ελληνική μουσική
    555 online   ·  210.845 μέλη

    Τι προελεύσεως είναι η Mapex;

    cobal
    23.02.2012, 19:43

    Λοιπον.....

    Μερικα τυμπανα μεσης κατηγοριας των μεγαλυτερων εταιριων κατασκευαζονται στο ιδιο εργοστασιο.

    Το λινκ του εργοστασιου στη Γερμανια που στελνεις δε σημαινει τιποτα.

    Ο Spoiler σου εγραψε "Πάντως αν πρόκειται για σχέση ποιότητας/τόπου κατασκευής, νομίζω πως στο μικρό χωριό που λέγεται πλανήτης γη, αυτά έχουν πάψει να ισχύουν."

    Τι δεν καταλαβες και ρωτας ποια???


    ORFEASMIRSINIS
    23.02.2012, 23:58

     Το τζάπα μπορεί να έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί, αλλά εμείς τζάμπα συζητάμε, διότι, όπως έγραψα απο την αρχή του θέματος, ένα είναι το γεγονός και μάλιστα, αδιαμφισβήτητο:

       όλες οι εταιρίες κατασκευής τυμπάνων, παράγουν τα φθηνά τους μοντέλα και συνεπώς τα υποδεέστερα ποιοτικά, στην Κίνα και τα ακριβά τους και πιο ποιοτικά μοντέλα στην έδρα τους  εκτός απο την Μάπεξ η οποία παράγει όλα της τα μοντέλα φθηνά και ακριβά, στην Κίνα.

      Τόσο απλά είναι τα πράγματα και δεν χρειάζεται, να πλατειάζουμε άλλο. Smile


    droukos
    27.02.2012, 04:07
    η pearl εχει ιδρυθει το 1946 στο τοκιο της ιαπωνιας.σημερα εχει 8 θυγατρικες σε ταιβαν,ιαπωνια,αγγλια,κινα,ηνωμενες πολιτειες,ολλανδια..τωρα η pearl πρεπει να φτιαχνει το καθε οργανο ξεχωριστα σε διαφορετικες χωρες..
    droukos
    27.02.2012, 04:14

    παιδια ο ιδιος ο γαβριλος μου ειπε οτι τα τυμπανα που φτιαχνονται στην ταιβαν ειναι παρα πολυ καλα..φτιαχνουν και δικα του εκει ..και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη κατασκευη στην ταιβαν..και οταν ρωτησα για κινα μου ειπε δεν ειναι και τοσο καλα αλλα ειναι σχετικο..και κατι αλλο..εχω το iphone 4Gs και λεει απο πισω designed by Apple in California,assembled in china!!και το κινητο δεν παιζεται ειναι το καλυτερο της αγορας..παντως τα λογια του γαβριλου ηταν οτι στην ταιβαν ειναι εξισου καλα οσο σε αμερικη και γερμανια η αγγλια..την ιαπωνια την εβαλε κορυφη και απιαστη!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : droukos στις 27-02-2012 04:15 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : droukos στις 27-02-2012 04:17 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : droukos στις 27-02-2012 04:18 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης