ελληνική μουσική
    721 online   ·  210.832 μέλη

    Πιάνο στο Κρατικό Ωδείο Θεσσαλονίκης!!!!

    musicloverpiano123
    23.06.2011, 00:38

    γεια σας, ειμαι 14 χρονων και κανω 3 χρονια πιανο σε ωδειο και ενα χρονο μονη μου.ξερω οτι το κρατικο ωδειο θεσσαλονικης ψαχνει πολυ καλους σπουδαστες και ξερω επισης οτι για πιανο σχετικα ξεκινησα καπως αργα...

    1)σας παρακαλω αν υπαρχει καποιος που να εχει σπουδασει πιανο στο κρατικο ωδειο ή να γνωριζει κατι για το θεμα ας με ενημερωση γιατι θελω να προσπαθησω να μπω.

    2)αυτο που θελω ειναι να μου πει καποιος την υλη για τις εισαγωγικες στο περιπου...εχω ετοιμασει απο μπαχ (φουγγες κ μικρα πρελλουδια) το 8 κανει γ τις εισαγωγικες?επισης ετοιμασα κ απο το 1ο κουλαου το 1ο μερος της 5ης σονατινας

    3)απο σπουδες του τσερνι δεν ξερω ποιο να ετοιμασω κ εχω σχεδον ετοιμο ενα που σιγουρα δν κανει το 7ο ξερω οτι ειν πολυυ ευκολο για τα δεδομενα τους και πιθανως κ τ υπολοιπα...

    οποιος μπορει ας με βοηθησει συντομα!!!

    ευχαριστω προκαταβολικα!!!!


    AnnaAdams
    15.07.2011, 16:16

    Κατ'αρχήν δεν είμαι σε Κρατικό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό.

    Δεν υπάρχει κάποιος καθηγητής να ρωτήσεις? Είμαι σίγουρη πως εδώ στο ΜΗ υπάρχουν καθηγητές πιάνου που θα μπορούσαν να σε πληροφορήσουν.

    http://www.odiokrat.gr/c/portal_public/layout?p_l_id=1.2&setlanguage=el_GR

    Αυτό είναι το σάητ του Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης. Εφόσον έχουν κάποιο τηλέφωνο πάρε και ρώτησέ τους αν γνωρίζουν για το πρόγραμμα που θες να μάθεις, ή αν μπορούν να σου δώσουν το τηλέφωνο κάποιου καθηγητή για να σου πει τη γνώμη του.

    Προσωπικά δεν έχω ιδέα, και συγνώμη που δε μπορώ να σε εξυπηρετήσω.


    musicloverpiano123
    18.07.2011, 01:52

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!ναι πηρα και τηλεφωνο και ειδα το σαιτ και τωρα κανω ιδιαιτερα και ετοιμαζομαι κ ξερω ποια ειναι  τα κομματια θα παιξω.τωρα αλλο ειναι το θεμα μου τα θεωρητικα!!!εχω τελειωσει γ θεωρια αλλα δν θυμαμαι και πολλα βασικα ελαχισταInnocent εχω ριξει μια ματια στις σημειωσεις μ αλλα...{#emotions_dlg.blush}αν γνωριζει κανεις για τα θεωρητικα ας απαντησει!!!!!!!! σε ευχαριστω για την απαντηση σ !!!!!!!


    musicloverpiano123
    18.07.2011, 01:52

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!ναι πηρα και τηλεφωνο και ειδα το σαιτ και τωρα κανω ιδιαιτερα και ετοιμαζομαι κ ξερω ποια ειναι  τα κομματια θα παιξω.τωρα αλλο ειναι το θεμα μου τα θεωρητικα!!!εχω τελειωσει γ θεωρια αλλα δν θυμαμαι και πολλα βασικα ελαχισταInnocent εχω ριξει μια ματια στις σημειωσεις μ αλλα...{#emotions_dlg.blush}αν γνωριζει κανεις για τα θεωρητικα ας απαντησει!!!!!!!! σε ευχαριστω για την απαντηση σ !!!!!!!


    AnnaAdams
    18.07.2011, 13:46

    Σε κάθε χρονιά λογικά θα γίνεται και μία επανάληψη. Εγώ προσωπικά ή ήμουν πολύ τυχερή, ή...δεν ξέρω! Πάντως επανάληψη δε θυμάμαι να έκανα ποτέ μου χαχαχα. Μην αγχώνεσαι, αν θυμάσαι τα βασικά όλα καλά θα πάνε. Θα τα βρεις όλα με την εξάσκηση Smile


    musicloverpiano123
    21.07.2011, 19:53
    μακαρι να τα καταφερω!ευχαριστω πολυ!
    cembalo
    04.08.2011, 15:57
    Δυστυχώς, για την ώρα το Κρατικό Ωδείο είναι υπό διάλυση... Είχαν δεν είχαν, το κατάφεραν κι αυτό... Ας ελπίσουμε να ευοδωθούν οι προσπάθειες των καθηγητών και να λειτουργήσει ξανά από Σεπτέμβρη.
    marilloumajore
    04.08.2011, 20:01

    ΚΑΙ αυτο το ωδειο? θα μείνει κανένα όρθιο?


    staurosmozart
    05.08.2011, 14:10
    ΚΑΙ αυτο,το διαβασα στο web...ελπιζω τουλαχιστον να αποφευχθει η διαλυση του Ωδειου Αθηνων-οπως φημολογειται...ας μην μιλισω βεβαια για μικρα ωδεια(ή μουσικες σχολες και τα λεγομενα ''ωδεια της γειτονιας'')...αυτα κλεινουν 5-5....σε λιγο θα επιστρεψουμε στις συντεχνιες του Μεσσαιωνα και της Αναγεννησης!!!
    musicloverpiano123
    08.08.2011, 02:33
    ναι το ξερω οτι διαλυεται αλλα το μονο που μπορω να κανω ειναι να ελπιζω...τουλαχιστον βρηκαν διευθυντρια αλλα λειπει το διοικητικο συμβουλιο...μια θεια μου δουλευε εκει κ λεει πως δν προκειται να διαλυθει στην χειροτερη περιπτωση θα ιδιωτικοποιηθει...δεν ξερω
    cembalo
    08.08.2011, 19:00
    Και τι εγινε που βρήκαν διευθύντρια. Λεφτά λείπουν, όχι άνθρωποι. Και μια inside information που εξηγεί πολλά: είχε δρομολογηθεί νέος διευθυντής, για ευνόητους λόγους δεν θα πω ποιος, όμως πρόκειται για σπουδαία μουσική προσωπικότητα της Ελλάδας -'οχι από τις γραφειοκρατικές ή κανένας μαϊντανός που είναι σε χίλιες-δυο θεμιικές θέσεις, μιλάμε για performing artist από τους λίγους. Ο άνθρωπος δέχτηκε, είχε όραμα για το ωδείο, και φυσικά μεγάλη εμπειρία. Όμως όταν ανέβηκε πάνω, ο αρραβών λύθηκε κακήν-κακώς. Προφανώς και δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να μπορεί να διοικήσει το ωδείο χωρίς χρήματα. Μένει λοιπόν να δούμε, τι ακριβώς καλείται να... διεκπεραιώσει η νέα διευθύντρια. Το σίγουρο είναι πως το ωδείο δεν θα έχει πια το χαρακτήρα που είχε.
    caterina08
    09.08.2011, 00:33

    Ποια ειναι τωρα η διευθυντρια???


    musicloverpiano123
    10.08.2011, 22:40