ελληνική μουσική
    404 online   ·  210.818 μέλη

    Πώς μπορώ να εργαστώ ως μουσικός στο εξωτερικό;

    sofiaflar
    07.07.2011, 17:08

    Καλησπέρα σε όλους!Είμαι κάτοχος διπλώματος φλάουτου.Επίσης έχω πτυχίο αντίστιξης.Θα με ενδιέφερε να μάθω τι χρειάζεται να κάνω ώστε ν'αποκτήσω δικαίωμα εργασίας στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-07-2011 17:20 ]


    daftsos
    31.08.2011, 02:02
    αυτό ενδιαφέρει κ εμένα κανένας καμία απάντηση?
    optiras
    31.08.2011, 16:21

    Ρίξτε μια ματιά μήπως βρείτε κάτι:

    http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=el

    και στο διαβίωση:

    http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=lw&lang=el&catId=490&parentId=0

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : optiras στις 31-08-2011 16:23 ]


    AIDONOGLOUNEKTARIA
    15.02.2012, 21:27

    Παιδία βγάλατε καμία άκρη για εργασία έξω;;;;;;;;;;;

    Δεν δίνεται κανένα μπούσουλα από που να ξεκινήσω & γω!!!!!!!!!!!


    marigiorgief
    20.10.2012, 22:52
    Λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω…! Όμως για να εργαστείς ως μουσικός στο εξωτερικό, δεν φτάνουν ούτε 10 διπλώματα οργάνων, ούτε δίπλωμα σύνθεσης…..εννοώντας ότι οι σπουδές στην Ελλάδα είναι τελείως ελλιπής για να σταθείς στο εξωτερικό και οι ωδειακές σπουδές δεν αναγνωρίζονται έξω….Με κάποιον τίτλο και μεταπτυχιακό σε ελληνικό πανεπιστήμιο και δυο με τρεις ξένες γλώσσες αλλά με πολύ καλό επίπεδο κάτι γίνεται…αλλά και πάλι πρέπει να είσαι μουσικάρα…..ΣΟΛΙΣΤ ή ΜΑΕΣΤΡΟΣ ή ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ ΣΥΝΘΕΤΗΣ!
    AIDONOGLOUNEKTARIA
    21.10.2012, 18:34

    Παράθεση:

    Το μέλος marigiorgief στις 20-10-2012 στις 22:52 έγραψε...

    Λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω…! Όμως για να εργαστείς ως μουσικός στο εξωτερικό, δεν φτάνουν ούτε 10 διπλώματα οργάνων, ούτε δίπλωμα σύνθεσης…..εννοώντας ότι οι σπουδές στην Ελλάδα είναι τελείως ελλιπής για να σταθείς στο εξωτερικό και οι ωδειακές σπουδές δεν αναγνωρίζονται έξω….Με κάποιον τίτλο και μεταπτυχιακό σε ελληνικό πανεπιστήμιο και δυο με τρεις ξένες γλώσσες αλλά με πολύ καλό επίπεδο κάτι γίνεται…αλλά και πάλι πρέπει να είσαι μουσικάρα…..ΣΟΛΙΣΤ ή ΜΑΕΣΤΡΟΣ ή ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ ΣΥΝΘΕΤΗΣ!

    Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!!!!!!!!!

    Μας έκανες την καρδιά περιβόλι!!!!!!!!!!!!!!