ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη

    Νανά Μούσχουρη: Είμαι θυμωμένη με τους Ελληνες

    AlfaWolf
    23.12.2011, 12:32

    Ο Γιάννης Ζουγανέλης χωρίς να φοβάται την βαρύτητα των όσων λέει σχολιάζει με αρκετά επικριτικά λόγια τις δηλώσεις της Νανάς Μούσχουρης.

    Δηλώνει προς πρέπει να σταματήσει να μιλάει για τους Έλληνες και να ψάξει η ίδια πρώτα την Ελληνίδα μέσα της.

    Δείτε τι ακριβώς δήλωσε ο Γιάννης Ζουγανέλης:


    Depoulina
    23.12.2011, 18:42

    ’ ρε Νανά...Όποιος είναι έξω απ το χορό πολλά τραγούδια ξέρει.


    Acroatis
    23.12.2011, 21:12
    Πολύ σωστός ο Ζουγανέλης. Για την κόρη του τα παραλέει αλλά δεν βαριέσαι..
    DemetresOpc
    23.12.2011, 21:22

    Παράθεση:

    Το μέλος DemetresOpc στις 22-12-2011 στις 19:15 έγραψε...

    Λυσάξτε τσαούσες που έλεγε και ο Μαρίνος.. ξεσκίστε και φάτε σε κομμάτια άλλο ένα θύμα της ηλικίας..της εποχής..της κοινωνίας..της..της.. τέσπα.. Δεν συμφωνώ με την Νανά..δεν συμφωνώ και μαζί σας όμως.. άλλο ένα "κειμήλιο" να πέφτει 10 σκαλιά στα μάτια μας και άλλο να κανιβαλίζουμε όπως αυτοί που κατηγορούμε..




    Θα το πω άλλη μια..

    Σημσσία δεν έχει τι κάνεις αλλά πως το κάνεις..

    Δεν είμαι κατά της κριτικής δηλαδή, αλλά κατά της δηκτικής κριτικής που μοναδικό σκοπό έχει να εντυπωσιάσει το κοινό..

    και επειδή μάλλον δεν έγινα κατανοητός εξηγούμαι..

    "ένα θύμα της ηλικίας..της εποχής..της κοινωνίας..της..της.." Αυτό είναι η δική μου εκτίμηση για το πως ένα άτομο μπορεί να έχει ανάλογες ατυχείς κρίσεις για ένα πολύ σοβαρό θέμα.. Δηλαδή ενώ το πεπτικό μου σύστημα αντιδρούσε καθώς διάβαζα αποσπάσματα από την συνένετυξη της Νανάς θεώρησα καλύτερο να δείξω κατανόηση παρά να αρχίσω να κατασπαράζω έναν συνάνθρωπό μου που έπεσε χαμηλότερα απο κει που τον είχα..

    όταν θυμώνεις με/βρίζεις έναν άνθρωπο που αγάπησες/εκτίμησες/θαύμασες..συνήθως θυμώνεις με/βρίζεις τον εαυτό σου και την άθλια κρίση σου..

    Υ.Γ. όποιος πειράχτηκε από το προηγούμενο σχόλιο μου (είτε το είπε είτε όχι) ας κοιτάξει καλύτερα στα δικά του σχόλια μήπως,λέω μήπως  και δεν αναφέρομαι σε εκείνον..αν όμως ανακαλύψει πως μιλάω για κείνον ας μου πει που ακριβώς ενοχλήθηκε και θα ψάξω να βρω χρόνο για να του απαντήσω..

    καλά να περνάτε :)


    -----------------
    Όσο ψάχνεις βρίσκεις, και όσο βρίσκεις χάνεις αυτό που έψαχνες..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 23-12-2011 23:39 ]


    DemetresOpc
    23.12.2011, 22:08

    Spoiler το μόνο που επισημαίνω είναι πως όταν σκύβεις για να φτύσεις κάποιον που βρίσκεται στα πόδια σου μοιραία και συ πρέπει να σκύψεις για να τα καταφέρεις..

    ή αλλιώς..


    αν ασχολείσαι με τις δηλώσεις κάποιου τότε μοιραία ασχολείσαι με τον κάποιον..


    -----------------
    Όσο ψάχνεις βρίσκεις, και όσο βρίσκεις χάνεις αυτό που έψαχνες..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 23-12-2011 23:42 ]


    rouli726
    23.12.2011, 23:35

    Δημήτρη, να πω την αλήθεια, τώρα που διευκρίνησες τί έγραψες, δε διαφωνώ τόσο μαζί σου{#emotions_dlg.biggrin}

    Όταν όμως κάποιος κάνει τέτοιες δηλώσεις δεν προκαλεί αντιδράσεις και σχόλια, δε το θεωρείς λογικό?

    Φυσικά μπορεί αυτό να ήταν και το ζητούμενο, κανείς δε ξέρει.


    freak
    24.12.2011, 01:47

    Παράθεση:
    Το μέλος o-Zone στις 22-12-2011 στις 07:22 έγραψε...
    Ο μόνος "Ελληναράς"  που βλέπω εγώ, είναι ένας τύπος που σε μια παροξυσμική του έκρηξη, χαρακτηρίζει όσους εκφράζουν την (αντίθετη από τη δική του) άποψη ως "Ελληναράδες" και μάλιστα φτάνει στο σημείο να υποννοεί ότι δε θα έπρεπε να έχουν καν το δικαίωμα (πλήν του Hastaroth) να διατυπώνουν την άποψη τους!!!

     

    YΠΕΡΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ σιγουρα ειναι αυτοι που υποστηριξαν την Μουσχουρη στο γνωστο σκυλολοι.

    Δεν αναφερομαι στο εγχωριο "ποιοτικο" σκυλολοι (νταλαρας, παπακωνσταντινου, μαχαιριτσας κλπ).

     

    Αναφερομαι στο ευρωπαικο πολιτικο γιγνεσθαι, οταν οι θεαρεστοι νεοδημοκρατες (μπλιαχ...) εβαλαν στην παρεα τους την Νανα.

    Θα μου πεις εδω ο Μικρουτσικος εγινε υπουργος του πασοκ (ξανα μπλιαχ...) και ο Θεοδωρακης υπουργος του Μητσοτακη. Ξερναω.

    Τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα. Αλλα τότε η Μουσχουρη δεν ηταν μανταμ σουσου, ετσι? Τωρα μας μαρανε...

    Δεν περιμενα απο οποιαδηποτε Μουσχουρη να μου δωσει τιποτα. Ποτέ.


    Αμα περιμενα να δω τον Σαββοπουλο στην αγκαλια της Καλομοιρας για να τον απορριψω, βρασε ρυζι. Το ειχα κανει χρονια πριν. Καποια πραγματα ηταν φως φαναρι. Τοτε βεβαια ενας καλοθελητης απο το Διφωνο ειχε γραψει πως ειμαι ακραιος επειδη τολμησα να αγγιξω τον ιερο Διονυσακο. Δεν κανει να αγγιζουμε τα συμβολα.

    Και επειδη καποια πραγματα κακως θεωρουνται ιερα, καιρος ειναι να παψουμε να εχουμε παρωπιδες και να κοιταμε τα πραγματα απο την καλη και απο την αναποδη. Οχι ηθικολογικα βεβαια (βλεπε Χατζιδακις κλπ).

    Οσοι απο μας ηταν "αλλου" οταν οι συντριπτικα περ/τεροι πανηγυριζαν με την στημενη φιεστα της Γιουροβιζιον, της εθνικης Ελλαδας και των Ολυμπιακων αγωνων, απλα μειδιασαν οχι τοσο με την δηλωση της Νανας αλλα με τις αντιδρασεις των θιγμενων "Ελληνων".

    Στην Ελλαδα της παλαι ποτε μακαριοτητας πλεον ειναι αργα για δακρυα.

    Βεβαια υπαρχουν και οι γελωτες που προκαλουνται δεξια κι αριστερα μας.

    Βλεπε περιπτωση Ζουγανελη. Ποιοτητα !!

    Ονειρα γλυκα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freak στις 24-12-2011 05:21 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    madprofessorus
    27.12.2011, 20:53
    δυστυχώς η κα Μούσχουρη είναι εντελώς "φάουλ",ως φαίνεται είναι κ αυτή μαζί με τα αφεντικά των πολιτικών μας που μας κατάντησαν έτσι,κρίμα...
    oakalestos
    02.01.2012, 18:30
    Ανάθεμα αν δούλεψε ποτέ στη ζωή της, το λακεδάκι. Να πάει να μιλήσει για "χρέος" στους οικοδόμους και τους χαλυβουργούς.
    fini
    08.01.2012, 12:49
    τι να μας πει η παμπλουτη τεκνατζου που ζει στην ελεβετια μην τολμησει και πατησει εδω η δοσιλογη συμφεροντολογα η ηλιθια σε ολο της το μεγαλειο
    musicathy
    08.01.2012, 14:27

    Βαριά πεπόνια..Αίσχος!

    Κι εμείς είμαστε θυμωμένοι μαζί σου..Έπρεπε να είχες βουτήξει τη γλώσσα σου στο μυαλό και μετά να μιλήσεις..


    fini
    08.01.2012, 16:37

    η εν λογω κυρια με εξαγριωσε γιατι δεν υπηρξε ποτε παραγωγικη ας μου πει τι παραγει ας μου πει αν σηκωσε ποτε το μανικι στον αγκωνα της να δουλεψει και να παραξει κατι που θα χορτασει τους λαους και θα τους επιβιωσει αυτο που κανει αυτη δεν χορταινει τους λαους ουτε τους βοηθαει να επιβιωσουν επιπλεον το κανουν καλυτερα απο αυτην τα αηδονια και μαλιστα δωρεαν !!! ντρεπομαι και μονο στην ιδεα οτι ειναι ελληνιδα και ναι ειμαστε ελληναραδες ,ποιος λαος δεν θα χανοταν μετα απο 4 αιωνες σκλαβιας και ομως κρατησαμε τα ηθη και τα εθιμα μας την γλωσσα μας την θρησκεια μας ημαστε οι καλυτεροι ολων και γιαυτο μας πολεμανε απο αρχαιοτατων χρονων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fini στις 08-01-2012 16:40 ]


    mary_omikron
    08.01.2012, 16:52

    Ελληνες είμαστε @ Fini δεν (θέλουμε) είμαστε ελληναράδες, και έχουμε μερίδιο ευθύνης, αλλά οι δηλώσεις της ήταν εξοργιστικές και για λόγους  επαγγελματικής σκοπιμότητας.


    fini
    08.01.2012, 17:10

    να σου πω mary εγω δεν ειμαι ελληνιδα ο πατερας μου ειναι ουρουγουανος η μανα μου ελληνιδα γεννηθηκα ουρουγουαη και μεγαλωσα αθηνα απο 10 χρονων μιλαω απτεστα τα ελληνικα και γνωριζω την ιστορια μας αισθανομαι ελληνιδα αγαπαω τους ελληνες και την ελλαδα και πιστευω οτι ειναι ο πιο εξυπνος λαος δεν μπορει μια νανα που ειχε απλως ενα θειο χαρισμα και εβγαλε τοσα χρηματα {απαραδεκτο} να μιλαει ετσι για τους ελληνες και αν φταιξαμε καπου ήταν γιατι ψηφισαμε αυτους που μας κυβερνανε οι οποιοι ειναι ταγμενοι στην ευρωπη και οχι στην ελλαδα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fini στις 08-01-2012 17:18 ]


    DrLove
    08.01.2012, 18:31

    Παράθεση:
    ...και ναι ειμαστε ελληναραδες ,ποιος λαος δεν θα χανοταν μετα απο 4 αιωνες σκλαβιας και ομως κρατησαμε τα ηθη και τα εθιμα μας την γλωσσα μας την θρησκεια μας ημαστε οι καλυτεροι ολων και γιαυτο μας πολεμανε απο αρχαιοτατων χρονων

    Ναι, αλλά δεν υπάρχει και κανένας άλλος λαός στην Ιστορία που να έχει ανεχτεί 4 αιώνες σκλαβιάς!!

    Και επειδή είμαστε και πολύ Ελληναράδες (να 'ούμε να 'ούμ), κρατήσαμε την γλώσσα μας φυλαγμένη σε σκονισμένες βιβλιοθήκες, τα ήθη και τα έθιμα μας όπως το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, τον ’γιο Βαλεντίνο, τον Αϊ-Βασίλη (αυτόν τον μουσάτο χοντροκώλη της Coca-Cola), το σουβλιστό αρνί το Πάσχα, τις δεισιδαιμονίες, τον παπά, τον πρόεδρο και τον μπάτσο του (μεγάλου) χωριού, και τέλος την θρησκεία μας, η οποία έχει περάσει από μονοθεϊσμό, δωδεκάθεο, μέχρι Χριστιανισμό με στοιχεία τα οποία έχουν αρκετά ύποπτα κοινά χαρακτηριστικά με μερικές άλλες θρησκείες!

    (πωωω, πωωωω...ο DrLove είναι ανθέλληνας! Αναρχικός! Πρόστυχος! Βλάκας! Είναι off topic! Είναι εριστικός! Ασκεί προπαγάνδα!)

    (^Ο DrLove είναι ψωνάρα που νομίζει ότι ασχολούμαστε μαζί του!)

    (^Ο DrLove πάσχει από αναφορικό ιδεασμό!)

    Ελπίζω να κάλυψα μερικές πιθανές απαντήσεις, γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σας κάνω να σκέφτεστε. Αρκετά προβλήματα έχουμε ήδη.

    (^Ο DrLove ασκεί κριτική! Θα κάνω κι εγώ το ίδιο σ' αυτόν και θα πω ότι έχω το ίδιο δικαίωμα να κάνω κριτική και να λέω την άποψή μου, παρόλο που ο κύριος σκοπός μου είναι να συντηρήσω τον εγωισμό μου, να συνεχίσω να πιστεύω αυτά που πιστεύω και να μην φανώ τελείως ηλίθιος στα μάτια αυτών που διαβάζουν το φόρουμ.)

    ^(Ο DrLove υπονοεί πράγματα και θίγει υπολήψεις! Να απολογηθεί στη δικαιοσύνη του καθενός μας!)

    Προσωπικά, Ναααααα-Ναααααα (στον κατακόρυφο άξονα) Μούσχουρη!

    Καλή συνέχεια, να περνάτε τρέλεια!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    dramata
    08.01.2012, 23:23

    Δεν έχει σε όλα άδικο η Ν.Μούσχουρη...εκείνο για το οποίο διαφωνώ κάθετα είναι όταν εμείς οι ίδιοι κατηγορούμε εμας στο εξωτερικό...όταν ο ίδιος ο Πρωθυπουργός μας πάει στην Ευρώπη και κατηγορεί τη χώρα του. Τι εκτίμηση να μας έχουν οι ξένοι όταν εμείς οι ίδιοι δεν εκτιμούμε τους εαυτούς μας????


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης