ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση σε ταβερνάκι στην Αθήνα: Κυριακή 10 Απριλίου

    Giorgos
    04.04.2005, 13:46
    Στις 27 Μαρτίου 2005, το Μ/Η πραγματοποίησε μια υπέροχη συναυλία, για την οποία κάποια μέλη εργάστηκαν πυρετωδώς και έδωσαν την ψυχή τους για να περάσουμε όλοι μια αξέχαστη μουσική βραδιά. Το αποτέλεσμα ήταν πέρα από την πιο αισιόδοξη προσδοκία, δικαιώνοντας απόλυτα τους κόπους και τις θυσίες τους, κάτι που φάνηκε στην ειλικρινή αγάπη με την οποία το κοινό αγκάλιασε τη συναυλία. Ωστόσο, η συνέχεια ήταν ακριβώς δυσανάλογη: μια σειρά μεμονωμένων αρνητικών σχολίων κι ένα γεγονός που δεν τιμά ούτε αρμόζει στο ήθος της οικογένειας του Μ/Η στάθηκαν ικανά (ναι, κι όμως!!!) να σκιάσουν την ηθική ικανοποίηση και τον ενθουσιασμό μιας ολόκληρης παρέας, με αποτέλεσμα αντί να γιορτάζουμε κάτι που όλοι πετύχαμε, να μιζεριάζουμε και να φιλονικούμε.

    Επειδή λοιπόν η επιτυχία του live δεν γιορτάστηκε όπως άρμοζε...
    Επειδή είμαστε άνθρωποι, όχι οθόνες και πληκτρολόγια...
    Επειδή το MusicHeaven ήταν και είναι μια μεγάλη ΜΟΥΣΙΚΗ, ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ και ΑΔΙΑΙΡΕΤΗ ΠΑΡΕΑ...

    ...θεωρώ ότι μια συνάντηση σε ταβερνάκι, με άφθονο κρασάκι και καλή μουσική, είναι κάτι παραπάνω από αναγκαία. Σας προσκαλώ λοιπόν όλους αυτήν την Κυριακή, 10 Απριλίου, το μεσημέρι σε ταβερνάκι στην Πλάκα ή στο Μοναστηράκι. Το σημείο της προσυνάντησης (ειδικά για όσα μέλη δεν γνωρίζονται καλά με τους υπόλοιπους αλλά και για εκείνους που θα χρησιμοποιήσουν τρένο ή Μετρό) θα είναι η έξοδος του σταθμού του τρένου/Μετρό στο Μοναστηράκι, ακριβώς επάνω στην πλατεία. Σχετικά με την ώρα, προτείνω να πούμε στις 13:30, για να έχουν ξυπνήσει και ετοιμαστεί όλοι όσοι θα έχουν ξενυχτίσει το προηγούμενο βράδυ, έτσι ώστε κατά τις 14:00 να καθόμαστε όλοι στην ταβερνούλα. Όσον αφορά στο μαγαζί, αυτό αφήνω να το αποφασίσουμε όλοι μας. Ακούω λοιπόν προτάσεις για ταβερνάκια!

    Υ.Γ. 1: Όχι, δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν είστε παλιοί ή καινούργιοι στο site, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι. Η καλή διάθεση είναι το μόνο που μετρά.
    Υ.Γ. 2: Ναι, φυσικά και μπορείτε να φέρετε μαζί σας όποιους και όποιες θέλετε.

    Να είστε όλοι καλά

    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 04-04-2005 17:14 ]
    kifa
    04.04.2005, 13:54
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 04-04-2005 στις 13:46 έγραψε:

    Στις 27 Μαρτίου 2005, το Μ/Η πραγματοποίησε μια υπέροχη συναυλία, για την οποία κάποια μέλη εργάστηκαν πυρετωδώς και έδωσαν την ψυχή τους για να περάσουμε όλοι μια αξέχαστη μουσική βραδιά. Το αποτέλεσμα ήταν πέρα από την πιο αισιόδοξη προσδοκία, δικαιώνοντας απόλυτα τους κόπους και τις θυσίες τους, κάτι που φάνηκε στην ειλικρινή αγάπη με την οποία το κοινό αγκάλιασε τη συναυλία. Ωστόσο, η συνέχεια ήταν ακριβώς δυσανάλογη: μια σειρά μεμονωμένων αρνητικών σχολίων κι ένα γεγονός που δεν τιμά ούτε αρμόζει στο ήθος της οικογένειας του Μ/Η στάθηκαν ικανά (ναι, κι όμως!!!) να σκιάσουν την ηθική ικανοποίηση και τον ενθουσιασμό μιας ολόκληρης παρέας, με αποτέλεσμα αντί να γιορτάζουμε κάτι που όλοι πετύχαμε, να μιζεριάζουμε και να φιλονικούμε.

    Επειδή λοιπόν η επιτυχία του live δεν γιορτάστηκε όπως άρμοζε...
    Επειδή είμαστε άνθρωποι, όχι οθόνες και πληκτρολόγια...
    Επειδή το MusicHeaven ήταν και είναι μια μεγάλη ΜΟΥΣΙΚΗ, ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ και ΑΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ...

    ...θεωρώ ότι μια συνάντηση σε ταβερνάκι, με άφθονο κρασάκι και καλή μουσική, είναι κάτι παραπάνω από αναγκαία. Σας προσκαλώ λοιπόν όλους αυτό το Σάββατο, 9 Απριλίου, το μεσημέρι σε ταβερνάκι στην Πλάκα ή στο Μοναστηράκι. Το σημείο της προσυνάντησης (ειδικά για όσα μέλη δεν γνωρίζονται καλά με τους υπόλοιπους αλλά και για εκείνους που θα χρησιμοποιήσουν τρένο ή Μετρό) θα είναι η έξοδος του σταθμού του τρένου/Μετρό στο Μοναστηράκι, ακριβώς επάνω στην πλατεία. Σχετικά με την ώρα, προτείνω να πούμε στις 13:30, για να έχουν ξυπνήσει και ετοιμαστεί όλοι όσοι θα έχουν ξενυχτίσει το προηγούμενο βράδυ, έτσι ώστε κατά τις 14:00 να καθόμαστε όλοι στην ταβερνούλα. Όσον αφορά στο μαγαζί, αυτό αφήνω να το αποφασίσουμε όλοι μας. Ακούω λοιπόν προτάσεις για ταβερνάκια!

    Υ.Γ. 1: Όχι, δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν είστε παλιοί ή καινούργιοι στο site, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι. Η καλή διάθεση είναι το μόνο που μετρά.
    Υ.Γ. 2: Ναι, φυσικά και μπορείτε να φέρετε μαζί σας όποιους και όποιες θέλετε.

    Να είστε όλοι καλά





    Αγαπητέ Moderator...

    Μπορώ να έρθω κατά τις 3 το βραδυ ? Πλάκα κάνω...Αν δεν σας προλάβω ( αν θα ξυπνήσω βασικά...) να πιείτε και ενα ποτήρι για μένα και είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε super!!


    "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: kifa on 04-04-2005 13:57 ]
    KIT_KAT
    04.04.2005, 14:10
    Εγώ προτείνω, μιας και οι προβλέψεις λένε ότι πιάνει ζεστούλα, εξωτερικό χώρο (στην Πλάκα, μη με ρωτήσετε και όνομα ταβέρνας) και κιθαρίτσα
    SteliosG
    04.04.2005, 14:34
    Πολυ καλη η ιδεα για τη συναντηση Γιωργο!!! Συμφωνω απολυτα!! Οχι ομως οτι ειχαμε και μια σειρα αρνητικψν σχολιων!!! Μην πτοουμαστε ωρε συντροφοι!!! Και μια χαρα περασαμε και τα περισοτερα ειναι θετικα απο τα αρνητικα και θα γινουμε καλυτεροι στο επομενο!!!!!!! Που να δειτε οταν θα παιξω και εγω τι εχει να γινει!! χεχε!!!

    Δυνατα, δυνατα με τσαμπουκα ειμαστε και θα παραμεινουμε η καλυτερη παρεουλα του ελληνικου διαδυκτιου!!!

    Οσον αφορα τη μερα και ωρα ειναι λιγο δυσκολη παντως!!! Πολυ δουλεουν Σαββατο (και εγω μεσα σε αυτους)!!! Μηπως το καναμε Κυριακη μεσημερακι?????? Αν και λιγο δυσκολο να βρουμε τραπεζακια τετοιες μερες να μας χωρεσουν ολους αν ειμαστε πολλοι!!!

    Αναμενω εξελιξεις με αγωνια!! Θα ειναι τελεια αν ξαναμαζευτουμε!!! Αλλα και να μην ειμαι εγω, ειμαι σιγουρος θα φατε ενα κοντοσουβλι στη υγεια μου!!!
    falimento
    04.04.2005, 15:07
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 04-04-2005 στις 13:46 έγραψε:
    [/b] Σχετικά με την ώρα, προτείνω να πούμε στις 13:30, για να έχουν ξυπνήσει και ετοιμαστεί όλοι όσοι θα έχουν ξενυχτίσει το προηγούμενο βράδυ, έτσι ώστε κατά τις 14:00 να καθόμαστε όλοι στην ταβερνούλα. Όσον αφορά στο μαγαζί, αυτό αφήνω να το αποφασίσουμε όλοι μας. Ακούω λοιπόν προτάσεις για ταβερνάκια!

    [/I]




    Να πούμε στις 13:30 αλλά εσύ θα έρθεις στις 1:30! Whip


    Ωραία ιδέα αλλά εγώ μάλλον θα βρίσκομαι στα Καλάβρυτα... Έχω ραντεβού με τη ...Στύγα! Δεν θα μου ξεφύγει φέτος η άτιμη!Slalom Skiing
    GL
    04.04.2005, 15:23
    Εννοειται φιλε Γιωργο οτι και η αυτου εξοχοτης μου ειναι μεσα!!!
    Δηλαδη θα ερθω,οτι ωρα τελικως κλειστει και οπου και αν κανονιστει!!

    ΕΛΑΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ
    ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΜΕ
    ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΠΙΑ ΕΜΕΙΣ
    ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΜΕ!!!!!!
    Soulessome
    04.04.2005, 15:25
    ΩΧ! Δουλευώ έως τις 17:00....
    GL
    04.04.2005, 15:32
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 04-04-2005 στις 15:25 έγραψε:

    ΩΧ! Δουλευώ έως τις 17:00....




    Δεν πειραζει καλε Ποπη απλα μετα τις 5 θα εχει αρχισει το τσακιρ κεφι και θα ερθεις πανω στα καλα....!!!!

    MariannaP
    04.04.2005, 16:24
    Τι ώρα είπαμε ότι θα βρεθούμε;;;; 13:30;;;;
    Χα, καλό ε!!!!
    Αν ο πιανίστας έρθει στις 14:30 εγώ θα έρθω στις 15:30 (αναλογικά το υπολόγισα, χε χε)
    Ποιός ξυπνάει Σαββάτο μεσημέρι... εκτός και αν η Κατερίνα μείνει σπίτι μου και κάνει το ξυπνητήρι
    Α! Κατερινάκι προβλέπω να έχουμε μπόλικο σιδέρωμα πριν τη συνάντηση
    Falimento άσε το σκι και πιάσε το φαϊ
    Giorgos
    04.04.2005, 16:30
    Λοιπόν...Θέλετε να το κάνουμε Κυριακή καλύτερα; Ακούω γνώμες.
    Orfeus
    04.04.2005, 16:33
    Χμμμμ....

    Μείον Soulessome
    Μείον Falimento
    Μείον Stelios G

    .......
    kifa
    04.04.2005, 16:34
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 04-04-2005 στις 16:30 έγραψε:

    Λοιπόν...Θέλετε να το κάνουμε Κυριακή καλύτερα; Ακούω γνώμες.





    Εμένα με ξέρεις...όποια μέρα και ώρα αρκεί να ξυπνήσω...Γενικά με το φαγητό έχω πολυ καλές σχέσεις...



    επισυναπτόμενα: 36_2_64.gif 
    Orfeus
    04.04.2005, 16:38
    Ε ναι...
    Νομίζω πως είναι καλύτερα...

    Ξανά η λίστα...

    Ο Κώστας είναι ....μέσα!!!!!
    GL
    04.04.2005, 16:57
    Tι σαββατο τι κυριακη
    το ιδιο εμενα κανει
    οποιος δεν ερθει απο μας
    θα δει πολλα πως χανει...

    Παντως για Κυριακη καλητερα
    το βλεπω το τραπεζι
    αφου μαζι με το ρεπο
    θα γινω πετιμεζι.....


    Soulessome
    04.04.2005, 17:02
    Ναι κι εγώ μέσα!!!
    Orfeus
    04.04.2005, 17:05
    Beautiful.....

    George, θα αναλάβεις το ....Listering??????


    Giorgos
    04.04.2005, 17:20
    Ωραία! Το αλλάξαμε λοιπόν!

    Η συνάντηση θα γίνει την ΚΥΡΙΑΚΗ, 10 Απριλίου, το μεσημεράκι.

    Λίστα:

    - Giorgos
    - Orfeus
    - Aggelina
    - Soulessome
    - SteliosG
    - GL
    - Kifa (αν...ξυπνήσει!!! Άσε για μια μέρα το Σπιτικό ρε, να κοιμηθείς!)

    Άντε, περιμένω κι άλλες συμμετοχές
    Iphigenia
    04.04.2005, 17:20
    Χα, σας έπιασα! Κυριακή μπορώ και γω
    MariannaP
    04.04.2005, 17:25
    Για να βλέπω το πίσω τραπέζι των φασαριόζων να μαζεύεται σιγά σιγά

    - Giorgos
    - Orfeus
    - Aggelina
    - Soulessome
    - SteliosG
    - GL
    - Kifa (αν...ξυπνήσει)
    - Iphigeneia

    -----------
    Δεν χρειάζεται να ξυπνάς το πρωί αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Aggelina on 04-04-2005 17:27 ]
    kifa
    04.04.2005, 17:29
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 04-04-2005 στις 17:25 έγραψε:

    Για να βλέπω το πίσω τραπέζι των φασαριόζων να μαζεύεται σιγά σιγά

    - Giorgos
    - Orfeus
    - Aggelina
    - Soulessome
    - SteliosG
    - GL
    - Kifa (αν...ξυπνήσει)
    - Iphigeneia

    -----------
    Δεν χρειάζεται να ξυπνάς το πρωί αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Aggelina on 04-04-2005 17:27 ]









    επισυναπτόμενα: 36_8_5.gif