ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.840 μέλη

    Φωνητικά για σποτ

    ma08104
    31.10.2012, 18:09

    Γειά σας , ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας!

    Είμαι φοιτητής (Εμπορίας και Διαφήμισης) και έχω μια εργασία πάνω σε ένα διαφημιστικό σποτάκι.. 

    Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Έχω πάρει ως θέμα ένα ζαχαροπλαστείο της περιοχής μου "Βόλος " και έχω σκεφτεί 2-3 ιδέες σχετικά με το πως θα μπορούσε να διαφημιστεί .. Απο ότι διάβασα στο φορουμ σας για να κάνω λίγο καλύτερη την φωνή μου θα χρειαστώ πυκνωτικά μικρόφωνα και άλλα εργαλεία που δεν τα ξέρω και δεν τα κατέχω ( μόνο το audacity ξέρω που το χρησιμοποιω για να κόψω τραγούδια και να τα κάνω ringtone για το κινητό μου :p) . Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που τα έχει όλα αυτά? και γράφει καλά η φωνή του? ευχαριστώ !!


    BAGRATION
    07.11.2012, 11:48

    Δεν είναι απαραίτητος τοσο ακριβός εξοπλισμός. Ενα δυναμικό μικρόφωνο και ενα σφουγγαράκι ή φίλτρο μπροστά για να είναι πιο καθαρός ο ήχος. Για το μικρόφωνο και για το πρόγραμμα ζήτα τη βοήθεια κανενός φίλου σου που να ασχολείται με μουσική. 

    Εναλλακτικά, πήγαινε σε κάποιο στούντιο (ή σε home studio) και σε μια δυο-ώρες θα έχετε ξεμπερδέψει. Αυτή είναι η πιο σύντομη λύση. Θα σε βοηθουσα εγώ, αλλά τη δική μου την εγκατάσταση την έχω ξεστήσει επειδή μετακομίζω.

     


    -----------------

    ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ - To blog για την κριτική σκέψη και την επιστήμη...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την BAGRATION, 07-11-2012 11:49 ]