ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.850 μέλη

    Πως την ζηταω σε σχεση??

    antreasksif
    07.02.2012, 01:38
    Καλησπερα σας ειμαι νεο μελος του φορουμ σας!!! Επί του θέματος! Είμαι 21 χρονών χώρισα πριν κάτι μήνες από σχέση 5 χρόνων και τον τελευταίο καιρό έχει μπει στη ζωή μου ένα νέο πρόσωπο! Έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για έμενα όπως και εγω!! Εχουμε βγει καποια ραντεβου μαζι αλλα το θεμα είναι ότι δεν ξερω πώς να την ζητησω σε σχεση!! Μετα από τετοια σχεση που ειχα πραγματικα εχω ξεχασει ακομα και πώς να φλερταρω!! Εχουμε βγει και με κοινες παρεες εχουμε περασει καλα..!! Όταν της ειχα πει ότι με ενδιαφερει μου ειπε κ αυτή το ιδιο αλλα θελει χρονο για να με γνωρισει καλυτερα!! Πλεον εχουν περασει 2 μηνες, αλλα όταν ειμαι μαζι της κομπλαρω, με πιανει νευρικοτητα και αγχος!!! Μπορειτε να μου πειτε πως στο καλο να την πλησιασω πιο πολύ και να την ζητησω σε σχεση? Εχω φαει γερο κολλημα μαζι της και την θεωρω καλη περιπτωση για σχεση!! Επισης τι θα μπορουσα να κανω ώστε να την εντυπωσιασω και γενικα να «την ριξω στα δυχτια μου»!! Ευχαριστω πολύ για το χρονο σας!
    inkve
    07.02.2012, 15:33

    μην ακους τον pentatoniko ειναι αθεραπευτα ρομαντικος....με τις σφαλιαρες μονο καθαρισες!!

    αν φιλε μου εχετε εκδηλωσει ενδιαφερον και οι 2 και μενετε στα λογακια και στο να πιουμε καμια μπυρα με την παρεα....τοτε κανε γρηγορα κινηση διοτι θα βρεθει καποιος περισσοτερο θρασσυς και εχασες την πτηση

    να την εντυπωσιασεις??καταλαβα....κανε ακομα πιο γρηγορα την κινηση λοιπον διοτι ερχεται ανοιξη σε λιγο και δεν σε κοβω να εχεις καμπριολε!!!


    antreasksif
    08.02.2012, 06:14
    Μωρε την κινηση να την κανω,, αλλα το θεμα ειναι πως??? Πως να το φερω στην κουβεντα??? Ειμαι απο 5χρονια σχεση και ειμαι 21χρονων εχω ελαχιστες εμπειριες !!! Καθε απαντηση αποδεκτη!!!
    Hastaroth
    08.02.2012, 21:14

    Μιά απορία μόνο έχω:

    Σκέφτηκε κανείς σας (και κυρίως ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος Ανδρέας) το ενδεχόμενο να μπή η κοπέλα τυχαία,έστω,στο Musicheaven και να δή όλο αυτό το σκηνικό,οπότε θα καταλάβη (εκτός άν έχη IQ μολυβιού) και όλες οι συμβουλές σας θα πάνε στράφι;

    Κάτι ήξεραν οι αρχαίοι Ελληνες που έλεγαν "τα εν οίκω μή εν δήμω".....

     

     

     


    antreasksif
    09.02.2012, 04:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 08-02-2012 στις 21:14 έγραψε...

    Μιά απορία μόνο έχω:

    Σκέφτηκε κανείς σας (και κυρίως ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος Ανδρέας) το ενδεχόμενο να μπή η κοπέλα τυχαία,έστω,στο Musicheaven και να δή όλο αυτό το σκηνικό,οπότε θα καταλάβη (εκτός άν έχη IQ μολυβιού) και όλες οι συμβουλές σας θα πάνε στράφι;

    Κάτι ήξεραν οι αρχαίοι Ελληνες που έλεγαν "τα εν οίκω μή εν δήμω".....

     

     

     



    Φιλτατε δεν νομιζω να ειμαι τοσο γκαντεμης!!!

    @Spartan-Werewolf

    ευχαριστω για τις συμβουλες σου ειναι ενδιαφερουσες!!

    Ομως  ολη αυτη η φαση ειναι καπως δυσκολη που παρουσιαζεις διοτι σπουδαζω στην πατρικη μου πολη και ειναι δυσκολο να διωξω τους δικους μου(δεν εχουν εξοχικο :P) !! Εχω σκεφτει να παμε για ενα καφε σε καποια κυριλε καφετερια και να της το φερω στην κουβεντα! Σε φαση ξερεις οτι μου αρεσεις κτλ κτλ κτλ θες να μεινουμε φιλοι ή κατι αλλο....

    Αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο ευπροσδεκτο!!

     

    p.S. Καποιος κατι ανεφερε κατι για την παλια μου σχεση! Ναι οντως μου στερησε πολλα! Εχω φτασει σε σημειο να μην ξερω να φλερταρω (χωρις πλακα)...


    Hastaroth
    09.02.2012, 08:12

    Παράθεση:

    Το μέλος antreasksif στις 09-02-2012 στις 04:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 08-02-2012 στις 21:14 έγραψε...

    Μιά απορία μόνο έχω:

    Σκέφτηκε κανείς σας (και κυρίως ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος Ανδρέας) το ενδεχόμενο να μπή η κοπέλα τυχαία,έστω,στο Musicheaven και να δή όλο αυτό το σκηνικό,οπότε θα καταλάβη (εκτός άν έχη IQ μολυβιού) και όλες οι συμβουλές σας θα πάνε στράφι;

    Κάτι ήξεραν οι αρχαίοι Ελληνες που έλεγαν "τα εν οίκω μή εν δήμω".....

    Φιλτατε δεν νομιζω να ειμαι τοσο γκαντεμης!!!

    Και όμως.....Εχουν δεί πολλά τα μάτια μου τόσα χρόνια σε fora και IRC chats.Μέχρι και πολυετείς σχέσεις να διαλύωνται από τέτοια "σκηνικά" που κάποιος είπε κάτι σ'ένα φόρουμ και μπήκε η κοπέλα του και το είδε κλπ.

    Παράθεση:

    Το μέλος antreasksif στις 09-02-2012 στις 04:05 έγραψε...

    @Spartan-Werewolf

    ευχαριστω για τις συμβουλες σου ειναι ενδιαφερουσες!!

    Ομως  ολη αυτη η φαση ειναι καπως δυσκολη που παρουσιαζεις διοτι σπουδαζω στην πατρικη μου πολη και ειναι δυσκολο να διωξω τους δικους μου(δεν εχουν εξοχικο :P) !! Εχω σκεφτει να παμε για ενα καφε σε καποια κυριλε καφετερια και να της το φερω στην κουβεντα! Σε φαση ξερεις οτι μου αρεσεις κτλ κτλ κτλ θες να μεινουμε φιλοι ή κατι αλλο....

    Αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο ευπροσδεκτο!!

    Η γνώμη μου είναι να μήν προσπαθήσης να εκβιάσης τίς καταστάσεις.Αφού ξέρετε ότι αρέσετε ο ένας στον άλλον και το έχετε αλληλοεξομολογηθεί,όλα τα άλλα θα έρθουν αυθορμήτως.

    Ιδίως αυτό το "θέλεις να μείνουμε φίλοι",ούτε στην άκρη τής γλώσσας σου μήν το βάλης..


    inkve
    10.02.2012, 22:08

    δυστυχως αντρεα ο επι χρονια καλος φιλος και απιστευτα φωνακλας spartan(ακομα στο κραταω...ξερεις εσυ)εχει δικιο....

    αυτες οι συμπεριφορες  απο γυναικες ειναι πιο προβλεψιμες και απο ταινιες της βουγιουκλακη...

    οι εξαιρεσεις εννοειται οτι υπαρχουν και μακαρι να εισαι μια απο αυτες....ομως απλα θα επιβεβαιωσεις τον κανονα....

    οποτε γυρναμε στο σεναριο με το γλωσσοφιλο και τις σφαλιαρες...που και παλι παιζει να φας ασχημη χυλοπιτα...τουλαχιστον εκει η τυπισσα θα σε θυμαται σαν αρσενικο και οχι σαν αδερφακι που τοσο αγαπαει και εκτιμα αλλα να....δε σε βλεπει ερωτικα...σε βλεπει σαν ψυχολογο της που δεν την πηδηξε καλα ο τακης!!!{#emotions_dlg.lol}

    φυσικα καταλαβαινεις πως σφαλιαρες δεν χρειαζονται...απλως πες της το ανοιχτα...βγαινουμε εδω και καιρο...εχουμε πει τις κουβεντες μας...οκ εγω ειμαι εδω...εσυ εισαι???αν αρχισει παλι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια....με ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο τονο στην φωνη της....ολες αυτες οι ατακες με τα κρυφα νοηματα που ο spartan εγραψε πιο πανω θα παρουν μορφη!!!απλα ισως με λιιιγο διαφορετικες λεξεις!!

    και εννοειται πως θα κατσεις σαν καλο παιδακι(ισως και μαλακας) οπως ολοι μας εχουμε κατσει να ακουσεις....απλα μετα μην κατσεις να διαπραγματευτεις φιλιες και κουραφεξαλα...να εισαι ειλικρινης με εκεινη αλλα και με εσενα....διοτι δεν την θες να πλεξεις εργοχειρο...για γκομενα σου την θες....μην μπερδευεις την σχεση 5 χρονων που ειχες που εκει ειχαν αναπτυχθει και αισθηματα συντροφικοτητας


    rouli726
    11.02.2012, 00:42
    ως γυναίκα, θα συμφωνήσω εν ολίγοις, με όσα διάβασες ως τώρα, αντρέα. απλά και ξεκάθαρα λόγια. αν σε θέλει κι εκείνη, δε θα χρειαστεί κάτι περισσότερο για να προχωρήσετε στη σχέση που θες.
    ANASTASIS99
    15.04.2013, 17:17

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.

    ΕΙΜΑΙ 14 ΧΡΟΝΩΝ, ΠΑΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΟΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΟΝΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.

    ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;


    sillia
    16.04.2013, 16:45

    Μίλησέ της παιδί μου {#emotions_dlg.rolleyes}...ακόμα κι αν σε απορρίψει το ζουζούνι ήδη έχει εγκατασταθεί στο μυαλό της{#emotions_dlg.yes} ....κι αν είσαι λίγο τυχερούλης και εξυπνούλης μ'ένα φορμάτ πέρασες τα windows τα δικά σου {#emotions_dlg.inlove}

    Ελπίζω να βοήθησα Cool

    Μίλησέ της απλά και καθαρά .....Η αλήθεια εκτιμάται ακόμα κι αν πέσει και τσακιστεί !


    ixthis
    16.04.2013, 16:59
    Οτι θέλεις να απευθυνθείς στην εκπομπή του σταθμού μας ΕΔΩ ΚΛΟΚΛΟ δίνει λύσεις σε ΟΛΑ......
    ANASTASIS99
    16.04.2013, 22:08
    Αυτο με τα windows δεν καταλαβα
    sillia
    16.04.2013, 22:27

    Εννοώ καλό μου να της περάσεις τα δικά σου θέλω με όμορφο ευγενικό τρόπο ώστε να κυριαρχήσεις και να κατακτήσεις το μυαλό της .

    Μέσα πάντα απο συζήτηση ώστε να βρείτε κάποια πραγματάκια που να ενδιαφέρουν και τους δυό σας κι εκει θα βρείτε σημείο επαφής!

    Πλησιασέ την και με θάρρος πες της πόσο όμορφα νοιώθεις όταν την βλέπεις !

    Θα το εκτιμήσει Smile


    cobal
    16.04.2013, 22:35

    Εγω λεω οτι οι γυναικες ειναι μυστηρια πλασματα και ποτε δεν ξερεις που θα πεσεις.

    Ολες ειναι μοναδικες και καμια δεν μοιαζει με αλλη. Δυσκολο να ψυχολογησεις γυναικα στο μεγαλυτερο ποσοστο τους.

    Σκεφτηκες οτι ισως η κοπελια να μην θελει σχεση??!!!!!

    Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που σου λεει η Σηλια