννης απάντησε ότι το κάνει γιατί έχει ολόκληρο γήπεδο να ελιχθεί και ότι είναι φυσιολογικό γιατί διεκδικεί αυτό που του αξίζει!!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    koou
    13.06.2011, 14:15

    Κρίμα για το Νταλάρα να μην εμφανίζεται μόνος του και να περιμένει να μαζέψει κόσμο στις πλάτες του Χατζηγιάννη! Προσωπικα δε μου αρέσει ο Χατζηγιάνης αλλά οφείλω να παραδεχτώ πως είναι ένας καταξιωμένος καλλιτέχνης και επαγγελματίας αλλά δυστυχώς είναι μόνο για ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής που προσωπικά το χαρακτηρίζω ''εφηβικο-νεανικό'', ενώ κατά τη γνώμη μου ο Νταλάρας είναι ίσως ο μόνος Έλληνας τραγουδιστής που μπορεί να τραγουδήσει όλα τα είδη μουσικής και άνετα μπορεί να κρατήσει ένα πρόγραμμα μόνος του! Θα ήθελα πάντως να παρακολουθήσω το πρόγραμμα αν είναι είναι προσιτή η τιμή, απλώς θα φύγω αν ακούσω το ''ξένος'' απο το Χατζηγιάννη ή το ''αντίστροφα ο χρόνος μετράει'' (πως το λένε..) απο το Νταλάρα...


    kavala
    13.07.2011, 01:43

    Παράθεση:

    Το μέλος koou στις 13-06-2011 στις 14:15 έγραψε...

    Κρίμα για το Νταλάρα να μην εμφανίζεται μόνος του και να περιμένει να μαζέψει κόσμο στις πλάτες του Χατζηγιάννη! Προσωπικα δε μου αρέσει ο Χατζηγιάνης αλλά οφείλω να παραδεχτώ πως είναι ένας καταξιωμένος καλλιτέχνης και επαγγελματίας αλλά δυστυχώς είναι μόνο για ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής που προσωπικά το χαρακτηρίζω ''εφηβικο-νεανικό'', ενώ κατά τη γνώμη μου ο Νταλάρας είναι ίσως ο μόνος Έλληνας τραγουδιστής που μπορεί να τραγουδήσει όλα τα είδη μουσικής και άνετα μπορεί να κρατήσει ένα πρόγραμμα μόνος του! Θα ήθελα πάντως να παρακολουθήσω το πρόγραμμα αν είναι είναι προσιτή η τιμή, απλώς θα φύγω αν ακούσω το ''ξένος'' απο το Χατζηγιάννη ή το ''αντίστροφα ο χρόνος μετράει'' (πως το λένε..) απο το Νταλάρα...



    κρίμα γιωργαρε ο μεγαλυτερος ελληνας τραγουδιστής απο λαθος σε λαθος..μετα την μαλακια με τον ρεμο παλι τα ιδια κριμα.....


    desertsky72
    22.07.2011, 02:26
    ...ποιός είναι ο μεγαλύτερος έλληνας τραγουδιστής ??? χαχαχα ...τώρα πλέον τα νταλαροειδή είναι εκκολαπτόμενο είδος σε πιο λαικοποπ φόρμες. Θα είναι απλά μια ευκαιρία για τους απανταχού ξεπεσμένους μπακούρηδες της μεταπολίτευσης να πάρουν μάτι τα όμορφα fun girls του φλωροjohn. MADάρα τα έκανες πάλι george..... Σαν βγω απ'αυτή την φυυυυυυυυυ..........ΕΒΓΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ !!!
    ixthis
    22.07.2011, 03:15

    Παράθεση:


    Γιατί είχα δει πρόσφατα τη συνέντευξη του Χατζηγιάννη στον Κωστόπουλο...και μου φάνηκε σα να έχει καβαλήσει λίγο το καλάμι!!! Όταν του είπε ο Κωστόπουλος ότι είναι λίγο "δύσκολος" στις συνεργασίες και προτιμά να εμφανίζεται μόνος του...ο Χατζηγιάννης απάντησε ότι το κάνει γιατί έχει ολόκληρο γήπεδο να ελιχθεί και ότι είναι φυσιολογικό γιατί διεκδικεί αυτό που του αξίζει!!

    ioannam




    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 22-07-2011 03:1

    αυτο θα πεί να έχεις καλλιτεχνικο κριτήριο ,,,,,,χαχαχαχα ευγε χατζηγιάννη θεέ...


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 22-07-2011 03:16 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 22-07-2011 03:21 ]


    mixalis-kleanthis
    23.07.2011, 18:40

    Είναι  τόοοοσο  αναμενόμενα όλα , που καταντάνε ΒΑΡΕΤΑ !

     

    Υ.Γ


    ΡΕΜΟΣ , ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ... Αναρωττιέμαι αν επιλέγει η Ζέτα ΠΡΏΤΑ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    kwstasagas
    23.07.2011, 19:00

    Γιώργος Νταλάρας ... συνδεδεμένος με ένα σωρό όμορφες αναμνήσεις των παιδικών και εφηβικών μου χρόνων ....

    Όταν, ως παιδάκι, πηγαίναμε οικογενειακώς εκδρομές με το αυτοκίνητό μας και ο πατέρας μου έβαζε στο κασετόφωνο τα τραγούδια του Κουγιουμτζή με τη φρέσκια, νεανική φωνή του .... αυτά τα υπέροχα, δροσερά τραγούδια που περιέγραψαν την καθημερινότητα του ελληνικού βίου χωρίς κλάψες και μιζέρια και που έμοιαζαν, θαρρείς, σαν να φύσηξε ένα "απαλό αεράκι" στα πολιτιστικά μας πράγματα ...

    .... όταν άκουσα για πρώτη φορά να τραγουδά, από τα παλιά μου βινύλια, τα τραγούδια του Λοϊζου ....

    ....... όταν άκουσα με τη φωνή του για πρώτη φορά στο ραδιόφωνο το "Ξέρω μια πόλη" σε μουσική Γκάρτζου και στίχους Σώτιας Τσώτου το "Ξέρω μια πόλη" και κόντεψαν να με πιάσουν τα κλάματα ....

    ..... όταν άκουγα από το κασετόφωνο την κασέτα με τις τραγουδάρες του "Θέλω να τα πω" του Άκη Πάνου και προσπαθούσα να τις "γρατζουνίσω" στο μπουζούκι ....

    Αυτά κι άλλα πολλά έχω να θυμάμαι από τον Νταλάρα ..... τα οποία είναι τόσο "δυνατά" που ... μού είναι πολύ δύσκολο να τα διαγράψω ή να τα "ακυρώσω", ακόμη κι αν ο κος Νταλάρας συνεργαστεί ... 100 φορές με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη !!!

     

     


    oakalestos
    09.03.2014, 20:46

    Όταν συνεργαστεί και με τους Iron Maιden, νομίζω θα κλείσει επιτυχώς τη σταδιοδρομία του!