ελληνική μουσική
    664 online   ·  210.851 μέλη

    Το κανάλι της Εκκλησίας λογόκρινε το τραγούδι ''Θεός αν είναι''

    PHILIPPOSSM
    17.01.2013, 00:45

    Παράθεση:

    Το μέλος paris92 στις 16.01.2013, 16:45 έγραψε...

    Το συγκεκριμένο κανάλι θέλησε να προβάλει τη συναυλία μας και το ευχαριστήσαμε για αυτό! Αλλά η παραγωγή του καναλιού χωρίς να ενημερώσει καν το διευθυντή της ορχήστρας έκρινε πως κάποια κομμάτια δεν έπρεπε να προβληθούν και τα αφαίρεσε!



    Και ειναι και η καλύτερη επιβεβαίωση για το post.......


    noizreduction
    17.01.2013, 12:34

    Επειδη το διαδικτυο ειναι ανωνυμο κι επειδη μετα απο τοσα χρονια παρουσιας σε μουσικα forums δεν ειμαι παντα καλοπιστος, θα επιδιωκα ακομα και τωρα την επισημη απαντηση/τοποθετηση του καναλιου.  Παλι ειμαστε σε επιπεδο εικασιων και παντα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλο να ακουμε και την αλλη πλευρα.


    Στο κατω κατω της γραφης, εαν υπαρχει οντως θρησκευτικος λογος, δεν θα ειναι το πρωτο καναλι που λογοκρινει το "προιον" του. Εδω αλλα καναλια λογοκρινουν αποψεις εδω και χρονια, αλλα ακομα εχει τηλεθεατες και κανεις δεν συζηταει γι' αυτα.

    Πιστευω πως το θεμα "Εκκλησια" και "Καναλι" ειναι αυτο που ερεθιζει αυτη τη συζητηση... Ιδιαιτερα οταν κατ' επαναληψη εχει γινει συγκεκριμενη αναφορα πως δεν ειναι επισημο καναλι της Εκκλησιας, αλλα επιχορηγειται απο ενα παρακλαδι. Smile

    Οσο καλοπροαιρετα λοιπον δεχεται καποιος μια εξηγηση, τοσο καλοπροαιρετα θα αλλαζε και τον τιτλο του θεματος. Ειναι θεμα ηθικης μετα απο καποιο σημειο...


    -----------------

    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 17-01-2013 12:35 ]


    mary_omikron
    17.01.2013, 13:14
    Ο τίτλος είναι αναδημοσίευση όπως και το κείμενο Θανάση και δεν επιδέχεται διορθώσεις. Ωστόσο συμμερίζομαι ότι στο διαδίκτυο είναι αναπόδεικτα ό,τι δηλώσει ο καθένας χωρίς να δικαιούται 100% αποδοχή.
    noizreduction
    17.01.2013, 13:17

    Αναφερομαι στο αρθρο της lifo κυριως, το οποιο δεν περιμενω να αλλαξει τιτλο. Ολα αυτα τα blogs ειναι ενος ωμεγα επιπεδου, οποτε το γεγονος πως ακομα χτυπαει καποιος το link κι εκεινοι κερδιζουν hits, τους αρκει!



    Konstantinosoa
    21.01.2013, 21:52

    Για να νιώσεις ένα τραγούδι θα πρέπει να υπάρχει και C.D. player ή γενικώς μηχάνημα αναπαραγωγής για να το ακούσεις. Μάλλον πρέπει να αγοράσεις αποκωδικοποιητή και λεξικό ελληνικής γιατί το εντεχνιάρικο είναι λίγο κακόγουστη αργκό....


    Ner0
    22.01.2013, 00:32

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikodifis στις 21.01.2013, 18:47 έγραψε...

    Ποτέ δε μου άρεσε αυτό το τραγούδι... Κυρίως για το στίχο και τις κατά καιρούς εντεχνιάρικες ερμηνείες...Σχετικά τώρα με το κανάλι 4Ε, θέλω να πω ότι αν και έχει μερικές ενδιαφέρουσες εκπομπές κατά καιρούς, δεν ξεφεύγει από την οργανωσιακή νοοτροπία (πώς θα μπορούσε άλλωστε...). Για μένα ήταν χαζό και μόνο που μετέδωσε μία τέτοια συναυλία με εντεχνιάρικα τραγούδια και μετά μπήκε στη διαδικασία να αφαιρέσει το συγκεκριμένο. Εγώ αν ήμουν διευθυντής σταθμού, εκκλησιαστικού ή μη, θα απέκλεια δια παντός από κάθε μετάδοση εντεχνιάρικες συναυλίες.

     

    krima..eisai kai neo paidi..


    tasosgnr
    22.01.2013, 15:18
    ΑΝ ΕΣΤΕΚΕΣ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟ.ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΣΦΗΜΟ
    paris92
    23.01.2013, 11:52

    Καλημέρα!!

    Δείτε λοιπόν για τι ξεκίνησε όλη η ιστορία...... :) 

    Καλή ακρόαση!!

    >

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 23-01-2013 13:35 ]


    mary_omikron
    23.01.2013, 12:34

    @ Paris92

    Εκτός από την πολύ ωραία εκτέλεση από την ορχήστρα και την καταπληκτική ερμηνεία της κυρίας Νεράντζη είναι και κάτι άλλο που πρέπει να προσέξουμε?

    Ψάχνοντας στοιχεία συνομωσιολογίας, να υποθέσω οτι παρερμηνεύτηκαν ή θεωρήθηκαν ύποπτες οι κινήσεις δακτύλων και χεριών της κυρίας Νεράντζη ειδικά στα τελευταία δευτερόλεπτα?

    Θα πρέπει να είχαν επιστρατέψει πολύ φαντασία αν υπονοείς οτι το έκοψαν γι αυτό τον λόγο!!!!!!!!!!!!!!

    Εκτός αν είναι κάτι που δεν αντελήφθηκα. Μπορείς να βοηθήσεις? Εχει ενδιαφέρον.


    paris92
    23.01.2013, 17:58

    Χαχαχα!Βασικά η κατάσταση είναι για γέλια.....Όχι κατα το κανάλι το συγκεκριμένο κομμάτι κόπηκε λόγω θέματος και στίχων...κάτι παραπάνω δεν ξέρω...

    Σε μερικές μέρες θα σας στείλω και τα άλλα 2 κομμάτια που κόπηκαν....από περιέργεια να δείτε γιατί κόπηκαν....(μήπως ήταν τόσο καλές οι ερμηνίες που δεν τις άντεξαν???)χιουμορακι...δεν ξέρω τι άλλο να πω....



    Konstantinosoa
    24.01.2013, 12:44

    Η ορχήστρα είναι πολύ καλή, καλό και μάλλον ταιριαστό το ταξίμι, πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι εκπληκτική η ερμηνεία της τραγουδίστριας. Αργοί ρυθμοί σε στυλ μεγάλης ερμηνείας σε ένα τραγούδι που προϋποθέτει λιτότητα ή συντριβή ή και τα δύο και χωρίς δύναμη και έκρηξη στο υψίφωνο τμήμα του τραγουδιού.

    Η Πρωτοψάλτη το απέδωσε με πολύ σεβασμό και φυσικά έχοντας την έκρηξη βούτυρο στο ψωμί της.

    Η Αλεξίου του προσέδωσε πόνο και μοναξιά συν Ανατολή στην έκρηξη, στοιχεία που ανέκαθεν ήταν το φόρτε της και ίσως εκτός συναγωνισμού.

    Φυσικά δεν αποτελούν αυτά λόγο για τον οποίο κόπηκε το κομμάτι...