ελληνική μουσική
    668 online   ·  210.831 μέλη

    Αρνητικα σχολια για το MusicHeaven

    freak
    03.11.2012, 18:24

    Άλλα εψαχνα και ξαφνικα αλλου βρεθηκα! Χωρις πλακα.

    Εντελως τυχαια επεσα πανω στην συγκεκριμενη ιστοσελιδα:

    http://www.arxaiaithomi.gr/2012/08/15/to-forum-musicheaven/

    Ουδεν σχολιον απο μενα διοτι ουτως η αλλως τα συγκεκριμενο θεματα με τα οποια καταπιανονται εδω, προσωπικα δεν με εχουν απασχολησει.


    noizreduction
    03.11.2012, 18:42

    Εχω στο νου μου 2 "μελη" που εβγαλαν οπως οπως την κακια τους, αλλα πρεπει να ξερουν πως οσο ανωνυμη κι αν ειναι η καταγγελια, ο τροπος που εχει γινει μπορει οντως να οδηγησει σε διωξη!

    Μαλιστα το ενα μελος που υποψιαζομαι ( που προσπαθησε και πριν 1 μηνα σχεδον να φερει 2 μουσικα sites σε αντιμαχια, ραβοντας και κολλωντας προτασεις για να δημιουργηθουν εντυπωσεις ) προσπαθουσε εναγωνιως να μας πεισει πως οταν "αποκρυπονται" τα posts, υπαρχει ζητημα με τα...προσωπικα στοιχεια ( πραγμα που αποδεικτηκε φουσκα, γιατι ουτε το νομο δεν μπορουσε να βρει ).


    Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...


    cobal
    03.11.2012, 18:54
    Τα σκαει κανονικα λεμε..... Τι το κανατε το παλικαρι????
    jorge
    03.11.2012, 18:54
    Έχουν ήδη ξεκινήσει νομικές ενέργειες μέσω του δικηγόρου μας.
    loukas76gr
    03.11.2012, 18:58

    Όταν στην Αρχαία Ιθώμη ξεκίνησαν να ακούνε Radio Music Heaven και να συντονίζονται με τα δρώμενα στην ιστοσελίδα του ΜΗ, από τα 'θερμά σημεία' - hot spots (κατά Ράδιο Αρβύλα)... {#emotions_dlg.tt2}

    Οι αναφορές του 'αγνώστου' και 'ανώνυμου' λασπο-σχολιαστή στην ιστοσελίδα και τις υπηρεσίες του ΜΗ, μόνο επιπλέον αξία και διαφήμιση θα μπορούσαν να προσδώσουν στη συγκεκριμένη σελίδα και τα πρόσωπά της... που μόνο άγνωστος δεν είναι αλλά γνωρίζει πολύ καλά, αφού έχει εντρυφήσει στο ΜΗ και τα πρόσωπά που το υποστηρίζουν.

    Εμφανής η εμπάθεια του λασπο-σχολιαστή από τις εκδηλώσεις της: ξεφτίλας μουσικός, ξοφλημένος συνθέτης στιχουργός, γριά με κατσαρή φωνή, μηδενικό χωρίς προσωπικότητα και άλλες μπούρδες ολκής.

    Το συμπέρασμα αναγνώστη λασπο-σχολιαστή... το να γνωρίζεις τόσα πολλά για το ΜΗ και να καταφεύγεις σε τέτοιες μεθόδους, δείχνει το πόσο ΄μικρός' είσαι.

    Περιμένω το σχόλιό σου και για το πρόσωπό μου τώρα. χαχαχα{#emotions_dlg.oops}


    noizreduction
    03.11.2012, 19:03

    Παράθεση:

    Το μέλος cobal στις 03-11-2012 στις 18:54 έγραψε...

    Τα σκαει κανονικα λεμε..... Τι το κανατε το παλικαρι????



    Δεν ειδε το video παρουσιασης του snare σε studio ηχογραφηση Innocent ( ε, μας το οφειλεις!! Θελω να το ακουσω σε ελεγχομενο περιβαλλον!! )


    DOMASTER
    03.11.2012, 19:07

    παρα το γεγονος οτι σπανιως αναφερομαι στα φορουμ και σχολιαζω οχι απο σνομπισμο αλλα απο ελλειψη χρονου  εδω επρεπε να απαντησω....

    το παρακατω αποτελει αναρτηση μου στο arxaiaithomi.gr

    Ως ο μονος αληθινος και πραγματικος DOMASTER του ΜΗ εκφραζω την αμεριστη ευχαριστια μου προς τους ανωθεν συντακτες και απλα απαντω ….
    μωραινει ουν ο Θοες ον βουλεται απωλεσαι
    η ζηλεια ειναι μη ελεγχομενο συναισθημα ( τι να κανουμε τωρα )


    mary_omikron
    03.11.2012, 19:46

    Το πιό ενδεικτικό που καθορίζει την αξιοπιστία αυτής της ανάρτησης είναι οτι η Mary_omikron ενδιαφέρεται για την μετάβαση της κόρης της με λεωφορείο στο μουσικό σχολείο.

    Με την διαφορά οτι εγώ ΔΕΝ έχω ούτε κόρη ούτε γιό που να πηγαίνει σε μουσικό σχολείο... ούτε καν σε σχολείο... ούτε σε λύκειο... ούτε σε πανεπιστήμιο. 

    Τα υπόλοιπα είναι απόρροια της ίδιας σύγχισης μπλοκαρισμένου εγκέφαλου.

       


    guevara
    03.11.2012, 19:59

    Τόση κακία και τόση χολή μαζεμένη σε κείμενο είχα καιρό να δω...

    Δέχομαι και σέβομαι καθε είδους κριτική όταν συνοδεύεται από επιχειρήματα.Θα μπορούσαμε άλλωστε να βγάλουμε και κάποια συμπεράσματα καιγιατί όχι;- θα μας βοηθούσε ακόμη και στο να βελτιώσουμε το forum.Όλα αυτά θα μπορούσαν να συμβούν ΑΝ το κείμενο έκανε κριτική. Το συγκεκριμένο κειμενο καταφερεται στο forum και σε συγκεκριμενα άτομα (τα οποία ονοματίζει). Από τη στιγμή που ξεκίνησαν οι καταλληλες νομικές ενέργειες δεν πρέπει να ασχοληθούμε περισσότερο μ'αυτό το...''μανιφεστο κακίας''...

    Η βλακεία κι η κακία είναι ανίκητες αλλά όπως λέει κι ο σοφός μας λαός :''Στο βάθος το ζηλεύουμε αυτό που ρεζιλεύουμε...''


    mary_omikron
    03.11.2012, 20:11
    Μα πρόκειται για σενάριο προσωπικότητας (γνωστής και εντοπισμένης) που δεν έχει ικανότητα αντίληψης του τι ακριβώς συμβαίνει. Άλλα δια άβαζε άλλα καταλάβαινε. ΄Αλλα συνέβαιναν και άλλα αντιλαμβανόταν και στο φόρουμ και στο τσατ που μπήκε δυό φορές.
    STEFANOS604
    03.11.2012, 20:19

    Επειδή  η συμμετοχή μου στο ΜΗ είναι αρκετά ενεργή τα συναισθήματα  μου είναι εντονότερα .

    Αυτό που έγραψε ο Guevara μ' εκφράζει απόλυτα:

    Η βλακεία κι η κακία είναι ανίκητες αλλά όπως λέει κι ο σοφός μας λαός :''Στο βάθος το ζηλεύουμε αυτό που ρεζιλεύουμε...''

     

    Απλώς λυπάμαι τον administrator της εν λόγω ιστοσελίδας που φιλοξένησε τέτοιο κείμενο.

    Jorge εσύ θα υιοθετούσες κάτι παρόμοιο ? (η ερώτηση είναι ρητορική γιατί είμαι βέβαιος ότι όσα και να σου προσφέραν δεν θα το έκανες)


    ORFEASMIRSINIS
    03.11.2012, 20:21

     Ακούστε, πετροβολούν πάντα τα δένδρα που έχουν καρπούς. Όπως λέμε οι Ηπειρώτες, πετροβολούν τις αχλαδιές και όχι τις γκορτσιές ...


    yiannisyiannis
    03.11.2012, 20:31

    Χαχαχαχα, αυτή η ιστοσελίδα είναι ότι πιο κουφό έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό. Παραφράζοντας τη γνωστή παροιμία θα έλεγα: "Για σένα Musicheaven μου έβγαλα εγώ τα μάτια μου."


    ilio
    03.11.2012, 20:49

    Τι να πρωτοσχολιάσεις;Η bold γραμματοσειρά είναι σαν να "φωνάζει" πως είμαι ένα ακόμα "κίτρινο" κείμενο.

    Αλλά και όλοι αυτοί οι χαρακτηρισμοί και η άσχημη γλώσσα τελικά αποδεικνύουν πως όταν ψεύδεσαι καταφεύγεις σε αυτήν μιας και στερείσαι όχι μόνο επιχειρημάτων αλλά και παιδείας ευρύτερης.Ακόμα και τα Nicknames (βλέπε abiectus) δεν είναι σωστά.Τελικά αυτό το Musicheaven κάθεται στο λαιμό ορισμένων.


    sympetheros
    04.11.2012, 07:16

    Εγώ μάλλον δεν το πρόλαβα το λογοτέχνημα.

    Η σελίδα δεν ανοίγει


    freak
    04.11.2012, 09:49

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 04-11-2012 στις 07:16 έγραψε...

    Εγώ μάλλον δεν το πρόλαβα το λογοτέχνημα.

    Η σελίδα δεν ανοίγει

    Παει καιρος απο τότε που ειχα μπει σε cached pages εφοσον το google τις ειχε ως προσθετη επιλογη. Ηταν πολυ χρησιμο για να βλεπει κανεις καποια ιστοσελιδα που ειχε καταργηθει εστω ως την αρχικη αποθηκευμενη σελιδα που κρατα το google στην μνημη (δεν ξερω για πόσο καιρο, δεν ειμαι ειδικος!)

    Δεν ξερω γιατι το google τις αφαιρεσε απο την αναζητηση. Ωστοσο τωρα τελευταια ανακαλυψα το cachedpages που κανει την ιδια δουλεια. Αρα μπορεις να δεις το λογοτεχνημα εδω:

    webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.arxaiaithomi.gr/2012/08/15/to-forum-musicheaven/


    Hastaroth
    04.11.2012, 10:39

    Στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε,υπάρχουν και κάποιοι ανεγκέφαλοι να μάς διασκεδάζουν......

    Είναι χαρακτηριστικό ότι ο "αναγνώστης" έφτιαξε και "σχολιαστές" γιά το εμετικό κείμενό του-γιατί δέν πιστεύω ότι τα σχόλια τών ianos,ionos κλπ προέρχονται από πραγματικά άτομα.

    Πάντως στην cached σελίδα δέν εμφανίζεται το σχόλιο τού DOMASTER (υποθέτω πως ούτε και το σχόλιο που άφησα εγώ πρό ολίγου).   


    ilio
    04.11.2012, 12:48

    Ο browser μου είχε κρατήσει την σελίδα και έτσι άνοιξε αυτόματα μόλις άνοιξα το διαδίκτυο αλλά δεν υπήρχε πια.

    Από ό,τι φαίνεται Hastaroth ναι μάλλον δεν πρόκειται για πραγματικά άτομα - έχουν το ίδιο σχεδόν nickname - και τελοσπάντων φαίνεται πως κάποιοι ασχολούνται με πολύ σοβαρά πράγματα στη ζωή τους,όπως το να φτιάχνουν τέτοια λασπολογικά κειμενάκια.


    sapounofouska
    05.11.2012, 17:09

    Για να καταλαβω και εγω με τη σειρα μου..Γιατι ως σαχλη "αργοφερνω" λιγακι..
    ο Domaster ξεφτιλας...η ixthis γρια που κραζει..Η Mairy omikron τα χιλια μυρια..
    κλπ κλπ κλπ...
    Να σου πω κατι αγαπητε φιλε..Γιατι ως κοινο μυστικο, ολοι ξερουμε οτι τα διαβαζεις..
    Γνωρισες προσωπικα αυτους τους ανθρωπους?
    Δεν θα αναφερθω καν στη σαχλη σαπουνοφουσκα..Αλλα θα αναφερθω στους διαδυκτιακους φιλους της.

    Γνωρισες τον Domaster..?Καθισες μαζι του καποια μερα να μιλησεις?
    Ηπιες μαζι του ενα ποτο σαν αντρες και καταλαβες οτι ειναι ξεφτιλας?

    Γνωρισες την ixthis ?Την γρια κυρια με την κατσαρη φωνη που βγαζει το παθος της στη μουσικη ?

    Η mairy?δεν σου αρεσε ο χαρακτηρας της? Σου φερθηκε ασχημα ανευ λογου ?

    ο jorge? Μιλησες ποτε μαζι του για τα πρωτα του βηματα στη δημιουργια της σελιδας.? το αγχος του ? το μερακι του..?

    Δεν θα σε κραξω αυτην την φορα αγαπητε μου..
    και αυτο θα ναι και το τελευταιο αμμεσο και εμμεσο μηνυμα προς το προσωπο σου.
    Βρηκες το θρασος να θιξεις υποληψεις και ανθρωπους περαν αυτου του χωρου,γιατι για ανθρωπους προκειται και οχι για εικονικα προσωπακια , και αυτο ηταν το λαθος σου.
    Θα κλεισω αυτο το σαχλο μηνυματακι με ενα μηνυμα προς το προσωπο σου..
    Αν δεν θελεις να καταληξουν να σε λυπουνται πρεπει να αλλαξεις ..

    ο Domaster η ixthis ο aviectus η μαιρη και ολοι οι υπολοιποι καταφερνουν καθε μερα να ταιριαζουν εδω μεσα. Και ολοι μας εχουμε διαφορες και αντιπαραθεσεις μεταξυ μας.
    Αλλα υπαρχει σεβασμος...Να το προσεξεις αυτο...


    jorge
    05.11.2012, 17:35
    Νομίζω πως από τη στιγμή που το θέμα έχει πάρει τη νομική οδό, δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε άλλο με τον κύριο. Κλειδώνεται.