ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη
    mary_omikron
    13.02.2012, 10:30

    "Ωρα για πράξεις..." λέει το θέμα

    Πόση φρίκη απελπισία οργή απογοήτευση φέρνει η παρερμηνεία του απ΄τους γνωστούς άγνωστους...

    Γιατί τα νεοκλασικά? Γιατί οι επιχειρησούλες? Γιατί η απόπειρα -που ευτυχώς δεν πέτυχε- της Εθνικής Βιβλιοθήκης? Τι ακριβώς εξυπηρέτησε αυτή η οργή? Πού ακριβώς τους εξυπηρετεί να υπάρχει αυτό το αποτέλεσμα, γιατί κι εγώ όπως -μάλλον- όλοι δεν πιστεύω οτι είναι αδύνατον να συλληφθούν 50-100 μπαχαλάκηδες...... {#emotions_dlg.sad}

    Πόσο κρίμα και άδικο οι "πράξεις" να καπελώνονται από "κακιές πράξεις"........

     

    ΥΓ. Για το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας τι να πω! Αναμενόμενο, όπως αναμενόμενος και ο Γολγοθάς που ακολουθεί... κουράγιο.... {#emotions_dlg.sad}


    cobal
    13.02.2012, 11:21
    Αν δε χυθει αιμα δεν γινεται τιποτα. Πως ειναι δυνατον να ειναι ολα στημενα.... Ακομη και τα επεισοδια.....Μονο με ριζικη αλλαγη ΙΣΩΣ γινει κατι και επιτελους αυτη η χωρα γλυτωσει απο τους προδοτες, τους χαραμοφαηδες, τους βολεμενους και τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ τεμπεληδες και ανικανους που μας εφεραν εδω. Ολοι στον αγωνα κατα των εβραιων
    cobal
    13.02.2012, 11:24
    Αλλα τι να λεμε ρε παιδια.... Ουτε η τουρκοκρατια... Ουτε οι Γερμανοι, Ουτε η χουντα ουτε τιποτα δεν καταφερε να μας γλυτωσει απο τους προδοτες... Αυτοι που εδιναν τους αγωνιστες στον πολεμο, αυτοι οι ιδιοι εκαναν κουμαντο και μετα τον πολεμο..... Τι να λεμε.... Δεν γλυτωνουμε απο πουθενα
    mary_omikron
    13.02.2012, 11:48

    Παράθεση:

    Το μέλος cobal στις 13-02-2012 στις 11:21 έγραψε...

    [.......] Ολοι στον αγωνα κατα των εβραιων

    Ολοι είμαστε εξοργισμένοι αλλά πιθανότατα ανάμεσα μας να βρίσκονται μέλη εβραϊκής καταγωγής βιοπαλαιστές και άμεσα θιγόμενα από τα μέτρα και το ξεπούλημα που Ελληνες πολιτικοί έκαναν... Λίγη προσοχή στις εκφράσεις μας και ένα φρεσκάρισμα στους όρους χρήσης του forum :

    **Οι χρήστες/μέλη συμφωνούν και αποδέχονται να μην κάνουν χρήση των υπηρεσιών του MusicHeaven για:

    Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.**


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-02-2012 11:55 ]


    rouli726
    13.02.2012, 12:29

    Eπιτέλους έχω δίκτυο και μπορώ να πω όσα κρατάω μέσα μου από χθες...
    Επειδή είναι πολλά θα τα συνοψίσω σε δυο κατηγορίες.. τα ΜΠΡΑΒΟ και τα ΝΤΡΟΠΗ.!
    Ευκολάκι!
    ΜΠΡΑΒΟ σε όλο τον κόσμο, που παρά τις αντίξοες καιρικές και πολιτικές συνθήκες, διαδήλωσε σε όλη την χωρα με σθένος και έντονη παρουσία.
    ΜΠΡΑΒΟ που δε φοβηθήκατε τη βροχή!
    ΜΠΡΑΒΟ που δε φοβηθήκατε τα "κ*λ*παιδα με τις στολές" που έριχναν δακρυγόνα σε γυναικόπαιδα!
    ΜΠΡΑΒΟ που δε το βάζετε κάτω και είστε αποφασισμένοι να πολεμήσουμε τη ΝΕΑ ΧΟΥΝΤΑ!
    Μόνο που τα.. ΝΤΡΟΠΗ θα πάνε σε κεφαλαία μόνο!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΑ "Κ*Λ*ΠΑΙΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΟΛΕΣ" ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΔΑΚΡΥΓΟΝΑ ΘΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΥΤΕ ΧΘΕΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ, ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ, ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΑ ΜΑΖΙΚΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΔΕ ΛΕΝΕ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΛΙ ΕΠΙ ΤΟΥΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΜΙΣΘΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΑΡΝΕΙΤΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΩΝ "Κ*Λ*ΠΑΙΔΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΟΛΕΣ" ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ!

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ.. ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ.. Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ..
    ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ, ΠΟΥ ΧΥΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!

    Υ.Γ. Συγγνώμη που είμαι τόσο ευγενική και ήπια ..!


    mary_omikron
    13.02.2012, 12:47

    Εφη αδυνατώ να πιστέψω οτι οι καταστροφές μεθοδεύονται μόνο για να διαλύσουν το πλήθος, που ούτως ή άλλως δεν διαλύθηκε, απλά μετατοπίστηκε παρακάτω και το μήνυμα το έδωσε, το είδε όλη η οικουμένη.

    Η στοχοπόιηση των νεοκλασικών με προβλημάτισε κι ίσως να δούμε στη θέση τους να ξεπετάγονται πολυόροφα μεγαθήρια ξένων συμφερόντων... δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς την ανοχή και την τάχα "αδυναμία" σύλληψης και η διάλυση του πλήθους (που ούτως ή άλλως δεν έγινε) δεν μου αρκεί σαν λόγος... Και οι καταστροφές σε καφετέριες και ανοχύρωτα -λόγω κόστους μάλλον- μικρών μαγαζιών? Απαρχή μεθόδευσης διαφορετικού σκοπού μου φαίνεται...Οψόμεθα {#emotions_dlg.sad}


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-02-2012 12:48 ]


    antwnispatra
    13.02.2012, 13:29

    Με τη σειρά μου να πω και εγώ λίγα λόγια για τη χθεσινή ημέρα.

    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να είμαι στο Σύνταγμα αλλά στη συγκέντρωση που έγινε στην Πάτρα ήμουν κάτι παραπάνω από έξι ώρες.Και συνάντησα κόσμο από όλες τις ηλικίες,από τη μαμά με το μωρό στο καρότσι μέχρι ηλικιωμένες κυρίες που όλοι είχαν ένα κοινό.

    ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΗ και ΟΡΓΗ.

    Δεν συνάντησα και πολλούς όμως,είτε επειδή έπιναν αραχτοί το καφεδάκι τους,είτε επειδή τρόμαξαν από τις φήμες,και μας κοιτούσαν με ένα ύφος που κανονικά εμείς έπρεπε να τους κοιτάζουμε.

    Γύρισα λίγο μετά τις 11 το βράδυ και με έκπληξη μου είδα στη σελίδα του ΣΚΑΙ να αναφέρονται επεισόδια στην Πάτρα.Θαυμάζω το δημοσιογραφικό "υποτελείο" τους λοιπόν,αφού ως άλλος Κάλχας προέβλεψε τα(μικρής έκτασης) επεισόδια που συνέβησαν λίγο μετά τα μεσάνυχτα.

    Όλοι ξέραμε πως τα μέτρα θα ψηφιστούν,για αυτό αξίζει ένα μεγαλοπρεπές μπράβο σε όσους συμμετείχαν στις συγκεντρώσεις χθες,με όσες αντίξοες συνθήκες συνάντησαν.Μένει η θλίψη για τις βαρβαρότητες,από όπου και αν αυτές προήλθαν.


    rouli726
    13.02.2012, 13:50

    Μαίρη, δεν ήμουν στο Σύνταγμα, όμως ήταν πολλοί φίλοι και συγγενείς μου και όλοι κατάλαβαν τί έγινε. Έριχναν επί ώρες δακρυγόνα στον κόσμο, μέχρι και από μπαλκόνια στις παράπλευρες οδούς, όταν ο κόσμος έκανε λίγο πίσω να συνέλθει, κι ακόμη κι έτσι δε μπορούσαν να τους διώξουν.

    Ξαφνικά κι από το πουθενά, εμφανίζονται 100 αλήτες, τους οποίους κανείς δε μπορεί να τους σταματήσει, δεν τους ρίχνουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥΓΟΝΟ, προφανώς τα είχαν εξαντλήσει στα γυναικόπαιδα και τους ηλικιωμένους, οι οποίοι κάνουν παρανάλωμα το κέντρο κι έτσι ο κόσμος σιγά σιγά αποχωρεί αργά το βράδυ, αφού δεν είμαστε και πυροσβέστες στην τελική!
    Αν αυτό δε βρωμάει από μακριά ότι είναι στημένο, τότε τί είναι? Και συλλήψεις μετά εορτής???? Ε εδώ γελάνε και οι πέτρες!{#emotions_dlg.lol}

    Να μη σχολιάσω καλύτερα τί συνέβη στην Πάτρα!
    'Εξι ώρες ήμασταν στο κέντρο, μέχρι και 15 χιλιάδες έφτασε ο κόσμος και δεν έγινε το παραμικρό! Η πορεία ήταν μαζική και ειρηνική!
    Και εδώ, εντελώς τυχαία, όταν έφυγε ο κόσμος πια, μετά τα μεσάνυχτα που αποχώρησαν κι οι τελευταίοι, κι ενώ υπήρχαν αστυνομικές δυνάμεις από το μεσημέρι στους δρόμους του κέντρου για παν ενδεχόμενο, πάλι από το πουθενά εμφανίζονται τα δικά μας κΑλόπαιδα και δημιουργούν επεισόδια....

    Αν νομίζετε, κύριοι "άρχοντες" ότι ο κόσμος μασάει κουτόχορτο είστε γελασμένοι... Το φτύσαμε προ πολλού όπως φτύνουμε κι εσάς!

    Κι όπως φωνάζαμε χθες, συν τοις άλλοις....
    ΑΕΡΑ ΑΕΡΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΧΟΛΕΡΑ!{#emotions_dlg.clap}


    mary_omikron
    13.02.2012, 13:58
    Δεν λέω κάτι διαφορετικό, "δικοί" τους ήταν, αλλά πιστεύω δεν επιστρατεύτηκαν μόνο για τον κόσμο, βλέπεις οτι στην Πάτρα όπως λες οι φασαρίες έγιναν όταν αποχώρησε ο κόσμος. Αυτό ακριβώς λέω, ότι ο κυρίως σκοπός είναι άλλος.
    trelakias
    13.02.2012, 14:35

    Ελπίζω να βρεθεί κανείς να κρεμάσει και τους δημοσιογράφους που οι ίδιοι επισκιάζουν την διαδήλωση με τις φωτιές.  2000 άτομα που έμειναν στους δρόμους της αθήνας δεν είναι οι γνωστοί-άγνωστοι-κουκουλοφόροι που πάντα κατηγορεί ο κόσμος.  Είναι κόσμος που δεν λύγισε στα δακρυγόνα και είχε πείσμα.  Και ναι, φοράνε κουκούλες... γιατί υπάρχουν ασφαλίτες, κάμερες, δακρυγόνα και καπνός, τί θέλετε να φορέσουν?  Τα ΜΑΤ δεν είναι κουκουλοφόροι?

    Δεν είναι μέγιστη προπαγάνδα το να μην μιλάει κανείς για την πορεία και ύστερα σε απευθείας σύνδεση να μας δείχνουν τον Παπαδήμο να μιλάει για το σωτήριο μνημόνιο???  Δεν είναι προπαγάνδα, μετά τα λόγια του να μας έχουν την σωτήρια ψηφοφορία που υπερψήφιζαν και οι δημοσιογράφοι με την κριτική τους, σε αντιδιαστολή με τις φωτιές??? ΕΛΕΟΣ! Να καούν και τα κανάλια τους μαζί!

    Μπράβο στους κουκουλοφόρους που τα δακρυγόνα έφτασαν μέσα στη βουλή και οι ειδήσεις έκαναν το γύρο του κόσμου!!  Γιατί αυτή είναι η πραγματικότητα βουλευταρά που ντρέπεσαι για την κατάστασή μας και δεν θες να διαδίδεται παραέξω!  Αν δεν σου μύριζε το δακρυγόνο δεν θα έλεγες κουβέντα για τις χιλιάδες κόσμου!  Μαζεύτηκαν στη βουλή να μας πουν ότι είμαστε χαζοί!  Ψηφίζουν αυτό που δεν θέλουμε γιατί αυτό είναι το καλό μας!! Ποιοί νομίζουν ότι είναι???  Ευθέως αυτό μας είπαν χθες βράδυ!

    Κρίμα που δεν κάηκε το μέγα νεοκλασσικό, η βουλή.  Εύχομαι να γίνει μια μέρα. Το να περνάμε απ έξω με 2 συνθήματα δεν τους ενδιαφέρει.  Σε όλη τη μεταπολίτευση αυτό γίνεται, το συνήθισαν.  Είπαν χαρακτηριστικά "μην επιτρέψουμε να γίνει εδώ Αργεντινή" ενώ οι ίδιοι κάνουν ότι έκαναν οι Αργεντίνοι...  Δηλαδή να φάμε το αγγούρι αλλά αυτοί να μην χρειαστούν ελικόπτερο... Ελικόπτερο, φωτιά και κρεμάλα, δεν είναι πλεον υπερβολή αλλά κυριολεξία.  Αυτό νομίζω πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε.  Όχι στα λόγια να είμαστε επαναστάτες και μετά να κλαίμε που κάηκε το Costa Boda για το οποίο μας έπρηζαν χθες όλη νύχτα.  Αν καεί η βουλή μια ωραία νύχτα, τί θα κάνουμε δηλαδή?  Θα σοκαριστούμε?  με το μέρος τους θα καταφέρουν να μας πάρουν πάλι οι δημοσιογράφοι?

    Θυμίζω ότι ένα νομοσχέδιο πήγε να περάσει στην αγγλία για το εκπαιδευτικό και καιγόταν το Λονδίνο για πολλεεές μέρες.  Μην στεναχωριέστε για τα νεοκλασσικά που φέρουν την όποια "ιστορικότητα" γιατί η ιστορικότητα της δημοκρατίας έχει πάει περίπατο.  Τα περισσότερα νεοκλασσικά στεγάζουν τράπεζες.  Αυτό δεν είναι ντροπή?  Για κάψιμο είναι με αυτό που πρεσβεύουν στην σημερινή ελληνική κοινωνία.  Και φυσικά θα καούν και πράγματα που δεν πρέπει.  Πόλεμος είναι, τι περιμένουμε?  Να περάσει όλο αυτό χωρίς σταγόνα αίμα?  Συμφωνώ με τον cobal.

    Τα κόλπα των δημοσιογράφων αλλού, όχι σε μας...

     

    Ελπίζω σύντομα να οργανωθούν μεγαλύτερες διαδηλώσεις ή και άλλα πράγματα.

     

    ΥΓ:  Μαίρη όχι... δουλειά των κουκουλοφόρων της αστυνομίας είναι να διαλύουν τις μάζες για ευκολότερη αντιμετώπιση και να τρομοκρατούν τον κόσμο ώστε να μην ξαναπάει.

     

    Θαυμάστε τα ζώα

    https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/cfs-ak-snc6/435109/250/1858540840993_7315.mp4?oh=b17659b0356b5135c1c49f18a4e5bf24&oe=4F3B1600&__gda__=1329272320_31d6f204bd7d9e50ed027f3620937ce6

    Αν σε τέτοιες στιγμές είχα όπλο θα έριχνα στο ψαχνό κανονικά.  Και μετά ας έλεγε ο κόσμος με τα κανάλια ότι θέλει για τους κακόμοιρους ματατζήδες...


    -----------------
    blues on the rocks!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 13-02-2012 14:39 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 13-02-2012 14:49 ]


    antwnispatra
    13.02.2012, 15:03

    All time boring πια...


    mary_omikron
    13.02.2012, 15:35

    @ Παναγιώτη μ΄ αρέσει η ζέση σου, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο... δεν λυπήθηκα κανένα Costa Boda, τα μαγαζάκια που παλεύουν να επιβιώσουν και να κρατήσουν τους 1 ή 2 υπαλλήλους τους, την Βιβλιοθήκη που σχεδίαζαν και δεν τους έκατσε, όλες τις παράπλευρες που επισκιάζουν και όλο το σκηνικό που βγάζει "καφρίλα" και "σκοπό" σκέφτομαι.... Στα άλλα μαζί σου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-02-2012 15:37 ]


    rouli726
    13.02.2012, 16:21

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 13-02-2012 στις 13:58 έγραψε...

    Δεν λέω κάτι διαφορετικό, "δικοί" τους ήταν, αλλά πιστεύω δεν επιστρατεύτηκαν μόνο για τον κόσμο, βλέπεις οτι στην Πάτρα όπως λες οι φασαρίες έγιναν όταν αποχώρησε ο κόσμος. Αυτό ακριβώς λέω, ότι ο κυρίως σκοπός είναι άλλος.

    Bρε Μαίρη σου λέω πως όλοι όσοι ήταν εκεί(πριν λίγο μιλούσα με την ξαδερφή μου που πήγε με τον άντρα της στη Αθήνα να διαδηλώσουν ειρηνικά) λέει πως έριχναν απρόκλητα στον κόσμο δακρυγόνα συνέχεια και ο κόσμος δεν έφευγε, παρά μόνο όταν άρχισαν τις φωτιές και μετά.

    ΈΒΑΛΑΝ ΤΙΣ ΦΩΤΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!

    Όσον αφορά την Πάτρα, αφορά στο κομμάτι που πρέπει να δείξουμε επεισόδια για να υπερκαλύψουμε τις χιλιάδες κόσμου που διαδήλωσε ειρηνικά εναντίον των προδοτών της χώρας.

    Και μια κι επανήλθα, πάρτε και μερικά βιντεάκια που καλό θα είναι να τα αποθηκεύσουμε γιατί σε αυτή τη χώρα ξεχνάμε εύκολα..

     

    Οι αστυνομικοί "με τσαμπουκά" θέλουν να ανοίξουν δρόμο μέσα από εκατοντάδες πολίτες που προσπαθούν να ηρεμήσουν από οσα δακρυγόνα έχουν "φάει".....


     

     

    Ένας από τους ανθρώπους που τραυματίστηκε από αυτούς που έπεσαν πάνω στον κόσμο με τη μηχανή, από ότι λένε οι αυτόπτες μάρτυρες..

     

     

    Υ.Γ. Αυτό που μου έλεγε η ξαδερφή μου χαρακτηριστικά, καθώς πρώτη φορά πήγαινε σε διαδήλωση στην Αθήνα είναι πως, αφενός όταν τους έδιναν οι άλλοι οδηγίες σχετικά με το τί να κάνουν για να προφυλαχθούν από τα δακρυγόνα νόμιζαν πως υπερέβαλλαν(μετά είδαν στην πράξη τί εστί βερύκοκο) και αφετέρου ότι επειδή ο κόσμος συντονισμένα οπισθοχωρούσε κάθε φορά που η ατμόσφαιρα γινόταν αποπνικτική, για να συνελθουν και να συνεχίσουν να διαδηλώνουν και πάλι, οι "αστυνομικοί" πήγαιναν από τα πλάγια και τους έριχναν δακρυγόνα και πάλι.

    Υ.Γ.2. Εγώ είμαι σίγουρη ότι και πάλι οι γνωστοί-άγνωστοι είναι οι πληρωμένοι τους. Και το ξέρει κι όλος ο κόσμος αυτό! Κανένας απλός άνθρωπος, όσο καταπιεσμένος ή απελπισμένος ή εξοργισμένος είναι δε κυκλοφορεί με μολότωφ και δε καίει περιουσίες. Αν ήταν έτσι, ο κόσμος θα είχε μπουκάρει χθες στη Βουλή μέχρι να πουν κύμινο! Όλο το ακηνικό και το πώς ξεκινά πάντα και πώς καταλήγει ,ΒΡΩΜΑΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ!


    mary_omikron
    13.02.2012, 16:30

    Βρε Εφού??? Λέω κάτι διαφερετικό? Είπα οτι δεν ξεκινούν οι προκλήσεις από τους αστυνομικούς? Είπα οτι δεν ήθελαν να διαλύσουν τον κόσμο? Ασφαλώς και το ήθελαν.

    Η διαφορά μας είναι στο ότι εγώ πιστεύω οτι δεν έγιναν ΜΟΝΟ για να απωθήσουν τον κόσμο και ΔΕΝ το κατάφεραν όπως αποδείχθηκε, απλά μετατοπίστηκαν πιό κάτω με τα όποια αναπνευστικά προβλήματα, παρέμειναν όμως και τους είδε όλη η υφήλιος!!!!

    Και επίσης πιστεύω ότι είναι στημένο και αποβλέπει και σε "κατι" παραπάνω από αυτό... Άποψή μου, που δεν σημαίνει ότι απαραιτήτως είναι και σωστή...


    mary_omikron
    13.02.2012, 16:56

    Ορίστε και μια απόδειξη από Θεσσαλονίκη για να ενισχύσω αυτά που λες και συμφωνώ Εφη... αυτό το βίντεο φυσικά και ΔΕΝ θα το δείξει κανένα κανάλι....

    "" ΠΡΟΧΩΡΟΎΜΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΈΝΑ... ΠΡΟΧΩΡΟΎΜΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΈΝΑ ΚΑΙ ΌΛΟΙ ΜΈΣΑ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚ... ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚ...""  (ακολουθούν απρόκλητα και χωρίς λόγο χημικά)

    https://www.facebook.com/photo.php?v=1858540840993

     


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-02-2012 17:01 ]


    inkve
    13.02.2012, 17:24

    τα χειροτερα ερχονται...

    ο δρομος του ξεπουληματος απλως ανοιγει ακομα πιο πολυ και εμεις θα τον περπατησουμε...

    η κριση θα ξεπεραστει με μειωση μισθων και μηδενικη οικονομικη ανακαμψη,,,,οταν(πραγματικο γεγονος)μπροστα στα ματια μου 7 νοματεοι δεν ειχαν να συμπληρωσουν 10 ευρω ολοι μαζι..!!!

    μια κριση που η Ισλανδια!!!!ποιος η Ισλανδια...!!!! καταφερε να ξεπερασει αρνουμενη το μνημονιο και σημειωνοντας αναπτυξη και προοδο μολις μεσα σε δυο χρονια...!!!!

    οταν λαος και πολιτικοι δεχομαστε να ξεπουλησουμε τα παντα αντι να τραβηξουμε τον δυσκολο δρομο που ομως οδηγει σε πραγματικη ανακαμψη αλλα απαιτει ομοιογενεια και οχι παρτακισμο ολοι ειμαστε ενοχοι και αξιοι της οποιας μοιρας μας....οταν ο κοσμος ακομα διαμορφωνει γνωμη μεσω τηλεορασης και πιστευει πως αρνηση του μνημονιου σημαινει τροφη με δελτιο λες και ειμαστε στην σοβιετικη ενωση προ 70ετιας...

    οσο τα συνθηματα ειναι χωρις ενταση....χωρις θυμο...χωρις ξελαρυγγιασμα...οσο ειναι οπως εχθες....

    το ανεφερε ο cobal  πιο πανω και ειμαι συμφωνος 100%

    ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΜΙΑ....ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ...ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ


    cobal
    13.02.2012, 19:14

    Το οτι τα επεισοδια ειναι καθοδηγουμενα.... Ειναι κατι το οποιο ειναι σαφες και δεν χρειαζεται να το λεμε συνεχεια.

    Οι μπατσοι εκτελουν διαταγες ειτε με κρανος ειτε με κουκουλα.... Μπατσος και καλος....Μονο κατι ελαχιστες (αλλα ελαχιστες) εξαιρεσεις.

    Μαιρη εχω και φιλους και πελατες εβραιους απο το Ισραηλ. Και σαφως δεν αναφερομαι στον απλο κοσμο. Και δε νομιζω οτι διαφωνει κανενας περα απο τους ιδιους..... Και μαλιστα πολλες φορες σκεφτομαι....Τι σκεφτοταν να κανει ο Χιτλερ??? Υπαρχει καποιος αλλος που να εκανε την ιδια σκεψη γνωριζοντας οτι αυτοι οι υποχθονιοι ειναι ο καρκινος του πλανητη....

    Παιδια τι να λεμε..... Το θεμα ειναι πολυ βαθυτερο και εμεις οι τελευταιοι που (δεν) θα το μαθουμε....

    Οι βιτρινες ειναι εδω και καιρο για τους αφελεις αλλα εδω στην Ελλαδα δεν ειμαστε και ουτε ποτε θα γινουμε σαν καποιους αλλους (πχ Αμερικανους) που μασανε δεκαετιες σανο.

    Το ειπα πριν και το ξαναλεω. Σε αυτον τον τοπο ακομη και στην κατοχη εκαναν κουμαντο οι ρουφιανοι και οι προδοτες. Ο λαος ηταν ανικανος να τους εξοντωσει ακομη και μετα την κατοχη οπου και παλι οι ιδιοι ανελαβαν.

    Τι να λεμε ρε μαγκες σε μια χωρα που φυλακισε τον Κολοκοτρωνη????"????

    Δεν κανουμε κουμαντο εμεις ρεεεε ξυπνατε... αλλοι κανουν (εβραιοι)..... Και ουτε θα κανουμε ποτε


    cobal
    13.02.2012, 19:41
    Σαφως και τραβαμε ολοι τα ιδια... Νομιζω οτι εξηγηθηκα για να μην παρεξηγηθω. Ειμαι λιγο νευριασμενος βεβαια αλλα.....Ειμαστε Ελληνες..... Αυτη τη φορα ας ειμαστε με τους Ελληνες...... Το προβλημα ειναι βαθυτερο και δεν το ξερουμε, και εχουμε πολλα να δουμε ακομη. Το Παρτι μολις αρχισε, τωρα ειναι τα γλεντια
    mary_omikron
    13.02.2012, 20:09

    @ Cobal

    Είπαμε και παραπάνω είναι καλλίτερα να αποφεύγονται  ρατσιστικές τοποθετήσεις και αφορμές για συζήτηση.

     

    @ Spoiler

    Σωστός εσύ και πιό "εύστοχος" ο Δημητρίου {#emotions_dlg.thumbup}


    Hastaroth
    13.02.2012, 20:15

    Δηλαδή γιά να καταλάβω,εμείς οι Ελληνες Εβραίοι εκτός απ'το άγχος και την ανασφάλεια που μάς προκαλούν τα μέτρα αυτά θα'χουμε (πάλι) να αντιμετωπίσουμε και τον αντισημιτισμό τών θερμοκέφαλων;

    Cobal,όταν λές "οι Εβραίοι",βάζεις μέσα ΟΛΟΥΣ τους Εβραίους-κι'εμένα μαζί,και τους (όπως ισχυρίζεσαι) πελάτες και φίλους σου Εβραίους.Που ελπίζω να μήν ξέρουν Ελληνικά και να μήν διαβάζουν το forum αυτό,γιατί αλλιώς θα πάψουν να είναι και φίλοι και πελάτες σου άν διαβάσουν αυτά που έγραψες......

    Μπορεί κάποιοι απ'αυτούς που "κάνουν κουμάντο" να είναι Εβραίοι ή -έστω- να έχουν κάποια Εβραϊκή καταγωγή,αλλά αυτό δέν έχει σχέση με τίς πράξεις τους.Θα έκαναν τα ίδια ακόμα κι'άν κατάγονταν από το Αουκαντεμπέ τής Αφρικής.Και δέν είναι αυτοί το σύνολο τών Εβραίων,αλλά μιά ελάχιστη μειοψηφία.Οπότε το να αποκαλής συλλήβδην όλους τους Εβραίους υποχθόνιους και καρκίνο τού πλανήτη είναι το λιγώτερο άστοχο-γιά να μήν πώ άηθες.Εχει δίκιο ο Spoiler,μήν αρχίσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας.Θα σε συμβούλευα λοιπόν να ανακαλέσης αυτές τίς δηλώσεις σου.

    Εκείνο που μού κάνει εντύπωση είναι πως,όπως είχα αναφέρει και εχθές,είχα διαβάσει σε μιά εφημερίδα δηλώσεις αστυνομικών που έλεγαν πως "θα συλλάβουν την τρόϊκα και όχι τους ανθρώπους που διαμαρτύρονται".Και το απόγευμα που ξανακατέβηκα στο Σύνταγμα και έφτασα μέχρι τον Αγνωστο Στρατιώτη,ακριβώς μπροστά από την πρώτη γραμμή τών ΜΑΤ,είδα πως όλοι αυτοί ήταν σχεδόν έφηβοι.Καθόντουσαν μάλιστα ήρεμοι ακουμπώντας στις ασπίδες τους και μάς έβλεπαν-κάποιοι δέ ηλικιωμένοι πολίτες μιλούσαν μαζί τους.Κι'αναρωτιέμαι,αυτοί οι αστυνομικοί δέν νιώθουν το ίδιο αδικημένοι μ'εμάς,αφού και οι δικοί τους μισθοί μειώθηκαν,κι'αυτοί έχουν να πληρώσουν χαράτσια και φόρους και υποχρεώσεις;

     ΥΓ.Ο ανηψιός αυτού τού πρώτου αξιωματικού που έπεσε το '40 είναι εξαίρετος βιολιστής και είχα συνεργαστεί μαζί του πρίν από πολλά χρόνια στίς εκδηλώσεις που κάναμε γιά τά 500 χρόνια από τους διωγμούς τών Εβραίων απ'την Ισπανία.......


    -----------------
    Τίς πιό καλές σου στιγμές τίς είχες ζήσει στο χτές που δέν θυμόσουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 13-02-2012 20:18 ]