ελληνική μουσική
    510 online   ·  210.844 μέλη

    O Kασιδιάρης της Χ.Α. χτύπησε την Λιάνα Κανέλη ζωντανά στον ΑΝΤ1

    dimitrib4
    14.06.2012, 20:29

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 14-06-2012 στις 19:07 έγραψε...

    αχ τους καημένους τους 17Νοεμβρίτες και τους Πυρήνες που "αγωνίζονται" και "σαπίζουν" (άδικα δηλαδή;) στίς φυλακές...

    Εχουμε ξεφύγει εντελώς δηλαδή.

    Ο ένας υποστηρίζει τους Χρυσαύγουλους,ο άλλος την 17Ν και αμφότεροι δηλώνουν "δημοκράτες".

    Να σάς έβλεπαν τίποτε Σόλωνες και Περικλήδες και Αριστείδηδες στην Αρχαία Αγορά τών Αθηνών και να τρώγανε τίς χλαμύδες και τίς περικεφαλαίες τους....... 

    "Λαός ώριμος γιά δημοκρατία",που έλεγε κι'ο πατέρας μου...

     

    λάθος κάνεις. δεν υποστήριξα τη 17Ν. απλά έθεσα ως απάντηση ότι δεν σημαίνει ότι όποιος χρησιμοποιεί βία είναι χρυσαυγίτης, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υποστήριξα κάποια θέση(ούτε για τη βία)

    βιάζεστε πολύ να χαρακτηρίζετε εδώ μέσα, διαβάζοντας μόνο αυτά που θέλετε να διαβάσετε.

    εν τέλει τι πάθατε όλοι με τους πολιτικούς? σας έθιξα τους συγγενείς ή μήπως τους φιλάνθρωπους?

    τεσπα,είναι η τελευταία φορά που γράφω σε αυτό το topic, γιατί αυτό το παιχνίδι σας, τού " θα προσπαθήσω πάση θυσία να σε χαρακτηρίσω φασίστα", και "εγώ είμαι ο δημοκράτης κι εσύ για τα μπάζα" ειλικρινά το βαρέθηκα, κι όχι μόνο εδώ μέσα, αλλά γενικότερα


    noizreduction
    14.06.2012, 20:34

    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrib4 στις 14-06-2012 στις 20:29 έγραψε...

    τεσπα,είναι η τελευταία φορά που γράφω σε αυτό το topic, γιατί αυτό το παιχνίδι σας, τού " θα προσπαθήσω πάση θυσία να σε χαρακτηρίσω φασίστα", και "εγώ είμαι ο δημοκράτης κι εσύ για τα μπάζα" ειλικρινά το βαρέθηκα, κι όχι μόνο εδώ μέσα, αλλά γενικότερα





    Μερικες φορες δεν ειναι στραβος ο γιαλος...μαλλον αρμενιζει στραβα ο καπετανιος {#emotions_dlg.rolleyes}


    NikosVy
    14.06.2012, 21:09

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 14-06-2012 στις 19:30 έγραψε...Δεν αφηνεις τις πονηριες ρε φιλε;

    Δηλ. οποιος κατηγορει τους Εβραιους,ειναι και χρυσαυγειτης;...

    Η' μηπως οποιος λεει καποιες αληθειες,ειναι παλι χρυσαυγειτης;...

    Μεση οδος,δεν υπαρχει;...

    Για πες μας και άλλες αλήθειες, που εμείς δεν τις έχουμε καταλάβει:

    - Υπήρξε ολοκαύτωμα των Εβραίων, ναι ή όχι.

    - Υπήρξε συνεννόηση της χούντας με την Τουρκία για να ανατραπεί ο Μακάριος, να δολοφονηθεί, να αποβιβαστούν με την μεγαλύτερη δυνατή τάξη οι Τούρκοι στη Βόρεια Κύπρο και να δημιουργήσουν προγεφύρωμα προτού παραδόσει η χούντα την εξουσία στον Καραμανλή με αίσχος επιστράτευση και χωρίς όπλα ώστε να έχουν έκπληρώσει τους στόχους τους οι Χουντικοί και να μην υπάρξει περίπτωση να πολεμήσουν;

    - Μήπως υπήρξε πραγματικός φίλος της Ελλάδας ο Χίτλερ και απλά σπιλώθηκε το όνομά του από κακούς Έλληνες;

    - Μήπως για όλα τα κακά του κόσμου (διεθνώς και στην Ελλάδα) φταίνε αποκλειστικά οι Εβραίοι όπως έλεγε ένας εθελοντής δάσκαλός μου της βυζαντινής μουσικής; (ψάλτης ήταν και έκανε τον ... καθηγητή βυζαντινής, όπως πολλοί)

    - Πιστεύεις ότι στη Βουλή θα πρέπει οι Χρυσαυγίτες να αρχίσουν στα χαστούκια όσους μιλούν διαφορετικά από εκείνους;

    Κάτι τέτοια που τα ακούγαμε από διπλανούς μας στο δρόμο, στα μαθήματα βυζαντινής από ψάλτες, από ανθρώπους που περίμεναν το λεωφορείο στη στάση, ανακαλύψαμε ξαφνικά την "Πηγή" (Συνέντευξη του Μιχαλολιάκου στην τηλεόραση).


    ilias-nekt
    14.06.2012, 21:53

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosVy στις 14-06-2012 στις 21:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 14-06-2012 στις 19:30 έγραψε...Δεν αφηνεις τις πονηριες ρε φιλε;

    Δηλ. οποιος κατηγορει τους Εβραιους,ειναι και χρυσαυγειτης;...

    Η' μηπως οποιος λεει καποιες αληθειες,ειναι παλι χρυσαυγειτης;...

    Μεση οδος,δεν υπαρχει;...

    Για πες μας και άλλες αλήθειες, που εμείς δεν τις έχουμε καταλάβει:

    - Υπήρξε ολοκαύτωμα των Εβραίων, ναι ή όχι.

    - Υπήρξε συνεννόηση της χούντας με την Τουρκία για να ανατραπεί ο Μακάριος, να δολοφονηθεί, να αποβιβαστούν με την μεγαλύτερη δυνατή τάξη οι Τούρκοι στη Βόρεια Κύπρο και να δημιουργήσουν προγεφύρωμα προτού παραδόσει η χούντα την εξουσία στον Καραμανλή με αίσχος επιστράτευση και χωρίς όπλα ώστε να έχουν έκπληρώσει τους στόχους τους οι Χουντικοί και να μην υπάρξει περίπτωση να πολεμήσουν;

    - Μήπως υπήρξε πραγματικός φίλος της Ελλάδας ο Χίτλερ και απλά σπιλώθηκε το όνομά του από κακούς Έλληνες;

    - Μήπως για όλα τα κακά του κόσμου (διεθνώς και στην Ελλάδα) φταίνε αποκλειστικά οι Εβραίοι όπως έλεγε ένας εθελοντής δάσκαλός μου της βυζαντινής μουσικής; (ψάλτης ήταν και έκανε τον ... καθηγητή βυζαντινής, όπως πολλοί)

    - Πιστεύεις ότι στη Βουλή θα πρέπει οι Χρυσαυγίτες να αρχίσουν στα χαστούκια όσους μιλούν διαφορετικά από εκείνους;

    Κάτι τέτοια που τα ακούγαμε από διπλανούς μας στο δρόμο, στα μαθήματα βυζαντινής από ψάλτες, από ανθρώπους που περίμεναν το λεωφορείο στη στάση, ανακαλύψαμε ξαφνικά την "Πηγή" (Συνέντευξη του Μιχαλολιάκου στην τηλεόραση).



    1.Οι Εβραιοι τι σχεση εχουν με την κουβεντα μας;

    2. Μπα; Ετσι επεσε η δικτατορια; Δεν εισαι απο εκεινους που φωναζουν οτι την δικτατορια την εριξε το Πολυτεχνειο;

    3.Τι σχεση εχει ο Χιτλερ με την κουβεντα μας;

    4.Δε μου λες,ποιος κυβερναει αυτη τη στιγμη τον κοσμο παγκοσμια και κυριως την οικονομια του;...

    Αν μου απαντησεις,σηκωνω τα χερια!

    5.Πιστευεις οτι οι πολιτικοι,θα πρεπει να συνεχιζουν να γονατιζουν φορολογικα τον κοσμο,να τον τρομοκρατουν και να τον εκβιαζουν ψυχολογικα;... Ειμαστε σοβαροι τωρα; Αν θελεις να σου τα παρουν ολα,με γεια σου με χαρα σου... Οι υπολοιποι δεν σου φταιμε....


    freak
    15.06.2012, 07:10

    http://www.antibaro.gr/forum/3885


    Hastaroth
    15.06.2012, 08:52

    Να σε ρωτήσω κάτι,iias-nekt;

    Απαντώντας στον NikosVy που λέει πως ο δάσκαλός του απέδιδε όλα τα κακά τού κόσμου στους Εβράιους,αναρωτιέσαι "Οι Εβραίοι τί σχέση έχουν με το θέμα μας;"

    Και παρακάτω,που σε ρωτάει "Μήπως για όλα τα κακά του κόσμου (διεθνώς και στην Ελλάδα) φταίνε αποκλειστικά οι Εβραίοι όπως έλεγε ένας εθελοντής δάσκαλός μου της βυζαντινής μουσικής; (ψάλτης ήταν και έκανε τον ... καθηγητή βυζαντινής, όπως πολλοί)" τού απαντάς "Δε μου λες,ποιος κυβερναει αυτη τη στιγμη τον κοσμο παγκοσμια και κυριως την οικονομια του;..."

    Θέλει λοιπόν ο νεοναζί να κρυφτή μα η χαρά δέν τον αφήνει,έτσι;

    ΥΓ.Κι'εγώ είμαι Εβραίος,άρα κυβερνάω "τον κόσμο παγκόσμια" (τί οξύμωρο είν'αυτό πάλι,είναι ποτέ δυνατόν να κυβερνά κανείς τον κόσμο "τοπικά";),σωστά;.Τότε γιατί είμαι ιδιωτικός υπάλληλος και παίρνω τρείς κι'εξήντα;

     


    NikosVy
    15.06.2012, 09:57

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 14-06-2012 στις 21:53 έγραψε...

    1.Οι Εβραιοι τι σχεση εχουν με την κουβεντα μας;

    .......

    4.Δε μου λες,ποιος κυβερναει αυτη τη στιγμη τον κοσμο παγκοσμια και κυριως την οικονομια του;...

    Αν μου απαντησεις,σηκωνω τα χερια!

    Δεν μου λες! Είσαι ψάλτης; Παράλληλα διδάσκεις και βυζαντινή μουσική ως "εθελοντής"; Εσύ ήσουν ο δάσκαλός μου;

    Πολλές συμπτώσεις!

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 01-12-2010 στις 17:10 έγραψε...

    Αυτο το ''κουμπουρι'' οπως λες,ειναι φθορα του Ηχου Β'.Και για να καταλαβεις πως θα ψαλλει,πρεπει να το ακουσεις απο καποιον καλο ψαλτη.Μονο ετσι θα μαθεις.

    Αν δεν ΑΚΟΥΣΕΙΣ,,δηλ.,την εννοια των διαστηματων,δεν μπορεις να την συλλαβεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NikosVy στις 15-06-2012 10:37 ]


    renabill
    15.06.2012, 10:37

    Λοιπόν παιδιά εγώ την Κανέλλη τις περισσότερες φορές δεν την πήγαινα με την καμία γιατί αν και πρώην δημοσιογράφος το παίζει πολύ μάγκας και δεν ξέρει να φέρεται. Καπνίζει στο στούντιο,  μιλάει χυδαία και αισχρά όταν χάνει την ψυχραιμία της σαν τον τελευταίο νταλικέρη της εθνικής οδού.Κι ενώ προ πολλού έπαψε να είναι δημοσιογράφος θέλει με τσαμπουκά να καθορίζει και ποιοί θα είναι συνομιλητές της κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου.Ούτε η αισχρολογία ούτε ο τσαμπουκάς. Όσο για τον Κασιδιάρη δεν τον δικαιολογώ γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου οι άνθρωποι που χτυπάνε αλλά στο συγκεκριμένο άτομο το χάρηκα το χαστουκάκι γιατί την είχε δει πολύ εξουσια στα ΜΜΕ. Εδώ που τα λέμε πήγαινε και λίγο γυρεύοντας πετώντας την εφημερίδα στον άλλο που είναι νευριασμένος υπολογίζεις πως θα αντιδράσει ειδικά αν κάθεσαι δίπλα του.Γιατί αυτή να πετάει εφημερίδες κι αυτός να κάθεται να τις τρώει σα μαλάκας? Και γω αν ήμουν συνομιλήτριά της και μου πέταγε εφημερίδα στη μούρη μπορεί να την έτρωγε τη μπούφλα.Ο οποιοσδήποτε μπορεί να αντιδρούσε έτσι πάνω στα νεύρα του.Βέβαια δε θα έδινε 3 χαστούκια αλλά ένα.  Απλά με τον Κασιδιάρη έγινε σάλος γιατί είναι Χρυσαυγίτης. Τον τσαμπουκά της Κανέλλη και της κάθε εκάστοτε  Κανέλλη σε συνεντεύξεις και συνεντεύξεις δεν τον σχολιάζουμε όμως γιατί δε μας συμφέρει. . . 

    Βλέπουμε αυτά που θέλουμε να δούμε τελικά.Είμαστε λαός για κλάμματα....


    Hastaroth
    15.06.2012, 11:44

    Κι'εγώ δέν συμπαθώ την Κανέλλη,αλλά δέν "το χάρηκα το χαστουκάκι".

    Ούτε τον Κασιδιάρη συμπαθώ (προφανώς),αλλά δέν "την χάρηκα την εφημεριδο-φαπίτσα" που τού πέταξε η Κανέλλη.

    Γιατί άν τα χαιρόμουν,θα έδινα το δικαίωμα σε κάποιον άλλον,άγνωστο,να "χαρή την φάπα ή το χαστουκάκι" που μπορεί να έτρωγα εγώ από κάποιον που θα διαφωνούσα μαζί του σε κάποια συζήτηση.

    Επιπλέον δέ,δέν θα μπορούσα να κρίνω και να κατακρίνω αυτούς που δίνουν τα χαστουκάκια ή πετάνε εφημερίδες κατάμουτρα,αφού με το να "τα χαίρωμαι" όλα αυτά,αποκτώ κι'εγώ μερίδιο ευθύνης στην έξαρση τής βίας.

     


    ilias-nekt
    15.06.2012, 15:27

    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 15-06-2012 στις 10:37 έγραψε...

    Λοιπόν παιδιά εγώ την Κανέλλη τις περισσότερες φορές δεν την πήγαινα με την καμία γιατί αν και πρώην δημοσιογράφος το παίζει πολύ μάγκας και δεν ξέρει να φέρεται. Καπνίζει στο στούντιο,  μιλάει χυδαία και αισχρά όταν χάνει την ψυχραιμία της σαν τον τελευταίο νταλικέρη της εθνικής οδού.Κι ενώ προ πολλού έπαψε να είναι δημοσιογράφος θέλει με τσαμπουκά να καθορίζει και ποιοί θα είναι συνομιλητές της κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου.Ούτε η αισχρολογία ούτε ο τσαμπουκάς. Όσο για τον Κασιδιάρη δεν τον δικαιολογώ γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου οι άνθρωποι που χτυπάνε αλλά στο συγκεκριμένο άτομο το χάρηκα το χαστουκάκι γιατί την είχε δει πολύ εξουσια στα ΜΜΕ. Εδώ που τα λέμε πήγαινε και λίγο γυρεύοντας πετώντας την εφημερίδα στον άλλο που είναι νευριασμένος υπολογίζεις πως θα αντιδράσει ειδικά αν κάθεσαι δίπλα του.Γιατί αυτή να πετάει εφημερίδες κι αυτός να κάθεται να τις τρώει σα μαλάκας? Και γω αν ήμουν συνομιλήτριά της και μου πέταγε εφημερίδα στη μούρη μπορεί να την έτρωγε τη μπούφλα.Ο οποιοσδήποτε μπορεί να αντιδρούσε έτσι πάνω στα νεύρα του.Βέβαια δε θα έδινε 3 χαστούκια αλλά ένα.  Απλά με τον Κασιδιάρη έγινε σάλος γιατί είναι Χρυσαυγίτης. Τον τσαμπουκά της Κανέλλη και της κάθε εκάστοτε  Κανέλλη σε συνεντεύξεις και συνεντεύξεις δεν τον σχολιάζουμε όμως γιατί δε μας συμφέρει. . . 

    Βλέπουμε αυτά που θέλουμε να δούμε τελικά.Είμαστε λαός για κλάμματα....



    Αντε βρε κοπελια... Πεστα! Αυτα ειπα και εγω και εχω χαρακτηριστει νεοναζι!...{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    Δεν μπορω αλλους...δηθεν!!...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilias-nekt στις 15-06-2012 15:29 ]


    ilias-nekt
    15.06.2012, 15:38

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosVy στις 15-06-2012 στις 09:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 14-06-2012 στις 21:53 έγραψε...

    1.Οι Εβραιοι τι σχεση εχουν με την κουβεντα μας;

    .......

    4.Δε μου λες,ποιος κυβερναει αυτη τη στιγμη τον κοσμο παγκοσμια και κυριως την οικονομια του;...

    Αν μου απαντησεις,σηκωνω τα χερια!

    Δεν μου λες! Είσαι ψάλτης; Παράλληλα διδάσκεις και βυζαντινή μουσική ως "εθελοντής"; Εσύ ήσουν ο δάσκαλός μου;

    Πολλές συμπτώσεις!

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 01-12-2010 στις 17:10 έγραψε...

    Αυτο το ''κουμπουρι'' οπως λες,ειναι φθορα του Ηχου Β'.Και για να καταλαβεις πως θα ψαλλει,πρεπει να το ακουσεις απο καποιον καλο ψαλτη.Μονο ετσι θα μαθεις.

    Αν δεν ΑΚΟΥΣΕΙΣ,,δηλ.,την εννοια των διαστηματων,δεν μπορεις να την συλλαβεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NikosVy στις 15-06-2012 10:37 ]



    Δε μου λες,επειδη επεσες σε περιεργο δασκαλο,που δεν κοιταζε την δουλεια του,σου φταινε οσοι ειναι ψαλτες; Τι κολυμα εφαγες;


    freak
    15.06.2012, 17:44

    .





    επισυναπτόμενα: 2007.jpg 2007.jpg 
    NikosVy
    15.06.2012, 18:51

    Ατύχησε η Χρυσή Αυγή.

    Δεν διέγνωσε έγκαιρα το ρεύμα που έχουν τα χαστούκια του Κασιδιάρη σε ομάδες της ελληνικής κοινωνίας όπως σε ορισμένους ψάλτες, σε ορισμένες γυναίκες που δεν χωνεύουν την Κανέλλη (ομολογώ πως και εγώ δεν την αντέχω, αλλά περισσότερο θέλω τους χρυσαυγίτες να πυκνώσουν τις τάξεις των φυλακιμένων συναδέλφων τους).

    Προς το παρόν επικρατεί η φαντασίωση μεγάλης μερίδας του πληθυσμού που θέλει να αντιπαρατάξει έναν Έλβις Πρίσλεϋ στην Άνγκελα Μέρκελ.

    Η φαντασίωση "ενός Χρυσαυγίτη που θα δέρνει τη Μέρκελ", δεν πρόλαβε να ριζώσει, γιατί μεθαύριο γίνονται εκλογές.

    Πάντως επειδή ορισμένοι πολιτικοί αρχηγοί, καθώς και μερίδα του ώριμου σώματος των Ελλήνων ψηφοφόρων, δεν αποκλείει και να γίνουν και άλλες (3ες) εκλογές τον Ιούλιο, μπορεί και η Χρυσή Αυγή, ερχόμενη σ' αυτές α' κόμμα, να αναλάβει και αυτή, όπως έχει κάνει και ο Τσίπρας και ο Καμμένος, την πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων που έχουν μείνει ακόμα στους συμπαθείς συναθρώπους μας.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NikosVy στις 15-06-2012 18:52 ]


    ilias-nekt
    16.06.2012, 00:30

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosVy στις 15-06-2012 στις 18:51 έγραψε...

    Ατύχησε η Χρυσή Αυγή.

    Δεν διέγνωσε έγκαιρα το ρεύμα που έχουν τα χαστούκια του Κασιδιάρη σε ομάδες της ελληνικής κοινωνίας όπως σε ορισμένους ψάλτες, σε ορισμένες γυναίκες που δεν χωνεύουν την Κανέλλη (ομολογώ πως και εγώ δεν την αντέχω, αλλά περισσότερο θέλω τους χρυσαυγίτες να πυκνώσουν τις τάξεις των φυλακιμένων συναδέλφων τους).

    Προς το παρόν επικρατεί η φαντασίωση μεγάλης μερίδας του πληθυσμού που θέλει να αντιπαρατάξει έναν Έλβις Πρίσλεϋ στην Άνγκελα Μέρκελ.

    Η φαντασίωση "ενός Χρυσαυγίτη που θα δέρνει τη Μέρκελ", δεν πρόλαβε να ριζώσει, γιατί μεθαύριο γίνονται εκλογές.

    Πάντως επειδή ορισμένοι πολιτικοί αρχηγοί, καθώς και μερίδα του ώριμου σώματος των Ελλήνων ψηφοφόρων, δεν αποκλείει και να γίνουν και άλλες (3ες) εκλογές τον Ιούλιο, μπορεί και η Χρυσή Αυγή, ερχόμενη σ' αυτές α' κόμμα, να αναλάβει και αυτή, όπως έχει κάνει και ο Τσίπρας και ο Καμμένος, την πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων που έχουν μείνει ακόμα στους συμπαθείς συναθρώπους μας.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NikosVy στις 15-06-2012 18:52 ]



    Αμ εσυ ρε φιλε,εισαι χειροτερος... 4 φορες το ονομα Χ.Α. μεσα σε 4 παραγραφους;

    Ουτε υπερμαχος τους να ησουνα!

    Καλα σε εκοψα εγω...Wink


    faidonalkinoos
    16.06.2012, 10:08

    Ποιος γέννησε τόσο μίσος στα παιδιά;

    Ποιος μαύρισε τόσο πολύ τις ψυχές των παιδιών;

    Ποιος;

    Πότε;

    1974. Η Νέα Κοινωνία, υποδέχεται, μετά από τη χούντα, τις αύρες.

    Τι ήταν οι αύρες;

    Λιλιπούτεια τανκς που εκτοξεύανε στους διαδηλωτές κατά πρόσωπο τις ρουκέτες των δακρυγόνων.

    Βγάζανε μάτια σπάζανε κεφάλια.

    Οι φόροι που εισπράττονταν πήγαιναν από μας εναντίον μας.

    Υποδέχεται ο πολίτης της Νέας Εποχής τον πάνοπλο αστυνομικό σαν αστακό βαρυφορτωμένο, που εκτός αυτού, έχει και δικαίωμα να το χρησιμοποιεί, είτε εναντίον των πολιτών είτε στα παιδιά του και στη γυναίκα του.

    Όλοι οι πολίτες του τότε, αλλά και τα παιδιά που είχαν γεννηθεί, αντιμετώπιζαν τη χολιγουντιανή βία και τις αντίστοιχες εικόνες όχι στον δερμάτινο καναπέ ή στα σινεμά, αλλά στο δρόμο για το σπίτι για το σχολείο, το φροντιστήριο, στη δουλειά, παντού.

    Κεφάλια άνοιγαν από σιδηρόφρακτα ΜΑΤ ΜΕΑ ΕΚΑΜ ή όπως αλλιώς λέγονταν ή λέγονται.

    Απυρόβλητο, αδίκαστο έγκλημα στο όνομα της τήρησης της Δημοκρατίας, που ποτέ μα ποτέ δεν κινδύνεψε.

    Καλτεζάς.

    Δολοφονίες καταγγελίες μαρτυρίες αθωώσεις

    Στα ενδιάμεσα έχουμε αφειδώς τον πακτωλό των ναρκωτικών της πορνείας του εγκλήματος να ρέουν σαν εικόνες κάποιου συνηθισμένου φαινομένου, που μπορούμε να το παρακολουθούμε από τις τηλεοράσεις μας, που λίγο πριν και παράλληλα, εκτόπιζε το τραγούδι το θέατρο το σινεμά.

    αδίκαστα.

    Έρχονται και οι καταγγελίες του Δημαρά για τις θύρες των ποδοσφαιρικών ανωνύμων εταιρειών, ένα μεγάλο όντως καμπανάκι που χτύπησε τότε αλλά που δεν ακούστηκε.

    τα συνθήματα που λέγονταν κι ακούγονταν, τα ειδικά αιμοβόρικα συνθήματα προς όλους και προς πάντες.

    Κανένας ποτέ δεν έσκυψε πάνω στη νεολαία. που έχανε το σκάκι από τις εφημερίδες και το σταυρόλεξο απ' όλες τις ειδικές στήλες όλων των έντυπων μέσων μαζικής ενημέρωσης.

    Τα διαφωτιστικά μαθήματα, από πολιτική μέχρι επιστήμη, έπαψαν, με απόφαση όλων ταυτόχρονα, των εκδοτών, με το σκεπτικό πως δεν αρέσουν στους αναγνώστες.

    Περάσαμε σιγά σιγά κι απότομα στον όλεθρο, των οπισθίων, των εμπροσθίων, στου πρώτου την κλειδαρότρυπα, στις ιδιαιτερότητες του Αρχηγού, στις αδυναμίες του Υπουργού, στα βίτσια του δικαστή, στο ρυζόγαλο του επώνυμου, στα κακάκια του και στα τσισάκια του.

     Αυτά θέλει το κοινό, ήταν και είναι η μόνη επωδός όλων των υπευθύνων, συμπεριλαμβανομένων και των ποσοστούχων εκδοτών εφημερίδων και περιοδικών στα κανάλια και στα ραδιόφωνα.

    Όλοι με μια φωνή διατάζανε και διατάζουνε πως αυτά θέλαμε και θέλουμε ακόμα.

    Αν κ’ η τηλεθέαση έχει ξεπέσει σε ποσοστά μονοψήφια, όχι πια επί του πληθυσμού, αλλά επί αυτών που βλέπουν ακόμα τηλεόραση ή που ακούνε ραδιόφωνο.

    Αθόρυβα πέρασε το κρακ στα σχολεία, τα έκστασις στα κλαμπς, η τέκνο-μπιτάτη μουσική, που αλώνιζαν πάνω στην αδικαιολόγητη υπερδιέργερση του νευρικού συστήματος, που κορύφωνε μέχρι θανάτου ενίοτε τον εκνευρισμό του νέου.

    Χασίς, κλείσιμο σινεμά, θεάτρων, βιβλιοπωλείων, δημιουργία μικρομάγαζων που έβγαιναν πρώτα σε ζήτηση ρουσφετιών, με τους νέους να λιμνάζουν εκεί προκειμένου να γλύψουν να εξευτελιστούν να ευτελίσουν την προσωπικότητά τους, για κάποια όποια απολαβή, ηρωίνη.

    Όλα αυτά υποστηριγμένα από την ανοχή μας και την αδιαφορία μας.

    Θυμάστε τις μακροχρόνιες καταλήψεις;

    Θυμάστε παιδιά ακηδεμόνευτα παιδιά, 12–13-14 ετών, να ξενυχτάνε στα Γυμνάσια, χωρίς παρουσία υπευθύνων, γονιών δασκάλων κλπ.;

    Τα κόμματα έδειξαν κατάφανα την αδυναμία τους να παρακολουθήσουν τις εξελίξεις, είχαν και τα δικά τους μικροπολιτικά να ασχοληθούν.

    Καλαμπόκας – Τεμπονέρας, για να ακολουθήσουν άλλοι τέσσερεις νεκροί στην Αθήνα και είμαστε ακόμα στο 1991.

     

    Από τότε μέχρι σήμερα, παρατηρείται, όπως και τότε μία τεράστια αύξηση χρηστών ουσιών, μετά από κάθε κατάληψη.

     

    Οι αγρότες ξεριζώνουν τις καλλιέργειές τους, περιμένοντας άνεργοι στα καφενεία τις επιδοτήσεις.

    Οι νέοι φεύγουν από τα χωριά τους.

    Η κυβέρνηση θέλει τους αγρότες επιχειρηματίες τους μαθαίνει με δάνεια να μη δουλεύουν, ανοίγουν οι κρουνοί των τραπεζών, στην πόλη και στο χωριό.

    Ο λαός εθίζεται στο εύκολο χρήμα χωρίς δουλειά, από διακοποδάνεια μέχρι δάνεια για φαλακρούς.

     

    Τα εργοστάσια, στο όνομα της οικολογίας, ρυπαίνουν, απαγορεύεται η λειτουργία τους, μετακομίζουν από την Αθήνα, από τις κατοικήσιμες περιοχές και σιγά σιγά, έξω από τα σύνορα.

    Η απασχόληση όλο και πιο δύσκολη, οι φοιτητές ακολουθούν προγράμματα που περνάνε από τα κομματικά γραφεία, οι νέοι εγκαταλείπονται στο έλεος του χάους των πολιτικών, που αρπακτικά όπως είναι, αναπτύσσουν αιμοβόρα ένστικτα απέναντι σε κάθε ανάπτυξη.

    Η μοχθηρία απέναντι σε όλους προκειμένου της αρπαχτής, φέρνουν τους πολιτικούς στην ανυποληψία.

    Το χυδαίο το ακραίο το σκάνδαλο

    Η αμορφωσιά η αντικουλτούρα η ζωώδης ανάπτυξη των χαρακτήρων

    Καταθέσεις πολλών δις δολαρίων στην Ελβετία και σκάνδαλο Κοσκωτά.

    Κουτσόγιωργας.

    Έκανε ένα δωράκι στον εαυτό του, Λούβαρης.

    Πλαστογραφίες, πολυθεσίτες, πολυαρπαχτικοί μηχανισμοί.

    Φτάνουμε σε ροζ βίλες και σε κολόσπιτα.

     

    Η επιβεβαίωση μιας ολόκληρης ανόητης παραζάλης, ενός παραδομένου–προδομένου λαού που προσπαθεί να ορθοποδήσει, να μεγαλώσει τα παιδιά του μέσα στον κυκεώνα της ανυποληψίας και της διαρκούς κατάρρευσης των αξιών.

    Πτώση υπαρκτού σοσιαλισμού, το τίποτα πια κυριεύει παντού, οι μετανάστες που στην αρχή η Ελλάδα τους υποδέχεται, γίνονται πλέον ένα τρομερό σημείο τριβής.

    Το νόμιμο και το ηθικό.

    Μαζί τα φάγαμε.

    Παπάδες και καλόγεροι ομοσεξουαλικοί.

    Αρχιεπίσκοποι διπρόσωποι.

    Μπαράκια με μπόμπες.

    Ανθυποκουλτούρα στην τηλεόραση.

    Σινεμά που είναι επιδοτούμενο και άνευ ουσίας.

    Θέατρο υπό διωγμό.

    Κρατικά Θέατρα Όλης της Ελλάδας με ασήμαντα έργα και πολλά δισεκατομμύρια στις τσέπες των όποιων.

    Η τηλεθέαση φέρνει τη Μαλβίνα να ρίχνει ένα ποτήρι με νερό λάιβ.

     

    Συζητήσεις για το ομοφυλοφυλικό ζήτημα σε ώρες παιδικής ζώνης.

    Αλληλοεξοντωτικές συζητήσεις με υβρεολόγια παλιάς λαχαναγοράς.

    Πολιτικοί που κατηγορούν ο κάθε τον κάθε, ασύστολα, βρώμικα, εκτός προγραμμάτων, εκτός ηθικής, εκτός ήθους, εκτός πολιτικής.

    Δικηγόροι που φυλακίζονται λόγω υποκοσμικών συναλλαγών, εισαγγελείς και δικαστές κατάδικοι, λόγω παραβίασης ολόκληρου σχεδόν του Ποινικού κώδικα, κακουργηματικού βαθμού.

    Κυβερνήσεις που λιάζονται στις Μπαχάμες και στις Μαλβίδες.

     

     Σπίτι στην Ακρόπολη.

    Ειδήσεις πολιτικές που περνάνε σε τρέιλερ, κάτω από της επώνυμης το ποπάκι.

    Το σπίτι του καλλιτέχνη, που πρέπει να γκρεμιστεί, γιατί εμποδίζει τη θέα του ασχημότερου κτίσματος στον πλανήτη, του Μουσείου της Ακρόπολης και μάλιστα της καφετέριάς του.

    Το σπίτι ανήκει στον Μουσικό που το έργο του ταξιδεύει στο ΣΥΜΠΑΝ για αναζήτηση άλλων κόσμων.

     

    Μία ημιμαθής, ξερόλικη, λαίμαργη, καρυδότσουφλη, φρούδα γνώση, αρχίζει να διδάσκεται, στην πλαταγισμένη άγνοια, της αποτυχημένης παταγωδώς πνευματικής προσπάθειας των νέων.

     

    Ουφο ελληνικά, κινέζοι έλληνες, νεφελίμ, μυστικές πύλες, αρχαίο συνοθύλευμα τσιτάτων, Δραγούμης, Γιαννόπουλος, οι ελληνικές πυραμίδες, φύρδην μύγδην γνώσεις, ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ.

     

    Κι ερχόμαστε στο ζητούμενο.

    Το μεγάλο κεφάλαιο έχει ήδη ανοίξει, Έθνος, Εθνότητα, Εθνικότητα, Εθνικισμός.

    Λαθρομετανάστες: από ξέφραγα σύνορα, εισβάλλουν στη χώρα, από παντού, άνθρωποι του παντού, για ένα σήμερα λίγο καλλίτερο, για ένα οπωσδήποτε αβέβαιο αύριο.

    Οι άνθρωποι αυτοί, άλλοτε είναι ξανθές που τις γουστάρουμε για το κρεβάτι μας κι άλλοτε πάλι, μελαχρινοί ρακένδυτοι, που τους αντιπαθούμε.

    Η κρατική ανοησία μέρα με τη μέρα φουντώνει.

    Δεκάδες εκατοντάδες χιλιάδες δολάρια και ευρώ μεταναστεύουν νόμιμα και παράνομα από τη χώρα μας, μέσω των γραφείων που υπάρχουν, σε κάθε δρόμο, για τις πατρίδες των ανθρώπων αυτών.

    Φεύγουν από μια χώρα που δεν παράγει τίποτα, μιας και το ίδιο το κράτος, όλες τις κρατικές επιχειρήσεις, τις έκλεισε, ας ήσαν κερδοφόρες.

     

    Οι νέοι μας εγκλωβισμένοι, αποδέχονται όλη αυτή την καταπίεση, δε βρίσκουν διέξοδο, γίνονται εύκολη λεία των όποιων, για όποιο σκοπό.

     

    Η Αθήνα καιγότανε επί μέρες, άνθρωποι βρέθηκαν στο δρόμο, από χάσιμο δουλειάς, από κάψιμο επιχειρήσεων

    Κάποιοι έχασαν τη ζωή τους, ακούγοντάς μας, να τους κατηγορούμε, που βρεθήκανε εκεί

     

    Φτάνουμε στον εν λόγω νέο.

    Πετάει ένα ποτήρι νερό, Μαλβίνα η δασκάλα

    Χτυπάει τη γυναίκα δίπλα του, Σαβούρας ο δάσκαλος που άρπαξε την κάλπη μέσα στη βουλή

     

    Ένας άλλος νέος, σκοτώνει με την καραμπίνα και αφήνεται ελεύτερος, έναν αλλοδαπό

     

    Τον διαπαιδαγώγησε η ελληνική κοινωνία, κατάλληλα, τον σερβίρισε στα διδασκαλικά μίντια, έκανε ό,τι έβλεπε όλα τα χρόνια, από τότε που γεννήθηκε μέχρι σήμερα.

     

    Πόσο χρονών είναι αυτό το παιδί;

    Ποιος του μπόλιασε τόσο ΜΙΣΟΣ κι ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ μέσα στην ψυχή του;

    Ποιος είναι ο υπεύθυνος, που ένας νέος άνθρωπος, δέρνει μία γυναίκα στα διπλά του χρόνια;

    Ποιος έριξε τόσο μίσος στους νέους ;

    Τόσο πολύ μίσος;

     

    Το χυδαιότερο είναι, που ακούω από γυναίκες, καλά της έκανε.

     

    Η βία που έχει φωλιάσει μέσα στις ψυχές των ανθρώπων, δεν έχει πολιτική ταυτότητα.

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΒΙΑ.

    Και ως γνωστόν η

    ΒΙΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΒΙΑ.

     

    ΑΣ ΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ

     

    ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ.

     

    Πριν από λίγες μέρες είχαμε μια άλλη συζήτηση εδώ μέσα για τη βία εναντίον μουσικού τραγουδιστή.

     

    Ο κοινός παρανομαστής είναι η ΒΙΑ.

    ΦΑΙΔΩΝ ΑΛΚΙΝΟΟΣ


    -----------------
    ΦΑΙΔΩΝ ΑΛΚΙΝΟΟΣ - FAIDON ALKINOOS https://www.youtube.com/faidonalkinoos http://www.myspace.com/faidonalkinoos http://www.artspot.gr/faidonalkinoos http://blogs.musicheaven.gr/faidonalkinoos http://www.myspace.com/versongs http://www.facebook.com/faid

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : faidonalkinoos στις 16-06-2012 10:34 ]


    ilias-nekt
    16.06.2012, 12:33

    Mαλλον μιλας εκ του ασφαλους,γι'αυτο τα λες....

    Αν σου βιαζανε τη γυναικα,τη μανα, ή την κορη,μπροστα στα ματια σου,τι θα εκανες;...

    Αλλα,ξερω... ''Κε βιαστα,μπορειτε σας παρακαλω να το συζητησουμε;...''

    ''Κε εγκληματια,να σας ρωτησω,μπορω να σας πυροβολησω; Η' να πεταξω το ''οπλο'' και να το βαλω στα ποδια;...''

    Οταν δεν υπαρχει ΤΑΞΗ και να λειτουργουν ολα ρολο'ι' σ'ενα κρατος,θα εχουμε συνεχως τετοια κρουσματα,γιατια αφαιρεσαν πλεον απ'τον κοσμο την πνευματικη ζωη και τις αξιες.

    Αυτο θα επιτευχθει,αν η Πολιτεια εμφυσησει την Παιδεια, (οχι αυτες τις μ......ς που διδασκουν οι δασκαλοι,καταργωντας,ιστορια,ηθη και εθιμα,πολιτισμο) στον κοσμο και στα παιδια.

    Ουτε λαμογια θα υπαρχουν,γιατι θα εισαι σωστος και τιμιος,σωστα εργαζομενος...

    Ουτε ρουσφετια,γιατι θα υπαρχει αξιοκρατια και ετσι θα μπαινει ο καταλληλος ανθρωπος στην καταλληλη θεση....

    Και τοσα αλλα....

    Τωρα λοιπον που ο ''κομπος εφτασε στο χτενι'',ψαξτε να βρειτε,ποιος σας φταιει...

    Η Χ.Α. ή οι πολιτικοι-ληστες;

    Ιδου οι απορια...!


    AR-ON
    16.06.2012, 16:28

    Από το blog "ο εχθρός του μαλάκα" http://exthrostoumalaka.blogspot.gr/2012/06/blog-post_1934.html?spref=fb, άρθρο του εκπαιδευτικού Πάσχου Λαζαρίδη, το οποίο προσυπογράφω:

    1. Η Χρυσή Αυγή είναι ενάντια στους κλέφτες πολιτικούς. Κι όμως. Είδατε εσείς τους Χρυσαυγίτες να δέρνουν τον Τσοχατζόπουλο και τον Τσουκάτο; Να χαστουκίζουν τον Μαντέλη και τον Ρουσόπουλο; Να γρονθοκοπούν τον Βουλγαράκη και τον Ψωμιάδη; Εκτός κι αν τις μίζες στον Υπουργείο Εθνικής Άμυνας τις έπαιρνε η Κανέλη και τις μίζες του Βατοπεδίου και της Siemens τις τσέπωνε η Δούρου.

    2. Η Χρυσή Αυγή είναι ενάντια στο κεφάλαιο. Μπούρδες. Την έπεσαν ποτέ σε κάνα τραπεζίτη; Σε κάνα μεγαλοεκδότη; Σε κάνα εθνικό νταβατζή; Τους φτωχοδιάβολους μετανάστες κυνηγάνε. Το μεγάλο κεφάλαιο και τους τραπεζίτες γλύφουν. Ξύλο ρίχνουν στους φτωχούς και στους εξαθλιωμένους, τεμενάδες κάνουν στους πλούσιους και στους ισχυρούς.

    3. Η Χρυσή Αυγή είναι ενάντια σε όλο το σύστημα. Τρίχες. Είδατε ποτέ τον Μιχαλολιάκο να χαιρετά οσφυοκαμπτόμενος την Παπαρήγα; Στην Μπακογιάννη κοψομεσιαζότανε. Στον Παπούλια στεκόταν κλαρίνο. Και ο Κασιδιάρης δεν έδειρε τον Παυλόπουλο της ΝΔ. Στη Δούρου και στην Κανέλη επιτέθηκε. Είδατε ποτέ Χρυσαυγίτη να δέρνει Νεοδημοκράτη; Τους αριστερούς μαχαιρώνει.

    4. Η Χρυσή Αυγή θέλει να ξεβρωμίσει τον τόπο. Ψέματα. Το επάγγελμα των μαχαιροβγαλτών είναι πορτιέρηδες. Μπράβοι σε νυχτερινά κέντρα οι περισσότεροι. Αυτό κάνουν και με το πολιτικό σύστημα. Δεν θέλουν να το ξεβρωμίσουν. Προσφέρουν υπηρεσίες ασφαλείας στην είσοδο. Μην τύχει και μπουκάρει στην εξουσία η αριστερά. Πορτιέρηδες στην υπηρεσία του συστήματος είναι. Όχι καθαρίστριες. Οι καθαρίστριες είναι χρήσιμες στη δημόσια υγεία. Οι πορτιέρηδες είναι χρήσιμοι στο μαγαζί και στην τσέπη του αφεντικού.

    5. Η Χρυσή Αυγή είναι παλικάρια. Αμέ. Όταν μαζεύονται δέκα δέκα δέρνουν κάτι σκελετωμένους μελαμψούς. Όταν πέσουν πάνω στο μαύρο μπλοκ, κρύβονται πίσω από τις ασπίδες των ΜΑΤ. Άμα κάνουν παρανομίες η αστυνομία δεν μπορεί να τους βρει κι ας ξέρει πού είναι. Κι αν συλληφθούν κατά λάθος, μετά από λίγο θα αφεθούν ελεύθεροι. Κώλος και βρακί με την εξουσία.

    6. Οι Χρυσαυγίτες φοράνε παντελόνια. Αλλά χτυπάνε φουστάνια. Και δέρνουν γυναίκες. Δεν έχουν μάθει ότι ακόμα και οι μαφιόζοι έχουν ένα κώδικα τιμής. Ακούς Κασιδιάρη; Δεν χτυπάνε γυναίκες. Γυναίκες χτυπάνε οι βασανιστές και οι ΜΑΤατζήδες. Οι σχολικές συμμορίες τιμωρούν σκληρά όποιον προσβάλει ή χτυπήσει κορίτσι. Όλοι οι εκπαιδευτικοί στον Κολωνό το ξέρουμε. Μόνο οι παρακρατικές συμμορίες έχουν ξεπεράσει τις έμφυλες προκαταλήψεις. Άλλωστε στους ναζί πάντα περίσσευε η τεστοστερόνη και ο μισογυνισμός.

    7. Η Χρυσή Αυγή είναι ενάντια σε όλους τους πολιτικούς. Όχι. Είναι ενάντια στους αριστερούς. Οι περισσότεροι πολιτευτάδες τους άλλωστε, είναι πρώην στελέχη και κομματάρχες της ΝΔ και του ΛΑΟΣ. Κομμάτι από τη σάρκα τους. Μια μέρα πριν ο Κασιδιάρης χτυπήσει την Κανέλη, ο καταδικασμένος και έκπτωτος μιζαδόρος και επικεφαλής του προεκλογικού αγώνα της ΝΔ, Ψωμιάδης, καλούσε τα αδέρφια του να επιστρέψουν στο κόμμα!


    faidonalkinoos
    17.06.2012, 12:44

    Τώρα υπάρχει και πνευματική καθοδήγηση...

    Τι κάθεστε... ;;;

    Η ΒΙΑ

    ΑΠ' ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ... (;)


    optiras
    17.06.2012, 19:00

    Για μια ακόμα φορά βρισκόμαστε μπροστά στη γνωστή ανεπάρκεια των ελλήνων δημοσιογράφων .

    Ο κασιδιάρης είναι γνωστός για τα μέτωπα που έχει ανοιχτά με την δικαιοσύνη...Όλοι ξέρουμε ποια είναι και τι είναι η χρυσή αυγή...

    Η δούρου και η κανέλη είναι γνωστές για το στυλ τους...

    Ο δημοσιογράφος είναι γνωστός για την ανεπάρκειά του...

    Από που είναι έκπληξη αυτό που έγινε;

    Η συζήτηση εξελίχθηκε σε προσωπική επίθεση και ξεκατίνιασμα.Ο συνεπής δημοσιογράφος αφενός φροντίζει να προσκαλεί πολιτισμένους συνομιλητές(δηλαδή κασιδιάρης,κανέλη,δούρου,παυλόπουλος,καμμένος κτλ γιοκ) αλλά και μόλις η κατάσταση ξεφύγει διακόπτει την εκπομπή(π.χ. προβάλοντας διαφημίσεις) και τα ψέλνει πολιτισμένα στους καλεσμένους τους...

    Ακόμα είναι ευθύνη του σκηνοθέτη και του καναλιού να μην ψάχνουν την τηλεθέαση προβάλλοντας καφριλίκια μεταξύ κάφρων αλλά να τους καταδικάζουν στην αφάνεια...

    Και φυσικά καλό θα ήταν όλα τα κανάλια να συμφωνήσουν και να κρατούν την ίδια στάση απέναντι σε πρωταγωνιστές ανάλογων επεισοδίων...

    Όσον αφορά τον παυλόπουλο καλώς τον κράζουμε:ένας άνδρας οφείλει να προσπαθήσει να υπερασπισθεί μια γυναίκα που τρώει μπάτσες από άνδρα και ας φάει κάποια ψιλή-πιστεύω όμως πως δεν θα έπεφταν αν απλώς έμπαινε ανάμεσα....Ο συγκεκριμένος είναι όμως καλός μόνο στο να φωνάζει και προφανώς τα έκανε απάνω του...

    Όσον αφορά τη   δούρου και την κανέλη τα καφριλίκια τους περνάν μόνο σε πολιτισμένους ανθρώπους.Με κάφρους είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα...Όπως αποδείχθηκε σε αυτή την περίπτωση...

    Για τον κασιδιάρη θα πω απλώς πως έχει όλα τα προσόντα για πολιτικός:ασυνεπής(πλάκωσε την κανέλη στις μπάτσες και αντί να περιμένει τη  αστυνομία την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια),το έπαιξε δυνατός με αδύνατους(ντροπή να βαράς γυναίκα)....

    Ένα θέμα που δεν τονίσαμε:καλά ένας άνθρωπος όπως ο κασιδιάρης που κατηγορείται για βαριά πράγματα μπορεί να υποβάλει υποψηφιότητα στις εκλογές;Και  αν εκλεγεί τι γίνεται;(υπάρχει και η βουλευτική ασυλία/ασυδοσία...).

    Ακόμα ένα τέτοιο άτομο τι μπορεί να προσφέρει στην δημοκρατία;

    Ακόμα:κανένας δημοσιογράφος δεν έχει το θάρρος να πει όχι στην χρυσή αυγή;Έδώ δεν καλάμε κόμματα όπως ανταρσύα,εεκ,πειρατές,κόμμα κεντρώων,μλ κκε-κκε μλ κτλ που δεν είναι φασίστες και δεν υπάρχει καμιά συνέπεια...Θα υπάρξει αν δεν καλέσουμε τους φσσίστες;

    Και αν υποθέσουμε ότι θα υπάρξει:αν είναι έγκλημα να είσαι δημοκρατικός ε ας πληρώσουμε και το αντίστοιχο τίμημα!την υπεράσπιση της δημοκρατίας με πράξεις!Όχι μόνο στα λόγια!

    Εδώ υπήρξαν άνθρωποι που είπαν όχι σε στάλιν,χίτλερ,μουσολίνι,μεταξά,χούντα και το πλήρωσανκαι εμείς δεν τολμούμε να πούμε όχι σε ένα ξεφτυλισμένο καταγκιόζικο πολιτικό κατεστημένο;Τι παίζεται;

    Υ.Γ.:ξεχάσαμε να αναφερθούμε σε <<δημοκρατικούς>> φασίστες (πασόκους,νεοδημοκράτες,πασπίτες,δαπίτες,παμετζήδες,<<αντιεξουσιαστές>>,δημοσιογράφους,συνδικάλες,χούλιγκαν και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις).Όταν αυτοί έκαιγαν βιβλία,βιβλιοπωλεία,γραφεία περιοδικών,σινεμάδες,βιβλιοθήκες,πανεπιστήμια δεν φωνάζαμε....Μήπως τώρα είναι αργά;


    Post αρνητικής αξιολόγησης