ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.843 μέλη

    Ψηφοφορία - 3ος Διαγωνισμός Τραγουδιού

    jorge
    24.12.2012, 02:06

    Η ψηφοφορία ξεκινάει στις 3 Ιανουαρίου!

    Εχουν δημιουργηθεί 8 γκρουπ των 37-38 τραγουδιών, κάθε έναν εκ των οποίων θα τεθεί σε ακρόαση/ψηφοφορία για 2 εβδομάδες. Τα πρώτα 5 τραγούδια από κάθε γκρουπ, συνολικά 40, θα προκριθούν στον Τελικό, που θα διεξαχθεί τέλος Απριλίου, αρχές Μαΐου.

    Αναφορικά με τον τελικό αριθμό συμμετοχών, υπήρξαν κάποια πολύ λίγα μη ελληνόφωνα τραγούδια (αγγλόφωνα, βουλγαρόφωνα) και κάποια χείριστης ποιότητας, τα οποία ακυρώθηκαν.

    Περισσότερα στις 3 Ιανουαρίου που ξεκινάει και η ψηφοφορία.


    AR-ON
    24.12.2012, 02:31

    317!!! Άντε με το καλό! Αυτή η χρονιά - μουσικώς τουλάχιστον - θα μας μπεί καλά και θα 'χουμε ν' ακούμε πράμα να ...βγάλουμε το χειμώνα, μέχρι να ζεστάνει ο καιρός τέλη Απρίλη - αρχές Μάη!

    {#emotions_dlg.happycrazy}  (μετέχοντες διψασμένοι για αστεράκια)

    {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.scared} {#emotions_dlg.wacko} {#emotions_dlg.whistling} {#emotions_dlg.yawn} {#emotions_dlg.sleep1}{#emotions_dlg.nono} {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.ban} (ακροατές Α)

     {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon} (ακροατές Β)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την AR-ON, 24-12-2012 02:34 ]


    KAISARAS-KONSTANTINOS
    24.12.2012, 10:15
    Ρεκορ !!!! ΣΥΜΜΕΤΟΧΗς ΛΟΙΠΟΝ ... Απο 297 εως max 303 τραγουδια ...πολυ καλα !!!
    mary_omikron
    24.12.2012, 10:53

    Τι ωραία!!! Θα 'εχουμε χειμώνα με πλούσια ενδιαφέροντα -τουλάχιστον από πλευράς μουσικής- σε κόντρα της γενικής λιτότητας {#emotions_dlg.biggrin}

    Καλή επιτυχία στους διαγωνιζόμενους {#emotions_dlg.beer}


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    25.12.2012, 21:49

    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες στο διαγωνισμό.Η φατσούλα {#emotions_dlg.happycrazy}(από το σχόλιο του Χάρη) κατάσχεται από μένα όταν δεν μου αρέσει ένα τραγούδι (φυσικά δεν θα με ακούτε), ενώ οι φατσούλες {#emotions_dlg.ban}και {#emotions_dlg.rockon}αφορούν τους μετέχοντες και όχι τους ακροατές. Αυτή είναι η "διαφωνία" μας Χάρη. Ε.Σ.

    Υ.Γ.: Παιδιά αστειεύομαι και παραγματικά σας εύχομαι εκ βαθέων ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.


    kwstasagas
    26.12.2012, 00:53

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24.12.2012, 02:06 έγραψε...

    Η ψηφοφορία ξεκινάει στις 3 Ιανουαρίου!

    Εχουν δημιουργηθεί 8 γκρουπ των 37-38 τραγουδιών, κλπ κλπ

    Ααα, πολύ ωραία !!! Τον διαγωνισμό του ΜΗ, που αρχίζει λίγο μετα την Πρωτοχρονιά, θα τον εκλάβω ως ... "το πρωτοχρονιάτικο δώρο των δημιουργών που συμμετέχουν στον διαγωνισμό" !!! Διότι ... το γεγονός ότι κάποιοι δημιουργοί αποφάσισαν να μού προσφέρουν τα τραγούδια τους για να τα ακούσω, να τα κρίνω, να τα βαθμολογήσω κλπ ... μόνο ως "δώρο" μπορεί να εκληφθεί !!!
     


    kwstasagas
    26.12.2012, 01:02

    Παράθεση:

     {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon} (ακροατές Β)



    Ω, εγώ θα ανήκω σε αυτήν την κατηγορία ακροατών [όπως, άλλωστε, συνέβη και στον προηγούμενο διαγωνισμό] !!! Όταν ακούσω κάποιο τραγούδι που δεν θα μού αρέσει, πολύ απλά θα το βαθμολογήσω με 0 αστεράκια και ... το ζήτημα θα λήξει εκεί !!! Δεν θα γράψω κανένα σχόλιο ρίχνοντας μπηχτές, ειρωνίες κλπ στους δημιουργούς του !!! Απεναντίας ... το ότι θα το έχω ακούσει - ακόμη κι αν δεν θα μου έχει αρέσει και δεν θα το φιλοδωρήσω με αστεράκια - θα το θεωρήσω κέρδος μου !!!΄Διότι είναι, κατ' εμέ, πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ο "ανώνυμος δημιουργός της διπλανής πόρτας" ΄, που δεν με ξέρει και δεν τον ξέρω, θα μού προσφέρει το τραγούδι του για ακρόαση ...


    dok2011
    26.12.2012, 02:09

    Καλή επιτυχία σε όλους!!! Και βασικά συμφωνώ: Και μόνο το δώρο που προσφέρεται σε όλα τα μέλη κλπ να ακούσουμε τραγούδια από ανώνυμους δημιουργούς που απλά αγαπάνε τη μουσική και ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ με την ψυχή τους, είναι ανεκτίμητο!!


    PITHANOS
    27.12.2012, 20:45

    Μιας και διάβασα από πολλά μέλη, αν στάλθηκε επιτυχώς το τραγούδι τους (βέβαια είναι παλαιότερα),  κάνω άλλο ερώτημα, (με το ίδιο νόημα) εφ όσον και η διορία τελείωσε, για να μην ρωτάνε κι άλλοι.. Μήπως θα έπρεπε να δούμε όλους τους τίτλους των τραγουδιών συμετοχής, ώστε να καθησυχαστούν και οι υπόλοιποι;


    siamantas
    27.12.2012, 20:52
    καλη ιδέα, για να σταματήσουμε όλοι να ρωτάμε
    EugeniosKlim
    29.12.2012, 09:50

    Καλημέρα!Έχω κάποιες απορίες σχετικά με την ψηφοφορία των τραγουδιών και τον τρόπο που θα διεξαχθεί.Ποιος θα είναι ο τρόπος βαθμολόγησης;Θα μπορούμε να ψηφίζουμε σε κάθε γκρουπ τα τραγούδια που μας αρέσουν;


    mary_omikron
    29.12.2012, 11:27

    4. Κάθε μέλος θα μπορεί να ψηφίσει όσα τραγούδια θέλει από κάθε ομάδα, δίνοντας πόντους (1, 2, 3, 4,5) σε αυτά.

    Περισσότερα: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=view&cid=4#ixzz2GQoSnYt3


    EugeniosKlim
    29.12.2012, 12:49
    Ευχαριστωωωω...
    anekplirotos
    29.12.2012, 17:14

    5 μερες ακομα !!!!!!!!!!!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την anekplirotos, 29-12-2012 17:14 ]


    jorge
    29.12.2012, 17:27
    Η αρχικη σελιδα του Διαγωνισμού ανανεώθηκε! Εκεί θα βρείτε τα links προς τη σελιδα που θα ψηφίζουμε από 3/1 και προς τη σελίδα με τα αποτελέσματα. Στη σελιδα ψηφοφορίας, αν κάνετε κλικ σε κάποιο γκρουπ, θα δείτε και τα τραγούδια του. Εννοείται πως μέχρι 3/1 δεν μπορείτε να ψηφίσετε.
    costaspanag
    29.12.2012, 22:27

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 29.12.2012, 11:27 έγραψε...

    4. Κάθε μέλος θα μπορεί να ψηφίσει όσα τραγούδια θέλει από κάθε ομάδα, δίνοντας πόντους (1, 2, 3, 4,5) σε αυτά.

    Περισσότερα: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=view&cid=4#ixzz2GQoSnYt3



    Ερώτηση:

    Μπορεί να δώσει 5 (ή 4 κ.ο.κ.) "πόντους" σε περισσότερα από ένα τραγούδια της ομάδας; Ή μόνο σε ένα; π.χ. μόνο ένα 5ρι, ένα 4ρι κ.ο.κ.


    mary_omikron
    29.12.2012, 22:50

    χμ.... σ΄αυτό καλλίτερα να απαντήσει ο Χόρχε για να είμαστε εντελώς σίγουροι.

    (Αν και από την στιγμή που λέει ότι "ο καθένας μπορει να ψηφίσει ΟΣΑ τραγούδια θέλει" και δεν τα περιορίζει σε 5 (όσα και τα αστερακια)  μπορούμε να βάλουμε την ίδια βαθμολογία σε περισσότερα από ένα τραγούδι... πχ δύο τραγούδια με 4*...  τρία τραγουδια με 1* και ούτω καθεξής)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 29-12-2012 22:54 ]


    anekplirotos
    30.12.2012, 19:26
    4
    georgetr
    31.12.2012, 12:49

    Χρόνια πολλά σε όλους . Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής . Ημουν μέλος στο site ποιο παλαιά και επιεδη δε θυμόμουν όυτε τι email ειχα δώσει ουτε κωδικους , έκανα καινούργιο προφιλ στις 17-12-2012 ... Σε ένα απο τα διαγωνζόμενα τραγούδια συμμετέχω σαν συνθέτης και ερμηνευτής . Το τραγούδι το έστειλε στο διαγωνισμό ή στιχουργός . Μπαίνοντας να δω για τη ψηφοφορια , μου βγαινει μήνυμα ότι δεν έχω δικαίωμα ψήφου , μάλλον λόγω της ημερομηνίας εγγραφή και κάποιας χρυσής νότας . Αφου συμμετέχω ενεργα στο διαγωνισμό δε πρέπει να έχω και εγω το δικαίωμα ψήφου ? Δεν είναι άδικο να μη μπορώ απο τυπικούς λόγους ?


    jorge
    31.12.2012, 13:58
    Χρόνια πολλά. Νομίζω καταλαβαίνετε οτι είναι αδύνατο να ταυτοποιήσουμε όποιο νέο μέλος γράφεται με τα στοιχεία που έχει δώσει κάποιο άλλο μέλος. Ο καθένας θα μπορούσε να ισχυριστεί οτι είναι ο οποιοσδήποτε, μόνο και μόνο για να δώσει μια παραπάνω ψήφο στο τραγούδι του. Γι' αυτό λοιπόν, δικαίωμα ψήφου έχουν είτε τα παλιά μέλη με τουλάχιστον μια Χρυσή Νότα, είτε όσα μέλη έστειλαν τραγούδι.