ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.831 μέλη

    Ποια τραγούδια σε αυτόν το διαγωνισμό..δεν σας αρέσουν και γιατί;

    alpatman
    09.04.2013, 08:05

    να πω την γνωμη μου (που την εχω ξαναδιατυπωσει για τον στιχο) , οταν η μουσικη ειναι τοσο καλη , οπως στο κομματι 'παιξε με τον χρονο ', οτι και στιχο και να εχει ενα κομματι ,ακομα και να περιγραφει συνταγη για μουσακα , για μενα 'περναει' ανετα και ζητω συγγνωμη για το απλοικο παραδειγμα . Η 'δυνατη' μουσικη ανεβαζει ακομα και  ενα 'αδυναμο' στιχο , το αντιστροφο κατα την γνωμη μου δεν ισχυει .Δεν μιλω φυσικα για ακραιες περιπτωσεις προσβλητικων της νοημοσυνης του ακροατη στιχων .  

    τωρα σχετικα με τον συγκεκριμενο κομματι, για μενα ο στιχος του ειναι πολυ ταιριαστος με την μουσικη ,χωρις να ειχα μπει σε διαδικασια να τον ψαξω , εχω την εντυπωση οτι καμια φορα το να ειναι ενας στιχος και λιγο αφηρημενος δεν ειναι μειονεκτημα γιατι μπορει ο καθενας να δινει μια δικη του ερμηνεια και να το δει απο αλλη οπτικη γωνια . 

    Στο συγκεκριμενο ομως θεωρω οτι δενει πολυ αρμονικα με την μουσικη . 

     


    AlfaWolf
    09.04.2013, 10:39
    Τώρα που άκουσα story του στίχου τώρα το κατάλαβα κι εγώ, Είναι πραγματικότητα ότι μπερδεύει... θέλει λίγο ψαχούλευμα να το κάνει πιο κατανοητό και δίνω ένα παράδειγμα... εκεί που λέει' πάγωσε το χρόνο όταν μ'είχες πρωταγγίξει'' πιο κατανοητό θα ήταν να έλεγε ''πάγωσε το χρόνο τότε που μ'είχες πρωταγγίξει'' η κάτι παρόμοιο ... καλή συνέχεια :)
    keyboard2007
    11.04.2013, 01:54

    Αυτο που εχω να πω σαν μουσικος ειναι οτι ...καλο ειναι να ξεκολανε λιγο οι ροκαδες με τη ξεκουρδισμενη κιθαρα και με προχειρα ακκορντα να προσπαθουν να πιασουν το υφος απο Τρυπες  ή και γω δεν ξερω τι αλλο....τα χρονια περνανε..διανυουμε αλλες εποχες..βγαινουν νεα ακουσματα..νεοι ηχοι..νεες χροιες φωνων...μη ειστε προβλεψιμοι και στασιμοι!η μουσικη δεν ειναι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ που ψηφιζουμε εμεις οι Ελληναρες μια ζωη παιδια!γραψτε και κανενα ροκ ακουσμα πιο προτοτυπο!!!ελεος!


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    KRISTHESS
    20.04.2013, 21:39

    σιγά μην έχουμε και Euroligua..ευτυχώς δηλαδή που δε θέλεις να ψηφίζουμε και με τους 155 πόντους που σχολίασες στο άλλο τοπικ.. όχι ρε..εκεί..{#emotions_dlg.tt2}να πονάνε τα δικά σου αυτάκια..όχι των διοργανωτών{#emotions_dlg.tt2}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 20-04-2013 21:43 ]