ελληνική μουσική
    1126 online   ·  210.851 μέλη
    Hastaroth
    19.11.2011, 07:25

    Και ο άντρας τί κάνει;Ψηφίζει κι'αυτός ή έχει πέσει κάτω από την εξάντληση;

    Η πλάκα θα είναι η σέξυ κοπελιά να ΜΗΝ ψηφίζη τελικά το κόμμα τού Πούτιν (άν και δέν νομίζω πως υπάρχουν και άλλα κόμματα στην Ρωσία....)


    tago
    19.11.2011, 16:49
    xaxaxaxaxaxaxa!!!
    BlossomBlue
    21.11.2011, 19:18

    να μαι και γω.....

    εκτός του ότι είναι ενδιαφέρουσες πάντα οι αναρτήσεις σου Spartan-Werewolf, έχουν την ιδιαιτερότητα να αναδεικνύουν το ξεκαρδιστικό της επικαιρότητας.

    Σαφώς και η διαφήμιση-σποτ του κ. Πούτιν μας κάνει να το σκεφτούμε αλλιώς, να το ξεκοκαλίσουμε το θέμα με χιούμορ, να διασκεδάσουμε τις μαύρες ώρες της δικής μας δημοκρατίας, που μας θέλει επίσης κάθε 4 το μαξιμουμ χρόνια πια, να παρακολουθούμε παρόμοιες διαφημίσεις.

    Εμείς τα βλέπουμε και τα μεταφράζουμε έτσι, που στην τελική είμαστε στην απέξω. Πως άραγε το αντιμετωπίζουν οι Ρώσοι..-τουλάχιστον προσωπικά δε γνωρίζω. Θα είχε ενδιαφέρον να μας διαφωτίσεις αν γίνεται και για αυτό.

    Παρακολουθώντας λοιπόν τη διαφήμιση και παραμερίζοντας την επιφανειακή σεξουαλική αντιμετώπιση των εκλογών και το ξάναμα της ενωτικής δικαίωσης, θα ήθελα να επισημάνω τα εξής:

    α) το target group της διαφήμισης είναι οι νέοι από 18- 30 μάξιμουμ. και οι 55-και άνω. Μπορεί η ξιπασμένη να είναι ξιπασμένη, τη χρειάζεται όμως ο Πούτιν την ψήφο της. Καταδεικνύοντας την και φορτώνοντάς την με ξινίλα και συντήρηση, πολύ απλά την οδηγεί στο να πράξει αντίθετα με αυτό που πρεσβεύει και να επιλέξει τελικά τον ωραίο, "νέο" και προοδευτικό Πούτιν που λατρεύει, συμπαθεί...πάει..τους νέους!!!πολύ χριστιανικό το τελευταίο...

    β) σεξ και ψήφος...μμμμμμ κάτι μου θυμίζει αυτό.....το μήνυμα για μένα είναι λοιπόν το εξής: θα σας ταμ τι ρι ριμ που θα σας ταμ τι ρι ριμ...τουλάχιστον συνεναίστε. Εκεί κολλάει και το μαζί βεβαίως

    γ) ας το κάνουμε μαζί....συνέχεια  του β...μμμ πάλι κάτι μου θυμίζει....μαζί μπορούμε... λεφτά υπάρχουν....

    δ) αφού λοιπόν το κάνουμε μαζί, τι μένει? μαζί τα φάγαμε!!!τυχαίο..δε νομίζω.

    Πάλι δλδ δικαιώνονται τα μεγάλα φωτισμένα μυαλά των ελλήνων πολιτικών ηγετών....?

    ή μήπως τελικά πρόκειται για μια παγκόσμια τάση και πολιτική στάση χειραγώγησης νέων κυρίως ανθρώπων και ταυτόχρονα απαξίωσης των γηραιότερων? δεν ξέρω...αδυνατώ να απαντήσω...συνεχίζω να προβληματίζομαι.

    Τέλος και για να απαντήσω και στο ρητορικό σου ερώτημα Spartan-Werewolf, περί μετανάστευσης. Μήπως να το σκεφτείς για Κίνα καλύτερα? γιατί από όσα διαβάζω και ακούω η Ευρώπη στο σύνολό της μέρες ή και τις ώρες της μετράει για το grande fallimento!

     


    BlossomBlue
    22.11.2011, 20:08

    χειμαρρώδης, εύστοχος, ασταμάτητος, αναλυτικός μέχρι τέλους...παναγία μου..!!!χαχαχαχαχα και δεν είναι για να κοκκινίζεις {#emotions_dlg.lol}

    Το καλύτερο όμως είναι το τραγούδι canzone arrabiata που ανέβασες και ανέβηκε το ηθικό μου.{#emotions_dlg.clap}πολύ όμορφο-ευχαριστώ!

    Όσο για τις hot details περί σεξ και ψήφου, ειλικρινά δεν έχω να διηγηθώ κάτι προσωπικό και πικάντικο!

    Νομίζω όμως ότι είναι αρκετοί αυτοί που έχουν να διηγηθούν τέτοιες ιστορίες, όταν οδηγούνται στις κάλπες, έχοντας περάσει και καταθέσει πρώτα τα διαπιστευτήριά τους σε κάποιο βολευτή!

    "θα στην κάνω τη δουλίτσα, θα σου βρώ, θα σε φτιάξω, θα τη βρούμε μωρέ την άκρη, αλλάαααα ψήφος". δλδ και τολμηρά παραφράζοντας "πάρε πασά μου την οδοντόβουρτσά μου, δως μου και συ τη μοναξιά σου τη μισή" χαχαχα

    Τώρα τελικά που το ξανασκέφτομαι, είμαστε άκρως ερωτεύσιμοι ως αναλώσιμοι και ως έρμαια!εκτός αν ο σκοπός είναι να λυθεί το δημογραφικό και δεν το χω καταλαβεί-η χαζούλα-!χαχαχαχαχα

    Επί του θέματος και δεν ξέρω για τη συνέχεια...εύχομαι οι Ρώσοι να ψηφίσουν κατά συνείδηση (μεγαλύτερη ειρωνεία δεν έχω ακούσει στη ζωή μου-κατά συνείδηση) και να εκλέξουν ένα ηγέτη που αναβιώνει την τσαροκρατία,για να μπορούν οι συμπατριώτες μου να χαίρονται τα καλούδια της παγκοσμιοποίησης.

    ΥΓ αααα αρχίζει και αποκτά ενδιαφέρον το να κουτσομπολεύουμε-κοινωνικά σχολιάζουμε πάντα τις εκλογές των Ρώσων!χα

    αν και η ελληνική επιμένω πραγματικότητα είναι ανεξάντλητη και σε θεματολογία και σε casting!για το κοινό δε το συζητάω...αμετανόητο και ανεξάντλητο...(για αυτό δεν πέρασε στην πράξη και ο νόμος περί διακοπής του καπνίσματος!!!!φουγάρα λέμεεε!ποιο πριν και ποιο μετά..έχει χαθεί η μπάλα. που να βάλεις τελεία και που να ανοίξεις εισαγωγικά....μας έμειναν τα θαυμαστικά αγαπητέ, η δηανάπο και να χαμε να λέγαμε!χαχαχααχααχα to be continued....


    Hastaroth
    22.11.2011, 22:36

    Εγώ πάντως έχω να προσθέσω πως η κοπελίτσα είναι (τού) κόμματος.........

    Δρά ώς "κεκράκτης" (δηλαδή κράχτης {#emotions_dlg.biggrin}) διά τους αναποφασίστους νέους Ρώσους,οι οποίοι φαίνεται ότι θεωρούν το εκλογικό κέντρο ώς χώρο καμακώσεων.

    Τώρα το πόσο "κατά συνείδησιν" θα ψηφίσουν οι Ρώσοι σε μιά χώρα όπου οι υποψήφιοι πρόεδροι είναι δύο,ο Πούτιν και ο Μεντβέντεφ,οι οποίοι εναλλάσσονται στην προεδρία και στην πρωθυπουργία*,είναι ένα θέμα πρός συζήτησιν...

    *Οπως ίσως θα θυμάστε,ο Πούτιν (που τώρα είναι πρωθυπουργός) ήταν πρόεδρος τής Ρωσίας πρίν από τον Μεντβέντεφ (ο οποίος ήταν πρωθυπουργός) και τώρα ξαναβάζει υποψηφιότητα γιά πρόεδρος (οπότε,εφ'όσον ΘΑ εκλεγή,θα ξαναβάλη πρωθυπουργό τον Μεντβέντεφ.Δηλαδή "μία σου και μία μου").Ομως η πολιτική τής Ρωσίας ασκείται κατ'ουσίαν και στίς δύο περιπτώσεις από τον Πούτιν.

    Κάπως έτσι λειτουργεί και το πλήρωμα στο κόκπιτ ενός αεροπλάνου-ο ένας πιλότος πετάει και ο άλλος επιβλέπει,στην δέ επιστροφή οι ρόλοι αντιστρέφονται.Ομως ο κυβερνήτης-αυτός που παίρνει τίς τελικές αποφάσεις-είναι και στίς δύο περιπτώσεις αυτός με τά τέσσερα γαλόνια στο μανίκι (η στην επωμίδα).....