ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.832 μέλη

    Δημοφιλέστερα στην αρχική σελίδα

    jorge
    24.07.2011, 16:56

    Δίπλα από το Επί του Πιεστηρίου μπήκε κάτι καινούριο: οι δημοφιλέστερες συζητήσεις και οι πιο πολυδιαβασμένες δημοσιεύσεις της ημέρας. Νομίζω δίνει μια άλλη νότα, μια και ως σήμερα δεν υπήρχε τρόπος να δούμε εύκολα τι διαβάζει ο κόσμος. Σύντομα θα εμφανίζονται εκεί και άλλα πραγματάκια, ενώ μελλοντικά θα μπορεί κάθε χρήστης να "φιλτράρει" τόσο τα Δημοφιλέστερα, όσο και το Επί του Πιεστηρίου, ώστε να βλέπει μόνο όσα τον ενδιαφέρουν.


    jorge
    24.07.2011, 17:13
    Και για όσους ψάχνουν αυτά που υπήρχαν κάτω από το Post-it, τα μεν Κουίζ πήγαν κάτω χαμηλά δίπλα στη Δημοσκόπηση, ενώ οι Παρτιτούρες στη δεξιά στήλη.
    AlfaWolf
    24.07.2011, 19:59

    Πολύ  όμορφες και λειτουργικές οι αλλαγές χορχε ΕΥΓΕ !!!


    sillia
    24.07.2011, 21:17

    {#emotions_dlg.thumbup}

    Τον Χαρούλη τα ματάκια μου θα σταματήσουν να τον βλέπουν διπλό στην ραδιοσελίδα {#emotions_dlg.rolleyes}Μ'αρέσει δε λέω {#emotions_dlg.tt2} αλλά .....αδικία για τους άλλους{#emotions_dlg.biggrin}

     


    aviectus
    24.07.2011, 23:37

    πολύ πιο όμορφα,και ευτυχώς βοηθά γιατί πολλές φορές τα ποστ χάνονται στο "επί του πιεστηρίου"
    είδα επισης και στο "επί του πιεστηρίου"  ο "ταδε" Μπλογκαρει,αυτο ειναι επισης μια ακομα αλλαγη?


    jorge
    25.07.2011, 01:37
    Ναι, μέχρι να βρούμε τη ...μετάφραση του blogging (κατά προτίμηση σε μια λέξη)
    :)
    ilio
    25.07.2011, 23:32

    Α...βλέπω πως ομορφύναμε πάλι {#emotions_dlg.biggrin}

    Μου αρέσει το γαλάζιο στο τμήμα του ραδιοφώνου...{#emotions_dlg.biggrin}

    Η νέα στήλη με τα δημοφιλέστερα post και γενικότερα αυτή η μικρή

    "συμπίεση" μεταξύ του " επί του πιεστηρίου" και του "Post it" θα συμφωνήσω,

    με τους προλαλίσαντες πως πρόκειται για τις πιο λειτουργικές αλλαγές...{#emotions_dlg.thumbup}

    Θα περιμένουμε και τις άλλες...ως τώρα έχω να πω... well done chief jorge!!!!{#emotions_dlg.beer}

    Keep "playing"!!!{#emotions_dlg.thumbup}

     

    υ.γ λέξη για το "μπλογκάρω" ψάχνω τώρα...{#emotions_dlg.rolleyes}


    AR-ON
    27.07.2011, 03:29

    Παράθεση:
    Το μέλος jorge στις 25-07-2011 στις 01:37 έγραψε...
    Ναι, μέχρι να βρούμε τη ...μετάφραση του blogging (κατά προτίμηση σε μια λέξη)
    :)

    Αφού blog = web log = ιστολόγιο και blogging είναι το "ιστολογείν", η έκφραση "ο τάδε ιστολογεί" αντί "ο τάδε μπλογκάρει" ενδείκνυται, ή είμαι πολύ μπανάλ;

    Επίσης, πολύ χρήσιμη η προσθήκη της λίστας με τα "Δημοφιλέστερα σήμερα" (έτσι δεν θα χρειάζεται να πατάμε συνεχώς το "περισσότερα" της ενότητας "Επί του πιεστηρίου" για να βλέπουμε τι συζητήθηκε περισσότερο, εύγε!

    Όσο αφορά την ενότητα Radio Musicheaven στη μέση, δεν είναι άσχημη με το μαύρο φόντο, αν και προσωπικά την προστιμούσα με το προηγούμενο γκρι φόντο, ξεχώριζε και τότε στη σελίδα, αλλά με ηπιότερο και πιο αισθητικό τρόπο (νομίζω).

    ΥΓ: Σίλλιά μου, να είσαι σίγουρη πως εγώ συγχύζομαι περισσότερο από τον καθένα που βγαίνει η photo μου διπλή στη ραδιοσελίδα, αλλά είναι ένα γενικότερο πρόβλημα που πρέπει να λυθεί κάποια στιγμή από το jorge για τις περιπτώσεις όπως η δική μου (δύο εβδομαδιαίες εκπομπές με διαφορετικό τίτλο η καθεμιά). Στο προφίλ μου να δεις, που γράφει:

    Στα μικρόφωνα του Radio MusicHeaven με την εκπομπή
    Σαββατόβραδο. Ε, και;
    Κάθε Κυριακή 13.00 - 14.00
    Κάθε Κυριακή 14.00 - 15.00
    Κάθε Σάββατο ...

    {#emotions_dlg.eek}

     


    AR-ON
    27.07.2011, 03:34
    ...επίσης μια και πιάσαμε Jorge τις παρατηρήσεις, ψάξε τι φταίει για αυτά τα μεγάλα κενά που μπαίνουν στο γκρι παράθυρο της παράθεσης, μεγάλη σπατάλη χώρου (κι αν δεν υπάρχει τρόπος διόρθωσης, θα αρχίσω τα "@ jorge:...", "@sillia:..." και τα copy-paste, αντί να ξανακάνω κανονικό quote).
    jorge
    04.08.2011, 20:26
    Τέλος τα ανάλαφρα από τα Δημοφιλέστερα. Ευχαριστώ και για τα παραπάνω σχόλια Ar-On + Sillia, με την πρώτη ευκαιρία θα γίνουν...