ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη

    Όσα ειπώθηκαν στη συνέντευξη του Νότη Σφακιανάκη

    noizreduction
    05.03.2013, 18:49

    Εννοειται πως το προβλημα υπαρξης του εθνικοσοσιαλισμου ειναι το χαμηλο πνευματικο επιπεδο του λαου. Οχι κατ' αποκλειστικοτητα βεβαια, γιατι μαζι με την οργη που υπαρχει στον κοσμο, οι περισσοτεροι εν δυναμει ψηφοφοροι της Χρυσης Αυγης απλως τη θεωρουν διεξοδο απο τη κριση!

    Προσωπικα δεν περιμενω την αναγεννηση της ελληνικης κοινωνιας αμεσα. Οι σοβαρες και μονιμες κοινωνικες αλλαγες απαιτουν αρχικα Παιδεια και ζυμωσεις που δεν γινονται σε διαστημα χρονων, αλλα δεκαετιων ( πιθανον και η δικη μου γενια να μη βιωσει καν την αλλαγη ). Και ιδιαιτερα στην Ελλαδα που ολα δουλευουν με συγκεκριμενους ρυθμους και οι αλλαγες ερχονται μετα απο καταστροφες...


    mixalis-kleanthis
    05.03.2013, 20:42

    Παράθεση:

    Το μέλος HP στις 05.03.2013, 17:09 έγραψε...

    Μιχάλη-κλεάνθη, κάποιοι(λίγοι μα είναι και αυτοί ανάμεσα μας) είχαν παπούδες μαυραγορίτες(κατοχή) και γονείς χαφιέδες(χούντα)....

    Δυστυχώς υπάρχουν κι αυτοί ... συνάδελφε.

    Οι δικοί μας όμως ήρθαν στην Κοκκινιά πρόσφυγες απ τη Μικρά Ασία και  μεγαλώσαμε με αγάπη και σεβασμό

    στον συνάνθρωπό μας ανεξάρτητα από που κατάγεται ή τι πιστεύει.

    Μάθαμε να είμαστε περήφανοι όχι για την καταγωγή μας ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΉ ΜΑΣ !!!


    trelakias
    04.04.2013, 12:57

    Για όσους δεν αντέχουν να ακούσουν, να πάνε κατευθείαν στο 3:00

    Έγινε ο φασισμός μαγκιά στη χώρα των ηλιθίων... Αλίμονο...


    -----------------

    Αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 04-04-2013 12:58 ]


    mary_omikron
    04.04.2013, 15:01

    Μπααα...ψιλά γράμματα!! Απασχολημένα τα πρώτα τραπέζια, ούτε που το πρόσεξαν, τι να λέμε τώρα.... για διασκέδαση βγήκαμε δώσεεεεεε Νότη άρχονταααααααααα..........

    {#emotions_dlg.thumbdown}


    freak
    04.04.2013, 16:03

    Θυμαμαι χρονια πριν οταν δουλευα freelancer, ειχαν στειλει εναν συναδελφο για να παρει συνεντευξη απο εναν καλλλιτεχνη και ειχε αρρωστησει, μου ζητησε να παω στην θεση του και ευχαριστως δεχτηκα. Οταν ρωτησα την υπευθυνη παραγωγης που ειναι η συνεντευξη, μου ειπε καπου στην Ιερα οδο.

    Στην αρχη δεν ειχα υποψιαστει τιποτα. Φτανοντας ομως στην διευθυνση διαπιστωσα πως ηταν ενα απο αυτα τα μερη που δεν εχω πατησει ποτέ το ποδι μου ουτε για αστειο. Οι φοβοι μου επαληθευτηκαν μολις διεσχισα την εισοδο και ειδα ολα αυτα τα λαμε και τα κυριλε ντυσιματα, με σταματησαν φυσικα και οταν τους ειπα απο που ειμαι με κατευθυναν στην αιθουσα "ψυχαγωγιας" μαζι με τον συναδελφο.

    Οταν πηρα χαμπαρι οτι θα συναντουσαμε τον Σφακιανακη την εκανα με ελαφρα πηδηματακια, ισχυριστηκα  κι εγω αρρωστια, αυτο μου στοιχισε αλλά ηταν καλυτερα απο τα ξερατα που θα εριχνα αν εμενα εκει.

    Δινουμε σημασια στις δηλωσεις ενος ανυπαρκτου.

    Καλυτερανα κλεισει αυτο το thread, προσβαλλει την νοημοσυνη μας.

    ΥΓ: Το ετερο δυστυχες της υποθεσης...θυμαμαι ολα αυτα τα ρεζερβε τραπεζια απο διαφορες σχολες και συγκεκριμενα απο την Φιλοσοφικη, και κουνουσα το κεφαλι μου με σημασια...

    Παντειος...Φιλοσοφικη...πως ηταν...και πως ειναι...

    Αλλα ας μην μακρυγορησω και πιασω το θεμα "φοιτηταριο" διοτι μια αλλη φορα που το ειχα κανει, μου την ειχαν πεσει ομαδικως.


    sillia
    05.04.2013, 16:54

    Κοιτώντας πιο προσεκτικά .... την στιγμή που σηκώνει το χέρι του λέει την λέξη κράτος. Με την κίνηση αυτή δίνει έμφαση στην λέξη εννοώντας το κράτος μας το φασιστικό και τα γνωστά του .
    Το θεωρώ πολύ επιπόλαιο εκ μέρους του να σηκώσει χέρι χαιρετώντας το κοινό του που απ'ότι βλέπω είναι και αρκετοί και αυτοί να το δεχτούν και να μην υπήρχε έστω κι ένας πατριώτης ανάμεσά τους !Θα γινόταν επεισόδιο !
    Όπως και νάχει όμως το βρίσκω ηλίθιο να το παίζει υπερμάχων πατριώτης μετά απ΄όσα κατά καιρούς έχει ξεράσει και συγνώμη για την λέξη !

    Πολύ του πάει να ασχολούμαστε μαζί του !Αρέσκεται σε συμπεριφορές και λόγια που τραβούν ενδιαφέρον και γίνεται τζέρτζελο!

    Κατάντησε τζέρτζελο......


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το ΤΙ ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 05-04-2013 16:56 ]