ελληνική μουσική
    918 online   ·  210.833 μέλη

    Θέλω να γράψω ηλεκτρονική μουσική

    TeoMet
    06.09.2011, 10:55

    Εχω κανει 7 χρονια κιθαρα,αλλα εχω σταματησει στον πρωτο χρονο αρμονιας.Τωρα δεν μπορω να συνεχισω την αρμονια για οικονομικους λογους,αλλα και επειδη του χρονου δινω πανελληνιες.Θελω παρα πολυ να γραψω μουσικη(ηλεκτρονικη) αλλα δεν ξερω ποια βηματα να κανω.... {#emotions_dlg.sad}


    TeoMet
    07.09.2011, 10:57

    Στην ηλικια που ειμαι,επειδη δηλαδη  ειμαι καπως μικρος, θελω να δω τι μπορω να κανω απο το σπιτι...με ενα προγραμμα παραγωγης μουσικης...με οτιδηποτε.Θελω να ασχοληθω με την ποπ και Dance pop περισσοτερο .


    TeoMet
    07.09.2011, 22:52
    φιλε μου σε ευχαριστω για την βοηθεια που προσπαθεις να μου δωσεις,απλα οπως ειπα και πιο πριν, ειμαι καπως μικρος,και ολα αυτα λογικα θα εχουν ενα κοστος οπως επισης μου φαινεται οτι αυτος ειναι ενας επαγγελματικος εξοπλισμος.Εγω απλα χρειαζομαι κατι ποιο απλο,ενα προγραμμα στ pc για παραδειγμα οπου θα μπορω να πειραματιστω σε καποια μικρα μηκους κομματια που θα προσπαθησω να συνθεσω. Αυτο νομιζω πως θα ηταν το πρωτο βημα μου.Μπορειτε πανω σε αυτο να με βοηθησετε,δηλαδη ποιο προγραμμα να βρω,τι να προσεξω....
    TeoMet
    11.09.2011, 11:48
    Σας ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες.Θα δω τι μπορω να κανω απο ολα αυτα που μου ειπατε! και παλι ευχαριστω.
    giorikas200
    12.09.2011, 11:21

    Φιλε δοκιμασε το "Fruity Loops", ειναι ενα προγραμμα για μουσικη στον υπολογιστή και ειναι σχετικα ευκολο. Ακόμα και με τις υποδείξεις του προγράμματος κατι θα βγάλεις! Δοκίμασε το :)


    TeoMet
    12.09.2011, 16:47
    Εγω εχω παρει το magix music maker Mx.... καλο ειναι? εμενα ετσι μου φαινεται..