ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.830 μέλη

    Αλλαγές στα Blogs του MusicHeaven

    jorge
    18.02.2012, 12:30

    Τέλος τα Premium Blogs (για τα οποία τόση συζήτηση είχε γίνει), τέλος τα "Αξίζει να διαβάσετε"!

    Μετά την ενσωμάτωση του like-λουλουδιού (της γνωστής μας ζέρμπερας) ήταν αρκετά εύκολο, τα δημοφιλέστερα posts να προκύπτουν από τη βαθμολόγηση (+ / - ) που κάνουμε όλοι μας.

    Έτσι πλέον, τα δημοφιλέστερα υπολογίζονται με τη συνεισφορά όλων. Αν ένα post σας αρέσει, πατάτε το +. Αν δεν σας αρέσει, πατάτε το - και έτσι διαμορφώνονται τα δημοφιλέστερα. Αν δεν είστε μέλος και θέλετε να βαθμολογήσετε ένα post, απλά εγγραφείτε γιατί αλλιώς δεν μπορείτε να βαθμολογήσετε.

    Επίσης, άλλαξε ελαφρώς το design στην αρχική σελίδα των blogs και διορθώθηκαν κάποια προβληματάκια που είχαν όσοι έμπαιναν με Internet Explorer.


    yiannisyiannis
    18.02.2012, 13:27

    Γιώργο κι εγώ πιστεύω πως αυτή η αλλαγή χρειαζόταν, τώρα τα ιστολόγια θα είναι καλύτερα και λειτουργικά και αισθητικά. Μια παρατήρηση μόνο, μήπως η ζώνη με τις φωτογραφίες από τα blogs, θα ήταν καλύτερα να μπει στην κορυφή κι όχι στο μέσο των τελευταίων Posts?


    jorge
    18.02.2012, 13:48
    Γιάννη, σκέφτηκα οτι ψηλά πρέπει να υπάρχει η πιο "φρέσκια" πληροφορία, για να μην κουράζεται με scroll ο επισκέπτης που μπαίνει συχνά. Το προτείνεις για λόγους αισθητικής;
    jorge
    18.02.2012, 14:04
    Γιάννη, έφερα τις εικόνες λίγο πιο πάνω για να μην έχει τόση ..."κειμενίλα" το πάνω μέρος της σελίδας, είναι καλύτερα έτσι;
    pastella
    18.02.2012, 15:32

    Πως μπορείς να βάζεις ένα τέτοιο τέλος ταφόπλακα σε εκείνο το φοβερό διάστημα που μαλώναν τα μέλη για το ποιος θα πατάει το κουμπί για προτεινόμενο κείμενο...

    Ακαρδε...

     

    Συμμαζεύτηκε λίγο το μενού, 4 βασικες ενοτητες στη σελίδα, και ναι αμα ξεσκονίσαμε, καλά είναι, να φεύγουν τα ακάρεα...

    Οι φωτός εκεί που είναι τώρα είναι ΟΚ.


    PHILIPPOSSM
    18.02.2012, 16:26
    Είναι άσπλαχνος γιαυτό...
    jorge
    18.02.2012, 16:32
    Και άκαρδος και άσπλαχνος...; Βρε σεις... Τώρα μου ήρθε...

    Μήπως ήσασταν PREMIUM;;; ;P
    pastella
    18.02.2012, 16:43
    Όχι αλλά μου ξήλωσες ένα γαλόνι...
    mary_omikron
    18.02.2012, 18:21

    Ζω για την στιγμή που θα το διαβάσει ο Κινέζας.... {#emotions_dlg.lol} και θα θελα να κρυφακούσω το τηλεφώνημα  Innocent


    jorge
    18.02.2012, 18:30
    Παστέλλα, το σημερινό σου post έγινε δημοφιλέστερο στο πι και φι, οπότε το γαλόνι του blog moderator γίνεται γαλόνι λογοτεχνίας ;)

    Mary, δε δέχομαι απειλές από κανέναν. Κι αν τολμήσει να έρθει από δω $%$#%# αμαν ηρθε...!
    mary_omikron
    18.02.2012, 18:55


    movflower
    18.02.2012, 19:44
    Τέλεια! :) Ερωτηση:μήπως μπήκε και κάποιος περιορισμός στον αριθμό των ποστς που μπορεί ν΄ανεβάσει κάποιος σε μια μέρα;
    mary_omikron
    18.02.2012, 19:52
    Oχι, αλλά είναι μια πάρα πολύ καλή σκέψη και την επικροτώ γιατί "ουκ εν τω πολλώ το εύ" είχα μάθει κάποτε... πόσο μάλλον...
    jorge
    18.02.2012, 20:00
    Όχι ακόμα... Σκέφτομαι μήπως υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε ignore εντελώς κάποιους, οπότε δεν το εχω προχωρησει.
    PHILIPPOSSM
    18.02.2012, 20:02
    να το προχωρήσεις γιατί θα μας ζαλίσει (τ)ο(ν) erotas πάλι...
    mary_omikron
    18.02.2012, 20:14
    Εχω την αίσθηση οτι δεν αρκεί να κάνω εγώ (ο κάθε εγώ) ignore. Eμφανίζονται στο πιεστήριο άκρως μονοπωλιακά, "θάβουν" ενδιάμεσα άλλα θέματα, και είναι άσχημη εικόνα (περιεχομένου σελίδας) στους περίπου 400 επισκέπτες που είναι on line ανά πάσα στιγμή και -ίσως- δεν γνωρίζουν το ignore
    movflower
    18.02.2012, 20:16

    Οκ.


    antwnispatra
    18.02.2012, 20:29

    Τώρα ναι,γίνεστε άσπλαχνοι.Τα φύλαγε στο συρτάρι για να μας τα πετάξει στα μούτρα ωσάν μνημόνιο.


    Kinezes_trexoun_gimnes
    19.02.2012, 13:01

    Να πω αρχικά ότι εμενα είναι η ΔΕΥΤΕΡΗ φορα που μου συμβαίνει αυτό... για τους καινουριους ορίστε και οι αποδείξεις... (τότε τα premium ξεχωριζαν με ενα αστέρι...εγραφες μια μαλακία και το πρωί ξυνπούσες από Στρατηγός...σερβιτόρος...)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=9338

     

    Επειδή τα κρούσματα τότε ήταν πολλά (και πολλά αστερια τα επερνε ο διαολος) ιδρύσαμε το Πρώην Premium Club το οποίο φιλοξενουσε ολους τους πρωην premium bloggers. Στο παρακατω link ενα post απο την τελετη υποδοχης στο club γνωστού τραγουδοποιού.

     

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=11245

     

    Καθώς prepium blogs δε θα υπαρχουν, η εναλλακτικη σεκτα του ΜΗ ανακοινωνει την διαλυση του Πρωην premium club καθώς κάτι τετοιο αλλωστε ορίζεται και από το καταστατικό του.

    Παρόλα αυτα παραμενουμε αφυπνισμένοι και αν η ταξική διευθυνση του ΜΗ επαναφέρει τα premium θα μας βρει απέναντί της...

    P.P.C founder and CEO

    Kinezes Trexoun Gimnes

     

     

     

     

     

     


    pastella
    19.02.2012, 13:01
    Με την εικόνα που παρουσιάζει η σελίδα των μπλογκς σήμερα, η ιδέα της movflower δεν φαντάζει και τόσο κακή