ελληνική μουσική
    441 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση μελών Μ/Η στην Κύπρο για διασκέδαση με κιθάρα-τραγούδι-ποτά

    elenoua
    14.06.2005, 16:37
    antri m xronia su polla euxomai panta eutixia ugeia kai xara kai gelasti opos se gnorisame....
    andri14
    14.06.2005, 17:56
    Νασται καλα παιδια για τις ευχές. Ο Τααζ εχει δίκιο για το παρκινγκ. Σταθμεθστε εκει στο παρκινγκ του ΟΧΙ και είναι πανευκολο.

    Θα σας δω την Παρασκευη!!Φιλιααααααααααααα
    Haroulinda
    15.06.2005, 08:57
    Αντρουλλήηηη χρόνια σου πολλά!!! τζιαι μιαν τύχην καλή!!!
    revekka
    16.06.2005, 09:33
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 13-06-2005 στις 19:55 έγραψε:

    Παρασκευή 17 Ιουνίου, 9:30 το βράδυ στη Μυσταγωγία (παλιά Λευκωσία, κοντά στον κυκλικό κόμβο του ΟΧΙ)

    andri14
    haroulinda
    jazzer79
    nikosaster
    revekka
    santourman
    vaninoui
    nikod
    elenoua?




    Τα λέμε αύριο
    Orfeus
    16.06.2005, 09:52
    Άμα πιείτε και οι: Haroulinda, Revekka, Andri, Jazzer & Santourman από μία μπύρα για ....μένα, η καλύτερή μου!!!

    Με 5 είμαι ΟΚ!!!!!!

    Να περάσετε όμορφα.......


    revekka
    16.06.2005, 16:01
    Για σένα, όσες μπύρες θέλεις
    Haroulinda
    17.06.2005, 10:44
    O Βαλεντίνος πού είναι? κανονικά σήμερα έπρεπε να μας γράψει εδώ ένα τραγούδι που του αρέσει!!! Βααααλεεεντίιιιινοοοο!!!! ου, ου!!!
    revekka
    17.06.2005, 20:31
    Χε χε, πολυ καλό χαρούλα

    Ο Βαλεντίνος είναι, ως συνήθως, στον κόσμο του....τον υπενθήμισα να έρθει! Αν δεν με είχατε κι εμένα...

    Πάω να ετοιμαστώ
    Sofia
    17.06.2005, 20:40
    Καλά να περάσετε Κυπριωτάκια!!!
    Να πιείτε πολλές μπυρες και πείτε πολλά τραγουδάκια!!
    Και να μας προσέχετε και τον Μπάμπη τον ανταποκριτή που σας στείλαμε!!
    santourman
    18.06.2005, 23:59
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 17-06-2005 στις 20:40 έγραψε:


    Και να μας προσέχετε και τον Μπάμπη τον ανταποκριτή που σας στείλαμε!!





    Λοιπόν επέστρεψα πριν απο λίγο, και βλέπω ότι κανείς άλλος δεν έχει γράψει κάτι. Οπότε - ή μάλλον, για να αποδείξω ότι έμαθα και κάτι εκεί - Οπόταν, θα ξεκινήσω εγώ!
    Σοφία να 'σαι σίγουρη ότι με προσέξανε και με το παραπάνω!
    Γι'αυτό λοιπόν θέλω να απονείμω τα εύσημα στη Χαρούλα, που με πρόσεχε σαν τα μάτια της, πάντα πρόθυμη να με εξυπηρετήσει στο σερβίρισμα...
    Να ευχαριστήσω τη Ρεβέκκα για την παρέα της κατά την αναχώρησή μου από την Κύπρο καθώς και για τις υποδείξεις της στην δύσκολη για εμάς αλλά τόσο ενδιαφέρουσα κυπριακή προφορά και διάλεκτο.
    Γεια σου μεγάλε κιθαρίστα και τραγουδιστή Νίκο... και σιγά τον πολυέλαιο! - οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε με φωτο τι σημαίνει αυτό!
    Να ευχαριστήσω πάρα πολύ την `Αντρη όχι μόνο για τους μεζέδες που έφερε για τα γενέθλιά της, αλλά και για τον κόπο που μπήκε να με φέρει από το αεροδρόμιο στη Λευκωσία.
    Και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο μου τον Πέτρο (και σύντομα νέο μέλος στο Μ/Η) που με προσκάλεσε, με φιλοξένησε και παραβρέθηκε κι αυτός στη συνάντηση, και μας βοήθησε με την κιθάρα του σε εκείνο το πανέμορφο πεντάωρο ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑΣ (όνομα και πράγμα!).

    Και μια συνολική ευχαριστία (πωπω με έπιασαν οι ευγένειές μου!!!) για την επιλογή της ημέρας για τη συνάντηση (Παρασκευή) μιας και δε θα μπορούσα εγώ για την αρχική πρόταση που ήταν για το Σάββατο.
    Θα περίμενα και τα υπόλοιπα μέλη που είχαν δηλώσει ότι θα έρχονταν, αλλά δεν πειράζει. Την επόμενη φορά! Ευτυχώς που είχαν έρθει μερικοί φίλοι των μελών κι έτσι φαινόμασταν περισσότεροι!

    Τα υπόλοιπα..... από τους υπόλοιπους!!!

    ΥΓ `Αντρη!!!! ακόμα να μπουν οι φωτογραφίες ?????


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: santourman on 19-06-2005 00:18 ]
    andri14
    19.06.2005, 10:39
    Εδω εδω είμαι!!

    Μπαμπη μου ακόμα μια φορά χρονια πολλά και πάντα καλά!!

    Για την συναντηση τί να πω...ήταν μια υπέροχη βραδιά και σας ευχαριστώ όλους όσους ήσασταν εκεί και την κάνατε πραγματικότητα!!
    Μπάμπη μου εσένα που ήρθες από μακριά γι αυτό, Νίκο γιατί είσαι εξαίσιος κιθαρίστας και φωνάρα, Ρεβεκκα και Χαρουλλα μου ναστε καλά γιατί και μόνο η παρουσία σας με έκαναν να περάσω πιο καλά και πάνω από όλα να γελάσω, Πετρο ευχαριστούμε που έφερες και την κιθάρα σου και μας τραγούδισες τόσο όμορφα (τέτοια άτομα ζητάμε κι εμεις για παρέα εδω στο ΜΗ...άντε άντε να γίνεις μέλος με το καλό).Ευχαριστώ και όλους τους άλλους που ήτανε εκεί και τραγούδισαν μαζί μας...άντε κι εσείς μέλη γρήγορα!!!

    Όσοι δεν ήρθατε απλά χάσατε!!χεχε!!!

    Φωτογραφίες σύντομα, αλλά περιμένω τον Χορχε να μας κάνει αλμπουμάκι και να βάλουμε μερικές μέσα.

    andri14
    19.06.2005, 10:57
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 18-06-2005 στις 23:59 έγραψε:

    Γεια σου μεγάλε κιθαρίστα και τραγουδιστή Νίκο... και σιγά τον πολυέλαιο! - οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε με φωτο τι σημαίνει αυτό!

    [/I]





    επισυναπτόμενα: MH2 039smaller.jpg 
    nikosaster
    19.06.2005, 15:21

    Ενα μεγάλο Μπράβο-Ευχαριστώ σε όλα τα άτομα που κατάφεραν να έρθουν στο κάλεσμα για την συνάντηση αυτή.Ηταν για μένα μια από τις πιο όμορφες βραδιές μου από τότε που ήρθα στην Κύπρο.Οσοι παλι δεν τα κατάφεραν το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι ...........έχασαν.
    Ανρη καλή η ιδέα σου για την ''μυσταγωγία''.Ενας χώρος ζεστός με εναν ιδιοκτήτη υπέροχο αφού παιζαμε κιθάρα και τραγουδούσαμε μεχρι τις 03.20 και δεν μας έκανε καμία παρατήρηση.Οσο για τις λιχουδιές που μας έφερες,ήταν αλλο πράμα.Γειά στα χέρια σου.
    Χαρούλα ήσουν υπέροχη με την διακριτική-βελούδινη φωνή που μας βοήθησες στα περισσότερα τραγούδια.
    Μπάμπη μπράβο σου που τα κατάφερες απο το Αίγιο να'ρθεις στη συναντηση.Ελπίζω και εύχομαι την επόμενη φορά να μας φέρεις και το σαντούρι.Για να μεγαλώσουμε και το ρεπερτόριο και να κλείσουμε το μαγαζί στις 07.00
    Ρεβέκκα η ρόκ σου διάθεση μας ανέβασε το κέφι.Δεν σου κρατάω κακία για τις παρτιτούρες που μου υποσχέθηκες αλλά δεν έφερες (χιχιχιχιχιχι)
    Θα ήθελα να δώσω τους χαιρετισμούς μου σε όλους τους φίλους που ήρθαν και τραγούδησαν μαζί μας καθώς και τον Πέτρο που μας βοήθησε με την κιθάρα και τα τραγούδια του.
    Θα ήθελα να δώσω και πολλά φιλιά στα 3 πανέμορφα σκυλάκια που ήταν εκεί.Για να μπορέσω να τα ηρεμίσω δημιούργησα ενα μικρό οχυρό (όπως έλεγε η Αντρη),γύρω μου με καρέκλες,την βαλίτσα της κιθάρας και ότι αλλο Βρήκα εκεί.
    Οσο για τον πολυέλεο που είχα πάνω απο το κεφάλι μου.................ήταν μια πονεμένη ιστορία.Κάθε φορά που πηγαινα να σταθώ όρθιος χτυπούσα πάνω του.3 καρούμπαλα μετρησα μόλις πήγα σπίτι χιχιχιχιχι
    Αυτά.
    Εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι και να τα πούμε σύντομα.
    revekka
    19.06.2005, 21:44
    Να’μαι κι εγώ...δεν έχω πολυ χρόνο να γράψω τις εντυπώσεις μου, απλώς θέλω να πω πως πέρασα πολυ όμορφα την Παρασκευή. Φιλιά σε όλους
    nikosaster
    20.06.2005, 16:17
    Quote:

    Το μέλος andri14 στις 19-06-2005 στις 10:57 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος santourman στις 18-06-2005 στις 23:59 έγραψε:

    Γεια σου μεγάλε κιθαρίστα και τραγουδιστή Νίκο... και σιγά τον πολυέλαιο! - οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε με φωτο τι σημαίνει αυτό!








    [/I]

    Αχ,μόνο το κεφαλάκι μου ξέρει τι πόνο κρύβει.............. αυτός ο πολυέλεος .Ολο το βράδυ είχα εφιάλτες.Τον έβλεπα να πέφτει πάνω μου.χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχχιχιχιχιχιχιχ
    Haroulinda
    21.06.2005, 13:38
    Λοιπόν ο santourman και ο nikosaster να περάσουν από το γραφείο μου για την επιταγή!!!

    Ο χώρος ήταν απίθανος, πρώτη φορά πήγαινα σε ...Μυσταγωγία! Ηταν σαν να βρισκόμουν σε άλλο... διάστημα... και ειδικά με τις τρεις αρκούδες που πηγαινοέρχονταν, μπράβο σου Αντρη πολύ καλή εισήγηση!

    Αντρη, ευχαριστούμε για τα μεζεδάκια που μας ετοίμασες την επόμενη φορά να σε βοηθήσει και η Ρεβέκκα!

    Ρεβέκκα, αηδονίτσα μπράβο σου!!! Χαλάλιν τα θκιαβάσματα στην μουσική μκόρη μου!

    Νίκο φωνάρα αξεπέραστε (με τα 3 καρούμπαλα) σ'ευχαριστούμε πολύ!

    santourman, καλως ήρθες, καλως έφυγες, χρόνια πολλά...σχεδόν ούτε που σε πήραμε χαμπάρι και την επόμενη φορά μην ξεχάσεις την Ελένη!!! Ευτυχώς που ήξερες καλά και τα παραδοσιακά μας!!!

    Πέτρο σ'ευχαριστούμε και σένα πολύ!!!

    Πολύδωρε???? εχάθηκες... μα που ήσουν? πέ μου Αγγλία πάλε!!! τς τς τς


    Αυτά!
    revekka
    21.06.2005, 15:11
    Τι θυμήθηκα τωρα.....ο Μπάμπης ήξερε απ’έξω τα ‘ριάλια ριάλια τζιαι πούντα’, μιλάμε για όλους τους στίχους στην κυπριακή διάλεκτο! Έπαθα την πλάκα μου!!!


    santourman
    21.06.2005, 15:13
    Ε σιγά το δύσκολο βρε Ρεβέκκα!!!
    Haroulinda
    21.06.2005, 15:20
    Εεεε τι λέμε... ευτυχώς!!! οχι μόνο τα ήξερε... λέξη δεν του έφευγε!!!
    jorge
    21.06.2005, 21:59