ελληνική μουσική
    507 online   ·  210.821 μέλη

    Υπάρχουν τέτοιοι άντρες;

    ORFEASMIRSINIS
    15.06.2011, 12:52

     Υπάρχω ... ΕΓΩ!!!! {#emotions_dlg.biggrin}


    metalkristi
    15.06.2011, 12:52
    βασικα εγω αναρωτιεμαι αν υπαρχουν γενικα σοβαροι και υπευθηνοι ανθρωποι που πολυ αμφιβαλω πλεον
    ixthis
    15.06.2011, 15:34

    Σοβαρές γυναίκες υπάρχουν ? η είναι είδος προς εξαφάνιση?

    Γενικά δεν συμφωνώ με τετοιους διαχωρισμούς πρόκειτε για φαινόμενα κοινωνικά και όχι φαινόμενα ομάδων κατά την γνώμη μου.


    gianna-dep
    15.06.2011, 15:55
    γενικως η σοβαροτητα ειναι ειδος προς εξαφανιση
    sven
    15.06.2011, 16:35

    Η υπευθυνότητα, η σοβαρότητα καθώς  και άλλα ανάλογα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας  δεν καθορίζονται -όπως πολύ σωστά αναφέρει η Σοφία- από παραμέτρους όπως το φύλο, η εθνότητα, η κοινωνική τάξη κ.τ.λ. στα οποία μπορεί να ανήκει κάποιος, αλλά, κατά κύριο λόγο, από τα βιώματα και την παιδεία που έχει...

    Υπεργενικεύσεις του τύπου "Γυναίκα είναι, τι περιμένεις" ή "Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι" υπεραπλουστεύουν κάτι τόσο σύνθετο, όπως ο ανθρώπινος ψυχισμός, αλλά και αποπροσανατολίζουν, ανάγοντας κάτι το ειδικό -και άρα μερικό- σε γενικό που αφορά εν δυνάμει ΟΛΟΥΣ...

    Τέτοιου είδους εσωτερικά "συνθήματα" και αφορισμοί οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στο να αδικούμε και να αδικούμαστε...


    ixthis
    15.06.2011, 17:07

    Εγω Ζέτα μου αν θές την αποψή μου νομίζω απο την μέχρι τώρα διαδρομή μου οτι

    για το πως μας φέροντε οι άλλοι έχουμε και εμεις ευθύνη.

    Για να μη σου πω οτι μας φέροντε όπως εμέις τους επιτρέπουμε τουλάχιστον τις περισσότερες φορές.

    Ας μη το ρίχνουμε στην τύχη το θέμα γιατί μου κάνει λίγο μοιρολατρία.

    Θέλει ¨" γερά και με τσαμπουκά μάλλον " {#emotions_dlg.biggrin}


    ixthis
    15.06.2011, 17:16

    Εσυ ξέρεις καλύτερα...

    Φτιάχνεις μουσακά ? να βάλω το κρασάκι να γίνει της κολάσεως να ξεδώσωμε λιγάκι?

    γιατι έχω και γραμμάτια ζετα μουυυυυυυυυυυυυ. χαχαχαχαχαχα


    Agia
    15.06.2011, 17:35

    Θα συμφωνησω με τη Σοφια (ixthis)  σε πολλα σημεια και κυριως, στο αν υπαρχουν και γυναικες, υπευθυνες και σοβαρες ...... Απ'οσα βλεπω, ακουω και διαβαζω καθημερινα...χμμμμ ... εχουμε "ξεσαλωσει" εμεις οι γυναικες και δεν παμε καθολου καλα... Το προβλημα, σαφως ειναι στον ανθρωπο γενικοτερα, στις οικογενειακες του καταβολες, αλλα και στις εν γενει εμπειριες που εχει βιωσει... Η συμπεριφορα των αλλων , τις περισσοτερες φορες, ειναι καθρεφτης της δικης μας συμπεριφορας..... Μη ριχνουμε παντα τις ευθυνες στους αλλους, αλλα ας "ψαχτουμε" και μεις λιγο μεσα μας....καλο κανει η αυτοκριτικη!!!

    {#emotions_dlg.confused1}


    reteos
    15.06.2011, 19:40

    Παράθεση:

    Το μέλος zeta490 στις 15-06-2011 στις 11:24 έγραψε...

    Σοβαροί και υπεύθυνοι άντρες υπάρχουν, ή είναι είδος προς εξαφάνιση;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-06-2011 11:58 ]



    Σαφώς και υπάρχουν .  ΄Ολοι ανεύθυνοι  είμαστε;;;;;;;;;;;;


    trelakias
    15.06.2011, 19:49


    misail
    18.06.2011, 14:52

    Καταρχάς καλησπέρα σας!Είμαι καινούργιος στην παρέα σας!{#emotions_dlg.rolleyes}

    Εγώ πιστεύω ότι αυτό που αναζητάς το βρίσκεις..προφανός

    υπάρχουνε τέτοιοι άντρες,εννοείτε και γυναίκες.

    Αυτή είναι και η πρώτη μου δειλοί απάντηση..ελπίζω να μην με

    "φάτε"ζωντανό!{#emotions_dlg.whistling}


    trelakias
    18.06.2011, 16:43

    Οι κανίβαλοι ανθρωποφάγοι του musicheaven σε καλωσορίζουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 18-06-2011 16:43 ]


    laxesis
    18.06.2011, 17:28
    Σοβαροί και υπεύθυνοι άνθρωποι υπάρχουν. Το ζήτημα είναι να είμαστε πρώτα εμείς υπεύθυνοι και σοβαροί ως προς τον εαυτό μας,να έχουμε σωστά κριτήρια και ραντάρ ανοιχτά,να μην εθελοτυφλούμε!
    misail
    18.06.2011, 23:17

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 18-06-2011 στις 16:43 έγραψε...

    Οι κανίβαλοι ανθρωποφάγοι του musicheaven σε καλωσορίζουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 18-06-2011 16:43 ]



    ..δεν θα το έλεγα ότι είστε και τόσο "κανίβαλοι."{#emotions_dlg.helpsmilie}


    Kristalo
    19.06.2011, 23:42

    Βρε Αντιγόνη! Εγώ θα αντιστρεψω την ερώτηση. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ; Σοβαρες και υπεύθυνες γυναικες υπάρχουν, ή είναι είδος προς εξαφάνιση;

    Θεωρώ την ερωτηση πραγματικά γελοία...Δεν μπορούμε να υποβαθμίζουμε το άλλο φύλο γιατί εμάς μας βολεύει αυτό. Αλίμονο σου δηλαδή όταν βρεις τον εκλεκτό της καρδιάς σου...να τον κλειδώσεις να μην στον πάρει και καμιά άλλη γιατί θα χεις βρει τον σπάνιο ΑΝΤΡΑ, μιας και θεωρείς πως είναι ειδος προς εξαφάνιση! Έλεος δηλαδή!  Ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω...




    tallos
    20.06.2011, 00:39

    εγω παντως το παραδεχωμαι οτι ειμε ανευθυνος.


    LilyHdlss
    20.06.2011, 13:32
    Υπάρχουν.. Προέκυψαν ως μετάλλαξη του αρχικού είδους, μετά από αλλεπάλληλες εκθέσεις του γενετικού κώδικα των μέχρι τότε αντρών, σε μεγάλη ποσότητα ραδιενέργειας, πιθανότατα κατά την έκρηξη στο πυρηνικό εργοστάσιο του Τσερνομπίλ το 1986.. Αλλά κανείς δεν έχει αποδείξει με αδιάσειστα στοιχεία τον ισχυρισμό αυτό.. Πολλοί είναι εκείνοι που υποστηρίζουν πως πρόκειται για ένα νέο υβρίδιο το οποίο δημιούργησε η ομάδα της ΝΑSA, στο διαστημικό σταθμό της στον Δια, κάτω από δρακόντεια μέτρα ασφαλείας και απόλυτη εχεμύθεια, τόσο προς τις γήινες κυβερνήσεις, όσο και προς τα μίντια ... Δεν είναι λίγοι αυτοί που αγνοούν ακόμα και την ύπαρξη του εν λόγω σταθμού!
    LilyHdlss
    21.06.2011, 11:25
    χαχα ευχαριστώ πολύ! :) το κατά δύναμιν!!! :D
    LilyHdlss
    24.06.2011, 13:54
    @ Spartan-Werewolf: lmao! h agelh me ta mammoth ka iton Sid kai ton Diego pou kollaei??
    ixthis
    24.06.2011, 19:13

    {#emotions_dlg.helpsmilie}