ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.840 μέλη

    Απορία για συμμετοχή στον 3ο Διαγωνισμό Τραγουδιού

    delta66
    14.12.2012, 00:39

    Γιατι οι ερωτησεις περι επιβεβαιωσης? Υπαρχει περιπτωση η αυτοματοποιημενη επιβεβαιωση που δωθηκε κατα την υποβολη του τραγουδιου, να ηταν πλασματικα θετικη?

    Πρεπει να ρωτουν ολοι?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την delta66, 14-12-2012 00:41 ]


    jorge
    14.12.2012, 01:15
    Συμφωνώ, αλλά από τη στιγμή που κάποιος ρωτάει, προσωπικά οφείλω να απαντήσω.
    delta66
    14.12.2012, 14:11

    Οχι, δεν κανω παραπονα που ρωτουν (αυτο ειναι δικο σου "προβλημα"  Smile), ρωταω αν πρεπει να το κανουν κι οι υπολοιποι για να σιγουρευτουν.


    kevinv
    14.12.2012, 16:20

    Kalispera.Xanarwthsa ean lavate th symmetoxh mou kai den mou apanthse kanenas.einai eykolo na xerw an exei ftasei to tragoudi pou esteila wste na to xanasteilw an den to exete parei? sas eyxaristw poly!(de mou hrthe epivevaiwsh apla meta apo ligo apla me petaxe se mia alh selida kai tis dyo fores pou to prospathisa)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kevinv, 14-12-2012 16:31 ]


    jorge
    14.12.2012, 17:21
    Δεν την έχουμε λάβει. Πόσα ΜΒ είναι το αρχείο που προσπαθείτε να ανεβάσετε;

    Delta, το σύστημα βγάζει μηνύματα λάθους όταν κάτι δεν πάει καλά (συνήθως όταν το αρχείο που ανεβαίνει είναι τεράστιο, οπότε έχουμε timeouts), αλλά ίσως κάποιοι δεν τα βλέπουν ή ίσως δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί συνέβη το σφάλμα.

    Αν πάντως - το ξαναλέω - βλέπει στην οθόνη του μήνυμα επιβεβαίωσης, δεν χρειάζεται να ρωτήσει.

    Γενικά η αποστολή του MP3 παίρνει αρκετό χρόνο. Μην "τρομάζετε" αν αργεί να σας εμφανίσει μήνυμα. Αν σιγουρευτείτε οτι το αρχειο που ανεβάζετε είναι μικρότερο από 8ΜΒ και το δίκτυό σας είναι σχετικά αξιοπρεπές, τότε δεν θα έχετε πρόβλημα.
    kevinv
    14.12.2012, 21:34
    Σ ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!Ξαναεστειλα ευτυχώς,επιτυχώς αυτή τη φορα!
    GiorgosPap
    15.12.2012, 02:10

    Παιδιά, γεια σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

    Στους όρους του διαγωνισμού αναφέρεται το εξής:

    8. Οι ψηφοφόροι θα είναι μόνο μέλη του MusicHeaven με ημερομηνία εγγραφής που θα προηγείται της έναρξης του διαγωνισμού και με έναν ελάχιστο βαθμό συμμετοχής (τουλάχιστον 1 Χρυσή Νότα), για αποφυγή διπλών ψήφων. Δεν έχουν δικαίωμα ψήφου ανώνυμοι επισκέπτες ή μέλη που γράφτηκαν μετά την ημερομηνία έναρξης του διαγωνισμού. Όσα μέλη συμμετείχαν με τραγούδι στο Διαγωνισμό, έχουν δικαίωμα ψήφου ανεξαρτήτως της ημερομηνίας που γράφτηκαν.

    Εγώ συμμετέχω με τραγούδι στον διαγωνισμό και ως εκ τούτου, έχω δικαίωμα ψήφου (άσε που είμαι μέλος από πολύ πριν).
    Συμμετέχω όμως με τραγούδι του οποίου τους στίχους έχει γράψει άλλος ο οποίος δεν είναι μέλος από παλιά...
    Αν λοιπόν ο στιχουργός του τραγουδιού που έχω στείλει εγώ, έχει γραφτεί μετά την ημερομηνία έναρξης του διαγωνισμού, τί γίνεται; Έχει δικαίωμα ψήφου;
    (δεδομένου ότι συμμετέχει στον διαγωνισμό μέσω του τραγουδιού που έστειλα εγώ και θα ήταν αδύνατο να συμμετέχουμε και οι δύο στέλνοντας το ίδιο τραγούδι)...

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...


    jorge
    15.12.2012, 15:26
    Δεν έχει δικαίωμα ψήφου.
    anekplirotos
    15.12.2012, 15:32
    Επειδή μπορεί να έχω κάνει βλακεία, μπορείτε να μου στείλετε τον τίτλο του τραγουδιού που έχω λάβει συμμετοχή?
    Kelandrias
    15.12.2012, 21:02
    Επειδή η τεχνολογία κι εγώ έχουμε θέμα, μήπως μπορείτε να βεβαιώσετε αν έχετε λάβει τη συμμετοχή μου; Σας ευχαριστώ πολύ.
    jorge
    16.12.2012, 03:22
    Μια χαρά τα πήγατε, το έχουμε λάβει.
    georgetr
    17.12.2012, 11:37

    Θα ηθελα και εγω μια διευκρινηση .  Ενας στιχουργος έχει στείλει ήδη ενα τραγουδι σε στιχους δικους του και σύνθεση  δικιά μου . Εγω απο τη δική μου πλευρά , σαν αλλο μέλος , θα ήθελα να στείλω ένα δικό μου τραγούδι σε στίχους ενός άλλου στιχουργού . Η αίτηση μου δηλαδή θα είναι απο μέρους μου μία .  Είναι εφικτό ?


    jorge
    17.12.2012, 12:09
    Μα έτσι θα συμμετέχετε 2 φορές σαν συνθέτης, κάτι που δεν είναι αποδεκτό και μπορεί να οδηγήσει στην ακύρωση και των 2 συμμετοχών σας.
    georgetr
    17.12.2012, 13:07

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17.12.2012, 12:09 έγραψε...

    Μα έτσι θα συμμετέχετε 2 φορές σαν συνθέτης, κάτι που δεν είναι αποδεκτό και μπορεί να οδηγήσει στην ακύρωση και των 2 συμμετοχών σας.

    Ειχα την εντύπωση ότι οι όροι αφορούσαν το κάθε μέλος ξεχωριστά  (δηλαδή ότι δεν θα μπορούσε το ίδιο μελος , εγώ για παράδειγμα , να αποστείλω 2 τραγούδια στα οποία θα είχα συμμετοχή  με την ίδια ιδιότητα ). Και είναι λογικό γιατί δε θα υπήρχε τελειωμός .  Όμως με όλο το σεβασμό , πιστεύω οτι οι όροι θα έπρεπε να αφορούν το κάθε μέλος ξεχωριστά , γιατί τώρα μου αφαιρείτε η δυνατότητα να στείλω και εγώ ένα τραγούδι προτίμησης μου σαν συνθέτης ! Και όχι εγώ μόνο  βέβαια , αλλά και οποιοσδήποτε άλλος της ίδιας περίπτωσης ..

    Ευχαριστώ πάντως που αφιερώσατε το χρόνο σας να μου απαντήσετε


    jorge
    17.12.2012, 15:14
    Κι αν κάποιος έφτιαχνε πολλούς λογαριασμούς, από διαφορετικούς υπολογιστές και έστελνε όλη τη ...δισκογραφία του;
    georgetr
    17.12.2012, 16:37
    Αυτο θα λυνοταν ευκολα εαν με την αποστολή του τραγουδιου θα επρεπε να αποστείλει και φωτοτυπία της ταυτότητάς του . Επομένως με τον αριθμό ταυτότητας που θα καταχωρουσατε στη λιστα των αιτουντων για το διαγωνισμό δε θα μπορουσε να υπαρξει διπλοεγγραφή.Ιδεες δίνω και τιποτε άλλο για την ορθοτερη και δικαιότερη κατ εμε διαδικασία του διαγωνισμού .
    jorge
    17.12.2012, 17:17
    Ευχαριστούμε για τη γνώμη σας.

    Και πάλι όμως: αν εσείς συνεργάζεστε με 10 στιχουργούς, κάθε στιχουργός θα μπορούσε "νόμιμα" να στείλει ένα τραγούδι σας. Κι ένα εσείς, 11.

    Έτσι θα βρισκόσασταν στο διαγωνισμό με 11 τραγούδια, σε αντίθεση με έναν άλλον συνθέτη, που θα συμμετείχε με 1 ή 2, γιατί πολύ απλά συνεργάζεται με έναν και μόνο στιχουργό. Αυτό θα ήταν δίκαιο κατά τη γνώμη σας;

    Καταλαβαίνετε τι προβληματα δημιουργούνται; Τα έχουμε σκεφτεί όλα αυτά.

    ΥΓ. Όσον αφορά το θέμα με την ταυτότητα: δεν έχουν όλοι scanners, αρκετοί δεν ξέρουν να σκανάρουν και το έργο το δικό μας γινεται απείρως πιο πολύπλοκο.
    giannisgiannos
    17.12.2012, 18:31

    Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι: εχω ηδη στειλει ενα δικο μου τραγουδι ως συνθετης (ειναι ορχηστρικο) και προκειται να στειλει και ενα αλλο μελος τραγουδι (εξ'ολοκληρου δικη του δημιουργια) απο τον δικο του λογαριασμο. Και οι δυο ομως χρησιμοποιουμε τον ιδιο υπολογιστη, στον οποιο εκανα και την εγγραφη μου (ελλειψη δευτερου). Ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει προβλημα με αυτο καθως οι διευθυνσεις IP θα ειναι οι ιδιες για τα 2 μελη

    [ τροποποιήθηκε από τον/την giannisgiannos, 17-12-2012 18:32 ]


    georgetr
    17.12.2012, 21:14

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17.12.2012, 17:17 έγραψε...

    Ευχαριστούμε για τη γνώμη σας.

    Και πάλι όμως: αν εσείς συνεργάζεστε με 10 στιχουργούς, κάθε στιχουργός θα μπορούσε "νόμιμα" να στείλει ένα τραγούδι σας. Κι ένα εσείς, 11.

    Έτσι θα βρισκόσασταν στο διαγωνισμό με 11 τραγούδια, σε αντίθεση με έναν άλλον συνθέτη, που θα συμμετείχε με 1 ή 2, γιατί πολύ απλά συνεργάζεται με έναν και μόνο στιχουργό. Αυτό θα ήταν δίκαιο κατά τη γνώμη σας;

    Καταλαβαίνετε τι προβληματα δημιουργούνται; Τα έχουμε σκεφτεί όλα αυτά.

    ΥΓ. Όσον αφορά το θέμα με την ταυτότητα: δεν έχουν όλοι scanners, αρκετοί δεν ξέρουν να σκανάρουν και το έργο το δικό μας γινεται απείρως πιο πολύπλοκο.

    Εχετε δίκιο . Οχι δε θα ηταν δικαιο . Εκεί θα έπρεπε να υπάρξει όρος  μέγιστου αριθμού τραγουδιών .  Πιστεύω πάντως να καταλάβατε ότι οι παρατηρήσεις μου ήταν καλοπροέραιτες και με μοναδικό γνώμονα τη δικαιότερη διαδικασία για το διαγωνισμό . Σίγουρα εσεις όμως γνωρίζετε καλύτερα τα προβλήματα που δημιουργούνται  . Εγώ σας παράθεσα την άποψη μου με απλές σκέψεις . Και πάλι σας ευχαριστώ για το χρόνο που μου διαθέσατε ....  


    jorge
    18.12.2012, 01:11
    @giannisgiannos δεν υπάρχει πρόβλημα

    @georgetr κι εμείς ευχαριστούμε για την χρήσιμη ανταλλαγή απόψεων.