ελληνική μουσική
    364 online   ·  210.819 μέλη

    Διάδοση του τραγουδιού συμμετοχής

    Kelandrias
    07.12.2012, 22:11

    Καλησπέρα σας.
    Μια ερώτηση έχω. Το τραγούδι που υπέβαλα στο διαγωνισμό, μπορώ να το ανεβάσω στο YouTube ή στο Sound Cloud και, γενικώς, να το διαδώσω σε φίλους και γνωστούς στο fb;
    Σας ευχαριστώ πολύ

    Παναγιώτης Κελάνδριας


    jorge
    08.12.2012, 10:54
    Ναι μπορείτε, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός στους όρους του Διαγωνισμού.
    SakisKouroupos
    09.12.2012, 11:35

    Επειδή συμμετείχα ενεργά σε διαγωνισμούς και φεστιβαλ, τόσο Θεσσαλονίκης όσο και Γιουροβίζιον έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις σχετικά με την διεξαγωγή του "Διαγωνισμού του ΜΗ". Θεωρώ ότι έρχεται σε αντίθεση με την Διαδικασία αξιολόγησης και ψηφοφορίας του άρθρου 9. Οι ψηφοφόροι δεν θα βλέπουν στοιχεία του τραγουδιού ή των καλλιτεχνών, ώστε να δώσουν προσοχή μόνο στο ίδιο το τραγούδι. Περισσότερα: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=view&cid=4#ixzz2EXplSZ5u όταν ένα τραγούδι ανακοινώνεται πρίν ή βγαίνει κατά την διάρκεια του διαγωνισμού ή της ψηφοφορίας ή σαν τραγούδι ή σαν βίντεο,ή το όνομα του δημιουργού ή ακόμη και σαν τίτλος τραγουδιού.Θα ήταν προτιμότερο να μην λέγεται διαγωνισμός αλλά "Ψηφίστε το καλύτερο τραγούδι" .Αυτά κατά την προσωπική μου γνώμη αλλά τον τελευταίο λόγο έχουν και οφείλουμε να σεβόμαστε τα μέλη, οι διοργανωτές με τους όρους και τα δικαιώματα που ανακοινώνουν !!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την SakisKouroupos, 09-12-2012 11:37 ]


    jorge
    09.12.2012, 22:34
    Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
    KAISARAS-KONSTANTINOS
    12.12.2012, 08:04
    ...αρα θεωρω σαν δεδομενο (μετα την απαντηση του jorge)οτι το τραγουδι μπορει να παιζεται κατα την διαρκεια του διαγωνισμου ,σε sites στο διαδικτυο κλπ . Παρακαλω ενημερωστε με αν λαβατε τη συμμετοχη μου .
    kwstasagas
    12.12.2012, 09:13

    Πάντως, όσον αφορά το δικό μου τραγούδι, που έστειλα στο διαγωνισμό, θα τηρήσω την ίδια στάση που τήρησα και πέρυσι : Μέχρι να ολοκληρώσει την πορεία του θα τηρήσω "απόλυτη σιγή" σχετικά με το "ποιο είναι", σε "ποιον όμιλο διαγωνίζεται" κλπ κλπ !!! Δεν πρόκειται να κάνω καμία αναφορά και καμία νύξη περί αυτού σε κανέναν "διαδικτυακό τόπο" [ούτε στο προφίλ μου στο fb], αλλά ούτε και σε προσωπικό επίπεδο !!! Όταν θα ολοκληρωθεί η πορεία του και θα αποκαλυφθεί το όνομα του δημιουργού του, τότε ... θα μιλήσω γι' αυτό !!!

     


    -----------------

    In violent times, you shouldn't have to sell your Soul [Shout - Tears For Fears]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 12-12-2012 09:13 ]


    jorge
    12.12.2012, 09:56

    Παράθεση:

    Το μέλος KAISARAS-KONSTANTINOS στις 12.12.2012, 08:04 έγραψε...

    ...αρα θεωρω σαν δεδομενο (μετα την απαντηση του jorge)οτι το τραγουδι μπορει να παιζεται κατα την διαρκεια του διαγωνισμου ,σε sites στο διαδικτυο κλπ . Παρακαλω ενημερωστε με αν λαβατε τη συμμετοχη μου .

    Ναι, μπορεί να παίζεται κανονικά. Η συμμετοχή έχει έρθει.


    SakisKouroupos
    06.01.2013, 22:11
    Καλησπέρα σας. βάσει των απαντήσεών σας σχετικά με την διάδοση του τραγουδιού που υπέβαλα στο διαγωνισμό, μπορώ να το ανεβάσω σαν βιντεοκλιπ στο YouTube και σαν Νεο βίντεο στο ΜΗ ? Σας ευχαριστώ πολύ !
    jorge
    06.01.2013, 23:41
    Γιατί με βάζετε να απαντάω συνεχώς στις ίδιες ερωτήσεις;
    SakisKouroupos
    06.01.2013, 23:46
    "Ναι μπορείτε, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός στους όρους του Διαγωνισμού." οκ ! Σ ευχαριστώ !!!