ελληνική μουσική
    668 online   ·  210.831 μέλη
    jorge
    31.07.2011, 13:02
    Δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Ένα μεγάλο μπράβο που αποδείξατε οτι δεν χρειάζεστε κανέναν mod ή admin να σας οργανώσει :)
    rouli726
    31.07.2011, 13:30

    Υπέροχη η παρουσίαση του sympetheρου{#emotions_dlg.clap}με κάλυψε απόλυτα!

    Δε θα γκρινιάξω,αν και είναι στη φύση μου,για τις ηχηρότατες απουσίες!{#emotions_dlg.tt2}

    Κι αυτό γιατί πολύ απλά,ήταν τόσο σημαντικές και κεφάτες οι παρουσίες,που όλα τα άλλα δε τα σκεφτομαι!

    Και του χρόνουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!

    Υ.Γ.Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που ήταν εκεί,για το κέφι και την παρέα,τα χαμόγελα και τους μεζέδες....κλπ...κλπ...{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 31-07-2011 13:33 ]


    Deos
    31.07.2011, 13:36

    Ήταν το πιο διαφορετικό beach party που έχουμε κάνει σε μια νέα παραλία, που ενώ δεν είχαμε φαινομενικά φωτιά την "ανάψαμε" μεταξύ μας με τη ζεστασιά της παρέας που υπήρχε. Σχεδόν όλοι πρωτοεμφανιζόμενοι σε beach partική συνάντηση, είχα την αίσθηση ότι πήγαινα κι εγώ για πρώτη φορά, μια ανανέωση που την ευχαριστήθηκα πολύ!

    Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!





    επισυναπτόμενα: beach party_7.jpg 
    rouli726
    31.07.2011, 13:37

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 31-07-2011 στις 12:41 έγραψε...

    Ηταν μια ωραιότατη συνεύρεση φίλων!

    Απ αυτές που σε γεμίζουν παρέα καλή διάθεση και τραγούδι..πολύ τραγούδι

    Και φαγητό!Σπιτικό φαγητό απ τις εθνικές μας πλέον μαγείρισες :Σοφία(ιχθύς) & μαρίνα (carpediem).

    Eπιβαίβεώσαμε για μια ακόμα φορά πως περνάμε πολύ καλά από μακρυά αλλά...ακόμα καλύτερα όταν συναντιόμαστε από κοντά.

    Η ορχήστρα ήταν πλήρης!

    κιθάρες (jj7(ο knockin on heavens door)-Μιχάλης( ο ότι κι αν του πεις το ξέρει!) -και ένας ακόμα καινούριος μας φίλος )μπουζούκι(το μέλος που μας έφερε τραγουδιστά το "πρώτο φθινόπωρο'' τουμπερλέκι(με τον Tito Puente της παρέας Hastaroth και Guest ντάπα ντούπερς το Σάκη(καλοτάξιδος)το Γιάννη (καλομπάρκαρος)και τον υποφαινόμενο(με τα γλυκά ποπ-κόρν απ το περίπτερο ).

    Η συμμετοχή ήταν ανεπανάληπτη(θα δείτε λεπτομέρειες το βράδυ στο Star!

    Τραγούδησαν με σειρά εμφανίσεως και πήραν πολύ καλές κριτικές οι :

    YannaDepp-Jenny p-nantiaP-Spoiler-Psipsi-Rouli (πολλα΄υποσχόμενες παρουσίες στο ελληνικό τραγούδι).

    H Ερωφίλλη όχι μόνο κουβάλησε την καρέκλα της μέλλουσας μαμάς της παρέας αλλά μας τα είπε τραγουδιστά για μια ακόμα φορά.

    Ο μόνος που έκανε μπάνιο ήταν ....ο υποφαινόμενος.

    Οι υπόλοιποι δεσμεύτηκαν για του χρόνου!

    Υ.Γ 1 :Η θαλλασα τελικά.....πράγματι.....απίστευτο...αλλά....βγήκε έξω!

    Υ.Γ 2 πάντα τέτοια  ν ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε!

    Υ.Γ 3(τελαιυταίο....)Το λέει και το σύνθημα:μαζί είναι Πάντα Καλύτερα!



    Ξέχασες τα τυροπιτακια της gianna-dep και δεν πρεπει ,τα τσακισαμε χαχα{#emotions_dlg.ban}


    ixthis
    31.07.2011, 16:16

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 31-07-2011 στις 13:02 έγραψε...

    Ένα μεγάλο μπράβο που αποδείξατε οτι δεν χρειάζεστε κανέναν mod ή admin να σας οργανώσει :)

    Καλά ας ημούν εγω (η ατμίν ) εκεί και θα βλέπαμε τι θα κάνανε στα καμένα βούρλα θα βρισκότανε .

    Τες πα δε μ αρέσει να περιαυτολογω.{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.biggrin}


    devilInHeaven
    31.07.2011, 18:22

    Παράθεση:

    Το μέλος carpediem72 στις 31-07-2011 στις 03:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος devilInHeaven στις 31-07-2011 στις 03:25 έγραψε...

    Πήγαμε στον αστέρα γλυφάδας, αλλά δεν υπήρχε ξενοδοχείο. Εννοούσατε τις παλιές καμπάνες? Κρίμα δεν είχαμε το τηλέφωνο του αγαπητού Γιάννη jj7.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : devilInHeaven στις 31-07-2011 03:26 ]



    δυστυχώς δεν ήταν στον αστέρα στη βουλιαγμένη αλλα στ αστερια(κέντρο) στη γλυφάδα...........πολλοί μπερδευτήκανε............εμείς εκεί ήμασταν πάντως και περάσαμε και καλά .......Smile κριμα



    Κρίμα χάσαμε την καλή μουσική παρέα σας και τα σπιτικά φαγητά! Είχαμε μιά μεγάλη περιπέτεια, γιατί ακουληθήσαμε τις οδηγίες που φαίνονται στο τέλος. Παρκάραμε στο πάρκινγκ του Αστέρα και μετά κινηθηκαμε προς τη χερσόνησο προς τα ΝΟΤΙΑ της Γλυφάδας (προς Βούλα), αλλά και ΝΟΤΙΑ των κλαμπ του αστερα. Πεζοί μία ώρα μέσα από θεοσκότεινη ημιδασική περιοχή, κουβαλώντας εφόδια!  Στην επιστροφή μας , μας έπιασε ο φύλακας γιατί είχαμε παραβιάσει ιδιωτικές περιοχές!

    Επειδή στο σημείο του παλιού κέντρου Αστέρια έχει προβλήτες και δυνατή μουσική, και δεν νομίζω να έχει ελεύθερη ακτή , υποθέτω θα πήγατε κάπου ΒΟΡΕΙΑ του κέντρου αστέρια. Να είμαστε όλοι καλά στην επόμενη συνάντηση.

    Αυτές τις οδηγίες ακολουθήσαμε:

    "Η παραλία Αστέρας Γλυφάδας αρχίζει πίσω από το παλιό κέντρο διασκέδασης «Αστέρια» και εκτείνεται κατά μήκος ολόκληρης της μικρής χερσονήσου προς τα νότια της Γλυφάδας, λίγες εκατοντάδες μέτρα από το κέντρο της πόλης. "

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : devilInHeaven στις 31-07-2011 18:25 ]


    gkravar
    31.07.2011, 19:18

    Θάθελα και γω και η παρέα μου να ευχαριστήσω όσους ήταν εκεί, για το ωραίο κλίμα και την ζεστή ατμόσφαιρα. Απεδείχθει ότι η τροφή του καλλιτέχνη δεν είναι μόνο το χειροκρότημα, μπορεί θαυμάσια να είναι και τα ...τυροπιτάκια.


    Hastaroth
    31.07.2011, 21:53

    Οφείλω πάντως να ομολογήσω ότι στην αρχή ο jj7 κι'εγώ τα...χρειαστήκαμε.Πήγαμε δυό-τρείς φορές πάνω-κάτω μεταξύ Αστεριών και Αστέρα (και δέν ήταν εύκολο με το αυτοκίνητο γιατί η παραλιακή έχει περίεργους παράδρομους) και όσο βλέπαμε ότι κανένας δέν έπαιρνε τηλέφωνο τον Γιάννη,ανησυχούσαμε.Φοβηθήκαμε ότι η υπόθεση θα κατέληγε σε φιάσκο.Ευτυχώς τα καταφέραμε να συναντηθούμε τελικά με τους υπόλοιπους

    Φωτιά δέν ανάψαμε,κούτσουρα όμως έφερε ο jj7,διά πάν ενδεχόμενον.

    Παρ'όλο που είχα έρθει εξωπλισμένος γιά μπάνιο,τελικώς δέν βούτηξα λόγω ακαταλληλότητας τού βυθού (δέν εμπιστεύομαι να πατάω σε πετρώδη βυθό βραδυάτικα).

    ΥΓ 1.Καβούρια δέν έχει στην Γλυφάδα-εδώ δέν έχει πλέον ούτε κάν στο Καβούρι.Τα φάγανε όλα οι θαμώνες τών παρα τή παραλιακή εστιατορίων.... 

    ΥΓ 2.Οι κολοκυθοκεφτέδες και ντοματοκεφτέδες ήταν θεσπέσιοι (και πελώριοι).Τα τυροπιτάκια δέν τα δοκίμασα γιατί είχα ήδη χορτάσει (εξ άλλου δέν τρώω και πολύ το βράδυ).Δεσμεύομαι όμως γιά το επόμενο beach party.

    Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σ'όλους και με το καλό να ξαναμαζευτούμε τον Σεπτέμβριο γιά νέες δράσεις.


    AlfaWolf
    01.08.2011, 00:14

    Μπραβο σε ολους σας!!

    Συμπεθερε με την παρουσιαση σου μας πηγες κι εμας εκει σε ευχαριστώ !!!


    rouli726
    01.08.2011, 00:19

    Παράθεση:

    Το μέλος gkravar στις 31-07-2011 στις 19:18 έγραψε...

    Θάθελα και γω και η παρέα μου να ευχαριστήσω όσους ήταν εκεί, για το ωραίο κλίμα και την ζεστή ατμόσφαιρα. Απεδείχθει ότι η τροφή του καλλιτέχνη δεν είναι μόνο το χειροκρότημα, μπορεί θαυμάσια να είναι και τα ...τυροπιτάκια.



    Εμείς σε ευχαριστούμε ,που με την παρέα σου και τα μουσικά σας κέφια ,βοηθήσατε τα μάλα στο να είναι η βραδιά ευχάριστη.

    Δυστυχώς ,σήμερα έμαθα το ποιος είσαι και το ότι είσαι μέλος-φίλος εδώ και ντρεπόμουν να ρωτήσω χθεςSmile...

    Εις το επανειδείν!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 01-08-2011 00:23 ]


    gkravar
    01.08.2011, 00:46

    ευχαριστώ 'Εφη.

    Εις το επανειδείν


    mary_omikron
    01.08.2011, 00:51

    Μπράβο σε όλους παιδιά... περάσατε υπέροχα απ΄ότι φάνηκε απ τις περιγραφές !!! Με υγεία και στην επόμενη διοργάνωση...{#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.beer}


    gianna-dep
    01.08.2011, 10:23

    Παράθεση:

    Το μέλος gkravar στις 31-07-2011 στις 19:18 έγραψε...

    Θάθελα και γω και η παρέα μου να ευχαριστήσω όσους ήταν εκεί, για το ωραίο κλίμα και την ζεστή ατμόσφαιρα. Απεδείχθει ότι η τροφή του καλλιτέχνη δεν είναι μόνο το χειροκρότημα, μπορεί θαυμάσια να είναι και τα ...τυροπιτάκια.



    να σου ξαναφτιαξω ματια μου

    παιδακια να σας ευχαριστησω και εγω για την ομορφη βραδια τα περασα υπεροχα γελασα με τη καρδια μου (ακουστηκε το γελιο μου ) να ειστε ολοι καλα να το ξαναπραγματωσουμε Smile


    mixalis-kleanthis
    01.08.2011, 11:46
    Οσοι δεν ηρθατε χασατε!!!!! Οσοι ηρθατε ξερετε !!!!! Καλη παρεα,τραγουδια,σπιτικοι μεζεδες,κρασακι,αερακι,θαλασσα ... Η λυση βρισκεται κοντα στην ιδια τη Ζωη σου..... που λεει και το τραγουδι...
    bouzos
    01.08.2011, 17:09
    Μπραβο παιδια ! Λυπαμαι που φετος δεν ημουν εκει! Αλλα χαιρωμαι που τα περασατε ωραια ! Παντα τετοια !!! Καλο μηνα και καλες διακοπες στους αδειουχους!
    jj7
    01.08.2011, 17:26

    καλο μηνα και απο μενα..οπως λεει και το τραγουδι..τα περασαμε ομορφα ομορφα ομορφα..τα περασαμε ομορφα στο beach party μας...καλη συνεχεια σε ολους και να προσεχετε τους αχινους και τιs τσουχτρες στη θαλασσα !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 01-08-2011 18:59 ]


    ilio
    03.08.2011, 08:51

    Χαίρομαι πολύ που περάσατε τόσο όμορφα παιδιά και διασκέδασα

    πολύ με τις περιγραφές σας,ιδιαιτέρως του sympetherou {#emotions_dlg.biggrin}

    Άντε και του χρόνου με το καλό!!!{#emotions_dlg.beer}


    Oraclas
    04.08.2011, 13:45
    Του χρόνου θα βρίσκομαι σίγουρα μαζί σας.. Δυστυχώς φέτος δεν τα καταφέρα και το χειρότερο είναι ότι ήμουν Αθήνα.
    JennyP
    07.08.2011, 11:35

    Ξέχασα να αναφέρω ότι ήμουν κι εγώ εκεί.{#emotions_dlg.yes}

    Η παρέα ήταν πολύ ζεστή, φιλική και ευχάριστη.

    Φυσούσε ένα δροσερό αεράκι και ο ήχος από τα κυμματάκια της θάλασσας σιγόνταρε τη μουσική της παρέας.

    Όλα ήταν τόσο όμορφα!!

     

     


    SakisKouroupos
    13.08.2011, 11:22
    Αργησα λιγάκι γιατί έλειπα εξωτερικό για δουλειές ..... Ομολογώ ότι ήταν πολύ ωραίο και χάρηκα πολύ που γνώρισα ατομα που μίλαγα αλλά δεν τα είχα συναντήσει ..... Κάποιος είπε για τέλος Αυγούστου ..... Ετσι θα γνωρίζαμε κι αυτούς που δεν μπόρεσαν να έρθουν... Τι λέτε?