ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.833 μέλη

    Τά πρώτα μου τραγούδια ψάχνουν ερμηνευτή

    typseis
    20.12.2011, 19:49

    Γειά σας , έχω γράψει τους στίχους σε τρία τραγούδια μέσα απο την ψυχή μου. Δεν άντεχα να τα έχω κλειδωμένα άλλο στο συρτάρι έτσι υποχρεώθηκα να μάθω και κιθάρα (αυτοδίδακτος ) για να τους φορέσω και μουσική.

    Ετσι τους έγραψα και την μουσική.Πάλι όμως συνέχιζαν να είναι κλειδωμένα στο ντουλάπι εως ότου πήρα το θάρος να τα ερμηνεύσω ο ίδιος. Ψάχνω για ερμηνευτή..

    είναι στίς

     


    https://www.youtube.com/watch?v=RS0KNWBXwq0&feature=youtube_gdataLink

    >

     


    https://www.youtube.com/watch?v=NjfcT01tWZw&feature=youtube_gdataLink

    >

     


    https://www.youtube.com/watch?v=0VbcH1kQlqE&feature=youtube_gdataLink

    >

     

    σας παρακαλώ τιμήστε με την κριτική σας

     

    Σας ευχαριστώ


    trelakias
    20.12.2011, 20:29

    Δεν σου αρέσει η δική σου ερμηνεία??


    typseis
    20.12.2011, 21:10

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 20-12-2011 στις 20:29 έγραψε...

    Δεν σου αρέσει η δική σου ερμηνεία??



    Σε ευχαριστώ θερμά που άκουσες τα τραγούδια μου.

    Πιστεύω οτι ένας επαγγελματίας ερμηνευτής θα το ερμήνευε καλύτερα.

    Δεν έχω ελεύθερο χρόνο για να μπορέσω να φτάσω σε αυτό το επίππεδο.


    trelakias
    20.12.2011, 21:18

    Αρκετές φορές τα άκουσα και κάτι έχουν που μου άρεσε.  Κρίμα που δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς περισσότερο, το 'χεις πιστευω.


    fotinithanati
    22.12.2011, 18:21

    ....και με την δικια σου φωνη μου αρεσε παρα πολυ...(θελει λιγο δουλεμα βεβαια...αλλα κατα τ αλλα πολυ ωραιοι στιχοι ...εγω στο ξυπνησα νωρις θα το προτιμουσα με περισσοτερη ενταση -οχι στον ηχο-αλλα μηπως αλλαζες κατι στις συγχορδιες που παιζεις)δεν ξερω αν συμφωνεις με την γνωμη μου ....εσυ εισαι βεβαια ο καλλιτεχνης εσυ αποφασιζεις ,,εγω ειμαι το ακρωατηριο... θερμα συγχαρητηρια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotinithanati στις 22-12-2011 18:23 ]


    mary_omikron
    22.12.2011, 18:37
    εμένα μου άρεσε και η φωνή σου και τα τραγούδια.... αλλά οι μουσικοί έχουν βαρύτητα, εγώ είμαι απλή ακροάτρια και μου άρεσαν...
    typseis
    22.12.2011, 20:04

    Παράθεση:

    Το μέλος fotinithanati στις 22-12-2011 στις 18:21 έγραψε...

    ....και με την δικια σου φωνη μου αρεσε παρα πολυ...(θελει λιγο δουλεμα βεβαια...αλλα κατα τ αλλα πολυ ωραιοι στιχοι ...εγω στο ξυπνησα νωρις θα το προτιμουσα με περισσοτερη ενταση -οχι στον ηχο-αλλα μηπως αλλαζες κατι στις συγχορδιες που παιζεις)δεν ξερω αν συμφωνεις με την γνωμη μου ....εσυ εισαι βεβαια ο καλλιτεχνης εσυ αποφασιζεις ,,εγω ειμαι το ακρωατηριο... θερμα συγχαρητηρια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotinithanati στις 22-12-2011 18:23 ]



     

    Έν πρώτοις να σε ευχαριστήσω που με τίμησες και άκουσες τα τραγούδια μου.

    Έχεις απόλυτα δίκιο για την ένταση και για τις συγχορδίες.

    έχεις και απόλυτο δίκιο για την διακρίτική σου παρατήρηση για την φωνή μου όχι λίγο πολύ δούλεμα θέλει.

    Μπράβο για τις εύστοχες και ειλικρινείς σου απαντήσεις συγχαρητήρια.....


    typseis
    22.12.2011, 20:06

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22-12-2011 στις 18:37 έγραψε...

    εμένα μου άρεσε και η φωνή σου και τα τραγούδια.... αλλά οι μουσικοί έχουν βαρύτητα, εγώ είμαι απλή ακροάτρια και μου άρεσαν...

     

    Σας ευχαριστώ που με τιμήσατε και ακούσατε τα τραγούδια μου...και για τα καλά σας λόγια ..


    fotinithanati
    22.12.2011, 20:33
    εγω ευχαριστω για τη ευκαιρια που μου εδωσες να σχολιασω καποια πολυ ενδιαφεροντα τραγουδια


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία