ελληνική μουσική
    546 online   ·  210.834 μέλη

    Ακούστε ένα δικό μου τραγουδάκι στο youtube

    Nicma
    21.06.2011, 00:02

    Με μοναδικό στόχο την έκφραση μέσα από τη δημιουργία σκαρώνω τραγουδάκια, άλλοτε με φίλαράκια κι άλλοτε μόνη.  Τραγούδια της παρέας, ερασιτεχνικοί πειραματισμοί μεν αλλά με πολλή αγάπη κέφι και μεράκι.  Αν κάνετε μια βόλτα στο youtube μπορείτε να ακούσετε το πρώτο τραγούδι που έχει αναρτηθεί στο κανάλι https://www.youtube.com/user/NicMamusic .

    Θα χαιρόμουν να διαβάσω σχόλιά σας

    Καλές ακροάσειςSmile


    kwstasagas
    21.06.2011, 01:04

    Αυτό που άκουσα είναι ένα πολύ συμπαθητικό, δροσερό άκουσμα από νέους ανθρώπους που θέλουν να χαρούν τη ζωή τους, να ερωτευθούν και ... όλα όσα συνεπάγεται η λέξη "νιότη" !!!

    Θα σού πρότεινα, όμως, να προσέξεις τους στίχους σου !!! Για παράδειγμα, στην παρακάτω στροφή

    Όπως περνούσαν οι βραδιές
    ένιωθε μέσα μου να καις
    να παραδίνεσαι ζωή στην αγκαλιά μου

    δεν μπόρεσα να βρω άκρη : ποιος ένιωθε ??? Ποιος έκαιγε ??? Προσοχή, λοιπόν, στο συντακτικό !!!   

     


    Nicma
    21.06.2011, 10:45

    Σε ευχαριστώ πολύ που άκουσες το τραγουδάκι και για τα σχόλιά σου.  Καλές ακροάσεις.  Καλό καλοκαιράκι


    Foidel
    21.06.2011, 15:46

    Όμορφο αλλά κάτι μου θυμήζει η φωνή σου.Προσπάθησε να φτιάξεις δικιά σου προσωπικότητα για να ξεχωρήσεις.Και μια φιλική συμβουλή.

    Μην πας ποτέ σε talent show.(είναι στημένα και ίσως απογοητευθείς)

    Ωστόσο θα postάρω το videaki σου για να το δουν κιάλλοι


    -----------------
    Tα χρέη, το άδικο, o εαυτός σου, ο χρόνος τελικά υπάρχει μόνο ένας τρόπος να τουs ξεφύγεις, εκτός φυσικά απ’ το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτα δική σου τρέλα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Foidel στις 21-06-2011 15:46 ]


    freddieKrueger
    21.06.2011, 16:44

    Η φωνη σου βγαζει μια ευγενεια που μ αρεσει...οι στιχοι ειναι ευχαριστοι στο ακουσμα και με κανουν να πλαθω ομορφες εικονες με το μυαλο μου...καλη η προσπαθεια,θα θελα να την ακουω στο ραδιοφωνο ενω οδηγω για μια παραλια η βλεποντας καποιο ηλιοβασιλεμμα παρεα με την αγαπημενη μου...

     

    Απο εκει και περα,ας προσγειωθουμε και λιγο στην πραγματικοτητα:Ειμαι βεβαιος πως εσυ μπηκες στον κοπο να φτιαξεις ενα πολυ υπεροχο τραγουδι για καποιον γοητευτικο παραμυθα που ''ψεκασε,σκουπισε,τελειωσε''...That s life...Στο εξης,σου ευχομαι να φτιαχνεις αριστουργηματα για πιο σταθερα και πολυτιμα πραγματα απο ενα summer f...k....

     

    Tα σεβη μου


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 21-06-2011 16:46 ]


    Hastaroth
    21.06.2011, 18:52

    Συμφωνώ με τούς προλαλήσαντες κι'επισημαίνω και το απλό και ευκολομνημόνευτο refrain που "μένει" στο μυαλό και στ'αυτιά ακόμα και μετά την ακρόαση.Συνέχισε να γράφης και να επιμένης-άν κάνης τά σωστά βήματα,έχεις να δώσης αρκετά πράγματα στην μουσική.

    Να πώ επίσης ότι η φωνή δέν είναι τής Nicma αλλά-όπως γράφει η ίδια στην περιγραφή τού βίντεο-τής Γεωργίας Λάρδου.Πράγματι δέ,κι'εμένα μού θυμίζει κάτι αυτή η φωνή,ωστόσο δέν παύει να είναι δροσερή,ευχάριστη και μελωδική..

    @FreddieKrueger:δέν έχεις άδικο σ'αυτό που λές γιά την αιτία που η Nicma έγραψε το τραγούδι αλλά..αυτός δέν είναι κι'ένας από τους σκοπούς τής τέχνης-να εκφράζη δηλαδή τα βιώματα τού καλλιτέχνη;Στο κάτω-κάτω,η κοπέλα δέν τα'βαψε μαύρα από αυτήν την δυσάρεστη εμπειρία,ίσα-ίσα είχε την δύναμη να την μετουσιώση σ'ένα ωραίο τραγούδι!


    Nicma
    21.06.2011, 20:33

    Σας ευχαριστώ που όχι μόνο ακούσατε το τραγούδι, αλλά αφιερώσατε λίγο από το χρόνο σας για να αφήσετε ένα σχόλιο.  Σκοπός μου είναι να βγούν κάποια ερασιτεχνικά τραγουδάκια, από τα συρτάρια και να τα μοιραστώ άλλους ανθρώπους.  Αυτό, τόσο απλά και τίποτα παραπάνω.

    Να πως τέλος πως όπως σωστά επεσήμανε και ο φίλος Hastaroth, η φωνή δεν είναι δική μου αλλά της Γεωργίας Λάρδου.

     

    Σας ευχαριστώ πολύ

    Καλό καλοκαίρι {#emotions_dlg.biggrin}


    entexnorokas
    22.06.2011, 20:25
    όμορφο τραγούδι!Επίσης η εξαιρετική αυτή φωνή(πολύ μελωδική), δε μου θυμίζει κάποια άλλη καλλιτέχνιδα.Συνεχίστε έτσι,να μας χαρίσετε και άλλες υπέροχες δημιουργίες!
    Nicma
    23.06.2011, 20:50
    Σ' ευχαριστώ που έκανες μια στάση να ακούσεις το τραγούδι και για τα σχόλιά σου φίλε entexnoroka.
    katerina1202
    18.11.2011, 23:18

    mou aresi polu to tragoudi sou!

    xriazomai ligi boi8eia epidi grafo kai ego ena tragoudi

    ama 8eleis na sunergastoume grapse mou sto katerina1202@wp.pl

    ta logia peripou einai etoima {#emotions_dlg.clap}

     

     

    katerina


    gnisios
    03.12.2011, 09:22

    Έτσι απλά μου άρεσε πολύ γιατί είναι γνήσιο, γιατί η προσπάθεια και η δημιουργία

    είναι ομορφιά, είναι αγωνιστικός ιδρώτας, είναι βλαστάρι που ξεπηδάει μέσα

    από αμέτρητες μουσικές αλλά κύρια στιχουργικές αηδίες και στεγανά, που

    δεν αφήνουν παρά μόνο τους ίδιους και τους ίδιους να πλασάρονται μαζί

    με τους αυλοκόλακές τους δεξιά κι αριστερά τόσα χρόνια.