ελληνική μουσική
    721 online   ·  210.832 μέλη

    Ηλεκτροακουστική κιθάρα- Baton Rouge

    periplanomeno-aeriko
    17.04.2013, 23:03

    Καλησπέρα! Κυρίες και κύριοι μουσικόφιλοι, θα ήθελα τη γνώμη σας για την ηλετροακουστική κιθάρα baton rouge R34CE...
    Θα ήθελα να μου πείτε τι γνωρίζετε για τη συγκεκριμένη μάρκα γενικότερα και τι γνώμη έχετε για αυτό το μοντέλο. Έπαιξα με αυτή την κιθάρα τις προάλλες και τελικά είναι ο ήχος που έψαχνα. Μου αρέσει πολύ, ωστόσο δεν γνωρίζω κάτι για τον κατασκευαστή. Απ'ότι έψαξα, είναι γερμανικής προέλευσης. Έχω, επίσης, την εξής απορία: ''Πειράζει'' αν αγοράσεις μία κιθάρα που δεν είναι μάρκα που γνωρίζεις, αλλά ο ήχος και γενικότερα το όργανο, σε καλύπτουν; με την έννοια ότι θα μπορούσες να αγοράσεις κάποια άλλη με τα ίδια χρήματα, π.χ tanglewood, lag, Takamine... Το ποσό κυμαίνεται πάνω από 200 και κάτω από 500 για τη συγκεκριμένη Baton Rouge.

    Ελπίζω να έδωσα τις απαραίτητες πληροφορίες... Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση- αποσαφήνιση feel free to ask:)

    Ευχαριστώ.


    TheSokin13
    18.04.2013, 15:29
    Δε ξέρω κάτι για αυτό το όργανο ή μάρκα, αλλά αν εσένα σε καλύπτει καλύτερα από κάθε τι άλλο που έχεις δοκιμάσει σε αυτή τη κατηγορία χρημάτων που ψάχνεις.... τότε τίποτα άλλο δεν έχει σημασία και μη το σκέφτεσαι!!!
    periplanomeno-aeriko
    20.04.2013, 22:21
    Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Μάλλον αυτό θα κάνω. Ο συγκεκριμένος ήχος μου αρέσει πολύ...