ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.832 μέλη

    Γιατι εφαγε ban η Emmanuelle?

    freak
    03.03.2013, 16:02

    Οσοι με εχουν διαβασει εστω ελαχιστα, εχουν καταλαβει ποια ειναι η γνωμη μου για τo ban, περι τσιφλικιών, κλειδωμα θεματων, λογοκρισια κλπ κι ας διαφωνω καθετως με τους πιο πολλους απο τους εξοστρακισμενους. Εξαλλου εγω ο ιδιος εχω φαει ban και στο τσακ ελειψε να ξαναφαω ban (περυσι αν δεν με γελα η μνημη μου). Αυτα τα ολιγα τα γραφω ως προλογο για οσους τυχον δεν γνωριζουν τα περι εμου σχετικα με το θεμα.

    Και παμε στο προκειμενο. Παρολο που τροπον τινα "εχω φαει κι εγω ban" απο την Emmanuelle, ομολογω οτι ηταν μια φωνη με ευαισθησιες και μπολικους προβληματισμους ασχετως με τις οποιες διαφωνιες μας. Και μαλιστα καλλιεργημενη συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα. Η απορια μου λοιπον ειναι ευλογη!


    cobal
    03.03.2013, 21:44

    Καλησπερα.

    Αν και εχω πολυ καιρο να γραψω στο ΜΗ λογω καποιου ατομου, Αυτο το θεμα μου δινει το κινητρο για να πω την γνωμη μου σχετικα με το θεμα.

    Ban κατα την γνωμη μου τουλαχιστον θα πρεπε να τρωνε καποια ατομα που οχι μονο δεν προσφερουν αλλα κανουν και κακο οχι μονο στο σαιτ αλλα και στους χρηστες του, ειδικα τους νεους που ασχολουνται με την μουσικη η καποιο οργανο.

    Καποτε ακουσα την Μαιρη Ομικρον και εκανα πισω σε ενα θεμα γιατι ημουν ενα τσακ απο το μπαν στο οποιο θα με εφτανε ο συγκεκριμενος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και επικινδυνος για τους νεους τυπος.

    Κι εγω νομιζω οτι η Emmanuelle προσεφερε στο ΜΗ και πρωσοπικα ειχα πολυ καλη γνωμη για αυτη και παντα διαβαζα τα γραπτα της.

    Δεν ξερω το λογω του Ban.... και αν το αξιζε αλλα καλα θα κανουν οι διαχειριστες εφοσον απο οτι καταλαβα θελουν να κρατησουν ενα επιπεδο στο σαιτ  να ειναι πιο προσεκτικοι


    cobal
    03.03.2013, 21:46

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cobal, 03-03-2013 21:47 ]


    mary_omikron
    03.03.2013, 22:05

    Το ban γίνεται κατόπιν επανειλημμένων ειδοποιήσεων και δεν γίνεται ποτέ χωρίς λόγους τους οποίους αγνοείτε και δεν χρήζουν δημοσιοποίησης. 

    Οσο για την "φίλη" σας που ενδιαφέρεστε,  έχετε υπ΄όψιν σας οτι πρόκειται για άντρα ο οποίος είχε ήδη υποστεί τρία (3) προηγούμενα ban?

    @ Cobal

    σε παρακαλώ επικοινώνησε με πμ να μας εξηγήσεις -αν θέλεις- τι εννοείς με το  "ο συγκεκριμενος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και επικινδυνος για τους νεους τυπος" που έγραψες, κατονομάζοντας και στηρίζοντας με ντοκουμέντα την επικινδυνότητα για τους νέους που αναφέρεις. 


    cobal
    03.03.2013, 22:11

    Δεν χρειαζεται Μαιρη.... Τον ξερεις. Το ωραιο ειναι οτι καταφερε να διωξει ατομα (οπως κι εμενα) και μουσικους μαλιστα κατι το οποιο ο ιδιος δεν ειναι και αυτος να αλωνιζει ακομη εδω....


    mary_omikron
    03.03.2013, 22:14
    Το "επικίνδυνος για τους νέους" θέλει αιτιολόγηση, υποθέτω το αντιλαμβάνεσαι απ΄την στιγμή που γράφεις κάτι τέτοιο δημόσια.
    cobal
    03.03.2013, 22:18

    Μαιρη μη με βαζεις να ψαχνω.... Ξερεις για τι μιλαω, ελπιζω να θυμασαι. Αλλα ουτως η αλλως πλεον δεν επιθυμω τιποτα, ισως αυτα θα επρεπε να στα πω τοτε αν και δεν ηταν καθολου δυσκολο διαβαζοντας και τις γνωμες των αλλων να αντιληφθεις οσα καταλογισα


    mary_omikron
    03.03.2013, 22:37

    Κώστα σε παρακαλώ ας αποφύγουμε τα παιχνιδάκια γάτα-ποντίκι. Αναγνώρισέ μου να μην θυμάμαι ακριβώς δεδομένου οτι καθημερινά περνάνε εκατοντάδες απόψεις, αψιμαχίες και διάφορα άλλα. Εκτός αυτού έχω και μια προσωπική ζωή και οικογένεια. 

    Περιμένω πμ που να εξηγείς το "επικίνδυνος για τους νέους" αν υπάρχει κάτι ουσιαστικό και θέλεις να βοηθήσεις. 

    Αυτό το θέμα περί Εμμανουέλας κλείνει γιατί δεν έχει  ούτε λόγο ύπαρξης ούτε αναγκαίας εξήγησης.