ελληνική μουσική
    654 online   ·  210.830 μέλη
    Fans-guitar
    05.04.2012, 18:08

    Καλησπέρα σε όλους,

    κάνω 3 χρόνια κιθάρα και θέλω να ξεκινήσω και πιάνο.

    Αμφιβάλλω για το αν πρέπει να σταματήσω τη κίθαρα...

    Εσείς τι μου προτίνεται;;;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων 


    laxesis
    07.04.2012, 11:31

    Αν σε γεμίζει η κιθάρα και προχωράς, μην την αφήσεις!

    Ξεκίνα και πιάνο αν το θέλεις δεν είναι κακό να ξέρεις και βλέπεις στην πορεία!

    Ειδικά μετά από κάποιο σημείο όμως τα δύο όργανα είναι πολύ δύσκολο να προχωρήσουν παράλληλα!

    πάντα κάποιο θα προχωράει και το άλλο θα μένει πίσω! Δεν θα σου πω κάτι παραπάνω,όπως είπα ''βλέπεις στην πορεία'',κρίνεις και 

    πράττεις!

    την Καλημέρα μου και καλή συνέχεια!!:)


    laxesis
    07.04.2012, 11:32

    φαντάζομαι κλασική κιθάρα!


    Fans-guitar
    07.04.2012, 14:01
    ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ξέχασα να αναφέρω ότι είχα κάνει δύο χρόνια πιάνο αλλά σταμάτησα. Ναι κλασσική κιθάρα έχω.
    Diabolist23
    23.04.2012, 16:32

    Έπεσα και εγώ πάνω στο ίδιο δίλημμα τις προάλλες ..
    Πιστεύω οτι το πιάνο είναι μέσα σ'ολα ,είναι ενα απο τα πιο βασικά και γνωστά όργανα απο θέμα διδασκαλίας μέχρι οτιδήποτε άλλο.
    Αλλα και η κιθάρα είναι ενα ενα πολύ ωραίο όργανο με πολύ όμορφο και ζεστό ήχο. Ενα όργανο που μπορείς άνετα να πάρεις παντού μαζί σου και να κολλήσει σε οποιαδήποτε κατάσταση.
    Οπως και νά'χει θα σου πρότεινα και εγώ με τη σειρά μου - με τη λίγη γνώση αλλα και την πολή καλή διαθεση που έχω να σε βοηθήσω - Να κάνεις αυτό που είπε και ο φίλος πιο πάνω, συνέχισε και με τα 2 και αν δείς οτι πρέπει κάτι να το αφήσεις πίσω είτε ως ενα βαθμό είτε εντελώς ακολούθα την καρδιά σου :)
    Καλή μας μέρα!