ελληνική μουσική
    716 online   ·  210.847 μέλη
    AlfaWolf
    28.09.2011, 13:33

     

     

    Πετάξτε ότι άχρηστο σκουπίδι ακούσατε ή και διαβάσατε τελευταία

    και πείτε για ποιον λόγο το πετάτε (τι δεν σας αρέσει, τι το κάνει σκουπίδι)

     

     

     

     





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 28-09-2011 15:15 ]


    επισυναπτόμενα: kados.jpg 
    AlfaWolf
    28.09.2011, 13:34

    Τι χαζή ιδέα αυτό το τραγούδι ?

    ακόμα και η συνταγή που περιγράφει είναι λάθος {#emotions_dlg.tt2}


    AlfaWolf
    28.09.2011, 13:37

    Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να γράψω γιατί  πετάω αυτή την αηδία...


    verrocchio
    28.09.2011, 13:43
    χαχαχα, αυτό το τελευταίο κάνει το πρώτο που πόσταρες να ακούγεται σαν όαση ποιότητας!
    AlfaWolf
    28.09.2011, 17:03

    Κατούρα και λιγο ρε φιλαράκι...


    antwnispatra
    28.09.2011, 18:53

    "Δείτε τον πατέρα μου,άσπρισαν τα μαλλιά του μέσα σε 3 μήνες"

    Ανδρέας Γεωργίου Παπανδρέου(γιός,εγγονός και δισέγγονος πρωθυπουργών,άρα μελλοντικός πρωθυπουργός) σε πρόσφατη συνέντευξή του.

    Το πετάω στον κάδο των αχρήστων διότι το παληκαράκι δεν γνωρίζει πόσων τα μαλλιά άσπρισαν,έπεσαν κλπ...


    rouli726
    28.09.2011, 23:42

    Ωραίο θέμα άνοιξες Νίκο αλλά τί να πρωτοχωρέσει αυτός ο κάδος!

    Μια και λέμε όμως για πρόσφατα, πετάω τις σημερινές δηλώσεις του Πάγκαλου,(αυτός δε χωράει!), γιατί είναι γελοίος και ειρωνεύεται το δράμα της πλειοψηφίας των Ελλήνων, που ζει στα όρια της φτώχειας!


    AlfaWolf
    29.09.2011, 00:39

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 28-09-2011 στις 23:42 έγραψε...

    Ωραίο θέμα άνοιξες Νίκο αλλά τί να πρωτοχωρέσει αυτός ο κάδος!

    Μια και λέμε όμως για πρόσφατα, πετάω τις σημερινές δηλώσεις του Πάγκαλου,(αυτός δε χωράει!), γιατί είναι γελοίος και ειρωνεύεται το δράμα της πλειοψηφίας των Ελλήνων, που ζει στα όρια της φτώχειας!



    Όλα τα χωρεί αυτός ο κάδος Έφη, και τα ανακυκλώνει αυτόματα και οικολογικά {#emotions_dlg.beer}


    antwnispatra
    29.09.2011, 00:59

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 29-09-2011 στις 00:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 28-09-2011 στις 23:42 έγραψε...

    Ωραίο θέμα άνοιξες Νίκο αλλά τί να πρωτοχωρέσει αυτός ο κάδος!

    Μια και λέμε όμως για πρόσφατα, πετάω τις σημερινές δηλώσεις του Πάγκαλου,(αυτός δε χωράει!), γιατί είναι γελοίος και ειρωνεύεται το δράμα της πλειοψηφίας των Ελλήνων, που ζει στα όρια της φτώχειας!



    Όλα τα χωρεί αυτός ο κάδος Έφη, και τα ανακυκλώνει αυτόματα και οικολογικά {#emotions_dlg.beer}



    Όχι ανακύκλωση,για όνομα!!!


    mary_omikron
    29.09.2011, 01:04

    Μ΄αρέσει το θέμα σου Νικόλα και ειδικά επειδή το επεκτείνεις σε ό,τι ακούσαμε και διαβάσαμε.

    Με αφορμή λοιπόν τα αρνητικά συναισθήματα που δημιουργούνται όταν ακούω ή διαβάζω κάτι που τα προκαλεί, πετάω στον κάδο τις εττικέτες, τα δήθεν, την επίδειξη ανωτερότητας, το "ξεχωρίζω απ΄το σύνολο", την αχαριστία, τις κωλοτούμπες, τις σχέσεις συμφέροντος, την κατάχρηση εξουσίας, το "πούλημα", τους καμένους εγκέφαλους, τα ψιλικατζίδικα συναισθήματα, τον ρατσισμό, την βία, το ξεκατίνιασμα κι αυτούς που δεν κοιτάζουν τον συνομιλητή στα μάτια, γιατί όλα αυτά δεν προάγουν αυτό που έχουμε ανάγκη όλοι μας : την ανθρώπινη επικοινωνία...

    Σε επόμενο ποστ θα πετάξω και τραγούδια, αυτά με βάραιναν περισσότερο και τα ξεφορτώθηκα πρώτα.

    Αα, και που ΄σαι, άδειαζε και τον κάδο που και που για να χωράει πράμα... {#emotions_dlg.biggrin}


    AlfaWolf
    29.09.2011, 01:08

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 29-09-2011 στις 00:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 29-09-2011 στις 00:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 28-09-2011 στις 23:42 έγραψε...

    Ωραίο θέμα άνοιξες Νίκο αλλά τί να πρωτοχωρέσει αυτός ο κάδος!

    Μια και λέμε όμως για πρόσφατα, πετάω τις σημερινές δηλώσεις του Πάγκαλου,(αυτός δε χωράει!), γιατί είναι γελοίος και ειρωνεύεται το δράμα της πλειοψηφίας των Ελλήνων, που ζει στα όρια της φτώχειας!



    Όλα τα χωρεί αυτός ο κάδος Έφη, και τα ανακυκλώνει αυτόματα και οικολογικά {#emotions_dlg.beer}



    Όχι ανακύκλωση,για όνομα!!!



     

    Ανακύκλωση βρε Αντώνη με την έννοια ότι παίρνει ένα άχρηστο, βλαβερό,άστοχο κλπ ''υλικό'' και το μετατρέπει σε κάτι χρήσιμο και φιλικό με το περιβάλλον  :)


    AlfaWolf
    29.09.2011, 01:13

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 29-09-2011 στις 01:04 έγραψε...

    Μ΄αρέσει το θέμα σου Νικόλα και ειδικά επειδή το επεκτείνεις σε ό,τι ακούσαμε και διαβάσαμε.

    Με αφορμή λοιπόν τα αρνητικά συναισθήματα που δημιουργούνται όταν ακούω ή διαβάζω κάτι που τα προκαλεί, πετάω στον κάδο τις εττικέτες, τα δήθεν, την επίδειξη ανωτερότητας, το "ξεχωρίζω απ΄το σύνολο", την αχαριστία, τις κωλοτούμπες, τις σχέσεις συμφέροντος, την κατάχρηση εξουσίας, το "πούλημα", τους καμένους εγκέφαλους, τα ψιλικατζίδικα συναισθήματα, τον ρατσισμό, την βία, το ξεκατίνιασμα κι αυτούς που δεν κοιτάζουν τον συνομιλητή στα μάτια, γιατί όλα αυτά δεν προάγουν αυτό που έχουμε ανάγκη όλοι μας : την ανθρώπινη επικοινωνία...

    Σε επόμενο ποστ θα πετάξω και τραγούδια, αυτά με βάραιναν περισσότερο και τα ξεφορτώθηκα πρώτα.

    Αα, και που ΄σαι, άδειαζε και τον κάδο που και που για να χωράει πράμα... {#emotions_dlg.biggrin}



    Αν καταφέρουμε να τα πετάξουμε όλοι μας οσα είπές Μαίρη.... θα γίνουμε καλύτεροι και πιο χρήσιμοι άνθρωποι και για εμάς αλλά και για τους συνανθρώπους μας {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 29-09-2011 01:13 ]


    mary_omikron
    29.09.2011, 01:19
    Αα, την ώρα που ετοίμαζα το ποστ μιλήσατε για ανακύκλωση, δεν το είδα :) Και μην βάζετε βρε παραθέσεις όταν απαντάτε στον προηγούμενο συνομιλητή, εννοείται...:Ρ
    AlfaWolf
    29.09.2011, 01:22
    Σωστό κι αυτό :)
    antwnispatra
    29.09.2011, 01:32
    Δεκτή έτσι η ανακύκλωση!Μαίρη έχει πάρει φωτιά ο κάδος και με πείραξε η κάπνα.Δεν θα ματαγίνει...
    AlfaWolf
    29.09.2011, 13:24

    Παράθεση:

    Το μέλος NantiaP στις 29-09-2011 στις 03:06 έγραψε...

    Στα αρχεία μου .... Bέβαια δεν ξέρω ακριβώς αν είναι εντελώς για τα σκουπίδια αλλά σίγουρα για σκουπίδια μιλάει...{#emotions_dlg.happycrazy}



    Φοβερό χιτ χαχαχαχα


    rouli726
    29.09.2011, 22:52

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 29-09-2011 στις 01:04 έγραψε...

    Μ΄αρέσει το θέμα σου Νικόλα και ειδικά επειδή το επεκτείνεις σε ό,τι ακούσαμε και διαβάσαμε.

    Με αφορμή λοιπόν τα αρνητικά συναισθήματα που δημιουργούνται όταν ακούω ή διαβάζω κάτι που τα προκαλεί, πετάω στον κάδο τις εττικέτες, τα δήθεν, την επίδειξη ανωτερότητας, το "ξεχωρίζω απ΄το σύνολο", την αχαριστία, τις κωλοτούμπες, τις σχέσεις συμφέροντος, την κατάχρηση εξουσίας, το "πούλημα", τους καμένους εγκέφαλους, τα ψιλικατζίδικα συναισθήματα, τον ρατσισμό, την βία, το ξεκατίνιασμα κι αυτούς που δεν κοιτάζουν τον συνομιλητή στα μάτια, γιατί όλα αυτά δεν προάγουν αυτό που έχουμε ανάγκη όλοι μας : την ανθρώπινη επικοινωνία...



    +1000000000000!


    mary_omikron
    30.09.2011, 17:57

    Πετάω στον κάδο μερικούς στίχους από τραγούδια που έχουν πει ιδιαίτερα καταξιωμένοι καλλιτέχνες...

    ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΙΩΤΗΣ - ΣΤΕΛΛΑ ΧΑΣΚΗΛ (1950) ΘΕΛΩ ΑΝΤΡΑ Ν΄ΑΓΑΠΑΕΙ

    "να μου λείπουν οι ντηντήδες οι μοντέρνοι, θέλω άντρα ν΄Αγαπάει και να ΔΕΡΝΕΙ" {#emotions_dlg.thumbdown} {#emotions_dlg.nono} {#emotions_dlg.mad}

    ΣΟΦΙΑ ΒΕΜΠΟ (1956) Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ Στίχοι : Τραϊφόρος/Βασιλειάδης

    // Χρόνια και χρόνια με τυραννάει κι' ούτε μια στάλα δεν με πονάει, γιατί; Και ζω κοντά του μες στη μιζέρια, χειμώνες τώρα και καλοκαίρια, γιατί; Και με βαριέται και μ' άλλες πάει, και μου τα παίρνει και με χτυπάει, γιατί; Μα τον λατρεύω κι' είναι το φως μου, γιατί είναι βλέπεις, ο άνθρωπός μου! Δεν είναι γόης, δεν είν' ωραίος και κολυμπάει μέσα στο χρέος, γιατί; Κι' ένα κοστούμι μονάχα έχει, που το φοράει χιονίζει - βρέχει, γιατί; Κι' όλο τα πίνει κι' όλο τα σπάει, κι' όλο σε 'μένα μετά ξεσπάει, γιατί; Μα τον λατρεύω κι' είναι το φως μου, γιατί είναι βλέπεις, ο άνθρωπός μου! Δε μου μιλάει για το φεγγάρι κι' ένα λουλούδι δε μου 'χει πάρει, γιατί; Μονάχα πίκρες μού 'χει χαρίσει, ποτέ δεν μού 'χει γλυκομιλήσει, γιατί; Ποτέ δεν μού 'χει χαμογελάσει κι' ο έρωτάς του μ' έχει γεράσει, γιατί;

    Ε Λ Ε Ο Σ {#emotions_dlg.helpsmilie}ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ....

    Κατευθείαν στον κάδο σκουπιδιών ο μεγαλλίτερος  ύμνος  των απανταχού "φεμινιστριών" (κι αυτές μαζί)


    Cthulhu
    30.09.2011, 18:18

    Ενοχλητικοί τύποι.


    AlfaWolf
    30.09.2011, 18:32

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 30-09-2011 στις 17:57 έγραψε...

    Πετάω στον κάδο μερικούς στίχους από τραγούδια που έχουν πει ιδιαίτερα καταξιωμένοι καλλιτέχνες...

     

    // Χρόνια και χρόνια με τυραννάει κι' ούτε μια στάλα δεν με πονάει, γιατί; Και ζω κοντά του μες στη μιζέρια, χειμώνες τώρα και καλοκαίρια, γιατί; Και με βαριέται και μ' άλλες πάει, και μου τα παίρνει και με χτυπάει, γιατί; Μα τον λατρεύω κι' είναι το φως μου, γιατί είναι βλέπεις, ο άνθρωπός μου! Δεν είναι γόης, δεν είν' ωραίος και κολυμπάει μέσα στο χρέος, γιατί; Κι' ένα κοστούμι μονάχα έχει, που το φοράει χιονίζει - βρέχει, γιατί; Κι' όλο τα πίνει κι' όλο τα σπάει, κι' όλο σε 'μένα μετά ξεσπάει, γιατί; Μα τον λατρεύω κι' είναι το φως μου, γιατί είναι βλέπεις, ο άνθρωπός μου! Δε μου μιλάει για το φεγγάρι κι' ένα λουλούδι δε μου 'χει πάρει, γιατί; Μονάχα πίκρες μού 'χει χαρίσει, ποτέ δεν μού 'χει γλυκομιλήσει, γιατί; Ποτέ δεν μού 'χει χαμογελάσει κι' ο έρωτάς του μ' έχει γεράσει, γιατί;

    Ε Λ Ε Ο Σ {#emotions_dlg.helpsmilie}ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ....

    Κατευθείαν στον κάδο σκουπιδιών ο μεγαλλίτερος  ύμνος  των απανταχού "φεμινιστριών" (κι αυτές μαζί)



    Ίσως ο Μαζοχισμόςς δεν ήταν ιδιαίτερα γνωστός εκείνα τα χρόνια στους Τραϊφόρο & Βασιλειάδη κι έτσι αναρωτιόντουσαν Μαιρη μου :p