ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.833 μέλη

    Δημήτρης Κοργιαλάς - Άντε και γ***σου

    noe13
    19.12.2011, 21:19

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 19-12-2011 στις 14:42 έγραψε...

    το θεμα μπηκε για να σχολιασουμε τον στιχο και το κομματι του κοργιαλα(κυριως το πρωτο)

    οχι για να συγκρινουμε την ιδεολογικο-καλλιτεχνικη του σταση σε σχεση με καποιον αλλο...δυστυχως χρειαζονται ΤΟΣΟ απλες υπενθυμισεις ωστε καποιοι να μενουν στο νοημα οσων γραφωνται και να μην ψαχνουν τι κρυβεται πισω απο τις λεξεις

    οποτε ας μεινουμε στο θεμα.............

    ΥΓ τζαμπα δηλαδη ποσταρω βιντεο με τιτλους attack και state violence state control???για να με λενε εμμεσως πλην σαφως υπερμαχο του κοργιαλα???κριμα που δεν γνωριζω,αλλα και  το λογισμικο δεν υποστηριζει καποια ξενη γλωσσα εκτος των αγγλικων...ισως αν εγραφα καντονεζικα να γινομουν πιο κατανοητος!!{#emotions_dlg.lol}

     

     



    Εγω παντως δε νομιζω οτι εχω ξεφυγει απο το θεμα.Μπηκε προς συζητηση ενα στιχος του 'καλλιτεχνη' και επ'αυτου σχολιαζουμε τοση ωρα.Επισης εγω καταλαβα πολυ καλα τι εννοεις και διαφωνω πληρως...δεν εχει καποιος απο τους 2 μας δικιο απαραιτητα...


    oakalestos
    10.01.2012, 23:50
    Κλασικός μικροαστός. Πνιγμένος στις αντιφάσεις του.
    entexnorokas
    02.04.2012, 01:55
    Περισσότερο για αρπαχτή μου κάνει. Μεγάλη προχειρότητα...
    skordalis21
    04.04.2012, 18:36
    Tετοιο στιχο ουτε ο Καρβελας δε θα γραφε
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    mi3s
    15.04.2012, 18:53
    Μια χαρά είναι το κομμάτι ρε παιδιά!Εμένα μου άρεσε πολύ.
    Hastaroth
    15.04.2012, 20:56

    Εντάξει,δέν είναι και τίποτε το συνταρακτικό....

    Ενα απλό Rock ballad τραγουδάκι που προσπαθεί να φανή ώς "επαναστατικό",βάζοντας και την απαραίτητη βωμολοχία που κατ'αυτάς πουλάει αρκούντως.

     

     

     


    Athws
    19.04.2012, 11:32

    ρε πονηρέ Κοργιαλά, άκουσα γύρω στο 1,5 λεπτό και τίποτα..

    το άντε γ***σου το χεις βάλει στο τέλος, για να το ακούνε ολόκληρο το τραγούδι σου, ε ?

    άστο, έχει και η περιέργεια τα όρια της..