ελληνική μουσική
    561 online   ·  210.834 μέλη

    Χριστουγεννιάτικη Συνάντηση & ανταλλαγή δώρων μελών MusicHeaven 2012

    sympetheros
    24.12.2012, 08:34

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 23.12.2012, 12:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Tα οργανάκια σας μην ξεχασετε!

    Θα τραγουδήσουμε παρέα

     
    χωράει κι άλλους!!!!

    Άμα πιάσουμε τα οργανάκια, να τραγουδήσεις οπωσδήποτε μαζί μας !!! Είχα δει ένα παλιότερο βιντεάκι από προηγούμενη συνάντηση του ΜΗ [νομίζω στους "Βάτραχους"], στο οποίο ο jorge έπαιζε κιθάρα κι εσύ τραγουδούσες !!! Η φωνή σου ήταν πολύ καλή Συμπέθερε .......

    Οπως διαπίστωσες Κώστα...τις 'απειλές 'μας προς τους φίλους μας τις τηρούμε μέχρι τελικής πτωσης!

    Να ελπίζω σε επόμενο δίσκο σου σε συμμετοχή; ή άλλαξες γνώμη μετά το live(;):)

    Ηταν μια απ τις πιο ζεστές παρείστικες συμμετοχικές συναντήσεις στα δώρα το τραγούδισμα και το χορό!

    Δεν είμαστε πολλοί αλλά είχαμε πάθος και διάθεση!

    Νικόλα Alfawolf ευχαριστουμε για τη φιλοξενία σ ένα απίστευτα ξεχωριστό  χώρο όπως το Night Out !

    Xάρηκα που ξαναείδα ανθρωπους που εκτιμώ και γνώρισα μέλη του MusicHeaven σου συχνάζουμε στο

    ίδιο διαδυκτιακό στέκι αλλά...δεν είχε συμβεί να τα πούμε!

    Η συννεφιά που έχει καθίσει πάνω απ τις ζωές μας περνάει καλύτερα μαζί με τα τραγούδια και

    φίλους να τα μοιραζόμαστε!

    Καλές γιορτές σε όλους και τον Ιανουάριο που θα έχουμε το υλικό(η βραδυά ηχογραφήθηκε).....σας περιμένει ένα

    Πες το Τραγουδιστά με στιγμές  απ τη βραδυά με τους φίλους στο RadioMusicHeaven !!!!


    jorge
    24.12.2012, 11:16

    Ηταν μια ξεχωριστή ανταλλαγή δώρων, ένα ...έθιμο που καθιέρωσε ο Beatlus τα Χριστούγεννα του 2006 στο Αθηναϊκό Καφενείο (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και συνέχισε με όρεξη ο Deos και φέτος ο Συμπέθερος (Συμπέθερε είσαι σπάνιος άνθρωπος). Alfawolf ευχαριστούμε για το μαγαζί και την όλη περιποίηση :)

    Και του χρόνου! :)


    pastella
    24.12.2012, 12:23

    Πάντα να περνάτε καλά παιδιά! Χρόνια Πολλά σε όλους, Καλά Χριστούγεννα να έχετε.

    Και του χρόνου!


    bouzos
    24.12.2012, 13:01
    Panta tetoia paidia !! Xronia sas pola kai kala Xristougenna! Tis thermoteres eyxes mou se olous sas :)
    spiroos
    24.12.2012, 13:19
    Καλές γιορτές σε όλους. Να ανταλλάσουμε τα «δώρα» μας και όλη τη χρονιά.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    24.12.2012, 14:38

    Kαλησμέρα! Χρόνια Πολλά και Καλά. Ευτυχισμένα Χριστούγεννα και τα όνειρα σας ας γίνουν πραγματικότητα την κάθε ώρα και στιγμή. Ότι δεν έσπασα χτές το βράδυ, το έκανα σήμερα. Γούρι και καλή καρδιά. Ε.Σ.


    ilio
    24.12.2012, 15:58

    Μπράβο βρε παιδιά!!!Καλά Χριστούγεννα σε όλους και περιμένουμε με τη νέα χρονιά τα ηχητικά ντοκουμέντα της συνάντησης!!!{#emotions_dlg.beer}


    SakisKouroupos
    24.12.2012, 16:01
    Από την μία η " Οικογενειακή " ατμόσφαιρα του ΜΗ, η ζεστή φιλοξενία του Νικόλα Alfawolf, οι ευχάριστες συναντήσεις με παλαιά και καινούρια πρόσωπα και από την άλλη το πάθος μας για την μουσική...πιστεύω ότι έκαναν μια υπέροχη Χριστουγεννιάτικη βραδυά, παρόλες της απουσίες αρκετών μελών του ΜΗ. Ελπίζω να ξαναβρεθούμε και να δώσουν το παρόν περισσότεροι....
    WolfSon
    24.12.2012, 20:09

    Ημουν κι εγώ εκει και χαρικα που γνωρισα ολους οσους ηρθαν.


    -----------------

    Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

    [ τροποποιήθηκε από τον/την WolfSon, 24-12-2012 20:11 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την WolfSon, 24-12-2012 20:11 ]


    AlfaWolf
    24.12.2012, 20:13

    Ήταν πολύ όμορφη και ζεστή βραδιά με γνωστά πρόσωπα αλλά και νέα (για έμενα) όλοι χωρίς κανένα κόμπλεξ και σοβαροφάνεια περάσαμε πολύ όμορφα, έγινε η Ανταλλαγή δώρων, τραγουδήσαμε, χορέψαμε, αλλά και κουβεντιάσαμε όσοι έμειναν έως αργά Προσωπικά το χάρηκα γιατί το ΜΗ μου έχει λείψει και είχα πολύ καιρό να δω αρκετούς αγαπημένους φίλους να είμαστε καλά να το κάνουμε κάθε χρόνο ένα μπράβο στον Δημήτρη (Sympethero) που είχε αναλάβει την φετινή διοργάνωση κι ένα ευχαριστώ σε όσους κατάφεραν να είναι εκεί.

    ΥΓ έρχονται και φωτογραφίες από το Event σε λίγο J


    sympetheros
    25.12.2012, 06:31

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

    αλλά η αλήθεια είναι πως δεν έκανα και πολλά....

    τα περισσότερα έγιναν απ τη διάθεσή μας να επικοινωνήσουμε

    να τραγουδήσουμε

    να μοιραστούμε τη μουσική  που αγαπάμε ,  να δώσουμε και να πάρουμε

    απ τα αποθέματα θετικής ενέργειας που είναι πολύτιμα όπως  το αίμα φίλοι!

     Ειναι το δώρο που  δίνει μόνο ένας άνθρωπος σ ένα άλλο και του δίνει

    τη δύναμη να σηκώσει το ποτήρι και να ευχηθεί με τα λόγια του Κ.Καλδάρα :

    Από ψυχή σ’άλλη ψυχή
    Το βάσανο περνάει
    Μα το ποτήρι αν σηκωθεί
    Φίλους κι εχθρούς κερνάει

    Κι όταν λιγάκι ζαλιστώ
    Και κάπου τα μπερδεύω
    Για ό,τι σας πω θα ορκιστώ
    Στο γέλιο που πιστεύω

    Χρόνια πολλά!


    Deos
    26.12.2012, 01:09

    Καλά Χριστούγεννα! Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία!
    Καλά να είμαστε να βρισκόμαστε στις συναντήσεις μας, όσοι και όπως μπορούμε.
    Αυτό είναι το στοιχείο που δείχνει ότι η κοινότητά μας είναι ζωντανή, κάτι παραπάνω από μια οθόνη.

    Πολύ ωραίος χώρος το NIGHT OUT, μια βραδυά με ωραίους ανθρώπους και ωραίες μουσικές.

    Καλό υπόλοιπο εορτών!


    Hastaroth
    26.12.2012, 16:31

    Τελικά φαίνεται πως η Χριστουγεννιάτικη συνάντηση παραμένει ο μόνος "θεσμός" τού Musicheaven που επέζησε από την λαίλαπα τής κρίσης,καθώς και το ετήσιο live καί το θερινό beach party φέτος "δέν ετελέσθησαν".

    Πράγματι ήταν -και πάλι- μιά πολύ όμορφη βραδυά,άν και η προσέλευση φέτος ήταν μικρότερη από τίς άλλες χρονιές,αλλά η παρέα εξ ίσου ζεστή και κεφάτη.

    Περιμένω και τα οπτικοακουστικά ντοκουμέντα γιά να δώ πώς ακούστηκε η αυτοσχέδια "κομπανία" που φτιάξαμε,που αυτήν την φορά ήταν αρκετά πλούσια αφού είχαμε,εκτός από κιθάρα και μπουζούκι,και ακκορντεόν,δυό τουμπελέκια (εντάξει,εγώ έφυγα κάποια στιγμή διότι ώς συνήθως την Δευτέρα ξυπνάω πρωί-πρωί) και αρκετές φωνές.

    Καλό υπόλοιπο εορτών και να'μαστε όλοι καλά ν'ανταμώνουμε συχνότερα-ιδίως αυτές τίς δύσκολες μέρες που περνάμε....

     


    preciousrain
    26.12.2012, 18:39
    χρόνια πολλά σε όλους.Πολύ θα ήθελα να παραβρεθώ και εγώ αλλά είμαι ακόμα κρεβατωμένη.Αν και νέο μέλος νομίζω ότι είμαστε στην ίδια βάρκα.
    AlfaWolf
    28.12.2012, 00:53

    To οπτικό υλικο εχει αποσταλεί στο jorge και θα το ανεβασει εκείνος !!!


    faidonalkinoos
    28.12.2012, 08:57

    Μία πανέμορφη βραδιά, με οικοδεσπότες α) sympetheros και β) AlfaWolf ,

    με την αίσθηση της φιλοξενίας περισσή μέσα τους αλλά και έξω τους !!!

    Ο Χώρος ,

    Night Out - τη Ζωντανή Μουσική Σκηνή του Νικόλα ( Alfawolf ) , Kαλλινίκου 10 - Πλατεία Κολιάτσου ,

    υπέροχος και ζεστός , προδιαθέτει τους επισκέπτες στο σμίξιμο και στο δέσιμο της παρέας, (μια παρέα γίνεται όλο το μαγαζί).

    Ακορντεόν φωνές (πολύ όμορφες) τουμπελέκια κιθάρα μπουζούκι πιάνο-όργανο.

    Ένα σμίξιμο προσχεδιασμένο αλλά τόσο αυθόρμητο , τόσο έντεχνο , αν και χωρίς καμία πρόβα .

    Οι φωνές πετάγονταν απ' όλα τα μέρη του χώρου , αφού ο Alfawolf έχει (είχε) φροντίσει για αυτό ...

    Ανταλλαγή δώρων , μέσα σε κλίμα συγκαλυμένης συγκίνησης , έκπληξης κι αληθινής χαράς .

    Κάλαντα , λαϊκά , έντεχνότερα , παραδοσιακά και η συνέχεια έδεσε πλέον τον κύκλο ...

    Hastaroth : τουμπελέκι

    AlfaWolf : πιάνο φωνή

    Deos : κιθάρα φωνή

    sympetheros : απ' όλα - σαν ψυχή της βραδιάς

    WolfSon : φωνή (από παντού)

    jorge : κιθάρα (και χωρίς διαχείρηση)

    kwstasagas : μπουζούκι (ο γκουρού είναι αλλιώς)

    Σακης : κάλαντα φωνή τουμπελέκι

    Λουίζα : φωνή

    Ευτυχία : φωνή φωνάρα

    kostaspanag : ακορντεόν

    sympetheros : όχι δεν πλεονάζω - ξεχώρισε

    Ό,τι δεν κατέγραψα , δεν το θυμάμαι , - δεν είναι σκόπιμο -, παρακαλώ να συμπληρωθεί από τους γνωρίζοντες ...

    Συγχαρητήρια !!! 

    και του χρόνου ...

    Υ.Γ. όσοι δε γνωρίζετε το Χώρο του Alfawolf , να τον γνωρίσετε .

    Είναι κατάλληλος για όμορφες βραδιές , ως Μουσική Σκηνή ,

    αλλά και για άλλα ... θεατρικά δρώμενα , παρουσιάσεις κ.λ.π. .

    Ο διάκοσμος δε ιδιαίτερος και καλαίσθητος.

    Καλημέρα σας _ Χρόνια Πολλά _ Καλή Χρονιά !!!

    Να Είστε Πάντα Καλά !!!


    sonatina-
    28.12.2012, 22:29
    Και του χρόνου παιδιά! Με υγεία! Πόσο λυπάμαι που δεν ήμουν κι εγώ στην παρέα σας, πρέπει να ήταν πολύ όμορφα! Καλό υπόλοιπο εορτών! Καλή Πρωτοχρονιά!!! Με πολλά πολλά χαμόγελα!!! :)
    costaspanag
    28.12.2012, 23:25

    Σε έναν κομψό, φιλόξενο, ευχάριστο και όμορφα διακοσμημένο χώρο είχα την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά ενδιαφέροντες και αξιόλογους ανθρώπους, με κάποιους από τους οποίους είχα ήδη "γνωριστεί", αλλά μόνο με το ...πληκτρολόγιο.

    Η ατμόσφαιρα ήταν ζεστή και πολύ φιλική και περάσαμε πολύ ωραία. Γνωριστήκαμε, κουβεντιάσαμε, αστειευθήκαμε, τραγουδήσαμε, ακούσαμε και παίξαμε μουσική, ανταλλάξαμε ευχές και δώρα.

    Για μένα ήταν και μια ευκαιρία να ξαναβρεθώ στην παλιά μου γειτονιά.

    Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και μακάρι να γίνονται συχνά τέτοιες συναντήσεις.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την costaspanag, 29-12-2012 00:38 ]


    reteos
    29.12.2012, 00:07

    Παιδιά χαίρομαι που περάσατε όμορφα. Αλλά με τέτοια όμορφη  παρέα , ήταν  δυνατόν να μην περνούσατε καλά;

    Περιμένουμε τις φωτογραφίεεεεεεεεεεεεεεεεεες .

     


    AR-ON
    04.01.2013, 03:24

    Που είναι οι φωτογραφίες, οεο? Θέλω να δω τι έγινε αργά, όταν είχα πια φύγει...

    Με την ευκαιρία, να ευχαριστήσω δημόσια το Φάιδων-Αλκίνοο, τα διηγήματα του βιβλίου του (που μου κληρώθηκε) υπό τον τίτλο "Ένας άνδρας σ' ένα μεγάλο σπίτι" εκδόσεων Λιβάνη, ήταν όλα εξαιρετικά και ομόρφυναν πολύ το χρόνο μου αυτές τις γιορτινές μέρες. "Καταβρόχθισα" το βιβλίο και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!

    ΥΓ1: Νικόλα alfawolf, βγάλε επειγόντως φωτογραφίες του υπέροχου και πραγματικά πολύ ζεστού night-out ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ (όλες οι μηχανές έχουν ρυθμίσεις για υποφωτισμένες νυχτερινές λήψεις), γιατί πραγματικά ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ από την λευκή ψυχρότητα του φλας η καταπληκτική ατμόσφαιρα και η διακόσμηση του χώρου. Και συγχαρητήρια για τη φιλοξενία και το θερμό οικογενειακό κλίμα, νιώθαμε πραγματικά σαν το σπίτι μας!

    ΥΓ2: εκτός από τη χαρά να ξανασυναντηθώ με φίλους που είχαμε καιρό να βρεθούμε, ήταν όμορφη η για πρώτη φορά συνάντηση με νεότερα μέλη με σημαντική συνεισφορά στα δρώμενα του ΜΗ, όπως η Ιουλία και ο ακκορντεονίστας-παιδίατρός μας κύριος Κώστας με τη σύζυγό του. Δεν κρύβω όμως πως μου έλειψαν κάποιοι απόντες που ελπίζω γρήγορα να βρεθεί η ευκαιρία να ξανασυναντηθούμε (π.χ. ανταλλαγή δώρων χωρίς Φίλιππο αγιοβασίλη, είναι σαν χριστούγεννα χωρίς κουραμπιέδες ένα πράγμα, χαχαχαχα).

    Άντε και του χρόνου!