ελληνική μουσική
    876 online   ·  210.833 μέλη

    Όσα ειπώθηκαν στη συνέντευξη του Νότη Σφακιανάκη

    noizreduction
    05.03.2013, 11:59

    Εννοειται πως ολη η πολιτικη σκηνη του τοπου μας ειναι κυριολεκτικα "ξεπουλημενη" στα συμφεροντα που υπηρετει! Δεν υποβιβαζω τη γενοκτονια του Σταλιν με αυτο τον τροπο, ουτε θελω να δειξω ποσο "ωραια" ειναι η Αριστερα του τοπου μας. Μια αριστερα που εκανε το παν να στηριχθει στο μεταεμφυλιακο συνδρομο και να κατακτησει καποιες θεσεις χωρις κοπο...

    Η ευθυνη του πολιτικου συστηματος δε σταματαει μονο στις μνημονιακες πολιτικες, αλλα και στην ανοδο του εθνικοσοσιαλισμου, ο οποιος συσσωρευει με προσχημα την ελληνικη σημαια, ολους τους οργισμενους "πατριωτες"!

    Δεν φταιει ο λυκος της Χρυσης Αυγης, εαν οι υπολοιποι λυκοι τοσα χρονια δεν μασαγαν τα προβατα/λαο!


    jorge
    05.03.2013, 13:58
    Τι άλλο κόμμα αγαπητέ; Τον ίδιο αρχηγό συνεχίζει να έχει. Τον ίδιο που υπέγραφε αυτά τα ακροδεξιά κείμενα.
    noizreduction
    05.03.2013, 14:08

    Ας μην κοροϊδευομαστε! Δεν ζουμε στην εποχη που δεν μπορουσαμε να πληροφορηθουμε για το τι ειναι ο καθενας που ανεβαινει στην πολιτικη σκηνη, ουτε ειμαστε χαζοι να πιστεψουμε πως ειναι τυχαια η ακροδεξια παρουσια στη Βουλη ενος κομματος που χρηματοδοτηθηκε οσο επρεπε ( και πρεπει ) απο τα αμερικανικα λομπι!

    Μην ξεχναμε επισης πως απο το ΛΑΟΣ ( του γραφικου εθνικιστη, κωλοτουμπα ), πηγαμε στη Χρυση Αυγη της νεοναζιστικης ακροδεξιας. Συν το γεγονος πως ο Καμμενος προστεθηκε ως "δορυφορος" για να μην εχουμε μαζικη κινηση ψηφοφορων της καραμανλικης ΝΔ προς τη Χρυση Αυγη...δενει η συνταγη!


    Τελοσπαντων, το να κουνας την ελληνικη σημαια υποστηριζοντας τη Χρυση Αυγη προσβαλεις τους παππουδες μου ( και τους παππουδες αλλων ανθρωπων ) που πολεμησαν τους ναζιστες και τους φασιστες στα ελληνικα συνορα, για να ειμαστε εμεις ελευθεροι σημερα να τους ξαναφερουμε στη Βουλη.


    Αν μη τι αλλο, προς τιμη της ελληνικης σημαιας κι αν πραγματικα εισαι Ελληνας, θα επρεπε να αποφευγεις τετοιες δηλωσεις "νομιμοφροσυνης" ενω ειναι συγκεκριμενα τα αποδεικτικα στοιχεια των ναζιστικων καταβολων της Χρυσης Αυγης ( ξεχασα...τωρα θελει να το παιξει "Μεταξικη νεολαια", αλλα πασχει απο πολλα συνδρομα χιτλερικης συμπεριφορας για να ειναι Μεταξας.. ).

    Οπως και να εχει, σιγουρα θα τον δουμε και σε πιο υψηλα ποσοστα, καρπωνοντας την οργη κι οχι την ελληνικοτητα των ψηφοφορων! Οσο κουναει το χερι και το παιζει "Παπαδοπουλικος" θα ειμαστε καλα. Οταν αρχισει να κουναει το χερι κι εκτος Βουλης και θα μετατρεψει τα "κατηχητικα" και τις "νεολαιες" σε στρατευσιμους και μαχιμους νεους, τοτε θα κλαψουμε ολοι μαζι!


    Ως Ελληνας ομως, δεν ανεχομαι κανενα κατακαθι, προδοτη, ναζιστη, φιλογερμανο να μου το παιζει Ελληνας και να αμαυρωνει ηρωες και ιστοριες που δεν του ανηκουν! Ας κουναει τη σημαιουλα της οργανωσης του οπου θελει, αλλα οχι στα μουτρα μου! Οπως δεν ανεχομαι τις νεοφιλελευθερες ιδεες της Αριστερας, ετσι δεν ανεχομαι και τις φασιστικες κι οπισθοδρομικες ιδεες του εθνικοσοσιαλισμου, που ευνοουν το κεφαλαιο των βιομηχανων ( βλεπε Χιτλερ και γερμανικη βιομηχανια ), ενω μετατρεπουν το λαο σε πιονια!

    Διαβασε τη διακυρηξη αν τολμας Μουσικοδιφης! Αν εχεις τα κοτσια να δεις τι φιδι υποστηριζεις!

    Τελειωνει απο εμενα η παρουσια μου στη συζητηση. Με ναζιστες και φιλοφασιστες δεν εχω κανενα λογο να κανω διαλογο! Οι θεσεις μου ειναι ξεκαθαρες, ελληνικες και σταζουν μισος για τους ναζιστες!


    -----------------

    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 05-03-2013 14:10 ]


    mixalis-kleanthis
    05.03.2013, 14:14

    Oι Παππούδες  μας ήταν πρόσφυγες,Οι γονείς μας μετανάστες κι εμείς... Ρατσιστές και φασίστες? ΠΟΤΕ !!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mixalis-kleanthis, 05-03-2013 14:15 ]


    ixthis
    05.03.2013, 14:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikodifis στις 05.03.2013, 14:10 έγραψε...

    Δεν είπα ότι δεν έχει τον ίδιο αρχηγό. Απλώς τώρα δε δηλώνει εθνικοσοσιαλιστικό όπως τότε που ήταν στο επίπεδο της οργάνωσης. Θα μου πεις βέβαια -και δικαίως ίσως- ότι πίσω από αυτό κρύβεται ο εθνικοσοσιαλισμός. Αυτό όντως με προβληματίζει και κάποια στιγμή πρέπει το συγκεκριμένο κόμμα να κατασταλάξει στο τί είναι. Αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί και από τις συνθήκες. Πιστεύω πάντως ότι με τον καιρό θα μετεξελιχθεί σε ένα καθαρό δεξιό κόμμα που θα εκφράζει τον πατριωτικό χώρο και θα απολέσει πλήρως τα όποια στοιχεία του εθνικοσοσιαλιστικού παρελθόντος, αλλά κυρίως τον λαϊκισμό με τον οποίο πολιτεύεται μέχρι στιγμής.

    Μην ξεχνούμε όμως ότι ζούμε σε ακραίες συνθήκες σήμερα και οι λύσεις σε τέτοιες περιπτώσεις δε γίνεται να μην είναι ακραίες. Αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω ότι η είσοδος της ΧΑ στο πολιτικό τοπίο εντέλει έχει θετικό πρόσημο και όχι αρνητικό. Ο τραμπουκισμός των αντιφάδων και των κάθε λογής ακροαριστερών δε θα μπορούσε να μείνει χωρίς αντίλογο. Το θέμα είναι ότι οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνουν τί ακριβώς συμβαίνει και αρκούνται απλώς στην εύκολη λύση, δηλαδή να καταδικάσουν το συγκεκριμένο κόμμα ξεχνώντας ότι έτσι καταδικάζουν ανθρώπους οι οποίοι τόσα χρόνια τους ψήφιζαν και έτσι τους εξαγριώνουν ακόμα περισσότερο (μιλώ περισσότερο για ΝΔ, ΠΑΣΟΚ)



    ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ στα διάφορα θέματα εδω και πολυ καιρό  . Οι ενέργειες σας για προσηλιτισμό μας είναι γνωστές και δεν είναι θέμα  ατόμου  αλλά ολόκληρη μεθόδευση που τον τελευταίο καιρό εφαρμόζετε.

    ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΑΠ ΑΛΛΟΥ!!!!!!


    ixthis
    05.03.2013, 14:31

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 05.03.2013, 14:08 έγραψε...




    Τελοσπαντων, το να κουνας την ελληνικη σημαια υποστηριζοντας τη Χρυση Αυγη προσβαλεις τους παππουδες μου ( και τους παππουδες αλλων ανθρωπων ) που πολεμησαν τους ναζιστες και τους φασιστες στα ελληνικα συνορα, για να ειμαστε εμεις ελευθεροι σημερα να τους ξαναφερουμε στη Βουλη.




    Ως Ελληνας ομως, δεν ανεχομαι κανενα κατακαθι, προδοτη, ναζιστη, φιλογερμανο να μου το παιζει Ελληνας και να αμαυρωνει ηρωες και ιστοριες που δεν του ανηκουν! Ας κουναει τη σημαιουλα της οργανωσης του οπου θελει, αλλα οχι στα μουτρα μου! Οπως δεν ανεχομαι τις νεοφιλελευθερες ιδεες της Αριστερας, ετσι δεν ανεχομαι και τις φασιστικες κι οπισθοδρομικες ιδεες του εθνικοσοσιαλισμου, που ευνοουν το κεφαλαιο των βιομηχανων ( βλεπε Χιτλερ και γερμανικη βιομηχανια ), ενω μετατρεπουν το λαο σε πιονια!

     Με ναζιστες και φιλοφασιστες δεν εχω κανενα λογο να κανω διαλογο! Οι θεσεις μου ειναι ξεκαθαρες, ελληνικες και σταζουν μισος για τους ναζιστες!


    -----------------

    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 05-03-2013 14:10 ]




    +1000




    PanGuitar
    05.03.2013, 14:33

    Mousikodifis απορώ τι ιδεολογία υποστηρίζεις για να λες ότι το σφυροδρέπανο και οι κομμουνιστές είναι χειρότεροι από τη σβάστιγκα και τους νεοναζί..


    mary_omikron
    05.03.2013, 14:52

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikodifis στις 05.03.2013, 14:10 έγραψε...

     Θα μου πεις βέβαια -και δικαίως ίσως- ότι πίσω από αυτό κρύβεται ο εθνικοσοσιαλισμός. Αυτό όντως με προβληματίζει και κάποια στιγμή πρέπει το συγκεκριμένο κόμμα να κατασταλάξει στο τί είναι. Αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί και από τις συνθήκες. 

    Μουσικοδίφη μας κοροϊδεύεις με δήθεν προβληματισμούς?

    Εσύ δεν ήρθες στο chat του ραδιοφώνου το Σάββατο και την Κυριακή βράδυ και έγραψες ότι ψηφίζεις Χρυσή Αυγή?

    Εσύ δεν έκανες ακροδεξιά προπαγάνδα?

    Εσύ δεν ειρωνευόσουν παραγωγούς και ακροατές με χαρακτηρισμούς -που υπέθετες-  κουμμούνια και άπλυτους Συριζαίους?

    Εσύ δεν αναζητούσες έναν καινούργιο Μεταξά και Τσακαλώτο να βρεθεί σήμερα για να μας σώσει?

    Εσύ δεν παραληρούσες υπέρ ακροδεξιών θέσεων παρουσία 8 ατόμων που βρίσκονταν στο chat ????


    Παράθεση:

    Μην ξεχνούμε όμως ότι ζούμε σε ακραίες συνθήκες σήμερα και οι λύσεις σε τέτοιες περιπτώσεις δε γίνεται να μην είναι ακραίες.

    Τι εννοείς με ακραίες λύσεις?  Οτι φοράτε κουκούλες και πετάτε μολότωφ, όπως έλεγες την Κυριακή στην Ixthis?

    Παράθεση:

    Αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω ότι η είσοδος της ΧΑ στο πολιτικό τοπίο εντέλει έχει θετικό πρόσημο και όχι αρνητικό. Ο τραμπουκισμός των αντιφάδων και των κάθε λογής ακροαριστερών δε θα μπορούσε να μείνει χωρίς αντίλογο.

    Και μπήκες μέσα σε μουσική κοινότητα να κάνεις τον αντίλογό σου? Υπάρχουν εκεί έξω διάφορες σελίδες που μπορείς να δραστηριοποιηθείς ψάχνοντας να "ψωνίσεις".  Εδώ μέσα ατύχησες.





    guevara
    05.03.2013, 15:47

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikodifis στις 05.03.2013, 15:32 έγραψε...

    Νομίζω Μαίρη ότι ο τρόπος που αντιμετωπίζεις το ζήτημα διαπνέεται από υπερβάλλοντα ζήλο. Θεωρώ άτοπο το γεγονός ότι προσπάθείς να αντιταχθείς στα λεγόμενά μου μεταφέροντας μία συζήτηση η οποία έγινε στο τσατ όπως τουλάχιστον εσύ την κατάλαβες. Δε διαφωνώ, είμαι προκλητικός. Επίτηδες προκλητικός. Αν όμως παρατηρήσεις ακόμα καλύτερα, πολλά μηνύματά μου είναι πολύ πιο νηφάλια από τις αντιδράσεις της άλλης πλευράς. Μόνο αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει και να σκεφθείς λίγο περισσότερο.

    Τέλος πάντων, να που μας έφεραν οι δηλώσεις του Σφακιανάκη... Να είναι καλά ο άνθρωπος. Τον προτιμώ από κάτι τύπους σαν τον Χαρούλη ή την Μποφίλιου :P



    Ποιός ο λόγος να γίνεσαι ''επίτηδες προκλητικός'' σε κάθε θέμα;;


    jorge
    05.03.2013, 16:00
    Πρώτη φορά συναντώ κάποιον να επιβεβαιώνει οτι είναι troll, δηλαδή να γράφει "επιτηδες προκλητικά". Δε βλεπω να γλιτώνουμε την κόκκινη κάρτα.
    mary_omikron
    05.03.2013, 16:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikodifis στις 05.03.2013, 15:32 έγραψε...

    Νομίζω Μαίρη ότι ο τρόπος που αντιμετωπίζεις το ζήτημα διαπνέεται από υπερβάλλοντα ζήλο. Θεωρώ άτοπο το γεγονός ότι προσπάθείς να αντιταχθείς στα λεγόμενά μου μεταφέροντας μία συζήτηση η οποία έγινε στο τσατ όπως τουλάχιστον εσύ την κατάλαβες.

    Δεν ήμουν μόνη στο chat, για να ισχυριστείς την μειωμένη μου αντίληψη. Ηταν 8 άτομα μέσα. Οσο για τον υπερβάλλοντα ζήλο εγώ θα τον έλεγα "προσπάθεια να διατηρηθεί η ισορροπία" μέσα σε μια κοινότητα που είδες φως και μπήκες προσπαθώντας να διαταράξεις με πολιτικές εκτροπές σε όλα ανεξαιρέτως τα θέματα.

    Παράθεση:

    Δε διαφωνώ, είμαι προκλητικός. Επίτηδες προκλητικός. Αν όμως παρατηρήσεις ακόμα καλύτερα, πολλά μηνύματά μου είναι πολύ πιο νηφάλια από τις αντιδράσεις της άλλης πλευράς. Μόνο αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει και να σκεφθείς λίγο περισσότερο.

    Επίτηδες προκλητικός? Ομολογείς δηλαδή και δημόσια οτι μπήκες με "αποκλειστικό σκοπό να τρολλάρω τα αναρχοκουμμούνια και τους έντεχνους" όπως μας έγραψες στο chat.

    Οσο για να προβληματιστώ και να σκεφτώ, το έκανα όταν ήμουν μικρότερη από την ηλικία σου και τώρα έχω την διπλάσια. Σκέψου εσύ λοιπόν.

    Παράθεση:

    Τέλος πάντων, να που μας έφεραν οι δηλώσεις του Σφακιανάκη... Να είναι καλά ο άνθρωπος. Τον προτιμώ από κάτι τύπους σαν τον Χαρούλη ή την Μποφίλιου :P


    Πολύ καλά κάνεις και προτιμάς τον Σφακιανάκη. Για εκεί είσαι. Μείνε λοιπόν μαζί του να σου τραγουδά το "Είσαι ένα πιστόλι" και να καμαρώνεις.

    ΥΓ. Το τσατ και το φόρουμ είναι στην ίδια κοινότητα και ατυχώς για σένα ανήκω στην ομάδα συντονισμού και των δύο, και έτυχε να είμαι παρούσα στην προπαγάνδα σου τόσο εγώ όσο και ο άλλος συντονιστής ο Trelakias.


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 05-03-2013 16:23 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 05-03-2013 16:30 ]


    trelakias
    05.03.2013, 17:01

    Μουσικοφίδι στο τσατ μπήκες για να το μπαχαλέψεις όπως κάνεις στο φόρουμ.  Ξέρουμε τι κάνεις στο φόρουμ και γι αυτό δεν σε προκάλεσε κανείς, αντιθέτως εσύ άρχισες και από τα λαϊκά μας το πήγες στη χρυσή αυγή.  Μέσα σε όλα παραδέχθηκες ότι επίτηδες μπαίνεις για να ρημάζεις τα θέματα.  Είτε σου αρέσουν είτε όχι τα έντεχνα, είτε θεωρείς αναρχοκομμούνια όλους γύρω σου είτε όχι, εδώ δεν σε κρατάει κανένας με το ζόρι.  Βλάκας δεν είναι κανένας εδώ που νομίζεις ότι κάνεις παιχνίδι για να γυρνάς να μιλάς για μικρότητες και να επιβεβαιώνεσαι από μόνος σου.  Το μόνο που κάνεις είναι να δείχνεις ότι δεν έχεις τη δυνατότητα να υπάρχεις σε ένα χώρο με ανθρώπους οπότε πάρε τα μπογαλάκια σου να πας εκεί που ανήκεις.  Επειδή είσαι troll και το παραδέχεσαι η κουβέντα δεν μπορεί να συνεχιστεί.  Αν κατάλαβες καλώς, αν όχι πρόβλημά σου, μείνε στο σκοτάδι.


    hp
    05.03.2013, 17:09

    Μιχάλη-κλεάνθη, κάποιοι(λίγοι μα είναι και αυτοί ανάμεσα μας) είχαν παπούδες μαυραγορίτες(κατοχή) και γονείς χαφιέδες(χούντα)....

    http://www.basketblog.gr/index.pHP?option=com_content&view=article&id=112140:2012-10-29-14-39-24&catid=100:ektos-gipedou&Itemid=7





    επισυναπτόμενα: graffiti.jpg 
    mary_omikron
    05.03.2013, 17:19

    @ Mousikodifis

    Λούμπεν? χμ... έστω και στο google θα μπορούσες να κάνεις μια αναζήτηση πριν σφετεριστείς τον όρο... καλά που δεν έγραψες και προλεταριάτο για να μας βάλεις να ψάχνουμε ανάμεσα σε κοινωνικά περιθωριοποιημένους χωρίς ταξική συνείδηση με Χρυσά Αυγά στο πέτο και την ψήφο στο χέρι. {#emotions_dlg.lol}

    Ευχαριστώ πολύ για το τραγούδι, μ΄αρέσει. 

    Η ευγένεια απαιτεί να ανταποδώσω, οπότε στο αφιερώνω κι εγώ... πάρε υπογλώσσιο και απόλαυσέ το προσεκτικά μέχρι την τελευταία λέξη {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 05-03-2013 17:22 ]


    blogarismenos-enge-falos
    05.03.2013, 17:37

    Απόδειξη μισθοδοσίας ΚΥΠ - δεκαετία 80

    Όταν ο Ναζισμός τρέφεται απο το κράτος και απο παρακράτος γίνεται μέρος της
    Βουλής των Ελλήνων τότε αυτό δεν είναι τρομοκρατία εναντίον του κράτους.


    blogarismenos-enge-falos
    05.03.2013, 17:44

    Όταν όμως το παρακράτος ξεκαθαρίζει τους ενοχλητικούς οι εναπομείναντες
    γίνονται εκτελεστές των ενοχλητικών και καθηγητές υπερασπιστές του κράτους


    noizreduction
    05.03.2013, 17:57

    Μηπως θα ηταν καλυτερο να εφαρμοστει ο κανονισμος του forum με τον οποιον οριζεται πως ρατσιστικο ή περιεχομενο μισους πρεπει να απαγορευεται; Λεω, μηπως; Γιατι το να δινουμε βημα στο φασιστα μεσα απο το διαλογο, οχι μονο δεν τον αδυνατιζει ( αφου ετσι κι αλλιως ξερει πως δεν εχει θεσεις ), αλλα του δινει ευκαιρια να προπαγανδισει το λογο του. Παγια τακτικη, μπορειτε να τη δειτε και στη Διακηρυξη της Χρυσης Αυγης ( που επιμελως αποφευγει να αναφερει πλεον ο Μουσικοδιφης ), οπου μεσα σε εναν "αχταρμα" απο Ομηρο, Πολιτισμο, Τιμη κι Αιμα, συνδεει τον Χιτλερ και τον Εθνικοσοσιαλισμο.

    Κοινως, με μελετημενους αντιπαλους ο φασιστας δεν μπορει να ανταπαντησει σε διαλογο. Μονο η βια του μενει, ιδεολογικη ή πραγματικη! Εδω οι ανθρωποι χτυπησαν τον πρωην αρχηγο τους ( επι Πατριωτικου Συνδεσμου ), λετε να εχουν καμια ηθικη αρχη και βαση;

    Τα μπουμπουκια τους και η εικονα του "τσαμπα μαγκα" ειναι αυτη που πλασαρουν. Απο ηθος μηδεν!

    Κοψτε του τον αερα, αποφευγοντας να του δινετε σημασια, μεχρι να τηρηθει τουλαχιστον ο κανονισμος του forum.


    blogarismenos-enge-falos
    05.03.2013, 18:25

    Το πρόβλημα είναι αυτός που προπαγανδίζει ή αυτοί που τα πιστεύουν;
    Έχω μεγάλο προσωπικό δίλλημα σε αυτό και απο την μία δεν θέλω να
    κατηγορήσω τους κακοπληροφορημένους απο την άλλη δεν μπορώ να
    πώ διαβάστε ιστορία διαβάστε τα γεγονότα σε όλους. Είναι θέμα παιδείας.
    Η κακή παιδεία θα φέρνει ευκολόπιστους σε όποιοδήποτε σωτήρα με
    ή χωρίς τετράγωνο μουστάκι

    [ τροποποιήθηκε από τον/την blogarismenos-enge-falos, 05-03-2013 18:26 ]


    noizreduction
    05.03.2013, 18:32

    Βασιλη, επι χρονια οι  κυβερνησεις της μεταπολιτευσης φροντιζαν στην σταδιακη παρακμη της ουσιαστικης παιδειας. Στοχος πλεον του σχολειου ειναι να δημιουργει παραγωγικους εργατες/υπηρετες κι οχι ευσυνειδητους πολιτες με προσωπικη κριτικη σκεψη. Εν μερει αυτη η "μαζοποιημενη" παιδεια θα δημιουργουσε και πολιτες-ψηφοφορους με ευκολη πιστη για ο,τι τους υποσχεται το συστημα.

    Αυτη τη στιγμη η στρατολογηση μελων της Χρυσης Αυγης γινεται κυριως απο περιοχες χαμηλου βιοτικου και εκπαιδευτικου επιπεδου. Νεα ατομα που αισθανονται μια οργη για ο,τι συμβαινει γυρω τους, εχοντας και μια ιδιαιτερη αγαπη στην "πειθαρχεια" και στον "Στρατο" ( γιατι μονο εκει απεκτησαν μια ομαδικη οντοτητα του "εγω" τους ), στρατευονται με το ακραιο ναζιστικο καθεστως της Χρυσης Αυγης.

    Εννοειται πως ενα 80% της υπαρξης της η Χρυση Αυγη το οφειλει στο αθλιο μεταπολιτευτικο συστημα που απο τη μια φανηκε αφερεγγυο, ενω απο την αλλη φροντισε να δημιουργησει χαζους πολιτες με σκοπο να τους αξιοποιησει...αλλα εχασε τη μπουκια απο το στομα! Συν τοις αλλοις, οταν επι χρονια επιδοτεις το παρακρατος της Χρυσης Αυγης ( πατριωτικη συμμαχια ), καποια στιγμη θα γιγαντωθει και θα απαιτησει ενα μεγαλυτερο κομματι απο την πιτα...οπως και συμβαινει!


    blogarismenos-enge-falos
    05.03.2013, 18:45

    Μήπως λοιπόν η παιδεία που προσφέρεται δωρεάν δεν είναι η κατάλληλη για τα
    παιδιά μας; Υπάρχουν ήδη κρυφαυγίτικα σχολειά απο την άλλη. Συνωστισμοί
    στην Μικρά Ασία και φωνητικά αλφάβητα - αναλφαβητισμού που επιδιώκουν
    όλο και περισσσότερο χαμήλωμα του εκπαιδευτικού επιπέδου ώστε η κριτική
    σκέψη να εξαφανίζεται. Σήμερα όσο μιλάμε τα παιδιά μας μαθαίνουν λιγότερα
    απο όσα θα έπρεπε...Το τί κάνουμε ώς γονείς συνολικά οι Έλληνες το αφήνουμε
    αψήφιστα και ψηφίζουμε μόνο στις εκλογές το κόμμα που δεν φέρνει τις αλλαγές
    που λέει...μεγάλη συζήτηση μεγάλο το πρόβλημα, με την πνευματική αφύπνιση να
    είναι το ζητούμενο