ελληνική μουσική
    508 online   ·  210.840 μέλη

    ΠΑΡΑΤΑΣΗ για την υποβολή τραγουδιών στον 3ο Διαγωνισμό

    jorge
    15.12.2012, 15:24

    Κατόπιν πλήθους παρακλήσεων, μεταφέρουμε 1 εβδομάδα τη λήξη υποβολής συμμετοχών.

    Έτσι, η λήξη προθεσμίας για να στείλετε το τραγούδι σας είναι πλέον η 22 Δεκεμβρίου. Ξεκαθαρίζεται οτι αυτή είναι η τελική ημερομηνία και δεν θα υπάρξει σε καμιά περίπτωση επιπλέον παράταση.

    Μετά την λήξη υποβολής, θα περάσουν κάποιες ημέρες προκειμένου να ελεγχθούν οι συμμετοχές και τα τραγούδια και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η βαθμολόγηση των τραγουδιών του 1ου γκρουπ. Στη συνέχεια θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα γκρουπ, ενώ στο τέλος θα υπάρξει μια τελική βαθμολόγηση για τα τραγούδια που θα προκριθούν  από κάθε γκρουπ. Ο ακριβής αριθμός των γκρουπ, ο αριθμός των τραγουδιών που θα προκριθούν, καθώς και άλλες "αριθμητικές" λεπτομέρειες, θα ανακοινωθούν μόλις ολοκληρωθούν οι συμμετοχές και δούμε πόσα είναι τα συνολικά τραγούδια.

    Καλά τελειώματα και καλή έμπνευση σε όσους εργάζονται ακόμη πάνω στο τραγούδι τους.


    gogos81
    15.12.2012, 18:04
    Έχω μια παράκληση. Έχω στείλει συμμετοχή αλλά επειδή έπρεπε να προλάβω την προηγούμενη προθεσμία το έστειλα σχεδόν έτοιμο.Θα ήθελα να το στείλω τελειωμένο τώρα.Γίνεται να σας στείλω σε κάποιο mail μόνο το αρχείο και να το αντικαταστήσετε ?? Ευχαριστώ.
    jorge
    15.12.2012, 19:03
    Στο ινφο παπακι musicheaven.gr και απαραιτητα να γράφεις το nickname σου.
    gogos81
    15.12.2012, 19:20
    Ευχαριστώ.
    okomota
    15.12.2012, 21:24
    Εχω το ιδιο ακριβως θέμα με τον φίλο. Θα θελα να του κανω μια καλυτερη επεξεργασια. Ελπιζω να ισχυει. Ευχαριστω...
    jorge
    16.12.2012, 03:21
    Βεβαίως.
    MABRO
    16.12.2012, 13:27
    ela leme pirame paratash...
    grigoriskapantaidakis
    17.12.2012, 04:35
    το ίδιο ισχύει και για μένα. ευχαριστώ!
    kwstasagas
    17.12.2012, 10:42

    ..... και η παράταση έχει ως αποτέλεσμα ότι ... μαζευτούνε πιθανότατα πάνω από 300 τραγούδια !!! Προσωπικά, όσο πιο πολλά τραγούδια των συμφορουμιτών / συνανθρώπων μου, που είναι "δημιουργοί της διπλανής πόρτας", γνωρίσω μέσα απ' τον διαγωνισμό, τόσο μεγαλύτερο "κέρδος" θα το θεωρήσω !!! Αυτό, κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι το πραγματικό νόημα του διαγωνισμού : "Δεν γνωρίζω τα τραγούδια σας, ενώ θέλω πολύ να μάθω πώς φτιαχνετε τις μελωδίες σας και τους στίχους σας ... Είναι, λοιπον, ο διαγωνισμός μια ευκαιρία να μού τα γνωρίσετε" !!!

    Γι' αυτό ... μέσα στο χρόνο της παράτασης ... βγάλτε τα τραγούδια σας απ' το συρτάρι και ... προσφέρετέ τα στο διαγωνισμό, να μάς δώσετε τη χαρά να τα γνωρίσουμε !!!   


    priggos
    18.12.2012, 01:15
    Είναι σίγουρα καλύτερο να κρατήσω τους στίχους και τη μουσική μου στο συρτάρι. Δεν βλέπω κανέναν λόγο, στην προκειμένη, να γίνουν γνωστά.
    reteos
    22.12.2012, 22:43

    Παράθεση:

    Το μέλος priggos στις 18.12.2012, 01:15 έγραψε...

    Είναι σίγουρα καλύτερο να κρατήσω τους στίχους και τη μουσική μου στο συρτάρι. Δεν βλέπω κανέναν λόγο, στην προκειμένη, να γίνουν γνωστά.

    Φίλτατε priggo δεν σε υποχρεώνει κανείς, να στείλεις το τραγούδι σου για  συμμετοχή του στο διαγωνισμό. Δεν θέλεις;  -απλά δεν το στέλνεις . Γιατι  όμως να το γράψεις στο φόρουμ; -Με συγχωρείς για την παρέμβαση (δεν είμαι συντονιστής), αλλά δεν καταλαβαίνω  τον λόγο. 

    Στον διαγωνισμό εκτός των μουσικών (που ίσως έχει άλλη βαρύτητα η συμμετοχή τους) συμμετέχουν και  πολλοί ερασιτέχνες που κάνουν το κέφι τους με την ωραιότατη κι  ενδιαφέρουσα αυτή διοργάνωση και ικανοποιούν έτσι το μεράκι τους . ΄Εχω την γνώμη ότι πρέπει να ενθαρύνεται η προσπάθεια τόσο των συμμετασχόντων ,όσο και των διοργανωτών .

    Καλές γιορτές.