ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.833 μέλη

    2η Θεματική εβδομάδα παραγωγών - ακροατών στο Radio Musicheaven

    ilio
    05.01.2013, 12:58

    Τι θα λέγατε για μία ακόμα θεματική βδομάδα στο ραδιόφωνο μας;{#emotions_dlg.rolleyes}

    Αυτή τη φορά με την συμμετοχή και των ακροατών μας,αν το επιθυμούν;

    Από 21/1/2013 έως και 27/1/2013 παίζουμε στις εκπομπές μας "Τα λιωμένα δισκάκια"!!!{#emotions_dlg.walkman}

    Λέγοντας "λιωμένα δισκάκια" εννοώ όλους εκείνους τους δίσκους που έχουμε "λιώσει" πιο πολύ να τους παίζουμε και να τους ακούμε,από την αρχή μέχρι το τέλος,διαρκώς, στα cd player,στα pc,στα πικ απ,στα walkman ...

    Έτσι λοιπόν,καλώ,όσους παραγωγούς ή ακροατές επιθυμούν να φτιάξουμε εκπομπές,κάνοντας μία επιλογή από δίσκους που στην κυριολεξία έχουμε λατρέψει και είχαμε πάθει έναν εθισμό όταν τους είχαμε πρωτοακούσει!Τους ακούγαμε ξανά και ξανά ή συνεχίζουμε να τους ακούμε ακόμα!!!

    Περιμένω τις συμμετοχές σας εδώ και τυχόν διευκρινήσεις,αν επιθυμείτε.


    Υ.γ Οι ακροατές που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην θεματική εβδομάδα μπορούν να διαλέξουν τους δικούς τους λιωμένους δίσκους,να επιλέξουν τα τραγούδια που θα θελαν να ακούσουν και να στείλουν προσωπικό μήνυμα σε όσους παραγωγούς συμμετάσχουν στην θεματική εβδομάδα και επιθυμούν να ακούσουν την εκπομπή τους.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 05-01-2013 13:00 ]


    vert
    06.01.2013, 03:20

    Εξαιρετική ιδέα Ερατώ !!! αλλά που να φτἀσει ένα δἰωρο και πάλι??? Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς??

    Μέσα  πάντως...


    -----------------
    ...θα περάσει κι αυτό επίσης

    [ τροποποιήθηκε από τον/την vert, 06-01-2013 03:21 ]


    sympetheros
    06.01.2013, 09:13

    Εννοείται το Πές  το τραγουδιστά συμμετέχει!

    Οτι μας φέρνει πιο κοντά και βγάζει κατι πιο ''δικό μας '' ,σ ενα ραδιόφωνο που αντιστέκεται

    στην συνεχόμενη μουσική από επαναλαμβανόμενες λίστες ανοίγει το μυαλό ανοίγει ορίζοντες

    ανοιγει την όρεξη για ωραίες μουσικές βραδυές μεσα στον κρύο όπως ξεκίνησε Γενάρη.

    Με χαρά θα φιλοξενήσω και θα παρουσιάσουμε μαζί (μεσω skype )τους αγαπημένους δίσκους

    όποιου επιθυμεί απ τους ακροατές μας!(αντε να σας δώ .τι λεμε μαζί ειναι πάντα καλύτερα;να το κάνουμε

    και στην επιλογή των τραγουδιών)

    Συνεχίζουμε έτσι κόντρα στο ρεύμα!!!!


    -----------------
    "Ολοι μαζί η παρέα τραγουδώντας μπορεί" να κυκλοφορεί στης ζωής την πλευρά τη φωτεινή! http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&blogger=sympetheros

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sympetheros, 06-01-2013 09:14 ]


    ilio
    06.01.2013, 10:33

    Ωραία παιδιά!!!Χαίρομαι!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Θοδωρή ούτε 2 δίωρα δεν φτάνουν αλλά τι να κάνουμε;;;Χα χα χα!

    Θα προσπαθήσουμε να τα χωρέσουμε σε ένα δίωρο και αν έχουμε εκκρεμότητες τις εντάσσουμε και σε άλλη εκπομπή!{#emotions_dlg.biggrin}

    Δημήτρη καλή ιδέα με το Skype!


    mary_omikron
    06.01.2013, 11:32

    Δεν είμαι παραγωγός αλλά μετά την πρωινή σύσκεψη (on air παρακαλώ Smile) ανέλαβα σαν γραμματέας να ενημερώσω για την τελική μορφή της πρότασης:

    1)  Στην δεύτερη θεματική εβδομάδα παραγωγών του ράδιο-ΜΗ από 21 μέχρι 27 Ιανουαρίου ο τίτλος είναι "τα λιωμένα δισκάκια" και αναφέρεται σε ολόκληρους δίσκους.

    2)  Εκτός από τους παραγωγούς που θα παρουσιάσουν τα "λιωμένα" τους, είναι επιθυμητή και η συμμετοχή ακροατών με τις δικές τους προτιμήσεις.

    3)  Ο κάθε ακροατής μπορεί να στείλει πμ σε όσους παραγωγούς (που συμμετέχουν) θέλει και να προτείνει τα δικά του "λιωμένα". Για παράδειγμα, εγώ σαν ακροάτρια, θα στείλω 2 τίτλους σε ένα παραγωγό, 3 τίτλους σε άλλον, 1 τίτλο σε κάποιον άλλο... και ούτω καθεξής, ώστε να υπάρχει δυνατότητα σε κάθε εκπομπή να ακούγονται οι επιλογές του ίδιου του παραγωγού και όσων ακροατών του έστειλαν τίτλους.

    4)  Σε κάθε εκπομπή της θεματικής εβδομάδας ο παραγωγός θα μπορεί να καλεί μέσω skype και να βγάζει στον αέρα όποιον ακροατή επιθυμεί να μιλήσει για τις επιλογές του και να συμμετάσχει ενεργά στην εκπομπή.

    ΥΓ. Και η δεύτερη ιδέα της Ερατούλας είναι ωραία και πιστεύω ότι θα έχει την επιτυχία της πρώτης {#emotions_dlg.thumbup}

     


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 06-01-2013 11:51 ]


    ilio
    06.01.2013, 11:45

    Ευχαριστούμε την Μαίρη,γραμματέα της σημερινής πρωϊνής τηλεδιάσκεψης{#emotions_dlg.thumbup}

    Επίσης να προσθέσω πως όσοι ακροατές θέλουν να συμμετάσχουν στην θεματική εβδομάδα εκτός από την αποστολή των τίτλων του κάθε δίσκου στον παραγωγό ή στους παραγωγούς που επιθυμούν - και συμμετέχουν στην θεματική εβδομάδα - μπορούν να επιλέγουν και ένα ή δύο τραγούδια από τον δίσκο ή τους δίσκους που επέλεξαν.

    Υπενθυμίζω πως μιλάμε για ολόκληρους δίσκους που έχουμε αγαπήσει και ακούγαμε ή συνεχίζουμε να ακούμε από την αρχή μέχρι το τέλος!!Smile

    Περιμένουμε κι άλλες συμμετοχές!


    aitherovamonas
    06.01.2013, 21:08

    ...ευκαιρία να ξε-αραχνιάσω λίγο τα βινύλια μου απο τη δισκοθήκη... θα συμμετάσχω στη 2η θεματική εβδομάδα με αντιπροσωπευτικά κομμάτια από αγαπημένα μου βινύλια και αξέχαστες Pop/Rock εποχές, όταν οι βελόνες των Pick-up ΄΄ασελγούσαν΄΄ ευχάριστα πάνω τους, δίνοντας ικανοποίηση στα αυτιά μας και στη ψυχή μας.

    Εννοείται ότι όποιος φίλος/η έχει μια ιδιαίτερη επιθυμία, μου τη κοινοποιεί με μήνυμά του και εφόσον διαθέτω την επιλογή του , φυσικά θα τη συμπεριλάβω και θα την ανακοινώσω on-air ....

    Ραντεβού λοιπόν στις 21/1/13, στις 20.00 με τη ΄΄Μουσική του Αιθεροβάμονα΄΄ και κομμάτια από τα ΄΄λυωμένα΄΄ βινύλια του.

    Κωνσταντίνος (ενίοτε και ΄΄Αιθεροβάμων΄΄).

    {#emotions_dlg.rockon}


    ilio
    06.01.2013, 22:43

    Πολύ ωραία Κωνσταντίνε!!!Καλό ξε-άραχνιασμα!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Περιμένουμε τις "λαμπερές" σου επιλογές!!!{#emotions_dlg.walkman}


    sympetheros
    17.01.2013, 10:59

    Παράλληλα με τα άλλα ωραια που συμβαίνουν στην κοινότητα  με το ξεκίνημα του 2013 έχουμε και αυτό!

    Για την επόμενη και τελευταια βδομάδα του ιανουαρίου

     Θεματική  εβδομάδα με τους δίσκους που λιώσαμε στα


    πικ-απ και τα cd-player Συμμετέχουν μέχρι στιγμης : Illio-Vert-Aitherovamonas-Sympetheros.......

    Xωράει κι άλλους!!

    παραγωγούς και ακροατές !

    -.....10,000  δίσκοι όπως ελεγε ο Αθηνοδωρος Προύσαλης και βάλε ...δεν μπορεί ένας θα ειναι και δικός σου!

    Υ.Γ :η θεματκή εβδομάδα ξεκινάει...τη Δευτέρα στις 20,00 το βράδυ με τη μουσική του Aitherovamona!


    ilio
    17.01.2013, 23:23

    Ευχαριστώ Δημήτρη για το update!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Με τα τεκταινόμενα του διαγωνισμού (την χαρά της ακρόασης,την αναμονή του κλεισίματος της κάλπης για το πρώτο γκρουπ κλπ),το προσωπικό μου τρέξιμο,πήγε το τόπικ λίγο πίσω ... κρύφτηκε δηλαδή!{#emotions_dlg.biggrin}

    Οπότε υπενθυμίζουμε ότι από την ερχόμενη Δευτέρα  21/1/2013 έως και την Κυριακή 27/1/2013 παίζουμε στις εκπομπές μας "Τα λιωμένα δισκάκια"!!!


    "Λιωμένους δίσκους" καθώς επίσης και επιλογές κομματιών από τους δίσκους αυτούς,μπορούν να στέλνουν με προσωπικό μήνυμα,όσοι ακροατές θέλουν,σε όποιον παραγωγό επιθυμούν,από αυτούς που συμμετέχουν μέχρι στιγμής στην θεματική μας εβδομάδα (aitherovamonas - Vert - Sympetheros - ilio ).

    Περιμένουμε λοιπόν και άλλες συμμετοχές παραγωγών ή ακροατών!Smile


    dimitris1965
    17.01.2013, 23:39
    mesa kai ego fysika enoeitai :) :)
    ixthis
    18.01.2013, 08:36

    Και γω παιδιά και μάλιστα πριν την ώρα μου χαχαχαχα δηλαδη σήμερις!!!


    sillia
    18.01.2013, 14:12

    Λυωμένα τραγούδια έχω πολλά...λυωμένα δισκάκια οχι !

    Την μόνη ολοκληρωμένη δουλειά που έχω κυριολεκτικά λυώσει και συνεχίζω να λυώνω είναι το ΡΕΣΙΤΑΛ Χατζή  Μαρινέλλα το παρτ ουαν !!!

    Δεν την έχω δυστυχώς μετά το εγκεφαλικό του σκληρού μου οπότε για να είμαι μέσα στο θέμα μάλλον δύσκολο το βλέπω...εκτός και σταθώ τυχερή μέχρι την Τετάρτη !

    {#emotions_dlg.walkman}

    Καλησπέρα σας...

    Θυμάμαι όταν είμαστε παιδιά τα όνειρα που κάναμε 

    θυμάμαι 

    νομίζαμε με μια δρασκελιά τον ουρανό

    θα φτάναμε θυμάμαι...........................

    Έπεσε τ'όνειρο νεκρό πάνω στο χώμα

    πάνω στα βλέφαρα η αγρύπνια με βαραίνει

    με τόση πίκρα μου φαρμάκωσες το στόμα

    ήσουν η ελπίδα...........................


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το τι ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 18-01-2013 14:17 ]


    ilio
    18.01.2013, 15:56

    Welcome dimitris1965{#emotions_dlg.thumbup}

    Σοφία αφού ετοιμάστηκες για σήμερα κάντην ναι σήμερα!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Αναστασία το Ρεσιτάλ συμπτωματικά το έχει ζητήσει και κάποιος άλλος να το ακούσει!{#emotions_dlg.biggrin}

    Θα τα ακούσουμε την ερχόμενη εβδομάδα λοιπόν!

    Υπενθυμίζω ότι και μεταξύ μας οι παραγωγοί μπορούμε να προτείνουμε δισκάκια στους παραγωγούς

    που συμμετέχουν και έτσι να τα παίξουν για εμάς στην εκπομπή τους!Smile

    Περιμένουμε κι άλλους που κάνουν κέφι και έχουν τον χρόνο να προετοιμαστούν!


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 18-01-2013 15:57 ]


    sympetheros
    19.01.2013, 07:26

    Μην ξεχάσετε να ηχογραφήσετε τις εκπομπες ωστε να τις αναρτήσουμε όλες μαζί και

    υπάρχουν διαθέσιμες για όποιον τις χάσει και θέλει να τις ακούσει!

    Ενα ωραιο προγραμμα για να τις ανεβασετε το archive.org που έχει και player και downloading!

    Oi Aντάρτες ξεκίνησαν ανεπίσημα απο χτές τη γιορτή.....οποτε ...περιμένουμε τις κονσέρβες!

    Υ.Γ :Περιμένουμε πάντα τα δικα σας μηνυματα με το δισκο σας που έλιωσε απ το παιξιμο!


    aitherovamonas
    19.01.2013, 19:27

    ...Δευτέρα 21 Ιαν.2013, στις 20.00, για τη συμμετοχή μου στην θεματική εβδομάδα των ραδιοφωνικών παραγωγών, ήδη έχω ξεκινήσει την επιλογή ''λυωμένων'' δισκακίων ..... και ανάλογη προετοιμασία φυσικά... για το λόγο αυτό, όποιος/α φίλος/η έχει προτίμηση για κάποιο δισκάκι, που θέλει να το ακούσει στην εκπομπή μου, πολύ απλά μου στέλνει το τίτλο (είτε μήνυμα, είτε εδώ) και τα υπόλοιπα τα αναλάμβάνω εγώ ...

    ....see you then....

    Κωνσταντίνος (ενίοτε και ΄΄αιθεροβάμων΄΄)


    ilio
    20.01.2013, 11:52

    Υπενθυμίζω πως όποιος ακροατής θέλει να συμμετάσχει στην θεματική εβδομάδα με τα "λιωμένα δισκάκια" στέλνει μήνυμα  στον παραγωγό που επιθυμεί - σε εκείνους τους παραγωγούς που συμμετέχουν στην θεματική εβδομάδα - έναν ή δύο αγαπημένους - λιωμένους δίσκους και ποιο τραγούδι/ια θέλει να ακούσει μέσα από αυτούς.{#emotions_dlg.walkman}

    Υ.γ Ανάρτηση του προγράμματος συμμετοχής στην θεματική εβδομάδα προσεχώς ... Smile


    ilio
    21.01.2013, 11:04

    Η θεματική μας εβδομάδα  με τα "λιωμένα δισκάκια" παραγωγών - ακροατών

    ανοίγει απόψε 20.00 - 22.00 με την εκπομπή"Η μουσική του Αιθεροβάμονα" {#emotions_dlg.rockon}

    Συντονιστείτε σαν έρθει η ώρα!!!{#emotions_dlg.walkman}



    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 21-01-2013 11:05 ]


    ilio
    21.01.2013, 11:34

    Σημαντική διευκρίνηση!

    Στις επιλογές σας μπορείτε να εντάξετε όποιο δισκάκι θέλετε!Δεν χρειάζεται να είναι ολοκληρωμένη δουλειά ενός καλλιτέχνη ή συγκροτήματος!Μπορεί να ναι ένα best of ή ένα live ή μια συλλογή τραγουδιών ακόμα που εσείς όμως "λιώσατε" στο παίξιμο!!!!

    Καλές εκπομπές παίδες!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    ilio
    21.01.2013, 16:13

    Σύμφωνα με το πρόγραμμα,οι εκπομπές της θεματικής εβδομάδας είναι η εξής:

    Δευτέρα  20.00-22.00  "Η μουσική του Αιθεροβάμονα" με τον αitherovamona

    Τρίτη       23.00-01.00   "Μουσικές διαδρομές" με τον dimitris1965

    Τετάρτη   23.00-01.00   "Μουσικό ονειροδρόμιο" με την sillia

    Πέμπτη    18.00-20.00    "Τριημιτόνια και ντουζένια" με τον vert

                    20.00-22.00    "Πες το τραγουδιστά" με τον sympethero

                    22.00-00.00    "Μουσικές διαδρομές" με τον dimitris1965


    Παρασκευή  22.00-00.00  "Μια ανάσα" με την ilio

    Καλές εκπομπές ραδιοσυνάδελφοι!!!{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 21-01-2013 22:37 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 21-01-2013 22:37 ]